[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
router do nju
10-10-2018, 19:32
Post: #1
router do nju
witam, obecnie używam internetu bezprzewodowego z nju poprzez tethering z telefonu, głównie dlatego bo potrzebuję szybkiego dostępu do wifi a wystarczy nacisnąć tethering przez wifi i już. Czy jest możliwe takie ustawienie mianowicie wkładam kartę sim do jakiegoś routera ten podłączam kablem do komputera a jednocześnie mogę używać internetu poprzez wifi z routera także gdy komputer jest wyłączony? Jeżeli tak to czy polecacie jakiś sprzęt do 100zł?
Dzięki za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-10-2018, 20:45
Post: #2
router do nju
100 zł to chyba za mało. Huawei ma routery które przez USB emulują kartę sieciową.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2018, 00:47
Post: #3
router do nju
W granicach 100 PLN to kupisz raczej używane modele mobilne, które nie bardzo nadają się do pracy ciągłej, albo stacjonarne ale bez LTE (ja bym proponował B593 poszukać jakiegokolwiek, ale to koszt około 200 za masowo sprowadzane używki, choć pewnie znajdą się i tańsze pojedyncze).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2018, 11:20
Post: #4
router do nju
Hmm w pytaniu nie było słowa o USB?
grzech1991 napisał(a):Huawei ma routery które przez USB emulują kartę sieciową.
ale to nie jest potrzebne - każdy stacjonarny router można przecież normalnie podpiąć skrętką do karty sieciowej komputera, a WiFi działa i tak niezależnie.

Może trzeba tu paru słów wyjaśnienia - dotyczy to routera stacjonarnego, bo hotspoty mobilne (routery mobilne) zazwyczaj nie mają wyjścia Ethernet i dlatego konieczne jest podpięcie przez USB (przez emulowaną kartę sieciową) ale sprzęt mobilny nie nadaje się do ciągłego użytku stacjonarnego.

I co ważne nie mówimy o modemie, a wielu użytkowników muli modem i router…
(jakkolwiek modem jest jednym z elementów routera GSM, to jednak zwykle nie ma do niego bezpośredniego dostępu).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2018, 15:36
Post: #5
router do nju
Za 100 zł to można dostać używany modem LTE. Drugie tyle kosztuje router obsługujący modemy LTE. Chyba, że nie zależy na prędkości to w sumie można się zmieścić. Podałem przykład w wątku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2018, 19:45
Post: #6
router do nju
Używam routerek e5573 i sobie chwalę. Zapłaciłem 60zł za używany. Z wifi korzystają jednocześnie 3 telefony i komputer.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2018, 20:25
Post: #7
router do nju
Dokładnie, myślałem właśnie o routerze mobilnym aby rozdzielić na dwa komputery.

Kolega potrzebuje szybkiego dostępu do wifi - dlatego dla mnie to idealnie się wpisuje w tą koncepcję. Co do routera stacjonarnego, dla mnie minimum dovado + modem ew. też zintegrowane rozwiązanie hauwei. Ale raczej do 100 zł czarno to widzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2018, 21:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2018 16:03 przez szopen.)
Post: #8
router do nju
Dałem wczoraj ~70€ za Huawei B525 ze zwrotów (czytaj: z 2-letnią gwarancją, a to raczej w miarę wypasiony AIO).
Starszy model z pewnością da się znaleźć używany taniej.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2018, 18:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2018 18:55 przez lalalala.)
Post: #9
RE: router do nju
(11-10-2018 11:20)szopen napisał(a):  ale to nie jest potrzebne - każdy stacjonarny router można przecież normalnie podpiąć skrętką do karty sieciowej komputera, a WiFi działa i tak niezależnie.

O to właśnie mi chodzi, coś w stylu liveboxa (nie wiem czy to jeszcze jest dostępne, kiedyś posiadałem) czyli stał sobie taki router podłączony do komputera a wifi mogłem używać niezależnie od tego czy komputer był włączony czy nie. Możecie podać jakieś przykładowe routery które mogłyby tak działać już pomijając ten limit 100zł?

Dziwne że 8 letni telefon można wykorzystać w taki sposób bez problemu a tu potrzebne są jakieś routery z emulacją karty sieciowej?


220 zł za powystawowy modem jak np te B593 to dla mnie jednak trochę za dużo, chyba że można spodziewać się poprawy jakości połączenia i redukcji pingu? Bo jednak telefon z androidem i tym całym google usługi coś tam mieli w tle pomimo tego że poblokowałem co mogłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2018, 19:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2018 19:22 przez szopen.)
Post: #10
router do nju
ten 8-letni telefon właśnie emuluje modem (raczej starsze modele) lub kartę sieciową (na tym się opiera tethering USB)
niemal każdy router mobilny też to potrafi, a stacjonarne mają po prostu odpowiedni interfejs fizyczny (porty Ethernet) więc im emulacja nie jest potrzebna

albo chcesz LTE albo nie (wtedy stary sprzęt dostaniesz taniej)

wszystko zależy od twoich dobrych chęci
- można zawsze spróbować zbudować sobie coś samodzielnie (wykorzystując jakiś stary router z portem USB, byleby istniało na niego dobre oprogramowanie alternatywne i tani modem)
- można też się uprzeć i szukać sprzętu używanego (ale nie oczekuj, że ktoś wskaże: "tu masz ogłoszenie czy aukcję i weź ten…")

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2018, 19:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2018 19:52 przez Ekonomista.)
Post: #11
router do nju
lalalala napisał(a):Dziwne że 8 letni telefon można wykorzystać w taki sposób bez problemu a tu potrzebne są jakieś routery z emulacją karty sieciowej?
Nie potrzebne. Tak działa każdy praktycznie router. Masz i "wyjścia" LAN i obsługę WLAN. A jedyne co musi emulować to chyba port USB, jeśli przez niego podłączasz modem USB, ale tu się nie znam na tej nomenklaturze.

Generalnie masz 4 rozwiązania im droższe tym porządniejsze: (posortowałem od najtańszych do najlepszych Tongue )
1. stary telefon, który już masz;
2. "routero-modem" mobilny, który kupisz już nowy z LTE za ok. 150 zł;
3. router z USB + modem USB (3G powystawowe/leżaki magazynowe - złożysz te 2 elementy poniżej 100zł, 4G nowe poniżej 250zł, (chociaż niektórzy tu preferują droższe sprzęty na alternatywnym sofcie to mi wystarcza Asus RT-AC51U + Huawei E3372h hilink) );
4. gotowy stacjonarny "routero-modem" np. TP-LINK TL-MR6400 od 339 zł z dostawą, chyba najlepsze rozwiązanie.

Aczkolwiek, żeby nie było, że spamuję Tongue - TP-LINK TL-MR6400 nie jest jakimś "linkolnem" dla wymagających (zdaje się, że anteną wi-fi jest tu tylko kawałek blaszki wewnątrz obudowy i nie ma gigabitowego LAN), ale w tej chwili dostajesz tu chyba najtaniej najprostsze i pewne rozwiązanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2018, 23:31
Post: #12
router do nju
tp-linki padają jak muchy, dwie sztuki mr3420 mi padły. Na dodatek obsługa modemów jest bardzo słaba. Chodzi mi o rozwiązania na zewnętrzny modem.

To co piszesz asus to podwójny nat + ograniczenia hi-linka. Lepiej wziąć coś porządnego, czyli dovado.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-10-2018, 00:47
Post: #13
RE: router do nju
Myślę że nie jest tak źle i z pewnością uda się zakupić urządzenie, które dokładnie spełni opisane wymagania - a więc router stacjonarny z wbudowanym modemem LTE (posiadający gniazdo na kartę SIM) oraz wyposażony w przynajmniej jedno gniazdo RJ-45.

(będzie to oczywiście urządzenie nieco starsze, używane, ale w przypadku routerów stacjonarnych najczęściej nie ma to żadnego negatywnego znaczenia dla samego działania urządzenia)

Są tylko dwa ograniczenia:

- raczej trudno będzie zmieścić się dokładnie w kwocie 100 zł (ale jest to możliwe jeśli tylko uda się natrafić na ofertę z niską ceną kup teraz, lub uda się korzystnie wygrać aukcję), jednak na szczęście nie trzeba dołożyć dużo więcej, gdyż tak ok. 120 zł już wystarczy (według stanu cen routerów używanych w październiku 2018);

- router LTE w tej cenie nie będzie urządzeniem najnowszym ani mocarnym, będzie to urządzenie LTE kategorii 4, tworzące sieć WiFi b/g/n 2,4 GHz;

Jeśli jednak nie mamy wysokich wymagań co do wyciskanych prędkości i dostępnych funkcji, to taki router również sprawi się bardzo dobrze.


Właśnie w poprzednim miesiącu pomagałem wybrać i zakupić dokładnie takie urządzenie dla znajomej osoby, wykorzystując do tego "znany portal aukcyjny" :-)
(dobre oferty routerów zdarzają się również na olx, z tym że w tym wypadku może być trudniej jeśli chodzi o zakup wysyłkowy, w sytuacji gdy nie trafi się dobra oferta lokalna).


Ostatecznie kupiliśmy router Huawei E5180, dokładnie za 120 zł (taka była cena kup teraz zaproponowana przez sprzedawcę - zwykłego użytkownika) i po przetestowaniu mogę go bardzo polecić.

Na pierwszy rzut oka sprawia on wrażenie routera mobilnego, ze względu na niewielkie wymiary i bardzo ładny design (ma kształt zaokrąglonego prostopadłościanu), a na górnej ściance jest podświetlenie ledowe (można go wyłączyć - krótkie naciśnięcie wieczka włącza/wyłącza podświetlenie, natomiast długie naciśnięcie włącza/wyłącza cały router).

Na szczęście jest to jednak router stacjonarny (nie ma wbudowanej baterii) i posiada gniazdo RJ-45.

Dokładniej mówiąc router ten występuje w dwóch odmianach:

- E5180s-22 ma złącza: RJ-45 i RJ-11 (i prawdopodobnie najczęściej są to modele pochodzące z dystrybucji Play)

- E5180as-22 ma złącze RJ-45 i 2x antenowe CRC9, schowane pod klapką na bocznej ściance (i prawdopodobnie najczęściej są to modele pochodzące z dystrybucji Plus lub T-Mobile)

Odmiana E5180as-22 może być korzystniejsza w sytuacji, gdy siła sygnału LTE w docelowym miejscu jest słaba, gdyż można do niej podłączyć anteny (dla LTE/3G).
Jeśli jednak smartfon dobrze sobie radzi w tym miejscu, to równie dobrze zadziała odmiana E5180s-22 bez anten (najczęściej spotykana w obrandowaniu Play - choć nie wiem czy jest to na 100% regułą).

Jeśli chodzi o sieć WiFi, to tworząca ją antena jest schowana wewnątrz urządzenia, ale zasięg WiFi wypada bardzo pozytywnie (oczywiście jest to tylko subiektywne odczucie, początkowo sądziłem że taki niewielki router bez wypuszczonych na zewnątrz obudowy anten WiFi będzie tworzyć słaby zasięg, okazało się jednak że bez żadnych problemów udostępnia on sieć w obrębie kilku-pokojowego domu, oraz z pierwszego piętra na parter - choć to wszystko jest bardzo względne, zależne od budowy domu itp.).

Podstawowa specyfikacja techniczna:

Maks. prędkość transferu w LTE: 150 Mbps (DL) / 50 Mbps (UL)
[kategoria 4, z obsługą 2 x MIMO]

Częstotliwości pracy:
LTE - 800/900/1800/2100/2600 MHz
Dual-band HSPA+ - 900/2100 MHz
Quad-band EDGE/GPRS - 850/900/1800/1900 MHz

Standard WLAN: 802.11 b/g/n
Ethernet RJ-45: 1x 10/100

Wymiary: 70 x 70 x 110 mm

Kartę SIM przed włożeniem w slot na spodzie urządzenia, trzeba wyłamać do rozmiaru microSIM.

Zarządzać routerem można poprzez przeglądarkę lub za pomocą aplikacji Huawei Mobile Wi-Fi (choć w przypadku aplikacji nie sprawdzałem, czy coś się pod tym względem nie przedawniło).

Oprogramowanie tego routera jest bardzo skromne i oferuje jedynie najważniejsze podstawowe funkcje (i nie ma dla niego softu alternatywnego), ale wśród nich jest możliwość wysyłania SMS-ów i kodów USSD, co może okazać się bardzo przydatne podczas korzystania z niektórych promocji na pakiety danych itp.

Jednak to co najważniejsze, według własnych spostrzeżeń i znalezionych opinii innych użytkowników, router działa bardzo stabilnie.
(internetowe opinie wskazują, że do restartów może dochodzić w przypadku zbyt słabej siły sygnału 3G/LTE).

Podczas zakupu trzeba tylko uważać na ceny kup teraz, które dla tych routerów (pewnie z powodu ich wyróżniającego się wyglądu) potrafią być znacznie przesadzone. Najlepiej jeśli trafi się oferta od zwykłego użytkownika i wartość tego routera to właśnie tak ze 120 zł - jeśli sprzedawca nie zgodzi się na obniżenie ceny w tym kierunku, to lepiej zaczekać na kolejną ofertę z tym modelem.

---

Alternatywnym wyborem może być D-LINK DWR-921E.
Ma on formę ustawionego pionowo białego kwadratowego pudełka, najczęściej z obrandowaniem Plusa, z dołączoną zewnętrzną anteną dla 3G/LTE.
Ma on również dobre, pozytywne opinie pod względem stabilności działania.
Może być łatwiejszy do kupienia niż Huawei E5180 i jego również prędzej udać się trafić w cenie 100 zł.

W porównaniu z Huawei E5180 ma on dwa gniazda RJ-45 (o jedno więcej), natomiast nie obsługuje on MIMO dla LTE.

Istnieje jeszcze bardzo podobnie oznaczony D-LINK DWR-921 (bez E na końcu), który ma formę bardziej tradycyjną dla routerów i posiada standardowo dołączone dwie anteny zewnętrzne, jednak ten model osiąga wyższe ceny.

---

W cenie do 100 zł i poniżej dość często pojawia się jeszcze router ZTE MF28D.
Jest to jednak urządzenie LTE kategorii 3, ale przede wszystkim znalazłem dużo negatywnych opinii na temat stabilności jego pracy (częste restarty itp.), dlatego tego modelu moim zdaniem nie warto wybierać.


W cenie poniżej 100 zł można także często natrafić na urządzenia opisywane przez sprzedawców jako routery LTE, jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się im widać, że nie posiadają one wbudowanego modemu 3G/LTE (nie mają więc gniazda na kartę SIM), tylko obsługują one modemy LTE podłączane przez USB - jednak taki zestaw mocno przekroczy cenę 100 zł, ze względu na sam koszt modemu LTE USB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-10-2018, 21:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2018 21:39 przez lalalala.)
Post: #14
router do nju
dzięki za odpowiedź, może jakoś to podsumujmy, nie chodzi mi o żadne lte a jedynie o połączenie dobrej jakości bez wahań pingu. Myślę że cokolwiek zamiast tego telefonu wypadnie lepiej? Czyli jakis stacjonarny modem z możliwością alternatywnego oprogramowania do niego, wkładam kartę sim, router do komputera podłączam kablem ethernet i tyle? Wifi będzie można używać bez włączonego komputera?

na allegro dovado pokazuje jedną stronę z cenami z kosmosu, niestety nie jestem gotowy na taki wydatek. Te dwa routery które przywołałeś jedynie używane w cenach od 130 zł, pytanie czy nie trafię na coś z simlockiem czy zepsute, powiem szczerze nigdy nie kupowałem rzeczy używanych na allegro. Czy ewentualnie jakiś router do 150 zł ale nowy możecie polecić? Proszę o konkretne nazwy bo wpisuję na allegro router modem i tego typu rzeczy i albo nic nie mogę znaleźć albo jakieś po 500 zł ewentualnie mobilne których wolałbym uniknąć (podobno mają baterię?).

np coś takiego:
https://allegro.pl/domowy-modem-router-w...0af7f5f390
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-10-2018, 00:24
Post: #15
router do nju
Jak rozumiem ping 200-700ms nie stanowi dla Ciebie problemu? Takie są opóźnienia w technologii 3G (w 2G jeszcze więcej) i zależą od tego, jak transmitujesz dane - jak pojedyncze pakiety co kilkanaście sekund, to będzie właśnie bliżej 700ms. Jak regularnie to poniżej 200 da się zejść o ile sieć nie jest przeciążona. Realne prędkości w 3G to od 2 do 10 Mbit/s przy dobrych wiatrach.
Zestaw wskazany z allegro (Edimax lt-6408 + ZTE MF669) to jeden z najstarszych routerów z oferty CP/Plus do modemów, który nie grzeszy ani stabilnością, ani niezawodnością (najlepiej go resetować ręcznie raz dziennie). Modem ZTE to całkiem udany sprzęt, ale nie jest ani czuły, ani nie wyróżnia się od lepiej rozpoznanego Huawei E3131 niczym, poza gorszym oprogramowaniem, brakiem możliwości łatwego wymuszania pasm i lepszym gniazdem antenowym.
No i ten konkretny zestaw z allegro jest zbudowany z używanych elementów (nowe by kosztowały pewnie ponad 250, a oryginalnie ponad 400).

Propozycje modeli padły wyżej. Ja dziś nie widzę sensu inwestowania w coś bez LTE, więc szukaj wspomnianego Huawei b593 (nawet starej wersji LTE kat3, czyli u-12 s-12). A jak zastosowanie profesjonalne to lepiej coś niezawodnego typu Dovado+E3372 (Dovado Tiny bez AC bywają po 100 PLN).

A jak podasz do czego chcesz tego używać (do domu? do grania? do sterowania piecem i inna automatyką w domu? jakich oczekujesz transferów, ile urządzeń podłączysz?) to będzie można konkretniej podpowiedzieć.

Co do TP-Link MR3420 i jego awaryjności to ja nie podzielam opinii, sprzedałem tego swego czasu sporo, wrócił promil (2 sztuki w sumie) - ale były modele, jak 1043v1, którym faktycznie leciały kondensatory i padały jak muchy - po 2-3 latach używania ciągłego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-10-2018, 15:47
Post: #16
RE: router do nju
(13-10-2018 21:22)lalalala napisał(a):  Czyli jakis stacjonarny (...), wkładam kartę sim, router do komputera podłączam kablem ethernet i tyle? Wifi będzie można używać bez włączonego komputera?

Dokładnie tak!

(13-10-2018 21:22)lalalala napisał(a):  Te dwa routery które przywołałeś jedynie używane w cenach od 130 zł, pytanie czy nie trafię na coś z simlockiem czy zepsute, powiem szczerze nigdy nie kupowałem rzeczy używanych na allegro.

Nie trzeba się obawiać. Sprzedawany przedmiot po prostu musi być zgodny z opisem. Te dwa wskazane modele występują raczej bez simlocków, ale zawsze przed ostatecznym kupnem warto na wszelki wypadek zapytać sprzedawcę (jeśli nie zaznaczył tego w opisie), czy router nie ma simlocka i czy jest w 100% sprawny. Przy cenie kup teraz (jeśli jest zbyt wysoka) warto też zapytać sprzedawcę czy zgodzi się ją obniżyć (lub wliczyć koszt wysyłki w cenę itp.), a jeśli cena mimo wszystko nie jest korzystna, to wtedy lepiej zaczekać aż trafi się korzystniejsza aukcja.

Przeglądając oferty na allegro moim zdaniem warto wybierać te, które są wystawiane przez zwykłych użytkowników (którzy nie prowadzą masowej sprzedaży). To często będzie pierwszy właściciel routera, który dokładnie zna jego stan i działanie.
Sprzedawcy, którzy prowadzą masową sprzedaż, często podają trochę zawyżone ceny, mogą oni też nie mieć możliwości aby dokładnie przetestować sprzedawane urządzenie. Choć u takich sprzedawców również może trafić się dobra oferta, szczególnie u sprzedawców wyspecjalizowanych w danym dziale urządzeń.
Natomiast osobiście nie chciałbym kupować od sprzedawców typu "lombard" (a wiele routerów jest wystawianych właśnie przez takich sprzedawców), gdyż tutaj nigdy nie wiadomo, jaka jest historia i faktyczny stan danego urządzenia, a tego typu sprzedawcy raczej nie przetestują urządzenia dokładnie przed wystawieniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-10-2018, 22:05
Post: #17
router do nju
Tak a propos kupowania używek:Ostatnio kupiłem laptopa przez ... olx wysyłkowo i okazał się w pełni zgodny z opisem. Cena dwa, trzy razy niższa niż na allegro.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-10-2018, 22:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-10-2018 22:17 przez lalalala.)
Post: #18
router do nju
w telefonie mam tylko WCDMA a ikonka połączenia to H, ping rzeczywisty to ok 80 ms bo speedtest to jakieś dane z kosmosu ( ping 15 którego nigdy nie widziałem nawet na połączeniu kablowym). To znaczy że cały czas korzystam z LTE, no więc te starsze odpadają. Będę szukał używanego tak jak pisaliście, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Nie wiem czy to jest ten starszy model? Na tej naklejce tylko numer nie ma nigdzie u12 s 12:
https://allegro.pl/router-huawei-b593-lt...ml#thumb/3
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-10-2018, 22:13
Post: #19
router do nju
H to HSDPA lub HSPA czyli tzw. technologia 3.75G = kilka razy wolniejsza niż LTE = 4G.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-10-2018, 22:45
Post: #20
router do nju
A jaki to telefon? Może masz LTE, tylko telefon tego nie obsługuje?
Speedtest niektórzy operatorzy przekłamują i to w obie strony (Play potrafi wykryć i ograniczać, gdy rzeczywisty transfer jest większy, a ping mniejszy - po zapakowaniu w VPN, a Orange potrafi robić hocki-klocki ze sztucznym skracaniem pingów).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 258 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 263 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 901 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 631 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991
  Jaki solidny router do starego modemu E398? whiteindian 94 63 855 21-02-2019 15:00
Ostatni post: szopen