[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
18-11-2015, 15:01
Post: #41
RE: TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
Trochę nie rozumiem, chcesz reklamować modem bo nie działa ci z routerem a wpiety w komputer tak? Moim zdaniem trochę dziwny powód bo jeśli sprzedawca nie stwierdza ze działa z tym konkretnym modelem lub nie wymienia ktore współpracuja.
To ja bym nie liczył na wymianę.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2015, 15:10
Post: #42
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
spag napisał(a):Trochę nie rozumiem, chcesz reklamować modem bo nie działa ci z routerem a wpiety w komputer tak?
Zasadniczo działa i z routerem, ale niezawodnie do kilkunastu godzin; a inny bez zauważalnych ograniczeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2015, 15:25
Post: #43
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
Gofer napisał(a):Zasadniczo działa i z routerem, ale niezawodnie do kilkunastu godzin; a inny bez zauważalnych ograniczeń.
Raczej trudno będzie zwrócić na tej podstawie. Możesz tylko zwracać na zasadach kodeksowych "rozmyśliłem się" w ciągu 14 dni. A kwestia innych zwrotów - do tylko dobry gest sprzedawcy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2015, 15:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2015 15:54 przez Gofer.)
Post: #44
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
Nikt nie mówi o zwrocie. Pytam czy w opisywanym przypadku współpracy z TL-MR3420 v.2 są podstawy do reklamacji modemu z tytułu jego niepoprawnego działania.

To znaczy czy brać pod uwagę hipotezę niezgodności sprzętowej modemu i routera (jeśli tak to dokupić wersję E3131s-2) czy nie (wówczas reklamować ten egzemplarz E3131h-2).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2015, 17:58
Post: #45
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
Wątpię, żeby to był problem modemu, tylko specyficznego działania w twojej konfiguracji. MR3420+E3131h-2 z Aero2 w większości lokalizacji i zastosowań, z jakimi miałem do czynienia, działa niezawodnie tygodniami. Ale nie znaczy to, że w twojej konfiguracji będzie działało dobrze, bo ty nie używasz Aero2.

Poszukaj może alternatywnego firmware (nie dashboardu, ale części radiowej) i zobacz, czy będzie działał lepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2015, 10:05
Post: #46
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
jakubd, a czy Aero2 (natowane) obecnie fizycznie zrywa połączenie komórkowe po 60 minutach od przepisania kodu captcha?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2015, 20:21
Post: #47
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
Tak, następuje rozłączenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2015, 14:52
Post: #48
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
Przypuszczam, że to tłumaczy, dlaczego tytułowa konfiguracja przy Aero2 nie daje objawów podobnych do mojego.

Wsprarcie techniczne TP-Link potwierdziło mi, że żaden TL-MR3420 nie obsługuje E3131h-2, natomiast obsługuje go TL-MR3220 v.2 (to by świadczyło, że routery te są sprzętowo inne nie tylko jeśli chodzi o moduł Wi-Fi).

Testuję modem jeszcze bezpośrednio podłączony do komputera i działa bez zarzutu (z routerem "zacięcia" już by się w tym czasie zdarzyły). Wygląda na to, że jednak omawiane urządzenia nie lubią się i tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2015, 23:22
Post: #49
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
MR3220 i MR3420 są inne sprzętowo i to dość konkretnie - MR3220 ma też słabszy procesor główny.
Jak rozumiem twój problem pojawia się przy dłuższych sesjach? Dłuższych niż 24h? To może po prostu używaj jednak automatycznego resetowania połączenia raz na dobę i już.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2015, 19:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2015 20:01 przez szopen.)
Post: #50
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
Gofer napisał(a):To znaczy czy brać pod uwagę hipotezę niezgodności sprzętowej modemu i routera
nie ma niezgodności sprzętowej - "punktem styku" jest interfejs USB i to nie on jest źródłem problemów
(o czym świadczy poprawna praca modemu samodzielnie bądź poprawna praca tego samego routera z innym modemem)

tu bezwzględnie występuje niezgodność programowa pomiędzy oprogramowaniem (firmware) modemu, a oprogramowaniem (firmware) routera
dlatego jedyną drogą jest dostosowanie tego oprogramowania do siebie

z punktu widzenia zwykłego użytkownika możesz zmienić oprogramowanie routera na alternatywne, albo poeksperymentować z nieoficjalnie dostępnym firmware modemu (pamiętając o ewentualnym ryzyku całkowitego uszkodzenia modemu)

Gofer napisał(a):dokupić wersję E3131s-2) czy nie (wówczas reklamować ten egzemplarz E3131h-2).

gdybyś kupował to jako zestaw z jednego źródła reklamacja nie byłaby problemem - niezgodność zestawu z umową i cześć

routera osobno nie możesz reklamować z powodu braku współpracy z E3131h-2 ponieważ ten modem nie znajduje się na liście wspieranych modemów

podobnie osobno kupionego modemu nie możesz reklamować, bo samodzielnie działa poprawnie

w przypadku zakupu na odległość masz (bądź miałeś) szansę na zwrot bez podania przyczyny

szopen napisał(a):ale na twoim screenshocie masz jedno źródło mniej - może dlatego nie masz tego pluginu dostępnego w webui
sprawdziłem - w niektórych obrazach "gargoyle by obsy" po prostu nie ma tego dodatkowego źródła z pluginami (prawdopodobnie dotyczy to routerów z 4MB flasha - sprawdziłem na akumulatorowym hotspocie TL-MR3040) ale nic nie stoi na przeszkodzie aby je dodać w konfiguracji

Gofer napisał(a):Wsprarcie techniczne TP-Link potwierdziło mi, że żaden TL-MR3420 nie obsługuje E3131h-2, natomiast obsługuje go TL-MR3220 v.2 (to by świadczyło, że routery te są sprzętowo inne nie tylko jeśli chodzi o moduł Wi-Fi).
są inne, ale generalnie wsparcie TP-Linka dotyczy pracy routerów na fabrycznym oprogramowaniu, oprogramowanie nie pochodzące od producenta oczywiście nie jest wspierane,
a router bez oprogramowania jest bezużyteczną kupą elektroniki…

Gofer napisał(a):czy konfigurowaliście, poza Aero2 takie instalacje, w których tytułowe urządzenia współpracują ze sobą bez limitu prędkości
ja osobiście od dawna (~3-4 lat?) nie używam już nigdzie routerów z 4MB flasha, nie stosuję ich też w żadnych nowych instalacjach z użyciem modemów (poniekąd z lenistwa, bo przeważnie jako oprogramowanie stosuję gargoyle by obsy)
więc moja praktyka z TL--MR3220/3420/v1/v2 jest niemal zerowa

a co do modemów 3G (bez LTE) to wciąż jestem zachwycony Huawei E3351
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e3351-43-2mb-s-hspa
które nadal są dostępne u tego samego sprzedawcy (i przypuszczalnie sprzedają się bardzo dobrze, skoro cena wzrosła o 5zł)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-12-2015, 22:49
Post: #51
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
jakubd napisał(a):Jak rozumiem twój problem pojawia się przy dłuższych sesjach? Dłuższych niż 24h? To może po prostu używaj jednak automatycznego resetowania połączenia raz na dobę i już.
To występuje około 2 razy na dobę.

jakubd napisał(a):z punktu widzenia zwykłego użytkownika możesz zmienić oprogramowanie routera na alternatywne
Pisałem że zrobiłem to - wymiana na Gargoyle nie pomogła (ten sam objaw).

Zaszalałem i kupiłem nowy E3131s-2 [jakaś dziwna wersja bo urządzenie widoczne jako CD z programem typu "Mobile Partner" "znika" zaraz po instalacji (testowane na "Windows XP", "Windows 10" i różnych dystrybucjach mulacji Ubuntu z interfejsem graficznym), a Gargoyle 3ginfo nie czyta parametrów - mam nadzieję, że pomimo tego transmisja będzie poprawna].

Na marginesie (bo dotyczy h-2): W Gargoyle standardowo (gdy widać CD z programem typu "Mobile Partner") w konfiguracji mam modem na interfejsie /dev/tty/USB0, a w statusie 3ginfo widzę ten sam modem na /dev/tty/USB2 (zarówno w konfiguracji jak i w statusie mogę wybrać z pola kombi interfejsy od USB0 do USB2), natomiast z tym nowym modemem jest tak, że modem pracuje na USB0 i na polach kombi zarówno w konfiguracji statusie jak i w 3ginfo nie ma żadnych innych urządzeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2015, 01:56
Post: #52
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
Gofer napisał(a):Zaszalałem i kupiłem nowy E3131s-2 [jakaś dziwna wersja bo urządzenie widoczne jako CD z programem typu "Mobile Partner" "znika" zaraz po instalacji (testowane na "Windows XP", "Windows 10" i różnych dystrybucjach mulacji Ubuntu z interfejsem graficznym), a Gargoyle 3ginfo nie czyta parametrów - mam nadzieję, że pomimo tego transmisja będzie poprawna].

Na marginesie (bo dotyczy h-2): W Gargoyle standardowo (gdy widać CD z programem typu "Mobile Partner") w konfiguracji mam modem na interfejsie /dev/tty/USB0, a w statusie 3ginfo widzę ten sam modem na /dev/tty/USB2 (zarówno w konfiguracji jak i w statusie mogę wybrać z pola kombi interfejsy od USB0 do USB2), natomiast z tym nowym modemem jest tak, że modem pracuje na USB0 i na polach kombi zarówno w konfiguracji statusie jak i w 3ginfo nie ma żadnych innych urządzeń.

1) znikanie CDROMu wynika najprawdopodobniej z wersji softu instalowanego z tego modemu

2) czy możesz sprawdzić VID i PID swojego modemu (oraz to co jest dostępne w diagnostyce w MP)

3) mnie już chyba nie zdziwi nic ;D
jakkolwiek różna liczna portów szeregowych zależy m.in. od wersji sprzętowej. wersji fw modemu a nawet od tego co było robione wcześniej z modemem

4) w przypadku modemów mających tylko 1 port szeregowy 3ginfo najprawdopodobniej nie będzie działać (więc w konfiguracji z comboboxa wybierz brak portu, lub nawet odinstaluj zbędny plugin)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2015, 10:50
Post: #53
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
szopen napisał(a):1) znikanie CDROMu wynika najprawdopodobniej z wersji softu instalowanego z tego modemu
To żadna filozofia, ustawia się to za pomocą instrukcji SETPORT i domyślnie np. modemy Orange miały tę opcję tak ustawioną.
Gofer napisał(a):Na marginesie (bo dotyczy h-2): W Gargoyle standardowo (gdy widać CD z programem typu "Mobile Partner") w konfiguracji mam modem na interfejsie /dev/tty/USB0, a w statusie 3ginfo widzę ten sam modem na /dev/tty/USB2 (zarówno w konfiguracji jak i w statusie mogę wybrać z pola kombi interfejsy od USB0 do USB2), natomiast z tym nowym modemem jest tak, że modem pracuje na USB0 i na polach kombi zarówno w konfiguracji statusie jak i w 3ginfo nie ma żadnych innych urządzeń.
Zakładając, że wykonałeś odświeżenie listy portów i nie jest to HiLink, to możliwe, że masz jakoś dziwnie ustawione porty w modemie.
Typowy setport dla E3131h-2 z Play (działa identycznie, jak s-2) jest takie:
AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2,A1,A2"
Dla Orange (wyłączenie napędu CD w trybie modemowym): A1,A2;1,16,3,2,A2 (widać, że nie ma A1 za średnikiem).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2015, 13:23
Post: #54
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
szopen napisał(a):2) czy możesz sprawdzić VID i PID swojego modemu (oraz to co jest dostępne w diagnostyce w MP)
Jeżeli da się to zrobić z poziomu routera z Gargoyle, to tak; jeśli musiałbym podłączyć modem pod komputer, obecnie nie mogę.

jakubd napisał(a):To żadna filozofia, ustawia się to za pomocą instrukcji SETPORT i domyślnie np. modemy Orange miały tę opcję tak ustawioną.
Bo jest to właśnie z nadrukiem Orange (tyle że bez SIM-locka; z tego co wiem, Orange w swoich sklepach partnerskich sprzedaje urządzenia z SIM-lockami, ale ja kupowałem w innym sklepie).

jakubd napisał(a):Typowy setport dla E3131h-2 z Play (działa identycznie, jak s-2) jest takie:
AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2,A1,A2"
Dzięki za cenną wiedzę! Na razie modem pracuje z routerem i niedziałającym 3ginfo i nic złego z transferem się nie dzieje. Jeśli będzie potrzeba odłączać modem od routera, pokombinuję z komendami AT.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2015, 22:12
Post: #55
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
Gofer napisał(a):Jeżeli da się to zrobić z poziomu routera z Gargoyle, to tak; jeśli musiałbym podłączyć modem pod komputer, obecnie nie mogę.
Z głowy nie powiem, ale gdzieś w drzewie urządzeń /dev/... można wyświetlić listę urządzeń USB (instrukcji standardowej lsusb z Linuksa nie ma w OpenWRT).
Gofer napisał(a):Bo jest to właśnie z nadrukiem Orange (tyle że bez SIM-locka; z tego co wiem, Orange w swoich sklepach partnerskich sprzedaje urządzenia z SIM-lockami, ale ja kupowałem w innym sklepie).
Tak, od nich pochodzi spora grupa E3131s-2 na rynku teraz. Zdjęcie simlocka to nie jest w tej chwili problem w tym modelu.
Gofer napisał(a):Dzięki za cenną wiedzę! Na razie modem pracuje z routerem i niedziałającym 3ginfo i nic złego z transferem się nie dzieje. Jeśli będzie potrzeba odłączać modem od routera, pokombinuję z komendami AT.
Komendy AT można podawać także z OpenWRT. Sposoby są opisane na eko.one.pl - ja się w to nie bawiłem, ale nie ma z tym żadnego problemu. Z resetowaniem modemu także - i to na kilka sposobów - od resetowania szyny USB, przez resetowanie modemu komendami AT, aż po najbardziej tradycyjne AT^RESET.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-12-2015, 22:29
Post: #56
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
Czy wydanie komendy "RESET" modemowi sprawi, że napęd CD przestanie być ukrywany?

Zdaje się, że zawartość urządzenia widocznego jako CD jest zależna od dystrybucji modemu (na przykład PLAY ma program z motywami swojej sieci, dodatkowo jeśli siedzi w nim karta SIM PLAY, ten program uruchamia się w Windows automatycznie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-12-2015, 22:43
Post: #57
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
Komenda AT^RESET działa mniej więcej tak samo, jak odłączenie modemu i jego ponowne podłączenie. Nijak nie wypływa na konfigurację modemu.

Jak chcesz zobaczyć napęd CD na stałe (przed i po przełączeniu w tryb modemu) musisz modemowi po prostyu wydać polecenie AT^SETPORT="A1,A2;(tutaj konfiguracja dotychczasowa modemu),A1,A2" - czyli dodać A1 do listy za średnikiem.

Zawartość wirtualnego napędu CD zależy od tego, co zażyczył sobie operator zamawiający sprzęt - to normalne. Ale jego automatyczne uruchamianie nie ma związku z rodzajem karty SIM, tylko z samym faktem podłączenia modemu albo ustawienia opcji uruchamiania wraz z systemem operacyjnym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 00:07
Post: #58
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
jakubd napisał(a):Jak chcesz zobaczyć napęd CD na stałe (przed i po przełączeniu w tryb modemu) musisz modemowi po prostyu wydać polecenie AT^SETPORT="A1,A2;(tutaj konfiguracja dotychczasowa modemu),A1,A2" - czyli dodać A1 do listy za średnikiem.
Rozumiem że nie będę musiał tego robić każdorazowo, lecz tą komendą ustawię modem tak że zapamięta on zmianę?

Sprawdzałem modem z dystrybucji PLAY i ten "ich" programik dla Windows ukazywał się tylko z kartą PLAY (prawdopodobnie uruchamiał się zawsze, ale z innymi kartami pozostawał ukryty - sprawdzę to w taskmgr).

Ciekawostka - podczas moich testów E3131h-2 z dystrybucji PLAY z kartą Aero2 modem schodził do EDGE przy preferowanym HSPA+ (przy transmisji danych się poprawnie się "wybudzał"). Wcześniej nie zauważyłem tego zjawiska (tylko do UMTS) i nie wiem czy jest to bardziej sprawka modemu czy konfiguracji sieci komórkowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 00:14
Post: #59
RE: TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
Tak modem zapamięta zmianę. Co do programu Play i ich karty mozesz miec rację ze program sie pojawi z "tła", mogl sobie tego zażyczyc play na zasadzie "dla dobra klienta" zeby nie musiał sie martwic o połączenie bo modem za niego to zrobi etc.
Co do twojej ciekawostki to normalna rzecz nie przesylasz danych to cie zrzuca do wolniejszego trybu "czuwania" zeby inni mogli szybciej sie łączyć

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 00:52
Post: #60
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131h-2
Gofer napisał(a):Ciekawostka - podczas moich testów E3131h-2 z dystrybucji PLAY z kartą Aero2 modem schodził do EDGE przy preferowanym HSPA+
gdybyś wymusił 3G, a nie ustawił jako jedynie preferowane, nie spadałby do 2G

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TP-Link 3420] Jak przywrócić z OpenWRT do fabrycznego firmware? xeo 2 2 371 20-01-2022 22:25
Ostatni post: xeo
  TP-Link MR3420 V5 olej_kujawski 27 31 379 27-01-2018 15:45
Ostatni post: jakubd
  Router pod huawei e3372 do 200zl NarQu 11 20 441 19-07-2017 10:36
Ostatni post: jakubd
  Netgear MBRN3000 + Huawei E3131s-2 Ekonomista 32 54 888 19-07-2017 08:00
Ostatni post: Ekonomista
  TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 problemy z niską prędkością połączenia w Play 3G Warum 5 12 300 10-06-2017 14:58
Ostatni post: szopen