[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
14-01-2013, 14:28
Post: #101
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Na różne sposoby testowałem, także tylko WCDMA, i zawsze to samo, w końcu się modem sam montowal
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2013, 20:49
Post: #102
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Dzień dobry!

Właśnie i ja stałem się nieszczęśliwym posiadaczem modemu ze Sferii.

Modem podłączyłem do netbooka Asus EeePC 1000H z Windowsem XP na pokładzie.

po zainstalowaniu i skonfigurowaniu modemu (na podstawie dołączonej przez Sferię instrukcji (trochę się trzeba domyślać gdzie klikać) udało mi się uruchomić połączenie z internetem.

Przez około pół godziny modem działał dobrze (dioda paliła się na niebiesko) i miałem na belce napis że połączenie jest HSDPA Plus (Roaming). Po około pół godzinie czasu Netbook zgubił modem i zobaczyłem informację: Trawa instalowanie sterowników. Po zainstalowaniu sterowników i wpisaniu pinu, nie udało mi się wejść do internetu, bo modem znów zniknął i laptop zaczął go wykrywać.

Dopowiem, że byłem w salonie Sferii i nie chcieli mi zwrócić pieniędzy i kazali wybrać się do Piaseczna (mieszkam w Warszawie), bo oni nie są od załatwiania reklamacji. Powiedzieli też że jestem pierwszą osobą, która ma jakiś problem z tym modemem.

Ale podpowiem, że przy mnie był inny człowiek, któremu też ten modem świruje i ta sama śpiewka: oni reklamacji nie przyjmą, bo nie są od tego i tak samo, że on jest pierwsza osobą, która ma problem. Czyli widać, że każdemu taką śpiewkę odstawiają.

Widzę, że pozostaje mi kontakt z Piasecznem oraz z Rzecznikiem Praw Konsumenta, aby Sferii trochę pomarudził, ale to trochę potrwa. I zakup w Playu nowego modemu E3131. Bo chyba wyjścia nie ma.

I jeszcze w załączniku zamieszczam reklamę Sferii rozwieszoną w wielu miejscach i zachęcającą do zakupu modemu. Również każdemu, kto bierze kartę proponują ten modem, takę wiele osób to kupuje. Ciekawe co się z tej armii nie działających modemów wykluje.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2013, 20:56
Post: #103
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Widzę, że ostrzeżenie jednak jest ważne.
Możesz podrzucić jeszcze kopię instrukcji, którą dają do modemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2013, 21:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2013 22:18 przez gilban.)
Post: #104
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Tak oczywiście. O to ona:

-------------------------------------------

I ponieważ Sferia sobie w kulki leci i chcę się wybrać do Rzecznika Praw Konsumenta, to czy są tu ludzie, którzy też ten felerny modem w sferii kupili? Jeżeli tak, może wspólnie można by złożyć pismo do rzecznika? Jeszcze nie wiem jak. Ale na pewno to by sferię może nauczyło rozumu, aby bubli nie sprzedawać.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-01-2013, 23:13
Post: #105
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Zasadniczo sam modem jest niczemu niewinny i handel nim to nie problem. To co sprawia problemy to sprzedaż tego modemu jako rozwiązania do Aero2 - to faktycznie przesada.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 10:42
Post: #106
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Tak. Zgadzam, że modem nie jest niczemu winien. Sferia natomiast jest winna, że ludzi wprowadza w błąd. Natomiast serwis Huaweia już mi powiedział, że po oddaniu do naprawy będą testy robić na swoich kartach, nie na karcie Aero2 i u nich będzie wszystko OK. I to jest problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 11:54
Post: #107
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(16-01-2013 10:42)gilban napisał(a):  Natomiast serwis Huaweia już mi powiedział, że po oddaniu do naprawy będą testy robić na swoich kartach, nie na karcie Aero2 i u nich będzie wszystko OK.

A da się może razem z modemem do serwisu oddać kartę SIM Aero2 na czas naprawy, aby przetestowali akurat na niej? Gdyby była taka możliwość, to byliby w stanie zreplikować błąd i ewentualnie naprawić modem...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 12:08
Post: #108
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Szczerze to nie wiem. Nikt mnie o tym nie poinformował. Rozmawiałem jeszcze telefonicznie bezpośrednio z przedstawicielem Huawei na Polskę i się dowiedziałem, że te modemy nie były nawet testowane przez kogokolwiek z tej firmy, przed przeznaczeniem do sprzedaży.

Dowiedziałem się też, że Sferia bierze je z firmy ABC Data.

Natomiast, gdy do sprzedaży w swoich salonach bierze dany modem Play, T-mobile czy plus, czy inna sieć, te modemy są poddawane długim testom przed wypuszczeniem na rynek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 12:19
Post: #109
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Hmm, ciekawe jest to co mówisz. Czyli teoretycznie modemy brandowane są testowane tylko w obrębie jednego operatora... Trochę lipa. Sad

Dzwoniłem do jednego z serwisów zajmujących się przyjmowaniem modemów Huawei na gwarancję w moim mieście i powiedzieli mi, że oddanie na gwarancję modemu wraz z kartą SIM problematycznego operatora jest możliwe. Może więc zastanowię się nad oddaniem modemu na gwarancję wraz z moją kartą sim Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 13:09
Post: #110
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Przepiękna spychologia się szykuje.
Sferia robi sobie jaja z tymi modemami. Uważam, że wypadałoby ostrzegać ludzi, tylko nie wiem jak to zrobić skutecznie. Na szczęście nie sprzedaje się tych modemów dużo, ale jednak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 13:58
Post: #111
Odp: RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(16-01-2013 12:19)p_lider napisał(a):  Hmm, ciekawe jest to co mówisz. Czyli teoretycznie modemy brandowane są testowane tylko w obrębie jednego operatora... Trochę lipa. Sad

No ale właśnie po to są brandowane ze mają działać z jednym operatorem, a nie z różnymi. to że modem nie ma simlocka (nowy) i jest z brandem Play nie oznacza automatycznie (w teorii) że będzie działać z Orange, bo Play nie gwarantuje ci działania w Orange on gwarantuje działanie w Play.
Przykład zdaje się ZTE mf636 z Orange są zgodne i niezgodne (z aero) które są identyczne z wyglądu.

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 14:34
Post: #112
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(16-01-2013 13:09)jakubd napisał(a):  Uważam, że wypadałoby ostrzegać ludzi, tylko nie wiem jak to zrobić skutecznie.

Może dobrym pomysłem byłoby na każdym artykule na stronie jdtech,pl, który choć porusza jakiekolwiek aspekty związane z tym modemem, zamieścić wytłuszczoną informację w widocznym miejscu, że modem jest mocno problematyczny i nie zaleca się już jego używania?

spag napisał(a):No ale właśnie po to są brandowane ze mają działać z jednym operatorem, a nie z różnymi. to że modem nie ma simlocka (nowy) i jest z brandem Play nie oznacza automatycznie (w teorii) że będzie działać z Orange, bo Play nie gwarantuje ci działania w Orange on gwarantuje działanie w Play.

Sorry spag, ale zawsze uważałem, że testy takiego sprzętu przeprowadza się po to, aby upewnić się, że jest zgodny ze standardami obsługiwanych technologii (GSM, WCDMA, itd.), a nie z rozwiązaniami czy sprzętem danego operatora. I dlatego mnie to zdziwiło, że jednak tak nie jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 16:51
Post: #113
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Prawie wszędzie jest ostrzeżenie - od artykułu o sferii, przez listę modemów, aż po kilka innych miejsc.

Co do testów pod operatora - każda sieć jest nieco inaczej skonfigurowana - standard GSM pozostawia sporo swobody co do niektórych ustawień, które mają wpływ na działanie sprzętu. Dlatego większość operatorów najpierw "certyfikuje" (albo wręcz zamawiania konkretną konfigurację) urządzenia przed ich wprowadzeniem do sprzedaży. Stąd zmiana firmware (radiorom) na nowszy, nie zawsze poprawia działanie modemu we wszystkich sieciach i lokalizacjach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 17:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2013 17:20 przez spag.)
Post: #114
Odp: RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(16-01-2013 16:51)jakubd napisał(a):  Dlatego większość operatorów najpierw "certyfikuje" (albo wręcz zamawiania konkretną konfigurację) urządzenia przed ich wprowadzeniem do sprzedaży. Stąd zmiana firmware (radiorom) na nowszy, nie zawsze poprawia działanie modemu we wszystkich sieciach i lokalizacjach.

Najlepszy przykład to chyba Vodafone w którym raptem chyba tylko kilka modemów jest w huaweiowei "numeracji" EXxx zwykle jest KXxx i niektóre modemy to nawet nie "ukryte" EXxx tylko robione wylacznie dla Vodafone



Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 19:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2013 19:24 przez gilban.)
Post: #115
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Witam raz jeszcze.

Ponieważ będę chciał wybrać się do Rzecznika w Warszawie w sprawie modemu ze Sferii, jeżeli są jakieś osoby, które kupiły u nich ten modem i Sferia nie chce przyjąć zwrotu, bo modem nie działa z Aero2 to na początek prosił bym w prywatnej wiadomości podać swoje imię i nazwisko oraz adres email (oczywiście prawdziwe).
Nie wykorzystam tych danych do innych celów, jak tylko do wskazania problemu rzecznikowi, że to jest szerszy temat, i że więcej ludzi ma problemy. Również chcę podać link do tej dyskusji na stronie tego forum. Dziękuję.
Oczywiście, ponieważ mieszkam w Warszawie, to tu będę składał pismo do rzecznika. No chyba że Sferia zmieni zdanie, ale mam ku temu wątpliwości.
Dziękuję. W ten sposób, jeżeli bym sprawę wygrał, innym osobom by to pomogło.

