[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173 - problem
16-11-2012, 22:32
Post: #41
RE: Huawei E173 - problem
Ten modem jest niezgodny z regulaminem i dlatego tak się dzieje, bo aero2 chce wyeliminować niezgodne modemy? Aero2 ma możliwość zablokować niezgodne modemy? Wiedzą, jaki modem został użyty do połączenia z netem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 23:25
Post: #42
RE: Huawei E173 - problem
Z tego co wiem to aero, jeśli chcą to mają możliwosc sprawdzenia jakim modemem uzytkownik laczy sie do sieci.
Ja natomiast mam problem nie z aero, tylko z playem, wiec twoje uzasadnienie u mnie nie ma nic wspolnego;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 23:29
Post: #43
RE: Huawei E173 - problem
mistrz1: Może i Aero2 nie chce i może blokować, ale regulamin jasno określa sposób postępowania. A sieci komórkowej w zasadzie jest obojętne, jaki to modem.
To co nas interesuje to skąd biorą się resety modemu (zasilania?) przy pracy z Aero2 i to na razie tylko w E173u-2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 23:45
Post: #44
RE: Huawei E173 - problem
Dodam, że wznawianie połączenia czasem odbywa się w parę sekund, a czasem zajmuje to parę minut. Wygląda to tak, jakby nie mógł się podpiąć i było odrzucane połączenie albo nie było wolnego IP? Może tak dużo osób korzysta, że brakuje IP? Używam do połączenia wvdial.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2012, 00:40
Post: #45
RE: Huawei E173 - problem
u mnie też modem nie chciał się połączyć z siecią, migała tylko lampka na zielono. okazało się ze w opcjach/ sieć/ typ sieci ustawione było tylko gsm, a aero potrzebuje 3g i po zmianie na Preferowane WCDMA modem wystartował. zastanawia mnie tylko jedno jak to się samo przestawiło i to na 3 kompach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2012, 00:41
Post: #46
RE: Huawei E173 - problem
Mam wrazenie ze mnie nie sluchacie :/ ja mam te problemy ale nie z aero, a z playem, takze pare z waszych pomyslow raczej poprostu w tym przypadku odpada, a problemy pozostaja
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2012, 01:43
Post: #47
RE: Huawei E173 - problem
Ja cię słyszę, ale używam tylko Aero, Play mi powiewa. Z tego co pisali inni tutejszy problem dotyczył jednej sieci.

Mi też się czasem zdarza że modem nie chce się połączyć. To jest rzadkie, incydentalne i występowało "od zawsze". Wtykałem w inną dziurę (albo ponownie tą samą) i hulało. Wątek założyłem z powodu innego problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2012, 18:56
Post: #48
RE: Huawei E173 - problem
Chyba u siebie znalazłem przyczynę częstego resetowania się modemu e173u2. Otóż powodem był program Top Net Info. Wystarczyło, że usunąłem go i nie ma konfliktów z Mobile Partner, tu najnowsze wersje (z j. polskim) i ten ostatni działa idealnie. Internet mam całą godzinę, wznowienia są błyskawiczne. Oby tak zawsze. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2012, 19:31
Post: #49
Odp: Huawei E173 - problem
Przecież tni działa bardziej jak nakładka nie ma instalatora

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2012, 20:22
Post: #50
RE: Huawei E173 - problem
To wiemy, ale gdy miałem TNI i MP, to resety modemu były bardzo często. Oczywiście oby aplikacji nie uruchamiałem jednocześnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-11-2012, 20:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-11-2012 21:04 przez raven.michal17.)
Post: #51
RE: Huawei E173 - problem
Moje problemy z rozłączaniem połączenia (play) jednak nie były spowodowane wadliwością modemu.
Prawdopodobnie to problem z nadajnikami playa poniewaz kolega tez zaobserowal podobne problemy, tzn rozlaczanie polaczenia.
Powiedzcie mi, jak mam internet "play na karte" to czy to normalne że sygnał przeskakuje z nadajnika na nadajnik? Dzisiaj odpalilem program tni, i w ciagu kilku minut zaobserowałem że najpierw połączył się z jednym nadajnikiem, a po chwili przeskoczył kolejno, na drugi, trzeci i czwarty.
Czy to normalne czy byc moze to powoduje problem?

Pytanko, w jakiej czestotliwosci dziala mi ta usluga bo nawet nie wiem? 900mhz tak jak aero czy roznie?
Pomogloby moze jakbym okreslil tylko jedna czestotliwosc?

A wypinanie modemu, i wpinanie , wciaz mi sie zdarza, jak to bedzie bardziej uciazliwie to moze tez sprobuje usunac tni, i czy to pomoze

PS, da rade moze sprawdzic na stronie btssearch, jaki nadajnik ma CID i LAC? wydaje mi sie ze kiedys takie cos zczytalem , lecz teraz nie mam pojecia czy z tej stronie czy z innej;/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2012, 02:55
Post: #52
RE: Huawei E173 - problem
Play ma dwa pasma: 900 MHz (tyle samo pasma, co Aero2 - 5 MHz) oraz 2100 (3x 5 MHz)
Przełączanie jest normalne - po prostu tak się rozkłada sygnał i zmienia się. Jeżeli w okolicy jest kilka nadajników to nic specjalnego i zwykle handovery nie powinny powodować zakłóceń w transmisji.

btsearch + TNI twoim przyjacielem - o ile twoje nadajniki są w bazie tego serwisu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2012, 09:38
Post: #53
RE: Huawei E173 - problem
dzieki Wink
play od dluzszej chwili dzialal mi dobrze, dopiero od jakiegos tygodnia zaczely sie z nim problemy. Jesli nic z tym nie zrobia to zglosze reklamacje Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2012, 16:59
Post: #54
RE: Huawei E173 - problem
A powiedzcie jeszcze, czym tak właściwie różnią się nadajniki 900mhz, od tych 2100?
Czy to jest cos takiego ze, 900mhz to 3g jak aero? a 2100 to cos w stylu lte?Big Grin tzn wiem ze nie bedzie takich predkosci itd, ale nie wiem jak to inaczej nazwacBig Grin
poprostu wskazcie roznice o co K Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2012, 18:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2012 23:04 przez szopen.)
Post: #55
RE: Huawei E173 - problem
nie wiem po co to stado uśmieszków zaciemniających tekst
a teraz do rzeczy - WCDMA 900MHz technologicznie nie rożni się bardzo od WCDMA 2100MHz (właściwie prawie wcale, nie jest to w każdym razie różnica jak między 3G a LTE)

natomiast własności fal radiowych z okolic 1GHz i 2GHz są nieco inne, dlatego 900MHz zasadniczo stosuje się tam gdzie jest mała gęstość zaludnienia, bo z 1 nadajnika można objąć spory obszar (kilkukrotnie większy niż w przypadku 2100MHz) natomiast 2100MHz sprawdza się w obszarach gęsto zaludnionych gdzie i tak trzeba postawić sporo BTSów koło siebie ze względu na ich obciążenie przez duża liczbę klientów

oczywiście ta zasada nie dotyczy sieci Aero2 z braku koncesji na inne pasmo (poza LTE 2,6GHz, które póki co nie jest budowane)

jak dotąd w Polsce w ten sposób działa Play, oraz od czasu integracji Aero2 z Plusem sieć Plusa, ale tylko dla swoich klientów (możliwość logowania klientów Plusa do sieci Aero2, natomiast odwrotnie nie, mimo, że BTSy Aero2 obecnie i tak się przedstawiają jako Plus)

do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia koncesji - operator nie może używać dowolnych częstotliwości lecz tylko te, na które dostał "urzędowy przydział"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2012, 20:46
Post: #56
RE: Huawei E173 - problem
Dzieki sliczne, fajnie to wyjasniles, a stado usmieszkow spowodowane jest pewnie tym ze taki ze mnie wesoly chopek hehe ;P , dzieki jeszcze raz, nastepnym razem postaram sie bez usmiechow ;D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 10:06
Post: #57
RE: Huawei E173 - problem
Witam,
widzę że temat wałkuje się równolegle w dwóch wątkach Smile
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e173...orcie-usb, ale nawiązując iż może być to problem z zasilaniem:
(10-11-2012 12:07)jakubd napisał(a):  Ja na razie jeden test zrobiłem - E173 z jednym laptopem zrywa, w drugim - moim - nie zrywa. Różnica może być tylko jedna - zasilanie (mój port USB dawał do 20W energii, netbook aż taki hojny nie był). Ale to był zbyt krótki test, żeby powiedzieć coś wiążącego.
Wczoraj zrobiłem test na e173u-2 (z aero2) + hub aktywny + zasilacz 2A i połączenie dalej zrywa. Według specyfikacji maksymalny pobór z jednego portu USB wynosi 0,5A dla portu komunikacyjnego lub 1,5A dla portu ładującego, ale to jest inny rodzaj portu (źródło http://pl.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus)
Dodam że testy przeprowadziłem także na play online i takiego objawu nie było. Więc myślę że aero2 w jakiś narazie nikomu nieznany sposób kombinuje przy nadajniku i inne modemy (nie e173u-2) są na te kombinacje nie wrażliwe, lub też jest błąd w hardwar'że/firmwar'że tego modemu (tylko że wym wypadku problem dotyczyłby także innych sieci)
Dzisiaj będę miał dostępny model e3131 z play-a i zrobię testy na nim w identycznych warunkach
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 10:27
Post: #58
RE: Huawei E173 - problem
Napisałem drugi wątek z dokładnym określeniem problemu. Bo co to za tytuł wątku "problem"; nie chce włączyć się, nie chce migać, nie chce wyłączyć się, nie łączy - to wszystko jest problemem. Czytaj później wszystkie posty o czym to jest. Tytuł powinien być precyzyjny. Powinien być zakaz używania w tytule wątku słowa "problem". Zaglądam na forum i wybieram konkretny temat.

Do admina, moda, prośba o przypilnowanie, aby tytuły wątków były sensowne. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 10:44
Post: #59
RE: Huawei E173 - problem
Firmware dla e173-u2 są dwa różne bodajże. Dobre jest to, na stronie jdtechu.

Co do zasilania, specyfikacje specyfikacją... Niby jest 0.5A, ale tak naprawdę większość urządzeń próbuje wziąć więcej a i większość komputerów więcej daje. Problem dopiero jest wtedy, gdy komputer daje 0.5A lub mniej, a urządzenie chciało by więcej Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 11:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2012 12:50 przez jarekj.)
Post: #60
RE: Huawei E173 - problem
Wiem, że urządzenia chcą wziąść więcej jednak ja podłączyłem zasilacz 2A do hub'a i nie wyobrażam sobie żeby standardowe urządzenie usb mogło tyle jednorazowo wziąść (nie mówię tu o dedykowanych portach zasilania usb które mogą dać więcej - około 6A)
Jako bardziej ciekawostkę dodam iż u mnie modem (hub) włożony jest do routera netgear wnr3500L v1 na tomato i niestety jak się modem wysypie to już sam router się nie połączy tylko cały czas wypisuje "łączy", wtedy pomaga tylko restart routera Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 51 862 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 35 908 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 18 138 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 138 661 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 42 123 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd