[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
25-08-2014, 14:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2014 16:25 przez szopen.)
Post: #1
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
itam, jestem posiadaczem internetu Aero2 juz prawie 2 lata, do tej pory dzialalo mi wszystko w miare dobrze, czasem jak byl problem to pomagala reinstalka programy PLAY ONLINE (bo taki jest wbudowany w modem E3131 ktory kupilem w PLAY'u) lub zmiana konfiguracji modemu przy pomocy programu Top_netinfo. Jednak pare dni temu, po kilku dniach nieuzywania komputera do ktorego jest podlaczony modem z Aero2, wystapil nieznany mi jak dotad problem.

Jak zwykle, uruchamiam PLAY ONLINE, czekam az zlapie sygnal, modem miga na niebiesko i proboje sie polaczyc. Wszystko przebiega sprawnie i szybko az do momentu "Uwierzytelnianie..." trwa on okolo minute po czym wyskakuje komunikat "Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem". Oczywiscie APN mam "darmowy", numer dostepowy *99#, nazwa profilu to Aero2, ustawiony na domyslny.

Szukalem rozwiazania i udalo mi sie znalezc i wyprobowac 2 metody, ktore niestety nie rozwiazaly problemu:
1) usuniecie PLAY ONLINE, odlaczenie modemu, restart kompa, ponowne zainstalowanie - nic nie pomoglo, nadal jest tak samo
2) zmiana ustawien modemu programem Top_netinfo na prawidlowe, zreszta domyslnie sa takie ustawione, tylko "podbilem" te same ustawienia, probowalem tez zresetowac modem do ustawien fabrycznych (tez programem TNI), ale to tez nic nie pomoglo

Skonczyly mi sie pomysly, w internecie tez nie moge nic wiecej znalezc na ten temat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 16:20
Post: #2
Odp: Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Sprawdź czy z innymi kartami jest tak samo

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 17:08
Post: #3
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Oczywiście chodzi o inna kartę SIM.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 18:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2014 18:35 przez thekjukamber.)
Post: #4
RE: Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi z "Oczywiście chodzi o inna kartę SIM." jakubd.

Wlasnie sprobowalem zamienic karty w modemach, po zamiance karta aero2 poszla do modemu w ktorym do tej pory byla karta play(tez E3131, tyle ze nie od PLAY'u tylko z allegro), a karta play do modemu od aero2... i polaczylo, wyskoczyl captcha, zresetowalem polaczenie, lecz predkosc pobierania stoi non-stop na 0kb/s(nawet nie drgnie) co przeklada sie na brak dzialania aero2. Angry

Nie pojmuje jakimi prawami to sie rzadzi, co moge zrobic zeby aero2 ponownie dzialalo na obu modemach?(chociaz tak naprawde to w tej chwili nie dziala na zadnym). Cos jest nie tak z karta SIM Aero2?

Przypominam, na modemie z PLAY uwierzytelnianie trwa w nieskonczonosc, na modemie z allegro laczy ale tak naprawde nie dziala. Dodgy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 19:22
Post: #5
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Chodziło mi o użycie karty SIM np. Play albo innego operatora w celu sprawdzenia, czy instalacja modemu jest prawidłowa i działa. Oczywiście dla Play i innych trzeba przywrócić właściwy APN (zwykle: internet).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 19:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-08-2014 19:36 przez thekjukamber.)
Post: #6
RE: Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Ok, teraz juz rozumiem, twoj post byl rozwinieciem posta wyzej.

No ale co dalej? Poprzez zamianke kart/modemow sprawdzilem, Aero2 na modemie od PLAY stoi na uwierzytelnianiu, na modemie z allegro laczy ale nie dziala.

Na obu modemach dziala karta PLAY'u bez problemow.
podbijam i nadal czekam na Wasza pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 23:32
Post: #7
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Na tym forum podbijanie nie ma sensu - za mały ruch, a jak ktoś będzie miał pomysł, to odpowie.

Ten drugi modem to jaka dokładnie odmiana? Masz je opisane tutaj: http://jdtech.pl/2013/10/huawei-e3131s-2...ilink.html

Masz możliwość wycieczki w zasięg innej stacji bazowej Aero2?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 23:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2014 00:03 przez thekjukamber.)
Post: #8
RE: Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Oba modemy to tradycyjne e3131s-2.
Niestety raczej nie mam takiej mozliwosci.
Ale to jest dla mnie niezrozumiale, dzialalo i przestalo bez zadnej ingerencji z zewnatrz, zwyczajnie stalo 3-4 dni nieuzywane i sie posypalo -.-
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2014, 00:15
Post: #9
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Wiesz, awaria stacji bazowej to może być chwila, a naprawa potrwać kilka dni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2014, 09:22
Post: #10
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Miałem podobny komunikat dawno temu korzystając z iPlus'a, i rzeczywiście był problem ze stacją bazową, która była najbliżej mojego miejsca pracy... w domu działało bez problemu.
Po 2 dniach wszystko zaczęło pracować.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-08-2014, 21:54
Post: #11
Nie można ustanowić połączenia ze zdalnym komputerem
Rzeczywiscie, mieliscie racje, 15min temu tak wlaczylem sprawdzic, a moze "samo sie naprawilo" .
No i w koncu dziala, miejmy nadzieje nic dziwnego znowu nie wywali.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Android 8]Nie można połączyć się ze stroną captcha gruby 2 3 100 20-12-2018 12:02
Ostatni post: gruby
  Konieczność nieustannego odnawiania połączenia Calineczka 14 9 967 02-01-2018 22:57
Ostatni post: jakubd
  Czy można dochodzić swoich praw? assan18 5 4 898 04-09-2017 14:43
Ostatni post: szopen
  Brak połaczenia - aero2 Agata123 10 11 710 26-04-2016 14:03
Ostatni post: jakubd
  brak połączenia rourer ZTE mf60 ewciakk66 1 3 153 27-03-2016 21:38
Ostatni post: szopen