[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
06-01-2013, 17:14
Post: #81
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
A już myślałem, że problem sam się rozwiązał, bo od dawna nie było u mnie resetów. A dzisiaj jest dramat, co kilka, kilkanaście minut reset, migająca zielona dioda. Kumpel ma 3131 i u niego nie ma takich zachowań, przynajmniej on nie zauważył, chociaż rzadko używa tego internetu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 20:04
Post: #82
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Potwierdzam bezużyteczność modemu Huawei e173u-2 dla Aero2. Od dawna , a ściślej od rozpoczęcia korzystania z roamingu w Play-u przez Aero2 modem po kilku minutach pracy wyłącza się tak, jakby ktoś wyjął go całkowicie z portu USB i włożył ponownie. sprawdzałem na kilku modelach laptopów (toschiba, HP, Dell) z kilkoma rodzajami Windowsa od Visty po Windows 7 Professional. Problem jest ten sam, sprawdzałem trzy różne karty Aero2, dwa rożne modemy - wystarczy że sieć jest obciążona nawet w poziomie średnim (to wynika z pory w jakiej dokonywałem sprawdzeń) i już pada po kilku minutach. Problem nie istnieje ani w Huawei 3131 (kupiony w JDtech) ani w ZTE MF60 (także kupiony w JDtech).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 20:07
Post: #83
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
A dokładniej roamingu Plusa (pokazywanie Play to błąd w oprogramowaniu).
Bardzo chciałbym się dowiedzieć, o co chodzi z tymi resetowaniem się modemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 20:10
Post: #84
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
jeśli chodzi o stery, to sugeruję instalację wersji MP dla win 8 - zawiera ona stery dla wszystkich (dotąd wypuszczonych na rynek) modemów usb Huawei'a dla wszystkich wersji windows

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 22:03
Post: #85
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
o stery chodzi mi głownie o windows 7 , a dokładniej zainstalowane jako 1 od huawei 173-u2, a potem wpięty modem e3131-s2, czy nie będzie żadnych problemów.
no ale z odpowiedzi p_lider wynika, że nie powinno być problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 22:12
Post: #86
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
wspomniany MP dla win 8
http://tinyurl.com/bo8hbfd
1) zawiera stery dla wcześniejszych wersji windows
2) działa we wcześniejszych wersjach windows (choć jest dość ubogi w opcje konfiguracyjne)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 22:31
Post: #87
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
a jesli chodzi o play online instalowanego bezposrednio po podlaczeniu modemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-01-2013, 10:27
Post: #88
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(06-01-2013 22:31)raven.michal17 napisał(a):  a jesli chodzi o play online instalowanego bezposrednio po podlaczeniu modemu?

Play online instaluje sterowniki firmy Huawei, więc nie widzę problemu - powinno więc działać, ale oczywiście w zależności od tego jaką wersję tych sterowników instaluje play online, a to z kolei zależy od wersji wgranego DashBoard'u w modem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-01-2013, 13:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2013 13:20 przez Ancymon.)
Post: #89
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Witam.
U mnie to samo.
Co kilka, kilkanaście minut całkowite rozłączenie modemu.
BTS ok. 500m ode mnie, zasięg na maksa, sprawdzałem o 2 w nocy i ciągłe rozłączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-01-2013, 13:19
Post: #90
Odp: RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(06-01-2013 20:04)Blonex napisał(a):  Od dawna , a ściślej od rozpoczęcia korzystania z roamingu w Play-u przez Aero2 modem po kilku minutach pracy wyłącza się tak, jakby ktoś wyjął go całkowicie z portu USB i włożył ponownie.

Chyba chodzi o roaming Plus a nie Play, play wyświetla się w HiLink E3131, no chyba że to jakiś nowy bug w e173?

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2013, 18:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2013 19:43 przez DJVEGA.)
Post: #91
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Ostatecznie potwierdzam że modem e173 twardo się resetuje.
- wynika to z połączenia go z nowymi kartami aero2 które poprzez jego 8 generacje się z nim gryzą, nie wiem nadal czy jest to pomysł samego aero (co sugeruje fakt że kilka miesięcy temu większości na tych modemach wszystko działało bez zarzutu) czy jakiś dziwny błąd...

Ale jedno jest pewne żadnymi upgrade, kablami dodatkowego zasilania itp się tego nie obejdzie.
Na 100% działa tylko zmiana modemu.

Ja nie czekałem długo bo w zeszły piątek zdążyłem kupić sobie modem w Sferii z kartą aero2
Przyjechałem do domu podłączyłem i od razu zaczęły się cyrki z tym rozłączaniem.
Więc poddenerwowany o tym poczytałem i doszedłem do wniosku,
że skoro to różnica kilku zł dosłownie to nie ma co się męczyć tylko modem zmienić na huawei 3131.

Tak też cały nakręcony pojechałem do Sferii - nie czekając w kolejce przeleciałem cały hol aż do kasy gdzie ekspedientka oczywiście nic nie mogła na to poradzić.
A co więcej od razu odesłała mnie do serwisu...

Nie poddając się "zbywactwu" pracowników salonu udałem się prosto do kierowniczki tego burdelu której sprawę wyjaśniłem.
- Ona oczywiście mi na to:
"- my nie przyjmujemy modemów spowrotrem,
- nic nie mogę dla pana zrobić,
- nie da się, przykro mi...
i najlepsze - a bo tam jest już podbita gwarancja i nie można tego oddać"

Ha ha ha no tym mnie rozwaliła aż mi się przykro zrobiło/
a tak poważnie usłyszała stanowcze "Ale mnie to nie obchodzi..."

Dodałem więcej bajek słownych używając słowa konsument i prawa, brr
i o tym że modem nie jest dozwolony wg regulaminu Aero2 co samo przez się nie pozwala go sprzedawać w punkcie obsługi tej usługi...
ale to już pomijam.
Po tych stwierdzeniach zaczęło się przerażenie w oczach oraz telefon do kogoś z "góry" niby...
a dalej nastąpiła wycieczka ze mną do serwisu który miał niby stwierdzić że modem działa albo nie działa...

- I tu moje uszanowanie dla serwisantów Sferii którzy to bardzo rzetelnie sprawdzili czy modem działa... i byli bardzo w porządku.
- po 20 min kierowniczka wróciła serwisanci potwierdzili zawieszanie się modemu ale ona itak dalej próbowała ze mną walczyć że do serwisu huawei oddać albo karta zła itp...
- poczuła jednak bezskuteczność swojego działania i poddała się.

Mój tryumf przypieczętowała kolejna wycieczka do kasy gdzie ekspedientka została poproszona przez kierowniczkę o wykonanie zwrotu...
takim też sposobem oddałem im to badziewie i odzyskałem swoje 125zł...

- Zacząłem dzięki temu oficjalną propagandę!
Tym też sposobem wszystkim Wam którym wciśnięto to badziewie polecam wybranie się najlepiej grupą do salonu i masowe oddawanie tych modemów.
Bo to nie Wasza wina że zostaliście wprowadzeni przez nich w błąd i sprzedano wam sprzęt niezgodny z usługą do której go kupowaliście...
A już nie wspomnę o problemach i nerwach z tym rozłączaniem związanych.
- Wychodząc poinformowałem też kolejkę ludzi po kartę żeby nie brali tego modemu bo będą mieć kłopoty z łączeniem na koniec ostentacyjnie zerwałem kartkę ze ściany z informacją o możliwości kupna modemu a jakaś starsza pani z kolejki skromnie dodała że oni mają jeszcze jedną taką na drzwiach Smile

Po tym wszystkim jestem już dumnym posiadaczem 3131 który działa bez zarzutu i śmiga lepiej niż play za który płaciłem dotychczas...
a dodatkowo kupiłem go na allegro nowego z dodatkową anteną w zestawie... i to o dosłownie 15zł drożej niż modem oferowany przez Sferię.
Stosowną wiadomość skierowałem też oficjalnie do samego biura Aero2 (oczekuję odpowiedzi)

Załączam fotkę karty zwrotu...


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2013, 19:47
Post: #92
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Super DJVEGA, że narobiłeś tam tego rabanu! Dzięki temu może sprawa oficjalnie trafi faktycznie gdzieś wyżej i coś z tym zrobią. Dobra robota! Smile
Jednakże uważam, że w całej tej sprawie z resetami nie chodzi o samą kategorię 8 tego modemu - otóż mam modem Vodafone K3765-hv, który też jest modemem kategorii 8 i nie ma z nim najmniejszych problemów przy używaniu w Aero2. Coś wyraźnie ma się na rzeczy na styku modem e173u-2, a siecią Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-01-2013, 20:47
Post: #93
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
U mnie od kilku dni resetu trochę zaprzestały, tzn bywa że się rozłączy, ale nie jest to tak, że korzystać się z neta nie da. Jeśli tak będzie jak teraz jest, to nie jest najgorzej, ale jeśli wrócą częstsze resety jak przed świętami, to trochę się zasmucę ;P
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 00:38
Post: #94
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
A ja dzisiaj zrobiłem test:
Netbook Toshiba (modelu nie pamiętam), E173u-2 z Play + Aero2 - zrywa co kilka minut.
Modem + karta podłączone do HP Envy 17 (wszystkie porty USB - 25W) - pełna godzina bez zerwania połączenia.
Ponownie do Tośki - znowu zrywa.
Miejsce testowe - ten sam stolik w kawiarni, sygnał na poziomie -95dBm.

No dla mnie to jest problem zasilania, ale nie miałem okazji przetestować innych E173u-2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 09:54
Post: #95
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Oznacza to, że modem nie spełnia wymagań technicznych, bo żre za dużo prądu. Przecież producenci laptopów fabrycznie ustalają jaki ma być prąd w usb. Nie wyobrażam sobie, żeby do modemu podpinać dodatkowy prostownik, który będzie dostarczał prąd. Jest tylko zagadką, dlaczego wcześniej modem dawał radę, a od pewnego czasu potrzebuje duuuużo więcej prądu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 10:49
Post: #96
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(10-01-2013 09:54)mistrz1 napisał(a):  Oznacza to, że modem nie spełnia wymagań technicznych, bo żre za dużo prądu.

Zgadzam się z tobą mistrz1 - jeśli modem żre za dużo prądu, to oznacza, że nie spełnia wymagań technicznych. Najgorsze w tym jest tylko to, że dzieje się tak tylko w przypadku korzystania z Aero2 nawet przy bardzo dobrym sygnale. Gdyby działo się tak we wszystkich sieciach, można by go reklamować, a tak pozostaje tylko wymienić na inny model za własną kasę.

jakubd napisał(a):Modem + karta podłączone do HP Envy 17 (wszystkie porty USB - 25W) - pełna godzina bez zerwania połączenia.

Mnie z kolei dziwią te obserwacje obserwacje, ponieważ sprawdzałem swój problematyczny modem w 3 różnych komputerach (2 laptopy i jeden stacjonarny z różnymi systemami operacyjnymi) i w każdym z nich modem się resetował. Czyżby więc każdy z moich komputerów podawał za mały prąd? Mało prawdopodobne moim zdaniem. Poza tym moim zdaniem poprawna praca przez godzinę to zbyt krótki test. U mnie czasami zdarza się tak, że modem po 10 minutach się zresetuje, później przez 2 godziny chodzi ok (rozłączając się co godzinę, co jest normalne w Aero2), a później znowu się resetuje co kilka minut. Może więc trafił Pan panie Jakubie na taki okres poprawnej pracy akurat?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 11:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2013 11:41 przez mistrz1.)
Post: #97
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(09-01-2013 18:58)DJVEGA napisał(a):  ...Nie poddając się "zbywactwu" pracowników salonu udałem się prosto do kierowniczki tego burdelu której sprawę wyjaśniłem....
Kolego, jestem pełen podziwu dla Twojej akcji. Bardzo dobra robota! Aż zasłużyłeś na pochwałę. Masz plusa ode mnie. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-01-2013, 17:29
Post: #98
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
p_lider napisał(a):U mnie czasami zdarza się tak, że modem po 10 minutach się zresetuje, później przez 2 godziny chodzi ok (rozłączając się co godzinę, co jest normalne w Aero2), a później znowu się resetuje co kilka minut. Może więc trafił Pan panie Jakubie na taki okres poprawnej pracy akurat?

U mnie tak samo. Dodam, że jak korzystałem z playa to też potrafiło zresetować modem. To wszystko zaczęło się dziać w tym samym czasie co problemy z aero. Do października było ok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2013, 13:42
Post: #99
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Każda osoba z resetującym się E173u-2 sprawdzał opcję Tylko WCDMA w ustawieniach Mobile Partner? U mnie pomogło w 100%, w weekend miałem kilka dość długich połączeń (4-5h) i ani jednego resetu, gdzie przez godzinę wcześniej miałem w sumie 6 resetów. Zobaczę jeszcze jak się będzie zachowywał przez najbliższy tydzień i spróbuję pożyczyć inną sztuką od rodziny by też ją sprawdzić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2013, 14:22
Post: #100
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(14-01-2013 13:42)YogiCK napisał(a):  ... sprawdzał opcję Tylko WCDMA w ustawieniach Mobile Partner? ...

Tak, sprawdzone kilka razy - nie pomaga. Za pierwszym razem niby faktycznie pomogło, ale to było chwilowe i raczej po prostu akurat trafiłem wtedy na okres poprawnej pracy. Teraz też mi się zdarza poprawna praca przez kilka godzin, mimo iż nic nie zmieniam, ale zawsze prędzej czy później się zresetuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 52 186 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 36 082 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 18 205 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 139 358 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 42 261 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd