[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173 - problem
10-11-2012, 13:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2012 13:15 przez aero2.)
Post: #21
RE: Huawei E173 - problem
Używam tego modemu na jednym komputerze, wcześniej cały czas działał ok, więc nie sądzę by miało to związek z zasilaniem i portem USB, zwłaszcza, że ten sam problem ma więcej osób.
Na razie to tylko przepuszczenie, ale podejrzewam inną przyczynę. Po tym jak rano, miałem serię resetowań, coś mnie tknęło, a może to wina nowego Mobile Partner które pobrałem ze strony Huawei. Dla sprawdzenia odinstalowałem, wyczyściłem pozostałości po nim w rejestrze i zainstalowałem stare, które jest na modemie z Playa.
Jak na razie wszystko działa dobrze. Po południu posiedzę dłużej, jeśli nie pojawią się resety przez kilka godzin, to chyba będzie powód tego zamieszania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2012, 13:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2012 13:26 przez tommi.)
Post: #22
RE: Huawei E173 - problem
Ja mam MP ciągle ten sam który jest na modemie play i problem jest.

Też miałem serie resetowań rano, od 11 do 12 połączenie wytrzymało całą godzinę i przed chwilą o 12:19 znowu "modem sam się usunął". Mam już dość aero2, dlaczego nie można zwyczajnie włożyć karty do modemu i korzystać?? Tyle korowodów chyba po to aero2 funduje żeby zniechęcić jak największą liczbę użytkowników.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2012, 14:03
Post: #23
RE: Huawei E173 - problem
tommi: poza oczywiście typowymi problemami technicznymi na tym zależy aero2 - żeby ludzie odczepili się od nich i nie obciążali im sieci. Ale powiem, że większość użytkowników mimo zauważenia pogorszenia działania usługi nadal korzysta bez większych problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2012, 18:57
Post: #24
RE: Huawei E173 - problem
(10-11-2012 13:13)aero2 napisał(a):  może to wina nowego Mobile Partner które pobrałem ze strony Huawei. Dla sprawdzenia odinstalowałem, wyczyściłem pozostałości po nim w rejestrze i zainstalowałem stare, które jest na modemie z Playa.
Jak na razie wszystko działa dobrze. Po południu posiedzę dłużej, jeśli nie pojawią się resety przez kilka godzin, to chyba będzie powód tego zamieszania.
To nie to, przynajmniej u mnie. Ja mam wersję sprzed roku, nowszej nie instalowałem, zresztą przeważnie łączę się za pomocą zwykłego połączenia w Windowsie, a MP mam wyłączony.

PS. Wiecie jak uniemożliwić MP uruchamianie? Zawsze przy włączaniu komputera/wetknięciu w USB/tej ostatniej "awarii" uruchamia się automatycznie, a jeśli nie może, to próbuje instalować. Mnie on do niczego nie potrzebny, ale ciągłe wyłączanie jest upierdliwe. Próbowałem w rejestrze wyłączyć auto-uruchamianie, ale tutaj nie pomogło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2012, 20:06
Post: #25
RE: Huawei E173 - problem
Wyłączanie autouruchamiania po wykryciu modemu (raz na zawsze) robi się przez uruchomienie AutoRunUninstall.exe z podfolderu AutoRun foldera, w którym zainstalowany został Mobile Partner.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2012, 20:29
Post: #26
RE: Huawei E173 - problem
Dzięki wielkie, przynajmniej tego się dowiedziałem z tej całej afery Wink
Swoją droga omawiana w tym wątku przypadłość nie jest chyba specjalnie częsta, sporo się tych modemów przez rok rozeszło, narzekających jest stosunkowo mało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2012, 14:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2012 15:09 przez grzesioi.)
Post: #27
RE: Huawei E173 - problem
mam ten sam problem i wczoraj przeprowadziłem testy i wydaje mi się że chyba pomogło a więc:

w menadżerze urządzeń wyłączyłem:

- cd rom huawei mass storage usb device ( nie odpala się wtedy autorun z instalacją bądź programem pley'a)
- w stacji dysków huawei sd storage usb device

zobaczcie jak będzie u was bo ja teraz jadę jak na razie bez zerwania modemu.

