Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Witam,
Watek wydzielony z:
http://forum.jdtech.pl/Watek-dzialajacy-...8#pid41838
, jako, że w sumie to już doświadczenia po zakupie konkretnego sprzętu.
Więc tak:
Telefon kupiony z Polski na allegro za 645 zł plus 8,6 zł za paczkomat. Sprzedawca wysłał w ciągu 2 godzin. W paczkomacie po dobrych dwóch dniach roboczych (dzwoniłem i nawet mają 3 dni jeśli wysłane po godzinie 12:00, więc nie wierzcie reklamom Tongue ). Przesyłka tylko w folii bąbelkowej i folii "kurierskiej". W środku odrapane, niezafoliowane pudełko. W pudełku z chińskimi znakami telefon z folią na wyświetlaczu, ładowarka USB na gniazdka ChRL (+ tandetna przejściówka na PL) i kabel USB długości ok. 1 metra oraz dowód zakupu z gwarancją 24 mce (serwisową) w postaci zwykłego wydruku A4, bez podpisu i pieczątki, z informacją, że tracę gwarancję, jeśli w ciągu 14-u dni od zakupu nie wystawię komentarza.
Telefon uruchomiłem bez karty SIM i TF. Od razu mocny zasięg wifi, pytania o konto Xiaomi, Google, ale można było to pominąć (chociaż nie wiem z jakim skutkiem). Uruchomił się w każdym razie bez pełnej aktywacji konta Xiaomi. Mejl dostałem po pół godziny, a ponowiony tapnięciem w menu (jakoś po paru minutach) po godzinie.
Sam telefon ma system Android w wersji 6.0.1 MMB29M, MIUI Global 8.2 ( Stabilna 8.2.10.0 (MCFMIDL) ).
Długo musiałem szukać dlaczego nie mam dostępu do systemowej galerii i okazało się, że chodzi tak naprawdę o legalne szpiegostwo (czyli masz wybór - albo Cię szpiegują, albo nie masz możliwości korzystania z telefonu), głęboko zakopana zgoda dostępu aplikacji "Galeria" do aplikacji "Kontakty".
Telefon robi bardzo dobre wrażenie, szczególnie obudowa, prędkość i wyświetlacz ( nie mogę uwierzyć, że to zwykły IPS, ale FullHD robi swoje), pamięci wbudowanej pokazuje ok. 10 GB ( chociaż kartę pokazuje w "matematycznym" systemie przedrostków, czyli, że ma 16 GB, więc pewnie ma 9 GB), natomiast system jest dla mnie totalną nowością w porównaniu ze zdaje się wersją Androida 4.x i zastanawiam się gdzie się podziało menu "Aplikacje". Na razie tyle, będę później coś dodawał, ewentualnie pytał starych wyjadaczy... Tongue

To może jeszcze dodam, że obudowa jest plastikowa, choć gdzieś czytałem w sieci, że jest metalowa, a jeśli chodzi o karty SIM i TF to jest tacka otwierana za pomocą dołączonego drucika i można włożyć albo 2 karty SIM albo 1 SIM plus 1 TF.
edit: Obudowa jest jednak z tyłu metalowa, tylko pasek u góry i pasek na dole plastikowe.
Ekonomista napisał(a):ładowarka USB na gniazdka ChRL
To jest złącze US, a nie ChRL. W Chinach stosowane są 3 wtyczki, w tym taka jak u nas. Wtyczka US jest po prostu najmniejsza i najłatwiej zrobić mały zasilacz i do tego dodać przejściówki.
Ekonomista napisał(a):Sam telefon ma system Android w wersji 6.0.1 MMB29M, MIUI Global 8.2 ( Stabilna 8.2.10.0 (MCFMIDL) ).
Aplikacja aktualizacyjna chyba nic wyższego ci jeszcze nie da (oficjalnego MIUI 9 jeszcze nie ma), ale proponuję ci zacząć już zgłaszać konto do oficjalnego odblokowania bootloadera, to sobie wgrywasz co tydzień nawet jak chcesz nowego dev - ja jadę na tym od roku i co tydzień lub dwa robię aktualizację.
Ekonomista napisał(a):i zastanawiam się gdzie się podziało menu "Aplikacje"
W oficjalnym MIUI nie ma menu aplikacje - wszystko ląduje na pulpitach trochę jak na iOS. Ale możesz pakować ikony w foldery.
Ekonomista napisał(a):głęboko zakopana zgoda dostępu aplikacji "Galeria" do aplikacji "Kontakty".
idę o zakład, że przy pierwszym uruchomieniu tej aplikacji były pytania o wszelkie niezbędne do pracy zgody
co do "legalnego szpiegowania" to nie powiem kategorycznego "nie" Tongue
ale pewnie nie zdawałeś sobie sprawy z kwestii, że robią to przede wszystkim giganci rynku (google, apple i microsoft Tongue teraz doszło do nich jeszcze xiaomi)
natomiast w tym konkretnym wypadku to uprawnienie jest najprawdopodobniej powiązane z funkcjami chmurowymi fabrycznych aplikacji (ręki sobie za to nie dam uciąć Tongue) ale generalnie jest to dla wygody użytkownika
natomiast sytuacja jest taka - masz wybór - możesz nie używać fabrycznej galerii i zainstalować sobie jakąś która działa wyłącznie offline w telefonie

