[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
10-12-2019, 20:00
szopen napisał(a):Jesteś po update do MIUI11 ?

Tak.

Myślę nad tym resetem do ustawień fabrycznych - wtedy będzie "najstarszy - pierwotny" android i MIUI? Czyli i tak trzeba będzie zaktualizować... Jedyna opcja to to co ma teraz, czyli te najnowsze? Czy może można wybrać MIUI 10?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2019, 22:42
Przy aktualizacji obszar "ROM" jest zazwyczaj nadpisywany nową wersją (nie sądzę, aby akurat xiaomi wyłamało się od tej reguły), więc po każdej "dużej" aktualizacji "reset do fabryki" przywróci stan fabryczny taki jakby sprzęt wyszedł z niej po ostatniej aktualizacji, bez odblokowania bootloadera prawdopodobnie nie ma opcji downgrade.

Z tych które używałem, uważam że MIUI 9 było najlepsze, później wprowadzono niektóre "ulepszenia" utrudniające obsługę telefonu… a akurat 11 uważam za lepsze od 10.

Po dużych aktualizacjach czasem warto zrobić reset ustawień (pamiętając o wcześniejszym backupie wszystkiego co istotne).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wczoraj, 13:37
szopen napisał(a):Przy aktualizacji obszar "ROM" jest zazwyczaj nadpisywany nową wersją (nie sądzę, aby akurat xiaomi wyłamało się od tej reguły), więc po każdej "dużej" aktualizacji "reset do fabryki" przywróci stan fabryczny taki jakby sprzęt wyszedł z niej po ostatniej aktualizacji

Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i:
- rzeczywiście jest ten sam najnowszy android jaki był na ten telefon, czyli 7.0 i to samo najnowsze MIUI, czyli 11.0.2.0;
- na razie nie występuje już problem "chińskich krzaczków", ale nie zainstalowałem jeszcze wszystkich aplikacji (swoją drogą podejrzane mogły być tylko 3 aplikacje z poza Google Play, czyli: repozytorium F-droid, repozytorium od Huawei - AppGallery i "piracki YT" - YT Advanced i ... teraz może @szopen się wypowie czy to coś z nich mogło być przyczyną i czy w takim razie warto znowu je instalować (?) );
- telefon śmiga jak nowy. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wczoraj, 18:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 18:10 przez szopen.)
F-droid na 100% nie jest podejrzany (o ile był pobrany u źródła), apgallery jak najbardziej jest syfem, ytvanced nie używam, więc nie mam zdania.

PS w sklepie google play też się trafiają trefne aplikacje (choć trzeba mieć trochę "szczęścia", to jedna raz mi się trafiła, ale psim swędem akurat nie zainstalowałem trefnej aktualizacji, bo generalnie autoaktualizacje mam wyłączone, co uratowało mnie wiele razy choć w inny sposób - po prostu używam starych wersji tylko tych aplikacji, które moim zdaniem zostały popsute w ramach aktualizacji).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz