[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
19-01-2013, 15:32
Post: #121
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Z tego co tu wyczytalem nikt do rozwiazania jeszcze sie nie dokopal ,nieliczac wymiane modemu.
Nikt rowniez nie poruszyl bardzo waznej kwesti, mianowicie z moich prob i obserwacji czestotliwosc resetow jest zalezna od temperatury modemu.
Zdjecie obudowy (tak by bylo widac karte) i podstawienie modemu pod strumien powietrza znacznie zmiejsza czestotliwosc resetow.
Przy urzyciu 3m przedlurzacza i wystawieniu modemu przez okno (mroz jakies -10 stopni C) resety praktycznie ustaja (opcja dla zdesperowanych ktorym nie przeszkadza siedzenie w zimnie).
Testowane na 2 roznych modemach E173u-2 .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 15:53
Post: #122
Odp: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
ciekawe doświadczenie
(modem.do zamrażarki, antena zewnętrzna, przedłużka do routera albo kompa Smile)

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 16:24
Post: #123
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Ciekawe obserwacje, ale u mnie niestety tego nie zauważyłem. Choć spodobał mi się pomysł z zamrażarką Smile

Modem zimny podłączyłem do laptopa i po 3 minutach się zresetował - nie miał czasu się nagrzać. Także o ile może temperatura ma z opisywanym tutaj problemem jakieś powiązanie, to na pewno nie jest główną przyczyną resetów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2013, 16:44
Post: #124
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Ja swego czasu też wywiesiłem za okno, nie dawało to żadnej różnicy, choć raczej wtedy myślałem o sile sygnału a nie o temperaturze.

Mnie od dawna się nie rozłącza, ale za to czasami wpada w jakieś.. odrętwienie. Ruch jest limitowany do prędkości ~1,5 KB/s Muszę ręcznie rozłączyć-połączyć żeby wróciło do normy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2013, 23:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2013 23:31 przez DJVEGA.)
Post: #125
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(18-01-2013 14:17)gilban napisał(a):  Więc byłem w Sferii po raz drugi, ale jakaś baba na mnie nawrzeszczała, że śmiem do nich w ogóle przychodzić, bo oni zwrotów nie przyjmują i mimo, że powołałem się na ustawę na niezgodność towaru z umową, to ona stwierdziła, że mi się nic nie należy.


........Ale tylko dostałem potwierdzenie odbioru, że ktoś tego e-maila przeczytał i cisza. Zero odpowiedzi. Ciekawe, po jakim czasie ją dostanę i czy w ogóle dostanę.

Pewnie ta "stara blondyna"?
Powiem szczerze, że ma szczęście że do mnie tak nie spróbowała bo by się to dla nich bardzo źle skończyło.
Po takiej akcji sama by sobie z miejsca na allegro kursu latania szukała... Wink
Ale może dobierają repertuar odpowiednio do osobnika, jednego próbują przestraszyć krzykiem innego zbyć lub przegadać.

- Poza tym jakim prawem ona będąc tam pracownikiem podnosi głos na klienta. Za takie darcie ryja powinna bezapelacyjnie zostać zwolniona.
Ty przyszedłeś tam jako ich klient i masz problem z ich sprzętem z całą pewnością nie poszedłeś znosić jej humorków powodowanych złym dniem lub innym cyklicznym problemem...

Och kurde wnerwił bym się i nie zostawił bym jej tego bez echa...
poza tym że ona się przy ludziach nie wstydziła? Jaką to reklamę dla Sferii robi...

- A tak jak pisałem oni te bajki o "nie oddawaniu" wszystkim wciskają i jestem najlepszym dowodem, że jak muszą to oddadzą.
Bo tak na prawdę innego wyjścia nie mają. Tylko stanowczo i bez żadnych serwisów i pierdół tylko ja od razu powiedziałem że nie działa i chce go im zwrócić bo mam do tego całkowite prawo. Innego rozwiązania nie brałem pod uwagę nie pozostawiając im możliwości negocjacji.

Szkoda że nikt (też i ja) nie sprawdzi przed kupnem takich spraw - bo i kto by się spodziewał skoro sprzedają modem do Aero to wydaje się że wiedzą co do czego - a tu niespodzianka okazuje się że każdy pierwszy lepszy użytkownik po kilku godzinach w google ma większą wiedzę na temat usługi i sprzętu niż oni wszyscy razem po latach...


- Do Aero też napisałem już wcześniej i również podałem link. Co jak widać do niczego nie prowadzi. BOK z automatu potwierdzi i na tym sie temat kończy.
W sumie to im się nie dziwie to nie ich problem że ktoś do ich kart sprzedaje złe modemy, równie dobrze sferia mogła by w pakiecie dodawać "lodówkę i modem" i nic by to nie zmieniało...
Więc oni się tym raczej kłopotać nie będą - to sprawa między nami klientami a Sferią.

(19-01-2013 15:32)indeadme napisał(a):  Z tego co tu wyczytalem nikt do rozwiazania jeszcze sie nie dokopal ,nieliczac wymiane modemu.
Nikt rowniez nie poruszyl bardzo waznej kwesti, mianowicie z moich prob i obserwacji czestotliwosc resetow jest zalezna od temperatury modemu.
Zdjecie obudowy (tak by bylo widac karte) i podstawienie modemu pod strumien powietrza znacznie zmiejsza czestotliwosc resetow.
Przy urzyciu 3m przedlurzacza i wystawieniu modemu przez okno (mroz jakies -10 stopni C) resety praktycznie ustaja (opcja dla zdesperowanych ktorym nie przeszkadza siedzenie w zimnie).
Testowane na 2 roznych modemach E173u-2 .


Faktycznie cenne spostrzeżenie - nie brałem tego pod uwagę ale szczerze mówiąc poza tymi resetami od razu też zaobserwowałem fakt że modem bardzo szybko strasznie się grzał...
- Dziwne ale bardzo możliwe, że przeciążało go Aero2 bo na playu był tylko ciepły i się nie resetował.
- Od razu też tłumaczyło by to znikanie z portu USB bo faktycznie jeśli temperatura modemu osiągnie poziom krytyczny to płytka go odłączy - tak samo jak płyta główna wyłącza przegrzanego laptopa...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2013, 03:09
Post: #126
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Dziś testowo przełączyłem w top_netinfo na automatyczny wybór technologii, pojawiły się od razu resety co kilka minut. Poniżej obraz ustawień przy których resety się u mnie nie pojawiają. Problem wydaje się bardziej skomplikowany bo jak rozumiem niektórym to nie pomaga.

[Obrazek: iEwhreXALfFR2.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2013, 07:23
Post: #127
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
a próbowałeś takiej kombinacji:
WCDMA, automat, wybrane, W900, włączony, PS i CS

ja obstawiam, że skoro twoja jest OK, to ta też będzie OK a przy okazji mamy załatwiony wybór sieci tylko WCDMA900MHz
niestety nie mogę zweryfikować czy to pomaga, czy szkodzi, bo żaden z moich modemów się nie resetuje...

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2013, 19:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-01-2013 19:51 przez mistrz1.)
Post: #128
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Nie ma sposobu, żeby monitorować modem? Nie ma programu, który zapisywałby, co dzieje się z modemem, zmiana temperatury, skoki napięcia, siła sygnału itp., może w ten sposób udałoby się chociaż ustalić warunki w jakich dochodzi do resetu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-01-2013, 20:47
Post: #129
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Modem to nie jest sprzęt laboratoryjny ani router, nie prowadzi wewnętrznych logów, które gdzieś zapisuje. Wiadomo, że nagle stwierdza, że ma dość i następuje reset - pewnie oprogramowanie wpada na jakiś błąd i zamiast zawisać na "niebieskim ekranie" restartuje się. Ale śladów oczywistych nie zostawia - wszystko po "awarii" idzie w cholerę. Dodatkowo występuje tylko czasem, przy specyficznym połączeniu modem-komputer-lokalizacja.
Dlatego trudno zdiagnozować takie coś, nawet firmie Huawei.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-01-2013, 12:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2013 12:14 przez gilban.)
Post: #130
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Cytat:W sumie to im się nie dziwie to nie ich problem że ktoś do ich kart sprzedaje złe modemy, równie dobrze sferia mogła by w pakiecie dodawać "lodówkę i modem" i nic by to nie zmieniało...
Więc oni się tym raczej kłopotać nie będą - to sprawa między nami klientami a Sferią.

Tak, tylko po co w ogóle Aero2 na swojej stronie napisało tekst: Salon Firmowy Sferia prowadzi sprzedaż modemów umożliwiających korzystanie z BDI Aero2. pod tym linkiem: Link do tekstu o modemach Sferii

W ten sposób Sferia na to zdanie się powołuje robiąc dodatkowo zamieszanie niepotrzebne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-01-2013, 13:08
Post: #131
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Wiesz, tam napisali, że "umożliwia korzystanie", a nie "umożliwia zgodne z regulaminem i niezawodne korzystanie" Smile Przecież się łączy...
Może przynajmniej powinni dopisać "umożliwia korzystanie, o ile masz szczęście" Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-01-2013, 13:44
Post: #132
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(21-01-2013 03:09)Fredosław napisał(a):  Dziś testowo przełączyłem w top_netinfo na automatyczny wybór technologii, pojawiły się od razu resety co kilka minut. Poniżej obraz ustawień przy których resety się u mnie nie pojawiają. Problem wydaje się bardziej skomplikowany bo jak rozumiem niektórym to nie pomaga.

Resety to raczej nie wina braku wymuszenia. Aczkolwiek, ameryki nie odkryłeś - pisałem o tym już tutaj: http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e173...-dzialania
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-01-2013, 17:42
Post: #133
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Na pewno wina braku wymuszania, przynajmniej w moim przypadku, nie da się przeprowadzić bardziej wiążącego dowodu. Jak konkretnie się to dzieje oczywiście nie mam pojęcia. Jakiś błąd w firmware który się gryzie z infrastruktura Aero?

Ameryki nie odkryłem, jasne, drążę ten sam temat od 3 miesięcy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-01-2013, 17:53
Post: #134
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
No to wytłumacz mi według tej teorii, dlaczego modem, który ewidentnie się resetuje w jednym netbooku przełożony do mojego komputera przy ustawieniach domyślnych (bez wymuszania technologii) nie ma tego objawu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-01-2013, 17:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-01-2013 17:59 przez Fredosław.)
Post: #135
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Mogę mówić o tym co widzę, ja używam tylko z jednym komputerem. Nie jest to teoria z której chce się doktoryzować tylko luźna dywagacja. Wiem tyle że występuje u mnie także z niezależnym zasilaniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-01-2013, 18:03
Post: #136
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Na razie niestety ciągle nie wiemy do końca na czym stoimy, za to mamy dzięki tej dyskusji kilka propozycji, które poprawiają działanie z Aero2, co jest cenne - ale ciągle brakuje nam twardej teorii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-01-2013, 19:21
Post: #137
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Mi mimo wymuszenia modem i tak potrafił się resetować
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-01-2013, 19:44
Post: #138
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
Tak naprawdę to trzeba by dobrego elektronika, znawcy tych zagadnień aby powiedział co tu jest nie tak.

Wiadomo też że pod tym chipem znajduje się układ scalony, w którym mogą być zapisane pewne informacje (nie wiemy jakie) odrzucające pewien typ modemów.
Inna jeszcze sprawa to wystarczy aby modem dawał inne napięcia dla karty niż przewidzieli jej konstruktorzy i też będzie źle.

Zobaczcie jakie problemy mają użytkownicy dekoderów satelitarnych i modułów. Też często jest tak, że ktoś dostaje kartę np z cyfry + i się okazuje, że z jednymi modułami, lub uniwersalnymi czytnikami w dekoderach satelitarnych współpracuje, a w innych nie. Dlaczego tak jest ? Też nie wiadomo. A konstrukcja samej karty jest taka sama.

I to tu nie ważne że np wsadzimy kartę przykładowo działającą w systemie Conax do modułu w standardzie Conax również pracującego.

Więc myślę, aby i na to też spojrzeć w podobny sposób.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 00:36
Post: #139
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
W karcie SIM nie można zapisać informacji odrzucających modem - najwyżej modem może odrzucić kartę SIM. Komunikacja SIM<->modem jest tak zestandaryzowana (i to nie tylko w kwestii napięć), że tym akurat bym się kompletnie nie przejmował.

Kwestie zgodności modułów CI i kart to sprawa dobrze znana i poza stosowanymi algorytmami i po prostu wzajemną identyfikacją modułu i karty, często jest po prostu związana z... logicznym powiązaniem karty kodowej i danego odbiornika/modułu CI (stosuje to większość operatorów). Ale karta SIM to nie jest karta kodowa w tym znaczeniu i na pewno nie powoduje resetowania modemów i telefonów "ot tak".

Co nie zmienia faktu, że wziąć to pod uwagę też można, choć znowu - nijak nie wyjaśnia tego, że modem podłączony do jednego komputera resetuje się, a do innego - nie. W tej samej lokalizacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-01-2013, 12:05
Post: #140
RE: Huawei E173u-2 - resetuje się (znika i pojawia się w porcie usb)
(22-01-2013 19:44)gilban napisał(a):  Wiadomo też że pod tym chipem znajduje się układ scalony, w którym mogą być zapisane pewne informacje (nie wiemy jakie) odrzucające pewien typ modemów.
Inna jeszcze sprawa to wystarczy aby modem dawał inne napięcia dla karty niż przewidzieli jej konstruktorzy i też będzie źle.

Gdy tak było, to od początku po wymianie kart by się te problemy pojawiły, a jak wiadomo tak nie było. U mnie problem pojawił się pierwszy raz w połowie listopada 2012, a kartę używałem od początku października. I cały październik wszystko działało poprawnie. Dopiero w połowie listopada coś w sieci Aero2 się zaczęło dziać, co zapoczątkowało omawiany tutaj problem. Odnośnie napięć też odpada - na tych modemach ludzie jechali długie miesiące bez tego typu problemów.

Zgadzam się jednak, że do diagnozy tego problemu potrzebna będzie osoba bardzo dobrze oblatana w elektronice, ponieważ problem ewidentnie ma coś wspólnego ze sprzętem lub ewentualnie jego obsługą przez firmware. Ja stawiam na pętlę nieskończoną, która powoduje, że mikrokontroler modemu w pewnym momencie zżera o wiele za dużo prądu i moduł zasilający resetuje modem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 51 862 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 35 908 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 18 138 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 138 662 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 42 123 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd