[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
18-11-2012, 13:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2013 01:02 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Huawei e173u-2, Kubuntu 12.10 (32bity). Modem znika z portu usb, tak jakby został wyjęty i za chwilę znowu pojawia się, tak jakby został wpięty. Po każdej takiej sytuacji trzeba znowu nawiązywać połączenie. Bywa tak, że działa przez 7 min i następuje reset, znowu działa z 10 min i znowu reset. Ten czas bywa różny, czasem potrafi nic nie wydarzyć się przez godzinę, a czasem w ciągu 15 min ze trzy razy. Po zniknięciu w usb dioda miga na zielono, później na niebiesko. Nie udało mi się zaobserwować jakiejś reguły występowania tego zjawiska. Dzieje się tak od paru dni, wcześniej działał idealnie. Żadnych modyfikacji w laptopie lub systemie nie wprowadzałem. A dzisiaj w ciągu ostatnich dwóch godzin zresetował się z osiem razy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2012, 14:32
Post: #2
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Masz możliwość sprawdzenia w innym komputerze? U mnie nic takiego się nie dzieje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2012, 16:04
Post: #3
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Mam ten sam modem i od jakiegoś czasu (ok. tygodnia) identyczne objawy. Bez znaczenia jest czy modem jest wpięty do routera (z openwrt) czy do laptopa. Obajwy występują zarówno na windowsie vista jak i na linuxie. Mam pytanie do Pana Jakuba, czy można podejrzewać aero2 a złośliwe działanie w związku z tym, że modem jest niezgodny z aero2 czy raczej awarię samego modemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2012, 16:17
Post: #4
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Te modemy są chińskie. Istnieje więc, przynajmniej teoretycznie, że chińczyki umieścili w nim szpiega i teraz został aktywowany. Wink U mnie dzisiaj działa lepiej, tylko dwa razy się zresetował. Najczęstsze resety były 18.11.2012. Zawsze lepiej u mnie działał na Linuksie. Sprawdziłem na Viście, ale ponieważ jej dawno nie używałem, wiele procesów zostało uruchomionych, aktualizacje systemu, antywirusa itp. więc wszystko mogło mieć wpływ, dlatego nie uważam tego testu za wiarygodny, ale były kłopoty z nawiązaniem połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2012, 16:59
Post: #5
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Ech te teorie spiskowe... na co im taki szpieg? Jeżeli już, to w kodzie źródłowym stacji bazowych by coś takiego umieszczali, nie w modemach, gdzie kod można cały wydłubać i zawsze można trafić na znudzonego hakera, który taki kod znajdzie. A soft sterujący stacjami bazowymi nie jest dostępny ot tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2012, 13:14
Post: #6
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Teoria spiskowa tutaj odpada - mam modem kat 8 Vodafone K3765hv i tego problemu nie ma. Z kolei modem moich rodziców E173u-2 wczoraj zaczął się dokładnie tak samo zachowywać. Sad Cały czas się resetuje co kilka, kilkanaście minut (sprawdzałem na kilku komputerach i jest to samo).
Nasuwa się więc pytanie, czy to tylko zbieg okoliczności, że akurat te modemy w mniej więcej podobnym momencie zaczęły się same resetować, czy Aero2 wprowadziło jaką zmianę konfiguracyjną w sieci, na którą te akurat modemy tak dziwnie reagują?
Co Pan Panie Jakubie o ty myśli? Sprawdzę za kilka dni, czy po wymianie firmware'u problem będzie się nadal pojawiał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2012, 15:03
Post: #7
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Wątpię by aero w tym miało swój udział. Używam internetu z playa i również od czasu do czasu wywala mi modem. Na szczescie poki co nie jest to jakoś bardzo uciazliwe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2012, 19:21
Post: #8
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Po kilkudniowych testach stwierdzam, że modem e173u-2 przestał się lubieć z aero2. Od lutego do połowy października działał bardzo dobrze. Później zaczęły się problemy opisywane w tym wątku, czyli rozłączanie. Bez znaczenia do czego modem był podpięty, laptop czy router. Dodam, że do routera był podpięty przez aktywnego huba. Włożyłem do modemu kartę playa i przez cały dzień działał dobrze, nie występowało zjawisko odłączania modemu. Włożyłem do niego ponownie kartę aero2, po 7 minutach rozłączyło modem. Kupiłem E3131, trzeci dzień siedzi w routerze i działa znakomicie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2012, 20:25
Post: #9
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
To dziwne, bo te objawy co macie przy aero, ja mam rowniez podczas korzystania z playa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2012, 20:56
Post: #10
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(24-11-2012 19:21)km-l napisał(a):  .. Później zaczęły się problemy opisywane w tym wątku, czyli rozłączanie. ...

Tak tylko chciałem uściślić, że tutaj nie do końca chodzi o samo rozłączanie się modemu - modem się cały resetuje. W sensie zachowuje się tak, jakby ktoś go wyjął z USB i podłączył na nowo, mimo iż nic takiego nie miało miejsca. To jest bardzo dziwne zachowanie. Jutro postaram się sprawdzić drugi modem e173u-2, do którego mam dostęp. Jeżeli będzie zachowywał się podobnie oznacza to, że w Aero2 coś się zmieniło, co powoduje, że te modemy zaczynają wariować (nie ma możliwości, aby kilka modemów padło naraz w przybliżonym momencie).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2012, 21:34
Post: #11
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Oczywiście źle się wyraziłem, chodzi dokładnie o taką sytuację jak opisujesz. Ma to miejsce zarówno na laptopie jak i na routerze, bez znaczenia jaki system jest uruchomiony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2012, 05:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2012 05:17 przez matriks777.)
Post: #12
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
witam mam huawei e 173-u2 z playa czarny modem i na aero2 nie występuje żaden z powyższych objawów, dzisiaj siedziałem na viście z 40 min i na xp 30 i ani razu mnie nie rozłączył może poprostu w waszych miejscowościach robią jakieś testy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2012, 10:57
Post: #13
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Tak, testy, pewnie testy na modemie e173u-2, bo E3131 działa bez problemów.... 40 min. to trochę za krótki okres, jeśli możesz przetestować przez dzień, dwa to będziemy mieli wtedy jakiś punkt odniesienia. Np. zbiorowego pecha.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2012, 19:20
Post: #14
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Niestety na drugim modemie e173u-2 nie udało mi się zreplikować dziś tego problemu - modem pracował bezproblemowo przez kilka godzin. Nie wiem więc co o tym myśleć...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2012, 19:25
Post: #15
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Użyć jeszcze raz modemu, z którym były problemy i zweryfikować czy nadal występują, jeśli tak, być może to jest to wadliwy egzemplarz (lub po prostu produkcyjny rozrzut parametrów powoduje problemy).

Czy oba modemy mają firmware w tej samej wersji?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2012, 20:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2012 20:24 przez p_lider.)
Post: #16
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Wcześniej tego nie sprawdzałem, ale faktycznie - modemy różnią się wersją firmware. Ten co działa bezproblemowo ma "11.126.16.05.264", natomiast problematyczny modem ma wersję "11.126.83.00.264". Oba modemy mają tą samą wersję sprzętową "CD1E153M" i pochodzą z dystrybucji PLAY'a (kupowane w tym samym momencie).
Można więc przypuszczać, że problem leży w wersji firmware. Tylko, że ja mam jeszcze na gwarancji ten problematyczny modem i nie za bardzo chcę zmieniać w nim firmware póki się nie dowiem, że to rzeczywiście naprawia problem... Sad

EDIT:
Aha @szopen, sprawdziłem raz jeszcze problematyczny modem w innej lokalizacji (ok 100km różnicy) i niestety nadal jest problematyczny - resetuje się co jakiś czas. Pewne więc jest jedno - nie zależy to od konkretnej lokacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2012, 20:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2012 20:43 przez szopen.)
Post: #17
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
więc chyba nie masz nic do stracenia, firmware w wersji 11.126.16.05.264
jest do pobrania w paczce z oficjalnej strony Play'a
http://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/po...aweie173u2
wbrew mylącej nazwie "Sterowniki MAC OS X/WIN" plik zawiera firmware we wskazanej wersji oraz aktualizację dashboardu "Play Online"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2012, 20:44
Post: #18
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Trudno znaleźć jakąś część wspólną problemów z tym modemem, poza tym, że to 'ten' modem i problemy zaczęły się mnie więcej w tym samym czasie. Mój ma wersję firmware 11.126.16.05.264.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2012, 21:13
Post: #19
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
w przypadku tego typu problemów zawsze na początek warto użyć kabelka typu Y
np. jak z tej aukcji
http://allegro.pl/przedluzacz-usb-2-0-2x...15374.html
i aby został jakiś link na przyszłość
http://www.delock.com/produkte/F_166_USB...anguage=pl

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2012, 21:43
Post: #20
RE: Huawei e173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Dzięki szopen za podpowiedź. Faktycznie używając softu z play'a zachowuję gwarancję. A więc przeprowadziłem zmianę firmware i niestety wygląda na to, że problem jest nadal nierozwiązany - modem już raz mi się zresetował, czyli działa jak działał.
Mógłbyś jeszcze szopen tylko powiedzieć w jaki sposób ten zaproponowany przez Ciebie kabelek może pomóc? Modem chodził bez problemu, dopiero kilka dni temu zaczął wariować. Gdyby miało to coś wspólnego z zasilaniem portu USB (bo rozumiem, że do tego zmierzasz), to na innych komputerach działałby poprawnie, a tutaj niestety na wielu komputerach modem zachowuje się tak samo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 50 866 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 35 502 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 17 946 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 137 030 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 41 671 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd