Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Ja bym się przychylil do opinii o związku temperatura - reset skoro niektórzy zgłaszają ze sie grzeje (może to jakaś seria produkcyjna i małe chińskie rączki cos nie wcisnely albo zamieniły jakiś układ, co prawda sa tacy co zgłaszają to samo na s-2 ale jakoś ich mniej) a jak wiadomo plus został włączony co spowodowało ze zasięg spadl i modem zeby utrzymać połączenie musi sie jakby bardziej wysilic co powoduje wiekszy pobór i przez to grzanie które w pewnym momencie osiaga punkt krytyczny i resetuje jak bezpiecznik.
Byc moze włączanie plusa nie było natychmiastowe tylko etapami i dlatego październik byl ok (bo byl pilotażowy ) a listopad to udostępnienie w pełni.

Wysłane z mojego GT-I9305
Tyle że jak modem się nie zdążył nagrzać to potrafiło go wywalić, natomiast jak jest cieplutki to bywa tak, że nic się nie dzieje
w tym wypadku moze chinskie raczki cos jeszcze bardziej pokrecily. . .

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Raczej chińscy projektanci, który nie mieli do czynienia z Aero2 Smile
swojego czasu niejaki Krauze niedobrą polską insulinę uczynił numerem 1 w Chinach. . .
może i niejaki S zechce aero2 wyeksportować do państwa środka?
i tym samym zgodnosc modemow się poprawi Smile

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Co by nie było Huawei E3131 pochodzi z tej samej fabryki, co nieszczęsny E173 i z tym jakoś o dziwo żadnych problemów nie ma. Oba modemy wizualnie nie wiele się różnią. Główne różnice to inne ułożenie diody, inaczej wkłada się kartę SIM oraz wygląd zatyczki od gniazda anteny jest inny. Reszta na oko to samo. Ale jednak procesor sterujący modemem jest inny i soft widać jest nowszy i problemów z kartą Aero2 nie ma. Więc tu jest największa ciekawostka.
nie są podobne. . .
e173 to czasy e169 i e220, niezle modemy, ale stare już

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
(22-01-2013 17:42)Fredosław napisał(a): [ -> ]Na pewno wina braku wymuszania, przynajmniej w moim przypadku, nie da się przeprowadzić bardziej wiążącego dowodu. Jak konkretnie się to dzieje oczywiście nie mam pojęcia. Jakiś błąd w firmware który się gryzie z infrastruktura Aero?
Ameryki nie odkryłem, jasne, drążę ten sam temat od 3 miesięcy.

U mnie również jakiś czas temu po zmianie w ustawieniach TopNetInfo
Technologia: z Automat na WCDMA ustały restarty.

Wczoraj dla sprawdzenia zmieniłem znowu na automat. Na początku godzina za godziną wznawiało dobrze, ale w trzeciej godzinie zaczęło restartować. Więc jest coś na rzeczy.

Nie wiem, czy to ma związek, ale używając TNI nie mam ustawionych w systemie np. automatycznych wznowień. Aero2 wznawia tylko przez TNI.

[Obrazek: 9800e959da755de5.jpg]

Aha i jeszcze jedna sprawa, może warto system co jakiś czas przeczyścić, ze wszystkich śmieci, starych logów itp. np. CCleanerem z zainstalowanym dodatkiem CCEnhacer? Tam w opcjach jest np. cache DNS, a nuż pomoże?
Nie ma znaczenia na jakim systemie jest używany modem, bo ja używam Kubuntu i też resetuje się.
(24-01-2013 16:26)aero2 napisał(a): [ -> ]Technologia: z Automat na WCDMA ustały restarty.

Wygląda na to, że jest to faktycznie obejście opisywanego tutaj problemu. Wymusiłem pracę modemu w trybie "WCDMA only" i faktycznie resety ustały. Wcześniej nie wymuszałem samej technologii, a jedynie pasmo 900MHz dla WCDMA i nic to nie dawało. Dodam, iż w tej chwili nie mam wymuszonego pasma 900MHz, a jedynie technologię WCDMA i narazie wszystko śmiga poprawnie.

Widać, że w Aero2 nie można pozwalać temu modemowi na pracę w trybie 2G - wszystko wskazuje na to, że ten modem próbując zrobić fallback z 3G do 2G w sieci Aero2 się nagle resetuje. Do tej pory myślałem, że tylko pasmo może na modemy źle wpływać, widać trzeba wymuszać jeszcze pracę tylko w technologii 3G podczas używania Aero2.

Trzymam kciuki aby okazało się to faktycznie trwałym obejściem Smile
Jak przed chwilą sprawdziłem, dzięki temu, że ustawiłem wymuszanie technologii: WCDMA w TNI, to już od co najmniej 28 listopada nie mam restartów. link Smile
Wrzuciłem znajomym do testów tę propozycję, testy trwają.
Te zmiany z WCDMA są wprowadzane w modemie, czy tylko działają wtedy, gdy używa się TNI? Czy wprowadzając te zmiany, a później używając Linuksa i wvdial nie zostaną zmienione?
Jeżeli aplikacja sterująca nie wyśle polecenia AT^SYSCFG, to nie nastąpi żadna zmiana konfiguracji modemu. Mobile Partner w niektórych wersjach wysyła to polecenie przed każdym połączeniem.
To jak sprawdzić, czy wvdial wysyła to polecenie? W NM jest opcja wyboru na stałe 3G, ale nie ma opcji wznawiania połączenia, jak wvdial.
zmiana zostaje wprowadzona przez tni. PO zrealizowaniu połączenia

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
wvdial jest oparty na skryptach - wystarczy zajrzeć mu w te skrypty i już wiadomo Smile
Co robi Network Manager - nie znam się na tym aż tak, ale SYSCFG chyba nie próbuje wywyoływać, bo to polecenie typowe dla Huawei. Ale ogólny wybór technologii jeszcze można ustalać innymi poleceniami AT.
Jakub, aż tak mocno w system nie zaglądam, żeby wiedzieć, co, gdzie i jak sprawdzić. Dopiero, gdy coś nie działa to zaczynam dłubać. Jeśli powiesz mi, jak to sprawdzić, to sprawdzę. I ustawię na WCDMA i zobaczymy, czy ma znaczenie.
Na co dzień korzystam z Ubuntu, ale dystrybucji serwerowych i to zdalnie. Lokalnie wiszę na Windows i OSX, więc nie mam w reku Ubuntu i doświadczenia z dystrybucją w wersji desktopowej - dlatego mogę wskazać ogólne metody docierania do sedna, bezpośrednio palcem nie wskażę ze względu na brak dostępu do takiej dystrybucji.
Po przeczytaniu całego tematu udało mi się nawiązać połączenie z Aero 2 i routerem MR 3420. U mnie zadziałały ustawienia podane poniżej

Technologia: WCDMA
Kolejność: WCDMA GSM
Pasmo: Wybrane, W900
Roaming: Włączony
Komutacja: CS i PS

Na laptopie też wypróbowałem i działał bez restartu 30 min ( bo tyle wypróbowałem).

Administracja: nie publikuj tego samego wpisu kilka razy.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Przekierowanie