Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Huawei e173u-2, Kubuntu 12.10 (32bity). Modem znika z portu usb, tak jakby został wyjęty i za chwilę znowu pojawia się, tak jakby został wpięty. Po każdej takiej sytuacji trzeba znowu nawiązywać połączenie. Bywa tak, że działa przez 7 min i następuje reset, znowu działa z 10 min i znowu reset. Ten czas bywa różny, czasem potrafi nic nie wydarzyć się przez godzinę, a czasem w ciągu 15 min ze trzy razy. Po zniknięciu w usb dioda miga na zielono, później na niebiesko. Nie udało mi się zaobserwować jakiejś reguły występowania tego zjawiska. Dzieje się tak od paru dni, wcześniej działał idealnie. Żadnych modyfikacji w laptopie lub systemie nie wprowadzałem. A dzisiaj w ciągu ostatnich dwóch godzin zresetował się z osiem razy.
Masz możliwość sprawdzenia w innym komputerze? U mnie nic takiego się nie dzieje.
Mam ten sam modem i od jakiegoś czasu (ok. tygodnia) identyczne objawy. Bez znaczenia jest czy modem jest wpięty do routera (z openwrt) czy do laptopa. Obajwy występują zarówno na windowsie vista jak i na linuxie. Mam pytanie do Pana Jakuba, czy można podejrzewać aero2 a złośliwe działanie w związku z tym, że modem jest niezgodny z aero2 czy raczej awarię samego modemu?
Te modemy są chińskie. Istnieje więc, przynajmniej teoretycznie, że chińczyki umieścili w nim szpiega i teraz został aktywowany. Wink U mnie dzisiaj działa lepiej, tylko dwa razy się zresetował. Najczęstsze resety były 18.11.2012. Zawsze lepiej u mnie działał na Linuksie. Sprawdziłem na Viście, ale ponieważ jej dawno nie używałem, wiele procesów zostało uruchomionych, aktualizacje systemu, antywirusa itp. więc wszystko mogło mieć wpływ, dlatego nie uważam tego testu za wiarygodny, ale były kłopoty z nawiązaniem połączenia.
Ech te teorie spiskowe... na co im taki szpieg? Jeżeli już, to w kodzie źródłowym stacji bazowych by coś takiego umieszczali, nie w modemach, gdzie kod można cały wydłubać i zawsze można trafić na znudzonego hakera, który taki kod znajdzie. A soft sterujący stacjami bazowymi nie jest dostępny ot tak.
Teoria spiskowa tutaj odpada - mam modem kat 8 Vodafone K3765hv i tego problemu nie ma. Z kolei modem moich rodziców E173u-2 wczoraj zaczął się dokładnie tak samo zachowywać. Sad Cały czas się resetuje co kilka, kilkanaście minut (sprawdzałem na kilku komputerach i jest to samo).
Nasuwa się więc pytanie, czy to tylko zbieg okoliczności, że akurat te modemy w mniej więcej podobnym momencie zaczęły się same resetować, czy Aero2 wprowadziło jaką zmianę konfiguracyjną w sieci, na którą te akurat modemy tak dziwnie reagują?
Co Pan Panie Jakubie o ty myśli? Sprawdzę za kilka dni, czy po wymianie firmware'u problem będzie się nadal pojawiał.
Wątpię by aero w tym miało swój udział. Używam internetu z playa i również od czasu do czasu wywala mi modem. Na szczescie poki co nie jest to jakoś bardzo uciazliwe
Po kilkudniowych testach stwierdzam, że modem e173u-2 przestał się lubieć z aero2. Od lutego do połowy października działał bardzo dobrze. Później zaczęły się problemy opisywane w tym wątku, czyli rozłączanie. Bez znaczenia do czego modem był podpięty, laptop czy router. Dodam, że do routera był podpięty przez aktywnego huba. Włożyłem do modemu kartę playa i przez cały dzień działał dobrze, nie występowało zjawisko odłączania modemu. Włożyłem do niego ponownie kartę aero2, po 7 minutach rozłączyło modem. Kupiłem E3131, trzeci dzień siedzi w routerze i działa znakomicie.
To dziwne, bo te objawy co macie przy aero, ja mam rowniez podczas korzystania z playa
(24-11-2012 19:21)km-l napisał(a): [ -> ].. Później zaczęły się problemy opisywane w tym wątku, czyli rozłączanie. ...

Tak tylko chciałem uściślić, że tutaj nie do końca chodzi o samo rozłączanie się modemu - modem się cały resetuje. W sensie zachowuje się tak, jakby ktoś go wyjął z USB i podłączył na nowo, mimo iż nic takiego nie miało miejsca. To jest bardzo dziwne zachowanie. Jutro postaram się sprawdzić drugi modem e173u-2, do którego mam dostęp. Jeżeli będzie zachowywał się podobnie oznacza to, że w Aero2 coś się zmieniło, co powoduje, że te modemy zaczynają wariować (nie ma możliwości, aby kilka modemów padło naraz w przybliżonym momencie).
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Przekierowanie