Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
(29-12-2012 00:28)uph napisał(a): [ -> ]Dzisiaj pobawiłem się trochę komendami AT...
...
Co ciekawe na razie nie zaobserwowałem resetów modemu,działa tak jak przed rozbudową sieci,wtedy też nie było HSPA a tylko HSDPA.
...

Twoje rozwiązanie mnie zaciekawiło i postanowiłem je sprawdzić - byłoby to dość dobre obejście problemu (wyłączenie HSUPA). Niestety nie zadziałało - po kilku minutach modem się zresetował, mimo iż HSUPA była wyłączona Sad
Także nadal wydaje mi się, że nie mamy obejścia problemu ani jego rozwiązania.
Witajcie, czytajac wiele postow z tym problemem az sie zarejestrowalem. A wiec moze bede pomocnySmile

Huawei e173 play - rozlacza co jakis czas, tak jak wszyscy mowia. raz rozlaczy co 5 minut a raz co godz czy dwie a wszystko zalezy od tego co robisz na necieTongue

Do sedna . u mnie rozlacza co ok.130MB lacznego transferu up/down
na e160g mialem to samo
To raczej nie ten problem. W ciągu godziny da się przesłać przez Aero max około 200 MB, ale to limit godzinowy normalny. Ty mówimy o problemie, przy którym modem pracuje normalnie, po czym objaw jest taki, jakby odłączyć modem i podłączyć ponownie - system rozpoznaje modem jeszcze raz jak po podłączeniu do komputera.
Ja co prawda używam e169e i e3131 ale miałem podobne objawy. Winne było pompowanie komórek. Sprawdźcie jakie macie CSQ, u mnie poniżej stabilnego 16 tak się działo. Komórki pompują dopiero od ostatniej rozbudowy sieci. Ma to sens aby rozrzucić userów po większej ilości eNodeB.
@braders, możesz wyjaśnić co rozumiesz pod terminem "pompowanie komórek"? Nie do końca chce mi się wierzyć, że nasze problemy z tymi modemami mają związek z CSQ, ponieważ użycie modemu E3131 w miejsce E173u-2 rozwiązuje problem resetów. Coś ma się na rzeczy z modemem, a nie z poziomem/jakością sygnału - to pewne.
Chciałbym jednocześnie uściślić, że nie chodzi w tej całej tutaj rozpisywanej sprawie o rozłączanie się modemu, ale o jego całkowity/twardy reset.
Może bradersowi chodziło o umożliwienie łączenia z większej odległości np. przez zwiększenie mocy nadawania? To interesujące, ale nie wiem jak to potwierdzić.
Aby rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie sygnału - podłączyłem się do modemu do jego interfejsu UI PC i na bieżąco monitorowałem co się na nim dzieje w trakcie połączenia z Aero2. RSSI nie spadło poniżej 20 ani razu, więc siła i jakość sygnału była cały czas na dobrym poziomie (także niestety Twoja podpowiedź braders, się nie sprawdziła). Żadne błędy również się na tym interfejsie nie wyświetlały (otrzymywałem tylko statystyki połączenia oraz insformacje o przełączaniach się pomiędzy UMTS, HSDPA oraz HSUPA). W momencie resetu modemu także nie wyświetlił się żaden błąd a jedynie wszystko nagle stanęło, a program monitorujący putty powiedział, że nastąpiło nagłe rozłączenie ze sprzętem.
Także moja procedura diagnostyczna modemu nie wykazała żadnych anomalii, które mogłyby w jakikolwiek sposób nakierować na źródło problemu. Może ktoś na forum bardziej się zna na diagnostyce modemów i zaproponowałby jakiś soft lub procedurę diagnostyki pracy modemu?
hej. u mnie dzieje sie to samo.i to od długiego już czasu. nie pomogło nic,ani kabelek Y ani zakup dodatkowej antenki i wystawienie jej za okno,ani "kopanie" w komendach.jedynym wyjściem chyba będzie zakup innego modemu bo dziś zrobiłem próbę.na mojej wiosce tylko dwie osoby mają aero więc pożyczyłem od kumpla e3131,postawiłem oba na parapecie,na stoliku dwa laptopy i jest tak że ten e3131 trzyma ciągle. obojętnie co sie robi w necie tego mojego 173 wywala co jakiś czas.nawet jak podłączyłem go przez kabel Y i dodałem antenke wywala.
coż mówi sie trudno,trzeba będzie zainwestować w e3131.
A jak to jest.. jak mam zainstalowane stery od huawei e173-u2, i play online, a podłączę huawei 3131s-2 od kumpla , to czy stery się w jakiś sposób nie pomieszają?
Czy można używać bezproblemowo 2 modemy naprzemiennie? Wyjąc, wpiąć i to wszystko?
(06-01-2013 15:23)raven.michal17 napisał(a): [ -> ]A jak to jest.. jak mam zainstalowane stery od huawei e173-u2, i play online, a podłączę huawei 3131s-2 od kumpla , to czy stery się w jakiś sposób nie pomieszają?
Czy można używać bezproblemowo 2 modemy naprzemiennie? Wyjąc, wpiąć i to wszystko?

W większości przypadków stery nie powinny się pomieszać. Wielu producentów (Huawei, Nvidia, ATI) tak konstruuje sterowniki, że pasują one do gamy produktów, a nie tylko do jednego z nich. Ja na przykład bez problemu jechałem na sterowniku od modelu K3765-hv przy modelu E173u-2 - wszystko śmigało ok.
Ogólna zasada jest taka - sterownik od nowszego modelu będzie raczej obsługiwał starsze modele, ale niekoniecznie odwrotnie - w tym wypadku bywa różnie.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Przekierowanie