Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
U mnie tak, jak pisałem w identycznym temacie po zmianie na WCDMA, odpukać, nie mam restartów. Jak znajdę czas, to może zrobię test i ustawię jak poprzednio, czyli Automat, Kolejność: WCDMA, GSM,... i zobaczę czy wrócą restarty co kilka minut. Jeśli nie, to będzie znaczyło, że restarty były z przyczyny sieci, BTSa, a nie ustawień modemu. Ale, że na razie modem działa ok, więc nic nie ruszałem.
Czy już u wszystkich zniknął ten problem? Mi po wielu zmianach w TNI (po wmuszeniu samego pasma 900mhz jak i innych sposobach wymienionych przez użytkowników) problem nie zniknął. Dzisiaj dalej mi wywaliło modem.
U mnie czasem się zdarzy, ale już rzadko, więc już mnie to nie irytuje. Bywają dni, że działa prawidłowo. W dalszym ciągu nie wiem, co jest tego przyczyną, a nie robiłem zmian w konfiguracji.
U mnie od ponad dwóch tygodni problem nie występuje. Ale fakt, że ostatnio mało z Aero2 korzystam.
Ja ustawiłem 2 dni temu w top_netinfo technologie na sztywno na WCDMA i od tego czasu działa bezproblemowo (odpukać).
w TNI 3.64 było wszystko OK zarówno z aero2 i Play. Po zmianie na 3.65 i ustawieniu na stałe 900 modem rozłącza. Rozłączenie modemu jest tylko gdy nie jest wykorzystany przez kilka minut, np. podczas oglądania youtuba działa normalnie.
Problemy z resetowaniem się modemu u mnie ustąpiły (choć nie mam wymuszonego WCDMA900), ale ostatnio pojawiły się u mnie inne problemy z tym modemem. A dokładnie bardzo często przy próbie połączenia w trybie RAS wywala mi błąd 619 (zarówno w czystym Windows jak klikam połączenie modemowe, jak i w TNI czy w MP). Po kilku próbach udaje się w końcu połączyć z siecią, ale stało się to dla mnie mocno denerwujące... Jak przestawię w tryb NDIS, to też mam problemy z połączeniem tyle że nie wyświetla kodu błędu i dopiero za n-tym razem (od 2 do 10) się łączy. Zasięg mam ponad 60%, nic się w tym względzie nie zmieniło akurat, ale modem ma problemy z połączeniem się.

Wie ktoś co może być teraz nie tak? Te modemy chyba naprawdę zaczynają świrować z siecią Aero2. Sad

EDIT:
Aha, zapomniałem dodać, że modem miga poprawnie na niebiesko, a mimo to ma wyżej opisane problemy z łączeniem się.
Też miewam problemy z łączeniem. Przedtem przez rok łączyło się w 99% przypadków "od ręki".
Zaczynam się martwić, że to przeciążenie sieci, która ordynarnie odrzuca próbę połączenia - takich zgłoszeń jest coraz więcej.
ja również mam takie problemy jak p_lider
Ostatnio doszedł mi też błąd dial up 628, mimo, że cały czas modem pokazuje, że jestem w zasięgu(miga dioda niebkiesko), coś chyba jest nie tak z btsem, raz jest ok, a raz trzeba się męczyć.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Przekierowanie