Dodam, że już wstępnie z Rzecznikiem w tej sprawie telefonicznie rozmawiałem i dobrze by było, jakbym podał jakieś dane innych osób, wtedy na pewno to sprawę ułatwi.

O tu mamy namiary do Rzecznika w Warszawie:

Miejski Rzecznik Konsumentów
w Warszawie
ul. Senatorska 27
00-099 Warszawa
tel. (+48) 22 44 33 444

Wiem, że takie sprawy są do załatwienia, tylko że to długo trwa, ponieważ, już dzięki rzecznikowi kilka razy pieniądze odzyskałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2013, 20:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2013 22:02 przez spag.)
Post: #116
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(15-01-2013 20:49)gilban napisał(a):  Widzę, że pozostaje mi kontakt z Piasecznem oraz z Rzecznikiem Praw Konsumenta, aby Sferii trochę pomarudził, ale to trochę potrwa. I zakup w Playu nowego modemu E3131. Bo chyba wyjścia nie ma.


I co nie zwrócili Ci kasy za modem?
Nie przyjęli reklamacji?
Trzeba się było powołać na regulamin Aero2 - oni nie mają prawa tego podważać.
Stanowczo i jeszcze raz stanowczo!! Skoro są takimi świniami i wciskają ludziom kity to trzeba im jasno dać do zrozumienia że się nie poddasz i nie wyjdziesz dopuki nie dostaniesz tego co ci się należy...!

(16-01-2013 10:42)gilban napisał(a):  Tak. Zgadzam, że modem nie jest niczemu winien. Sferia natomiast jest winna, że ludzi wprowadza w błąd. Natomiast serwis Huaweia już mi powiedział, że po oddaniu do naprawy będą testy robić na swoich kartach, nie na karcie Aero2 i u nich będzie wszystko OK. I to jest problem.

(16-01-2013 11:54)p_lider napisał(a):  
(16-01-2013 10:42)gilban napisał(a):  Natomiast serwis Huaweia już mi powiedział, że po oddaniu do naprawy będą testy robić na swoich kartach, nie na karcie Aero2 i u nich będzie wszystko OK.

A da się może razem z modemem do serwisu oddać kartę SIM Aero2 na czas naprawy, aby przetestowali akurat na niej? Gdyby była taka możliwość, to byliby w stanie zreplikować błąd i ewentualnie naprawić modem...




Najgorsze jest to że daliście się im "zbyć"

ONI NIE MAJĄ ŻADNEGO SERWISU ! ani do modemów ani do kart aero.
Serwis zajmuję się jedynie usługami samej sferii a sprzedaż modemów jest ich odrębnym interesem prowadzonym na lewo.

To całe sprawdzanie to kolejne kłamstwo. A poza tym niby dlaczego mają sprawdzać modem na innych kartach skoro wam usługa nie działa na kartach aero2? Jaki to miało by mieć niby sens takie sprawdzanie?!!

Poza tym ja swój modem który się rozłączał na aero testowałem też na play i tam hulał godzinami bez przerwy.

POWIEM W PROST - nie zgadzajcie się na żadne testy i w bajki nie wierzcie!
Modem macie całkowite prawo oddać a oni muszą go przyjąć.
Jak widać na mojej załączonej karcie zwrotu nie byłem już pierwszy i Wy tak samo możecie się pozbyć problemu.
Salon Sferii nie ma wyjścia bo to oni nawalili z tym feralnym połączeniem sprzętu i karty i to oni niech ponoszą koszty tej pomyłki a nie Wy będziecie kupować nie wiadomo po co 10 modemów.

Seria po prostu musi Wam oddać kasę i przyjąć modem.
Szczególnie jeśli został kupiony niedawno i oddajecie go w stanie nienaruszonym.
TO JEST WASZE PRAWO
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2013, 21:35
Post: #117
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Ja tylko dodam od siebie, że jak jeszcze korzystałem z pre paida playa, to zdarzało się że modem sam się wypiął i wpiął, w okresie czasu tym co zaczęły się problemy z aero.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 10:51
Post: #118
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(17-01-2013 21:35)raven.michal17 napisał(a):  Ja tylko dodam od siebie, że jak jeszcze korzystałem z pre paida playa, to zdarzało się że modem sam się wypiął i wpiął, w okresie czasu tym co zaczęły się problemy z aero.

