[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
24-12-2012, 17:51
Post: #61
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Żadnych problemów nie mają osoby, które mają dobry sygnał lub dobre zasilanie w porcie USB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2012, 16:05
Post: #62
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Też miałem częste zrywanie połączenia i restarty modemu. Zmieniłam ustawienia w TNI na WCDMA i jest dobrze. Czy coś poprawili w nadajniku, czy to była wina ustawień nie wiem. Komputer ten sam, więc w portach wszystko po staremu.
Co do siły sygnału, przeważnie mam w zakresie:
-93-95dBm, 32-29%, CSQ 9-10, czasami sygnał jest słabszy, a czasami troszkę lepszy. Czyli wyniki są takie sobie. Ale i to wystarcza, internet działa ok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2012, 17:10
Post: #63
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Mnie przerywało przy dużo lepszych parametrach, prąd z zasilacza w kompie, albo niezależnie. Nie widzę bezpośredniego związku z topikowym błędem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2012, 17:40
Post: #64
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Teoretycznie nie ma związku, w praktyce do końca nie wiemy na czym polega problem z resetowaniem się modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2012, 18:28
Post: #65
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
W moim laptopie są trzy porty usb i w każdym modem resetuje się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2012, 18:46
Post: #66
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
A jak użyjesz kabla Y? (taki, co zasilanie pobiera z 2 portów)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2012, 23:46
Post: #67
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
OK, sprawa z modemem nie jest powiązana z zasilaniem - dziś użyłem kabla Y do modemu. Po 30 minutach się zresetował. Czyli ogólnie źródło problemu wygląda nadal na niewiadome Sad
Ja miałem już dość - dzisiaj kupiłem sobie E3131, te E173u-2 są obecnie lipne i nie nadają się moim zdaniem do używania z siecią Aero2. To, że u niektórych widzę nadal działają bez problemów to w tej chwili za mało, aby polecać je komukolwiek, a raczej należy je zacząć masowo odradzać, tak myślę...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2012, 23:53
Post: #68
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Ja tak właśnie robię po tych wszystkich dyskusjach, ale nadal chciałbym wiedzieć, o co kaman.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2012, 14:12
Post: #69
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(27-12-2012 23:46)p_lider napisał(a):  To, że u niektórych widzę nadal działają bez problemów to w tej chwili za mało, aby polecać je komukolwiek, a raczej należy je zacząć masowo odradzać, tak myślę...

U nas na forum, chyba wszyscy (a jak nie to prawie?) polecają e3131. Jedynie e173u-2 jeśli korzystasz również z tableta.

Chociaż, ja u dziewczyny mam e173-u2 + mr3420 i po pewnych zabiegach działa bez problemu. Ale nie było to resetowanie, tylko zawieszanie się (działał, ale brak internetu) - pomagał dopiero reboot routera. Chociaż fakt, że sygnał obecnie w tej lokalizacji wynosi 96%.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2012, 13:00
Post: #70
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Te opcje są domyślnie ustawione prawidłowo nawet w E173u-2 z Play, co nie zmienia faktu, że warto poeksperymentować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 01:06
Post: #71
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(29-12-2012 00:28)uph napisał(a):  Dzisiaj pobawiłem się trochę komendami AT...
...
Co ciekawe na razie nie zaobserwowałem resetów modemu,działa tak jak przed rozbudową sieci,wtedy też nie było HSPA a tylko HSDPA.
...

Twoje rozwiązanie mnie zaciekawiło i postanowiłem je sprawdzić - byłoby to dość dobre obejście problemu (wyłączenie HSUPA). Niestety nie zadziałało - po kilku minutach modem się zresetował, mimo iż HSUPA była wyłączona Sad
Także nadal wydaje mi się, że nie mamy obejścia problemu ani jego rozwiązania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-01-2013, 15:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2014 15:13 przez szopen.)
Post: #72
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Witajcie, czytajac wiele postow z tym problemem az sie zarejestrowalem. A wiec moze bede pomocnySmile

Huawei e173 play - rozlacza co jakis czas, tak jak wszyscy mowia. raz rozlaczy co 5 minut a raz co godz czy dwie a wszystko zalezy od tego co robisz na necieTongue

Do sedna . u mnie rozlacza co ok.130MB lacznego transferu up/down
na e160g mialem to samo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-01-2013, 16:41
Post: #73
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
To raczej nie ten problem. W ciągu godziny da się przesłać przez Aero max około 200 MB, ale to limit godzinowy normalny. Ty mówimy o problemie, przy którym modem pracuje normalnie, po czym objaw jest taki, jakby odłączyć modem i podłączyć ponownie - system rozpoznaje modem jeszcze raz jak po podłączeniu do komputera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2013, 14:01
Post: #74
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Ja co prawda używam e169e i e3131 ale miałem podobne objawy. Winne było pompowanie komórek. Sprawdźcie jakie macie CSQ, u mnie poniżej stabilnego 16 tak się działo. Komórki pompują dopiero od ostatniej rozbudowy sieci. Ma to sens aby rozrzucić userów po większej ilości eNodeB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2013, 14:45
Post: #75
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
@braders, możesz wyjaśnić co rozumiesz pod terminem "pompowanie komórek"? Nie do końca chce mi się wierzyć, że nasze problemy z tymi modemami mają związek z CSQ, ponieważ użycie modemu E3131 w miejsce E173u-2 rozwiązuje problem resetów. Coś ma się na rzeczy z modemem, a nie z poziomem/jakością sygnału - to pewne.
Chciałbym jednocześnie uściślić, że nie chodzi w tej całej tutaj rozpisywanej sprawie o rozłączanie się modemu, ale o jego całkowity/twardy reset.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2013, 18:18
Post: #76
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Może bradersowi chodziło o umożliwienie łączenia z większej odległości np. przez zwiększenie mocy nadawania? To interesujące, ale nie wiem jak to potwierdzić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-01-2013, 10:03
Post: #77
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Aby rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie sygnału - podłączyłem się do modemu do jego interfejsu UI PC i na bieżąco monitorowałem co się na nim dzieje w trakcie połączenia z Aero2. RSSI nie spadło poniżej 20 ani razu, więc siła i jakość sygnału była cały czas na dobrym poziomie (także niestety Twoja podpowiedź braders, się nie sprawdziła). Żadne błędy również się na tym interfejsie nie wyświetlały (otrzymywałem tylko statystyki połączenia oraz insformacje o przełączaniach się pomiędzy UMTS, HSDPA oraz HSUPA). W momencie resetu modemu także nie wyświetlił się żaden błąd a jedynie wszystko nagle stanęło, a program monitorujący putty powiedział, że nastąpiło nagłe rozłączenie ze sprzętem.
Także moja procedura diagnostyczna modemu nie wykazała żadnych anomalii, które mogłyby w jakikolwiek sposób nakierować na źródło problemu. Może ktoś na forum bardziej się zna na diagnostyce modemów i zaproponowałby jakiś soft lub procedurę diagnostyki pracy modemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 15:10
Post: #78
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
hej. u mnie dzieje sie to samo.i to od długiego już czasu. nie pomogło nic,ani kabelek Y ani zakup dodatkowej antenki i wystawienie jej za okno,ani "kopanie" w komendach.jedynym wyjściem chyba będzie zakup innego modemu bo dziś zrobiłem próbę.na mojej wiosce tylko dwie osoby mają aero więc pożyczyłem od kumpla e3131,postawiłem oba na parapecie,na stoliku dwa laptopy i jest tak że ten e3131 trzyma ciągle. obojętnie co sie robi w necie tego mojego 173 wywala co jakiś czas.nawet jak podłączyłem go przez kabel Y i dodałem antenke wywala.
coż mówi sie trudno,trzeba będzie zainwestować w e3131.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 15:23
Post: #79
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
A jak to jest.. jak mam zainstalowane stery od huawei e173-u2, i play online, a podłączę huawei 3131s-2 od kumpla , to czy stery się w jakiś sposób nie pomieszają?
Czy można używać bezproblemowo 2 modemy naprzemiennie? Wyjąc, wpiąć i to wszystko?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2013, 16:08
Post: #80
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(06-01-2013 15:23)raven.michal17 napisał(a):  A jak to jest.. jak mam zainstalowane stery od huawei e173-u2, i play online, a podłączę huawei 3131s-2 od kumpla , to czy stery się w jakiś sposób nie pomieszają?
Czy można używać bezproblemowo 2 modemy naprzemiennie? Wyjąc, wpiąć i to wszystko?

W większości przypadków stery nie powinny się pomieszać. Wielu producentów (Huawei, Nvidia, ATI) tak konstruuje sterowniki, że pasują one do gamy produktów, a nie tylko do jednego z nich. Ja na przykład bez problemu jechałem na sterowniku od modelu K3765-hv przy modelu E173u-2 - wszystko śmigało ok.
Ogólna zasada jest taka - sterownik od nowszego modelu będzie raczej obsługiwał starsze modele, ale niekoniecznie odwrotnie - w tym wypadku bywa różnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 51 329 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 35 607 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 18 001 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 137 400 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 41 785 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd