[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
05-09-2018, 08:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2018 04:07 przez szopen.)
Post: #121
RMN4X
///mod: post przeniesiony z
http://forum.jdtech.pl/Watek-awaryjny-in...tronicznej


szopen napisał(a):Znowu zbaczamy z tematu, ale RMN4X

1) Jest tani (okolice 500zł to tani smartfon, trzeba było kupić jakiegoś "ultra low-cost", to byś się przekonał, że produkowane są także śmieci, a nie telefony), cała linia Redmi to linia budżetowa - porównaj jego cenę z flagowcami, a nawet ze średniakami innych producentów, wciąż jest tańszy (ale cena nie bierze się z powietrza - jest okrojony pod pewnymi względami, przecież jest produkowany dla zysku)

2) Nie jestem zwolennikiem MIUI i nie wszystko mi się w nim podoba, w szczególności launcher, ale nie można powiedzieć, że jest niedorobiony (od czasu jak używam launchera Nova, każdy mój telefon jest przynajmniej pod tym względem ujednolicony).
Nie chcesz systemu od Xiaomi? - proszę bardzo - jest Lineage i cała kupa modowanych ROMów (choć trzeba pamiętać, że to coś za coś).

Nie myślałem nawet o tym. Dla mnie ważniejsze są kwestie podstawowe:
-od początku ludzie mnie słabo słyszą i z tego co czytałem bez roota by się nie dało tego naprawić, a na gwarancję odsyłać w takim przypadku nie ma sensu. Muszę czasem włączyć tryb głośnomówiący;
- jakiś debil wymyślił ten zaokrąglony ekran, przez co żadne szkło nie dochodzi. Najdłużej mam takie z ramką ale już po pół roku muszę zmienić;
-aparat jest bardzo dobry, ale już nie przy słabym oświetleniu i nie przedni (a przedni przy słabym oświetleniu... lepszy byłby porządny VGA);
-nie mam pojęcia jak wyłączyć ten słownik, ale więcej czasu zajmuje poprawianie słów niż oszczędza się na podpowiedzi);
- bez case'a ciężko to śliskie coś utrzymać i rysuje się jednak plastikowy tył, a z case'em jeszcze słabiej mnie słychać i jest o wiele grubszy;
-nie można wyjąć baterii by mieć pewność, że nic nie podsłuchuje;
-nie można włożyć dwóch kart SIM i TF normalnie tylko przez jednorazową operację.
Na szybko to tyle.
A co do taniości to telefony zwykłe są za parę dyszek i z nimi porównywałem te 650 zł, które mnie kosztował sam goły fon.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2018, 04:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2018 04:56 przez szopen.)
Post: #122
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Ekonomista napisał(a):- jakiś debil wymyślił ten zaokrąglony ekran, przez co żadne szkło nie dochodzi. Najdłużej mam takie z ramką ale już po pół roku muszę zmienić;
nie jest to jedyny telefon z ekranem "3D" - rozwiązanie banalnie proste - używaj folii zamiast szkła

Ekonomista napisał(a):-nie mam pojęcia jak wyłączyć ten słownik, ale więcej czasu zajmuje poprawianie słów niż oszczędza się na podpowiedzi);
zainstaluj sobie taką klawiaturę jaką lubisz - nie musisz używać tego co jest fabrycznie
(a fabrycznie do wyboru masz swiftkey i gboard, obie dobre o ile się je skonfiguruje)
system i urządzenie -> dodatkowe ustawienia -> języki i metody wprowadzania -> tu masz wszystko

Ekonomista napisał(a):- bez case'a ciężko to śliskie coś utrzymać i rysuje się jednak plastikowy tył, a z case'em jeszcze słabiej mnie słychać i jest o wiele grubszy;
nie wiem, ja wolę mniejsze telefony więc mam RM4X (nie-"note")
tył u mnie jest metalowy, czy się rysuje nie wiem, bo nauczony doświadczeniem drugi egzemplarz mam w "gumie" i z folią ochronną

Ekonomista napisał(a):-nie można wyjąć baterii by mieć pewność, że nic nie podsłuchuje;
nie jestem paranoikiem, ale generalnie realizacja podsłuchu na wyłączonym urządzeniu jest stosunkowo trudna (nie sądzę, aby to zaimplementowali, bo chyba już byłoby głośno o tym, a rękę do tego by musiał przyłożyć qualcomm, było nie było amerykańska korporacja)

Ekonomista napisał(a):-nie można włożyć dwóch kart SIM i TF normalnie tylko przez jednorazową operację.
no sorry - taka uroda slotu "combo", też mnie to wkurza, ale mimo ~300 aplikacji nie brakło mi jeszcze wbudowanej pamięci (no ale już nie mogę traktować telefonu jako "przechowalni plików")


Ekonomista napisał(a):-od początku ludzie mnie słabo słyszą i z tego co czytałem bez roota by się nie dało tego naprawić, a na gwarancję odsyłać w takim przypadku nie ma sensu. Muszę czasem włączyć tryb głośnomówiący;
nie znam tematu, ale skoro root miałby pomóc, to znaczy, że skopane są jakieś fabryczne ustawienia
wygląda więc na to, że nie aktualizujesz systemu (bo w przypadku wad software'owych jest możliwa naprawa przez wydanie poprawek i xiaomi jako jeden z niewielu producentów to robi, o ile tylko wada została zgłoszona)

Ekonomista napisał(a):-aparat jest bardzo dobry, ale już nie przy słabym oświetleniu i nie przedni (a przedni przy słabym oświetleniu... lepszy byłby porządny VGA);
aparat nie jest bardzo dobry, miewałem sporo lepsze w znacznie starszych telefonach,
a w słabym oświetleniu to faktycznie dramat, ale nigdy w życiu na zamieniłbym go na coś z rozdzielczością VGA
(ciekawostka - w starym egzemplarzu RM4X miałem inny aparat niż w nowym i był minimalnie lepszy, niestety po aktualizacji systemu do nugata nie jestem w stanie wydobyć o nim więcej informacji)
ponadto fabryczna aplikacja jest dość uboga (próbowałeś open camera?) i w dodatku domyślnie jest w nim wybrana jakość "normalna" zamiast "bardzo dobrej" choć to akurat rzutuje jedynie na stopień kompresji jpeg
w RM4X natywna rozdzielczość to 4160x3120pix a aparat sprzętowo obsługuje niższe rozdzielczości (w tym upragnione vga ;P) z tym, że fabryczna apka po prostu nie ma opcji wyboru

Ekonomista napisał(a):A co do taniości to telefony zwykłe są za parę dyszek i z nimi porównywałem te 650 zł, które mnie kosztował sam goły fon.
mogłeś kupić "goły" telefon, ale funkcjonalność smartfona jest bez porównania większa

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Ekonomista (2018-09-06)
06-09-2018, 07:47
Post: #123
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
szopen napisał(a):wygląda więc na to, że nie aktualizujesz systemu

Aktualizujesz... Tongue i to natychmiast po wyjściu nowej wersji zarówno Androida jak MIUI.

szopen napisał(a):aparat nie jest bardzo dobry, miewałem sporo lepsze w znacznie starszych telefonach

Przyjrzałem się zdjęciom z tylnego aparatu w dobrym świetle na komputerze, krytycznym okiem i rzeczywiście nie są bardzo dobrej jakości, ale dobrze wyglądają bez przybliżania na ekranie fullHD, więc przynajmniej jest sens je robić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-06-2019, 12:44
Post: #124
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Nie wiem czy to "siła sugestii", ale telefon ma te prawie 2 lata i wszystko zaczyna się "chrzanić"... Nie wiem jak oni to robią, ale zaczęły się ostatnio problemy z każdą aplikacją. Np. YT wciąż wyświetla na powiadomieniach nieaktywny film (czasem nawet nie pomaga ręczne "ubicie" aplikacji), JakDojadę nie pokazuje wszystkich nocnych autobusów, w jednej z aplikacji bankowych blik działa bardzo rzadko (już to zgłosiłem w banku i mieli się odezwać w 3 dni robocze, ale oczywiście głucha cisza, a usunięcie aplikacji i zainstalowanie od nowa z całą procedurą ustawiania nowych haseł nic nie dało), klawiatura "szaleje" coraz bardziej, ale to tylko przykłady, bo znalazłbym coś na każdą aplikację, która jest zainstalowana w tym telefonie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-06-2019, 14:33
Post: #125
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Zrób kopię zapasową w TWRP, reset do stanu fabrycznego i przetestuj te aplikacje ponownie na czystym, aktualnym romie. U mnie pomaga na wszystkim, poza zabytkowym Redmi Note 3 MTK, który ma tak stary soft, że są problemy z pakietem google api, ale i tak daje radę ciągle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2019, 18:06
Post: #126
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Chodzi @jakubd Ci o to?
https://twrp.me/xiaomi/xiaomiredminote4.html
Jak to się robi?
I czy ja mam akurat wersję tę "mido"?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-08-2019, 12:29
Post: #127
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
jakubd napisał(a):Zrób kopię zapasową w TWRP, reset do stanu fabrycznego

A nie wystarczy reset? Po co ta kopia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2019, 12:28
Post: #128
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
zmieniasz system na alternatywny?
w przeciwnym razie ogranicz się wyłącznie do factory resetu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2019, 07:45
Post: #129
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Od jakiegoś czasu wyskakują mi powiadomienia - jakieś chińskie krzaczki kilka razy dziennie. Po kliknięciu w powiadomienie wyskakuje pusta strona systemowej przeglądarki. Najchętniej bym ją odinstalował, bo nigdy jej nie używałem i nie będę. Co można z tym zrobić? Jest to bardzo irytujące.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2019, 19:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2019 22:24 przez szopen.)
Post: #130
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Jesteś po update do MIUI11 ?

Mi to wygląda na "wirusa reklamiarza" ;D, jeśli to nie w ramach trefnego update, to zainstalowałeś jakąś syfiastą aplikację…
czasem wystarczy wyłączyć powiadomienia takiej syfiastej apki
(zawsze można kupić AdGuard'a, promo było i 11.11 ~-30% i w BF i CM ~-50%, ale przez VPN czy proxy zawsze można kupić taniej w jakimś mniej lub bardziej egzotycznym kraju np. Argentynie, Meksyku, Rosji czy nawet Japonii, choć tam różnica cenowa juz nie jest drastyczna)

Oczywiście większość "systemowych" aplikacji można wyłączyć, zalecam wtedy inny launcher niż MIUI (choć ono i tak zostaje pod spodem, bo musi) Nova Prime zwykle ma obniżkę w święta BN, a do tego czasu można poużywać Nova bez Prime.


PS zrób screeny tych powiadomień i przetłumacz na jakiś zrozumiały język, ewentualnie włącz sobie angielski język interfejsu - jest cień szansy, że wtedy ujrzysz je po angielsku.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2019, 20:00
Post: #131
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
szopen napisał(a):Jesteś po update do MIUI11 ?

Tak.


Myślę nad tym resetem do ustawień fabrycznych - wtedy będzie "najstarszy - pierwotny" android i MIUI? Czyli i tak trzeba będzie zaktualizować... Jedyna opcja to to co ma teraz, czyli te najnowsze? Czy może można wybrać MIUI 10?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2019, 22:42
Post: #132
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Przy aktualizacji obszar "ROM" jest zazwyczaj nadpisywany nową wersją (nie sądzę, aby akurat xiaomi wyłamało się od tej reguły), więc po każdej "dużej" aktualizacji "reset do fabryki" przywróci stan fabryczny taki jakby sprzęt wyszedł z niej po ostatniej aktualizacji, bez odblokowania bootloadera prawdopodobnie nie ma opcji downgrade.

Z tych które używałem, uważam że MIUI 9 było najlepsze, później wprowadzono niektóre "ulepszenia" utrudniające obsługę telefonu… a akurat 11 uważam za lepsze od 10.

Po dużych aktualizacjach czasem warto zrobić reset ustawień (pamiętając o wcześniejszym backupie wszystkiego co istotne).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2019, 13:37
Post: #133
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
szopen napisał(a):Przy aktualizacji obszar "ROM" jest zazwyczaj nadpisywany nową wersją (nie sądzę, aby akurat xiaomi wyłamało się od tej reguły), więc po każdej "dużej" aktualizacji "reset do fabryki" przywróci stan fabryczny taki jakby sprzęt wyszedł z niej po ostatniej aktualizacji

Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i:
- rzeczywiście jest ten sam najnowszy android jaki był na ten telefon, czyli 7.0 i to samo najnowsze MIUI, czyli 11.0.2.0;
- na razie nie występuje już problem "chińskich krzaczków", ale nie zainstalowałem jeszcze wszystkich aplikacji (swoją drogą podejrzane mogły być tylko 3 aplikacje z poza Google Play, czyli: repozytorium F-droid, repozytorium od Huawei - AppGallery i "piracki YT" - YT Advanced i ... teraz może @szopen się wypowie czy to coś z nich mogło być przyczyną i czy w takim razie warto znowu je instalować (?) );
- telefon śmiga jak nowy. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2019, 18:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2019 17:32 przez szopen.)
Post: #134
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
F-droid na 100% nie jest podejrzany (o ile był pobrany u źródła), apgallery jak najbardziej jest syfem, ytvanced nie używam, więc nie mam zdania.

PS w sklepie google play też się trafiają trefne aplikacje (choć trzeba mieć trochę "szczęścia", to jedna raz mi się trafiła, ale psim swędem akurat nie zainstalowałem trefnej aktualizacji, bo generalnie autoaktualizacje mam wyłączone, co uratowało mnie wiele razy choć w inny sposób - po prostu używam starych wersji tylko tych aplikacji, które moim zdaniem zostały popsute w ramach aktualizacji, ale do tego trzeba mieć przynajmniej 2 urządzenia, albo robić częste backupy apek).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2019, 12:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2019 13:04 przez Ekonomista.)
Post: #135
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
W sumie 3 dni straciłem na ustawienie wszystkiego na świeżym systemie i... długo się nie nacieszyłem telefonem, bo prawie przy każdej próbie kliknięcia w cokolwiek wyskakuje "baner" na dole ekranu pt.: "Aplikacja Gboard przestała działać". Ratujcie.

Zaktualizowałem tę aplikację i wygląda, że problem jest rozwiązany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2019, 17:30
Post: #136
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
a już chciałem pisać, żebyś przeszedł na swiftkey ;P

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-12-2019, 10:51
Post: #137
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Miałem napisać wcześniej, ale problem poniekąd rozwiązałem, więc piszę teraz o tym: Krótko po resecie znów zaczęły wyskakiwać "chińskie krzaczki", ale wszedłem w ustawienia aplikacji i wyłączyłem uprawnienie do powiadomień aplikacji systemowej "przeglądarka". Jak dotąd "krzaki" się nie pojawiły, ale czasem wyskakują 3 kropki, czyli niby niezamknięte powiadomienia - być może ma to związek.

Inna sprawa to w tym samym czasie zmieniałem zarówno operatora głównego nru jak i przestałem korzystać na razie z głównego "internetu" chwilowo na rzecz aero2 i co się okazało... Jako, że z wi-fi nie ciągnąłem, tylko intensywnie z transferu w telefonie w tej poprzedniej sieci wRodzinie, to przestał on poprawnie działać. Na początku myślałem, że ma to związek z APN'em, który "od czapy" wpisałem, ale poprawiłem na właściwy i problem tylko w pierwszym momencie zdał się rozwiązać, potem chyba poprawiłem jakiś parametr połączenia, ale to też nic nie pomogło. Co ciekawe, że nie szło się zalogować do aplikacji bankowych i odpalić stron, a z kolei YT hulał w FHD. Pytanie, co się dzieje jeśli wpiszę się wymyślony APN? Czy może być tak, że internet jest, ale "nie do końca" i drugie najważniejsze czy operator może policzyć nas więcej/osobną kasą za korzystanie w ten sposób z transferu? Regulaminy zazwyczaj zawierają zwrot w stylu "przy zachowaniu ustawień APN operatora" co sugeruje taki właśnie "haczyk".

U nowego operatora internet śmiga, aż miło, czy zatem zmieniłem go szczęśliwie we "właściwym" momencie, czy może internet "kulał", bo mogłem mieć jakiś inny port ustawiony czy coś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-12-2019, 18:32
Post: #138
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
1) Jak dla mnie to dziwne, że systemowa przeglądarka (nigdy nawet nie użyłem Mi Browser Tongue) usiłuje wyświetlać chińskie powiadomienia na czystym systemie (jako zapasowy telefon wciąż trzymam RM4X i nawet zaktualizowałem go do MIUI11, ale nie mam takich cyrków, choć wraz z tą aktualizacją pojawiły mi się dynamicznie zmieniane tapety na ekranie blokady…).

2) Nie słyszałem aby były jakieś inne opłaty za nieprawidłowy APN, stosowane są zasadniczo 2 rozwiązania
- przy nieprawidłowym APN nie da się nawiązać połączenia GPRS/3G/LTE
- albo następuje przełączenie na APN domyślny (takie jest zachowanie większości sieci)

Przypuszczalnie w cennikach wspomniany jest standardowy APN z 2 przyczyn
- dla odróżnienia połączenia od CSD/HSCSD (taryfikowanego całkowicie inaczej)
- dla odróżnienia od taryf wykorzystujących specyficzne inne APNy (np. dla połączenia "typu VPN"/ bez firewala/z publicznym IP) czy wręcz połączenia danych wykorzystywanego przy transmisji MMS (MMS wymaga połączenia GPRS ale z innym APN, oczywiście jest to taryfikowane inaczej niż normalne połączenie z internetem).

PS nie mam pojęcia z jakiego powodu miałeś problemy z połączeniem, ale objawy jak dla mnie były niepokojące

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2020, 12:50
Post: #139
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Ktoś mi może przypomnieć, gdzie w tym telefonie wyłącza się PIN do karty SIM?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2020, 16:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2020 16:50 przez szopen.)
Post: #140
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
W tym akurat to nie wiem ;P

Jeśli chodzi o MIUI11 to jest to w jakimś absurdalnym miejscu, ale jest.
Wrzucę obrazki jak znajdę.

               

Ciekawostka - karta SIM która była przenoszona wielokrotnie między operatorami ma nazwę FM, mimo tego, że ani nie jest to fizycznie karta FM ani nie jest obecnie w FM Tongue (choć oczywiście tam była dla półrocznego bonusu, gdy to miało sens)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Internetem w redmi note 5 malojk 15 4 133 16-12-2020 13:40
Ostatni post: szopen
  Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je Ekonomista 8 11 313 05-04-2020 16:28
Ostatni post: szopen
  Xiaomi z NFC spag 21 34 395 27-10-2018 10:20
Ostatni post: whiteindian
  Xiaomi Redmi Note 4 problem z automatycznym łączeniem do zapisanej sieci WiFi 90tomash 7 17 350 01-02-2018 10:10
Ostatni post: jakubd
  Xiaomi RedMi 2 i MIUI - fajna sprawa jakubd 2 8 003 11-09-2015 20:18
Ostatni post: jakubd