a generalnie w kwestiach uprawnień mam pewną praktykę jeśli chodzi np. o oprogramowanie "inteligentnego domu" i takie aplikacje chcą dostępu w zasadzie do wszystkiego i faktycznie potrzebują takiego dostępu (bo w przeciwnym razie włąśnie nie działa wiele funkcji ułatwiających czy wręcz umożliwiających ich użytkowanie)

następna kwestia - jeśli pominiesz konto google, to nie będzie działał sklep z aplikacjami oraz mnóstwo innych ułatwień

wbudowany flash ma 10GB wolnego miejsca bo masz go 16GB a 6GB jest zajęte przez system
jeśli masz kartę TF 16GB to ma ona 16GB (oczywiście zależnie od liczenia może z tego wyjść np. 14GiB - zwróć uwagę na inną jednostkę)

menu w tym telefonie to nie Android lecz MIUI i stąd radykalna zmiana w wyglądzie ("goły" andek 6 wygląda znacznie podobniej do "gołego" 4.x)


nie miałem w ręce RMN4X, ale mam RM4X i obudowa jest metalowa, być może czytałeś o wersji z mniejszym ekranem?

PS ja kupowałem bezpośrednio w ChRL i nie mam aż tak krytycznych uwag odnośnie wyglądu paczki, a z brakiem gwarancji się liczę (choć jakaś tam niby jest)
ale powstaje pytanie czy twoja gwarancja jest coś warta - kupowałeś chociaż od firmy? masz paragon lub fakturę?
bo tekst o utracie gwarancji w przypadku braku komentarza pachnie gimnazjalistą…
(swoja drogą nie ma to żadnego znaczenia, bo w twoim wypadku nadrzędne są przepisy polskiego prawa)
Kartę pamięci zawsze możesz skopiować, póki nie wiesz to głupota kupowanie nowej.
jakubd napisał(a):oficjalnego odblokowania bootloadera
Nie tracę gwarancji w takim wypadku?
szopen napisał(a):kupowałeś chociaż od firmy?
Na allegro jest jako firma, jest regon i nip, ale nie dostałem paragonu ani faktury tylko potwierdzenie zakupu z podanym adresem http://mi-serwis.pl/ do realizacji gwarancji.
grzech1991 napisał(a):Kartę pamięci zawsze możesz skopiować
Nie rozumiem - co i po co skopiować?
A przepraszam, w pewnym momencie zrozumiałem, że masz kartę pamięci i zastanawiasz się nad większą - a teraz nad dokupieniem.

Ale w każdym bądź razie, pozostaje kwestia, że zawsze możesz dokupić.
Aaa. No tak. Na razie testuję starą. Tylko po co coś kopiować? Żeby wszystko prawidłowo działało wystarczy przerzucić osobiste pliki do komputera, a jakieś systemowe chyba nie ma sensu - tylko od nowa wgrać aplikacje, mapy, albo przerzucić je na pamięć wbudowaną i z powrotem na nową kartę, ale to w systemie.
Racja, że kartę zawsze można dokupić, szczególnie, że tanieją z dnia na dzień, poza tym chyba wystarczy ta 16 GB.
Ekonomista napisał(a):jakubd napisał(a):
oficjalnego odblokowania bootloadera
Nie tracę gwarancji w takim wypadku?
Nie, o ile nie uszkodzisz urządzenia przy tych wszystkich zabawach.
Czyli jak zawiedzie komputer, USB, albo wyłączą nagle prąd to tel pada?
MIUI 9 dla Redmi Note 4x jest już dostępne w wersji Beta.
Strona do pobierania ROM stable/dev.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Przekierowanie