Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Na różne sposoby testowałem, także tylko WCDMA, i zawsze to samo, w końcu się modem sam montowal
Dzień dobry!

Właśnie i ja stałem się nieszczęśliwym posiadaczem modemu ze Sferii.

Modem podłączyłem do netbooka Asus EeePC 1000H z Windowsem XP na pokładzie.

po zainstalowaniu i skonfigurowaniu modemu (na podstawie dołączonej przez Sferię instrukcji (trochę się trzeba domyślać gdzie klikać) udało mi się uruchomić połączenie z internetem.

Przez około pół godziny modem działał dobrze (dioda paliła się na niebiesko) i miałem na belce napis że połączenie jest HSDPA Plus (Roaming). Po około pół godzinie czasu Netbook zgubił modem i zobaczyłem informację: Trawa instalowanie sterowników. Po zainstalowaniu sterowników i wpisaniu pinu, nie udało mi się wejść do internetu, bo modem znów zniknął i laptop zaczął go wykrywać.

Dopowiem, że byłem w salonie Sferii i nie chcieli mi zwrócić pieniędzy i kazali wybrać się do Piaseczna (mieszkam w Warszawie), bo oni nie są od załatwiania reklamacji. Powiedzieli też że jestem pierwszą osobą, która ma jakiś problem z tym modemem.

Ale podpowiem, że przy mnie był inny człowiek, któremu też ten modem świruje i ta sama śpiewka: oni reklamacji nie przyjmą, bo nie są od tego i tak samo, że on jest pierwsza osobą, która ma problem. Czyli widać, że każdemu taką śpiewkę odstawiają.

Widzę, że pozostaje mi kontakt z Piasecznem oraz z Rzecznikiem Praw Konsumenta, aby Sferii trochę pomarudził, ale to trochę potrwa. I zakup w Playu nowego modemu E3131. Bo chyba wyjścia nie ma.

I jeszcze w załączniku zamieszczam reklamę Sferii rozwieszoną w wielu miejscach i zachęcającą do zakupu modemu. Również każdemu, kto bierze kartę proponują ten modem, takę wiele osób to kupuje. Ciekawe co się z tej armii nie działających modemów wykluje.
Widzę, że ostrzeżenie jednak jest ważne.
Możesz podrzucić jeszcze kopię instrukcji, którą dają do modemu?
Tak oczywiście. O to ona:

-------------------------------------------

I ponieważ Sferia sobie w kulki leci i chcę się wybrać do Rzecznika Praw Konsumenta, to czy są tu ludzie, którzy też ten felerny modem w sferii kupili? Jeżeli tak, może wspólnie można by złożyć pismo do rzecznika? Jeszcze nie wiem jak. Ale na pewno to by sferię może nauczyło rozumu, aby bubli nie sprzedawać.
Zasadniczo sam modem jest niczemu niewinny i handel nim to nie problem. To co sprawia problemy to sprzedaż tego modemu jako rozwiązania do Aero2 - to faktycznie przesada.
Tak. Zgadzam, że modem nie jest niczemu winien. Sferia natomiast jest winna, że ludzi wprowadza w błąd. Natomiast serwis Huaweia już mi powiedział, że po oddaniu do naprawy będą testy robić na swoich kartach, nie na karcie Aero2 i u nich będzie wszystko OK. I to jest problem.
(16-01-2013 10:42)gilban napisał(a): [ -> ]Natomiast serwis Huaweia już mi powiedział, że po oddaniu do naprawy będą testy robić na swoich kartach, nie na karcie Aero2 i u nich będzie wszystko OK.

A da się może razem z modemem do serwisu oddać kartę SIM Aero2 na czas naprawy, aby przetestowali akurat na niej? Gdyby była taka możliwość, to byliby w stanie zreplikować błąd i ewentualnie naprawić modem...
Szczerze to nie wiem. Nikt mnie o tym nie poinformował. Rozmawiałem jeszcze telefonicznie bezpośrednio z przedstawicielem Huawei na Polskę i się dowiedziałem, że te modemy nie były nawet testowane przez kogokolwiek z tej firmy, przed przeznaczeniem do sprzedaży.

Dowiedziałem się też, że Sferia bierze je z firmy ABC Data.

Natomiast, gdy do sprzedaży w swoich salonach bierze dany modem Play, T-mobile czy plus, czy inna sieć, te modemy są poddawane długim testom przed wypuszczeniem na rynek.
Hmm, ciekawe jest to co mówisz. Czyli teoretycznie modemy brandowane są testowane tylko w obrębie jednego operatora... Trochę lipa. Sad

Dzwoniłem do jednego z serwisów zajmujących się przyjmowaniem modemów Huawei na gwarancję w moim mieście i powiedzieli mi, że oddanie na gwarancję modemu wraz z kartą SIM problematycznego operatora jest możliwe. Może więc zastanowię się nad oddaniem modemu na gwarancję wraz z moją kartą sim Aero2.
Przepiękna spychologia się szykuje.
Sferia robi sobie jaja z tymi modemami. Uważam, że wypadałoby ostrzegać ludzi, tylko nie wiem jak to zrobić skutecznie. Na szczęście nie sprzedaje się tych modemów dużo, ale jednak.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Przekierowanie