Wiem, że o tym wspominałeś i nie dawało mi to cały czas spokoju. Ale teraz sobie uświadomiłem, że skoro Plus ma z Play'em podpisaną umowę o roaming krajowy, to być może Twój starter PLAY zalogował się do Aero2 i dlatego pojawił się ten problem? Jak wiadomo Aero2 to teraz ta sama sieć co Plus GSM.

DJVEGA napisał(a):Najgorsze jest to że daliście się im "zbyć"

W moim wypadku to niemożliwe, ponieważ ja nie mam modemu od Sferii (kupiłem go dawno temu na Allegro) Smile, a tylko po prostu mam te same problemy techniczne. Na pewno nie wyszedłbym z salonu Sferii bez zwrotu, bo tak jak mówisz - regulamin wyraźnie zabrania używania tych modemów w sieci Aero2 i to jest argument niepodważalny i ostateczny, nawet jeśli to nie przez to modemy się resetują. Całkowicie się tutaj z Tobą DJVEGA zgadzam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 14:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-01-2013 14:25 przez gilban.)
Post: #119
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Więc byłem w Sferii po raz drugi, ale jakaś baba na mnie nawrzeszczała, że śmiem do nich w ogóle przychodzić, bo oni zwrotów nie przyjmują i mimo, że powołałem się na ustawę na niezgodność towaru z umową, to ona stwierdziła, że mi się nic nie należy.

Inni ludzie to słyszeli, którzy stali w kolejce po kartę.

Sprawa na dzień dzisiejszy wygląda tak:

Po rozmowie z Rzecznikiem Praw Konsumenta, Wysłałem do Sferii, jako do sprzedawcy pismo informujące o tym, aby towar przyjęli do naprawy, albo aby wymienili na drugi i podałem swój numer telefonu, aby zadzwonili i umówili się na odbiór modemu. Bo takie mam prawo za pierwszym razem. Jest to list polecony priorytetowy, za potwierdzeniem odbioru. Ustawa, przewiduje że nie muszę jeździć po żadnych serwisach.

Jeżeli Sferia przyśle mi odpowiedź negatywną (a pewnie tak będzie), lub nic nie przyśle, mając potwierdzenie odbioru, idę do Rzecznika i on będzie wiedział jak wpłynąć na Sferię inaczej się nie da.

Może gdyby do Sferii iść z prawnikiem, może inaczej by rozmawiali, ale tak mają jakąś kobietę która, swoją presją i krzykiem ma za zadanie wyrzucać takich klientów. Tak to wygląda.

A największym problemem jest to, że Zygmunt Solorz jest właścicielem Sferii, Aero2, Plusa i Cyfrowego Polsatu. I dlatego w jakiś dziwny sposób się dogadali.

Ja wysłałem do Aero2 na ich e-mail bok list z opisem całej sytuacji i modemu, który mi Sferia sprzedała. I z linkiem do tego forum potwierdzającym, że inni ludzie też mają problem taki sam jak ja. Ale tylko dostałem potwierdzenie odbioru, że ktoś tego e-maila przeczytał i cisza. Zero odpowiedzi. Ciekawe, po jakim czasie ją dostanę i czy w ogóle dostanę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 15:14
Post: #120
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Oficjalnie Solorz-Żak nie jest właścicielem Sferii - http://www.telepolis.pl/wiadomosci/sferi...27310.html - ale to tak dla żartu podaję, bo mimo wszystko pozostaje ona w kręgu wpływów towarzyskich p. Zygmunta.

Oficjalnie umowy handlowe między Sferią i Aero2 (oraz innymi spółkami grupy) są normalnymi powiązaniami biznesowymi i nie doszukiwałbym się nawet pod powierzchnią chęci dogryzienia użytkownikom BDI przez wciskanie im kitu w postaci E173u-2, który sprawia kłopoty. To była po prostu błędna decyzja gdzieś po drodze, a ponieważ nikt ze Sferii (Aero2 pewnie też) aż tak głęboko nie zagląda na jdtech.pl, to nie wiedzieli o problemach z proponowanym E173.

Kompletnie inną strategią jest "wrzeszcząca baba" (jak to ująłeś, pewnie kierownik salonu) - tutaj to całkowicie chybiony pomysł - powinni przyjąć modem i przeprosić, po czym dodać ostrzeżenie lub po prostu zaoferować inny modem (jak pisałem w artykule - chętnie pomogę Smile - przeganianie klienta to nie te czasy - zwłaszcza, że nabywca modemu jednak płaci konkretne pieniądze - w odróżnieniu od wydawania kart, gdzie zysk salonu jest raczej niewielki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 51 338 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 35 612 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 18 004 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 137 439 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 41 801 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd