[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
router do nju
10-10-2018, 19:32
router do nju
witam, obecnie używam internetu bezprzewodowego z nju poprzez tethering z telefonu, głównie dlatego bo potrzebuję szybkiego dostępu do wifi a wystarczy nacisnąć tethering przez wifi i już. Czy jest możliwe takie ustawienie mianowicie wkładam kartę sim do jakiegoś routera ten podłączam kablem do komputera a jednocześnie mogę używać internetu poprzez wifi z routera także gdy komputer jest wyłączony? Jeżeli tak to czy polecacie jakiś sprzęt do 100zł?
Dzięki za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-10-2018, 20:45
router do nju
100 zł to chyba za mało. Huawei ma routery które przez USB emulują kartę sieciową.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
11-10-2018, 00:47
router do nju
W granicach 100 PLN to kupisz raczej używane modele mobilne, które nie bardzo nadają się do pracy ciągłej, albo stacjonarne ale bez LTE (ja bym proponował B593 poszukać jakiegokolwiek, ale to koszt około 200 za masowo sprowadzane używki, choć pewnie znajdą się i tańsze pojedyncze).
11-10-2018, 11:20
router do nju
Hmm w pytaniu nie było słowa o USB?
grzech1991 napisał(a):Huawei ma routery które przez USB emulują kartę sieciową.
ale to nie jest potrzebne - każdy stacjonarny router można przecież normalnie podpiąć skrętką do karty sieciowej komputera, a WiFi działa i tak niezależnie.

Może trzeba tu paru słów wyjaśnienia - dotyczy to routera stacjonarnego, bo hotspoty mobilne (routery mobilne) zazwyczaj nie mają wyjścia Ethernet i dlatego konieczne jest podpięcie przez USB (przez emulowaną kartę sieciową) ale sprzęt mobilny nie nadaje się do ciągłego użytku stacjonarnego.

I co ważne nie mówimy o modemie, a wielu użytkowników muli modem i router…
(jakkolwiek modem jest jednym z elementów routera GSM, to jednak zwykle nie ma do niego bezpośredniego dostępu).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-10-2018, 15:36
router do nju
Za 100 zł to można dostać używany modem LTE. Drugie tyle kosztuje router obsługujący modemy LTE. Chyba, że nie zależy na prędkości to w sumie można się zmieścić. Podałem przykład w wątku.
11-10-2018, 19:45
router do nju
Używam routerek e5573 i sobie chwalę. Zapłaciłem 60zł za używany. Z wifi korzystają jednocześnie 3 telefony i komputer.
11-10-2018, 20:25
router do nju
Dokładnie, myślałem właśnie o routerze mobilnym aby rozdzielić na dwa komputery.

Kolega potrzebuje szybkiego dostępu do wifi - dlatego dla mnie to idealnie się wpisuje w tą koncepcję. Co do routera stacjonarnego, dla mnie minimum dovado + modem ew. też zintegrowane rozwiązanie hauwei. Ale raczej do 100 zł czarno to widzę.

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
11-10-2018, 21:28
router do nju
Dałem wczoraj ~70€ za Huawei B525 ze zwrotów (a to raczej w miarę wypasiony AIO).
Starszy model z pewnością da się znaleźć używany taniej.
12-10-2018, 18:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2018 18:55 przez lalalala.)
RE: router do nju
(11-10-2018 11:20)szopen napisał(a):  ale to nie jest potrzebne - każdy stacjonarny router można przecież normalnie podpiąć skrętką do karty sieciowej komputera, a WiFi działa i tak niezależnie.

O to właśnie mi chodzi, coś w stylu liveboxa (nie wiem czy to jeszcze jest dostępne, kiedyś posiadałem) czyli stał sobie taki router podłączony do komputera a wifi mogłem używać niezależnie od tego czy komputer był włączony czy nie. Możecie podać jakieś przykładowe routery które mogłyby tak działać już pomijając ten limit 100zł?

Dziwne że 8 letni telefon można wykorzystać w taki sposób bez problemu a tu potrzebne są jakieś routery z emulacją karty sieciowej?

220 zł za powystawowy modem jak np te B593 to dla mnie jednak trochę za dużo, chyba że można spodziewać się poprawy jakości połączenia i redukcji pingu? Bo jednak telefon z androidem i tym całym google usługi coś tam mieli w tle pomimo tego że poblokowałem co mogłem.
12-10-2018, 19:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2018 19:22 przez szopen.)
router do nju
ten 8-letni telefon właśnie emuluje modem (raczej starsze modele) lub kartę sieciową (na tym się opiera tethering USB)
niemal każdy router mobilny też to potrafi, a stacjonarne mają po prostu odpowiedni interfejs fizyczny (porty Ethernet) więc im emulacja nie jest potrzebna

albo chcesz LTE albo nie (wtedy stary sprzęt dostaniesz taniej)

wszystko zależy od twoich dobrych chęci
- można zawsze spróbować zbudować sobie coś samodzielnie (wykorzystując jakiś stary router z portem USB, byleby istniało na niego dobre oprogramowanie alternatywne i tani modem)
- można też się uprzeć i szukać sprzętu używanego (ale nie oczekuj, że ktoś wskaże: "tu masz ogłoszenie czy aukcję i weź ten…")
Odpowiedz