[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
16-05-2018, 21:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2018 21:19 przez szopen.)
Post: #101
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
1.
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/wi...nVpnServer
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/wi...nvpnServer

2.
https://tinyurl.com/padavan-switch
hint:
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/is...wan-bridge

PS to wszystko dotyczy softu Padavan, oczywiście o ile wkompilujesz sobie odpowiednie opcje

PPS na moje oko odpowiedzi na pytania 1 i 2 się wykluczają (tzn. nie bardzo mam pomysł na konfigurację w której można wykorzystać naraz obie te rzeczy)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-05-2018, 22:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2018 23:32 przez szopen.)
Post: #102
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Jest inny router na świat bez opcji vpna. W XR3G szkoda marnować portu bo ich mało, dzięki!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-05-2018, 23:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2018 23:32 przez szopen.)
Post: #103
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
o tym nie pomyślałem Tongue (poprawiłem literówkę - potu->portu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2018, 00:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2018 12:35 przez szopen.)
Post: #104
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam dołączę się do wątku czy aktualizacja firmware do najnowszej z obecnej 3.4.3.9-099_dff9a34 jest wgl zalecana i jak już miałbym robić ta aktualizację to jak dobrze rozumiem muszę jeszcze raz skompilować firmware ?

Kurde nie za bardzo ogarniam te commity jakbyś mógł w skrócie napisać co zmienili bo mam 2 routery do zaktualizowania i nwm czy kopia zapasowa na nowym firmware będzie działać i szczerze mówiąc gdy nie zmienili jakoś znacząco oprogramowania to nwm czy jest sens się w to znowu bawić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2018, 01:52
Post: #105
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
2x tak

jeśli masz jakieś wątpliwości czytaj tam:
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/commits/all

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2018, 08:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2018 12:35 przez szopen.)
Post: #106
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Dzięki za fajny poradnik poszło gładko.
Ale męcze się z tym wifi i transferami ,mam łącze z Netii 300Mbps na R3G wyciągam max 250Mbps natomiast dysk podpięty po USB3.0 udostępniony po SMB wyciągam jakieś 27~28 MB/s , wszystko bym zostawił jak jest ale Netia wymieniła mi router na jakieś nowe technologiczne cudo ADB VV5822 i tam za każdym razem zamykam łącze i to mnie męczy.

Czy ma to jakiś wpływ że R3G ma 2 anteny 2x2 a router z Netii ma 3x3 ?
karta w laptopie ( Marvell AVASTAR Wireless-AC Network Controller ) ma tylko 2x2 link 866Mbps tak samo na 2 urządzeniach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2018, 22:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2018 12:36 przez szopen.)
Post: #107
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
_moi_ napisał(a):i tam za każdym razem zamykam łącze i to mnie męczy.
możesz jaśniej?

_moi_ napisał(a):karta w laptopie ( Marvell AVASTAR Wireless-AC Network Controller ) ma tylko 2x2 link 866Mbps tak samo na 2 urządzeniach.
przy linku na 866Mbps realne jest wyciśnięcie koło 350Mbps w tym samym pomieszczeniu co router, przez ściany prędkości będą mniejsze

WiZaR5789 napisał(a):nie za bardzo ogarniam te commity
no wybacz, ale tego się nie da streścić, jeśli nie ogarniasz, to nie aktualizuj co wydanie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2018, 08:26
Post: #108
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
(02-07-2018 22:03)szopen napisał(a):  
_moi_ napisał(a):i tam za każdym razem zamykam łącze i to mnie męczy.
możesz jaśniej?

Na R3G max jaki osiągam to 250Mmps Speedtest.net
Na ADB max jaki osiągam to 300Mbps speedtest.net

_moi_ napisał(a):karta w laptopie ( Marvell AVASTAR Wireless-AC Network Controller ) ma tylko 2x2 link 866Mbps tak samo na 2 urządzeniach.
przy linku na 866Mbps realne jest wyciśnięcie koło 350Mbps w tym samym pomieszczeniu co router, przez ściany prędkości będą mniejsze

Tu robiłem test:
NAS > R3G > Laptop link 867Mbps 5Ghz max 280Mbps
NAS > ADB > Laptop link 867Mbps 5Ghz max 430Mbps
skąd taka różnica ?


_moi_ napisał(a):nie za bardzo ogarniam te commity
no wybacz, ale tego się nie da streścić, jeśli nie ogarniasz, to nie aktualizuj co wydanie
To chyba raczej odp. do kolegi Blush
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-07-2018, 17:05
Post: #109
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
_moi_ napisał(a):To chyba raczej odp. do kolegi
sorry, możliwe, że omsknął mi się palec przy zatwierdzaniu postów, bo jest jeden, a były 2 Big Grin

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2018, 21:21
Post: #110
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Z racji ze jest to mój pierwszy post chciałem wszystkich gorąco powitac.
Zaczynam zabawę z R3G i nie wszystko jeszcze ogarniam,może podesłał by ktoś skompilowanego Padavana
żebym mógł choc trochę zobaczyc jak to ogólnie wygląda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2018, 12:36
Post: #111
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
@yndek
ze względów licencyjnych (elementy zamkniętego oprogramowania) publikowanie binarnych wersji tego softu jest zabronione dla routerów innych niż wybrane modele asusa

poradnik z początku wątku jest wystarczający dla samodzielnej kompilacji (skorzystało z niego przynajmniej kilkanaście osób o bardzo podstawowej wiedzy i wszyscy dali radę samodzielnie skompilować)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2018, 17:13
Post: #112
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Ok, dzięki będę próbował.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2018, 17:20
Post: #113
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Bardzo fajny tutek... ale mi brakuje dwóch rzeczy i nie mogę tego poszukać. Jak powrócić do oryginału lub przynajmniej do lede z padavana oraz kopia OFW. Wiem,że padavan ma lepsze wifi, ale miło by było mieć alternatywę w razie sprzedaży lub by pobawić się lede. Prometeusz niestety wywala mi kopię, nie chce skopiować OFW. Czy zna ktoś tutka do powrotu z padavana ?
Czy zna ktoś procedurę powrotu z padavana do OFW ? Boję się, że po prostu coś będzie nie tak(nie będzie działał modem) i nie będę mógł wrócić do OFW
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-07-2018, 03:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2018 03:56 przez szopen.)
Post: #114
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
nikt z mojego otoczenia nie chce chińskiego softu, więc nigdy nie próbowałem żadnej z metod powrotu do OFW (ba powiedziałbym, że nikt o zdrowych zmysłach tego robić nie będzie), ale:

1. skrypt ma opcję powrotu do OFW pod nazwą "restore backup" ("s(T)ok") (trzeba włączyć telnet i ssh w padavanie, znać login i hasło oraz mieć poprawnie wykonany backup partycji flash)

jeśli to nie wchodzi w rachubę
2. fabryczny bootloader ma opcję flashowania z USB, więc pobrany soft developerski (ale NIE łątkę do ssh!) można wrzucić na pendrive pod nazwą miwifi.bin i wykonać takie same kroki jak przy wgrywaniu łatki ssh

lub
3. (nie wiem czy ten model ma też taką opcję recovery jak R3C)
https://visser.io/2018/01/xiaomi-mi-rout...e-red-led/

lub
4. to jest akurat powrót z LEDE, a nie Padavana
https://openwrt.org/toh/xiaomi/mir3g#recovery_to_stock

ostatecznie
5. za pomocą lutowania i portu szeregowego:
https://openwrt.org/toh/xiaomi/mir3g#debricking

PS mając przypisany router do swojego konta xiaomi, zdejmując w nim blokadę, flashując inne softy i na koniec przywracając OFW w**erdalasz przyszłego użytkownika na minę, więc nie chciałbym być w twojej skórze jeśli trafisz na kogoś, kto nie będzie chciał mieć chińczyka na pokładzie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
ar2rc (2018-07-31)
23-07-2018, 21:05
Post: #115
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Zrobiłem w/g poradnika z 1 strony chyba się udało bo jest asus ale ten ostatni krok ze zmianą ip cos nie poszedł,
ale zuwazyłem ze po wifi są straszne lagi a przedtem takich nie było czy cos jeszcze muszę pozmieniac?
Po lanie chodzi dobrze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-07-2018, 11:59
Post: #116
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
(13-03-2018 20:57)szopen napisał(a):  po wstępnej konfiguracji okazało się, że generuje zakłócenia o niespotykanym dotąd poziomie w porównaniu do jakiegokolwiek innego routera… ale zbiegło się to w czasie z pojawieniem się obsługi tego modelu w skrypcie Prometheus, więc oczywiście sobie nie mogłem tego darować eksperymentu i tu ten istotny fragment - po wgraniu Padavana i konfiguracji zakłócenia generowane przez router spadły do akceptowalnego poziomu)

O jakich zakłóceniach mowa?
Chodzi o zakłócanie Wi-Fi w paśmie 2,4GHz przez pracę w trybie USB3.0 czy jeszcze o jakieś inne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-07-2018, 18:12
Post: #117
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam serdecznie
Dziś otrzymałem router i spróbuję według filmu zmienić oprogramowanie na padavana.
Dwie kwestie dla tych którzy już to robili w jaki sposób mieliście sprzęt podłączony podczas programowania? Mój pomysł jest taki: router z dostępem do netu wan xiaomi 3g lan1 a lan2 łączę z komputerem, będzie ok?
Czy ten padavan ma menu po polsku?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-07-2018, 18:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2018 18:42 przez szopen.)
Post: #118
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
mp107 napisał(a):O jakich zakłóceniach mowa?
Chodzi o zakłócanie Wi-Fi w paśmie 2,4GHz przez pracę w trybie USB3.0 czy jeszcze o jakieś inne?

chodzi o zakłócenia generowane do otoczenia przez router na fabrycznym sofcie - odbiór tv gdy R3G stał metr od telewizora był niemożliwy - prawdopodobnie radio na OFW w nim pracuje poza specyfikacją, o dziwo zmiana na Padavana pomogła

ricki napisał(a):Dwie kwestie dla tych którzy już to robili w jaki sposób mieliście sprzęt podłączony podczas programowania? Mój pomysł jest taki: router z dostępem do netu wan xiaomi 3g lan1 a lan2 łączę z komputerem, będzie ok?
Czy ten padavan ma menu po polsku?

takie połączenie będzie OK, pisałem na początku nawet jak sobie poradzić mając tylko jeden kabelek Ethernet,
jeśli skompilujesz sobie wersję z językiem polskim interfejsu, to wtedy UI będzie po polsku (mi się nie udało)

PS jakiego filmu? - tu jest tylko tekstowy opis i wygłupów na YT nigdy nie będzie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
mp107 (2018-07-25)
25-07-2018, 19:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-07-2018 19:42 przez ricki.)
Post: #119
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Film znalazłem na YouTube po rosyjsku, natomiast spróbuję według tutoriala z pierwszej strony i zobaczę jak wyjdzie generalnie chciałbym aby ten router współpracował z modemem lte hilink od Huaweia

Trochę mnie to samodzielne przygotowanie softu przeraża bo nigdy tego nie robiłem i nie wiem co należy pobrać a co nie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-07-2018, 00:10
Post: #120
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
ricki napisał(a):i nie wiem co należy pobrać a co nie
należy pobrać wszystko Tongue

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 927 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Problem ze sparowaniem routera xiaomi 3g lolokm 9 17 225 12-03-2019 00:19
Ostatni post: szopen
  Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem Tomooo 18 30 192 11-12-2018 13:11
Ostatni post: szopen
  Router LTE - prośba o polecenie routera LTE do 400 zł. Maverick 7 6 477 16-01-2018 10:48
Ostatni post: jakubd
  Prośba o pomoc w konfiguracji routera Netgear AC810s jacek_w 3 5 348 23-08-2017 23:00
Ostatni post: jakubd