Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Żadnych problemów nie mają osoby, które mają dobry sygnał lub dobre zasilanie w porcie USB.
Też miałem częste zrywanie połączenia i restarty modemu. Zmieniłam ustawienia w TNI na WCDMA i jest dobrze. Czy coś poprawili w nadajniku, czy to była wina ustawień nie wiem. Komputer ten sam, więc w portach wszystko po staremu.
Co do siły sygnału, przeważnie mam w zakresie:
-93-95dBm, 32-29%, CSQ 9-10, czasami sygnał jest słabszy, a czasami troszkę lepszy. Czyli wyniki są takie sobie. Ale i to wystarcza, internet działa ok.
Mnie przerywało przy dużo lepszych parametrach, prąd z zasilacza w kompie, albo niezależnie. Nie widzę bezpośredniego związku z topikowym błędem.
Teoretycznie nie ma związku, w praktyce do końca nie wiemy na czym polega problem z resetowaniem się modemu.
W moim laptopie są trzy porty usb i w każdym modem resetuje się.
A jak użyjesz kabla Y? (taki, co zasilanie pobiera z 2 portów)
OK, sprawa z modemem nie jest powiązana z zasilaniem - dziś użyłem kabla Y do modemu. Po 30 minutach się zresetował. Czyli ogólnie źródło problemu wygląda nadal na niewiadome Sad
Ja miałem już dość - dzisiaj kupiłem sobie E3131, te E173u-2 są obecnie lipne i nie nadają się moim zdaniem do używania z siecią Aero2. To, że u niektórych widzę nadal działają bez problemów to w tej chwili za mało, aby polecać je komukolwiek, a raczej należy je zacząć masowo odradzać, tak myślę...
Ja tak właśnie robię po tych wszystkich dyskusjach, ale nadal chciałbym wiedzieć, o co kaman.
(27-12-2012 23:46)p_lider napisał(a): [ -> ]To, że u niektórych widzę nadal działają bez problemów to w tej chwili za mało, aby polecać je komukolwiek, a raczej należy je zacząć masowo odradzać, tak myślę...

U nas na forum, chyba wszyscy (a jak nie to prawie?) polecają e3131. Jedynie e173u-2 jeśli korzystasz również z tableta.

Chociaż, ja u dziewczyny mam e173-u2 + mr3420 i po pewnych zabiegach działa bez problemu. Ale nie było to resetowanie, tylko zawieszanie się (działał, ale brak internetu) - pomagał dopiero reboot routera. Chociaż fakt, że sygnał obecnie w tej lokalizacji wynosi 96%.
Te opcje są domyślnie ustawione prawidłowo nawet w E173u-2 z Play, co nie zmienia faktu, że warto poeksperymentować.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Przekierowanie