ps: za szybko się pochwaliłemSmile właśnie zerwało mi w ciągu kilku minut dwa razy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2012, 16:47
Post: #28
RE: Huawei E173 - problem
Wyłączenie sterowników tych podzespołów nie ma żadnego znaczenia. Lepiej byłoby zrobić wyłączenie na poziomie samego modemu za pomocą TNI, ale wtedy sterowników nie uda się zainstalować na kolejnym komputerze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2012, 17:53
Post: #29
RE: Huawei E173 - problem
grzesioi, ja już kombinowałem z tym ale nie było efektów, dziś miałem się zabrać za zbadanie problemu ale nastąpiło cudowne uzdrowienie i cały dzień trzyma pełne godziny poza małymi wyjątkami (3 rozłączenia przed czasem). 2 poprzednie dni to była makabra, nie dość że problem z samoczynnymi restartami modemu to w dodatku nie łączył się. Dziś nie miałem żadnego restartu tylko zwykłe zerwania połączeń (wcześniej były potrzebne w moim przypadku resety modemu + wypięcie modemu z portu).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2012, 22:24
Post: #30
RE: Huawei E173 - problem
Niestety i u mnie problem powrócił :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2012, 23:19
Post: #31
RE: Huawei E173 - problem
Podobna sytuacja z resetem modemów występowała przy połączeniu astera z upc http://aster-forum.info/internet/modem-a...-dziennie/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2012, 18:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2012 19:10 przez raven.michal17.)
Post: #32
RE: Huawei E173 - problem
Mam taki problem.. na wstepie dodam ze modem e173-u2, internet play
wczoraj od godziny 23:00 zerwało mi kilka razy połączenie z internetem, na pasku przy ikonce zasiegu, pokazal sie czerwony krzyzyk. W play online nie mozna bylo ani rozlaczyc (mimo ze pisalo, ze jest polaczenie) ani nawiazac na nowo połączenia. Zdarzylo sie ze po odczekaniu 1-2min modem, znow zlapal sygnal i nawiazal polaczenie, po czym znowu ten sam problem, ze go rozlaczylo.
Dioda migała na zielono, po recznym wyszukiwaniu sieci znalazło, play(2g)(3g) i inne, ale mimo prob nie udalo sie zajrestrowac do sieci.
Po wyjeciu modemu i wlozeniu na nowo, dioda zaczela migac na niebiesko i uzyskalem polaczenie. Lecz nie na stałe.
Dzis problem powrocil. Dziewczyne podzczas korzystania z neta rozlaczylo w ten sposob kilka razy.

Dodam że miewałem w ostatnich dniach takie problemy jak poprzednicy, a dokładniej, że samo wypinało modem, i załaczalo na nowo - > właczalo sie autoodtwarzanie
Niestety teraz mam troche inne problem.

Jakies rady?

Przed chwila ten sam problem, dioda przestała swiecic, nic nie robilem zeby zobaczyc czy znowu sama zacznie miegac. Po chwili zaczela migac na zielono i na tym koniec. W play online w dolnym lewym rogu brak ikonki o sile zasiegu i nazwie polaczenia.
Pomoglo jedynie wypiecie modemu i wpiecie na nowo
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2012, 22:00
Post: #33
RE: Huawei E173 - problem
A sygnał słaby, czy dobry? Bo ja słaby, to spróbuj z przedłużaczem USB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2012, 23:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2012 23:10 przez raven.michal17.)
Post: #34
RE: Huawei E173 - problem
od października uzywam playa i nigdy nie było z tym problemów, teraz rónież, jak jest połączenie to jest to przeważnie 3 kreski na pasku.
Dlatego nie wiem czemu tak modem rozlacza i potem nie moze sie polaczyc. Jedynie pomaga wypiecie z usb i ponowne wpiecie. Jest to uciazliwie na dluzsza mete. Dosc czesto mi teraz tak zrywa polaczenie:/
Dokladniej moc sygnalu: -77dBm
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 19:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2012 19:20 przez raven.michal17.)
Post: #35
RE: Huawei E173 - problem
Pomoze ktos? To uniemozliwia jakakolwiek prace z internetem, czasem rozlacza raz za razem, co kilka minut, i konieczne jest wypiecie i wpiecie modemu.
Odinstalowalem i zainstalowalem ponownie sterowniki ale to w niczym nie pomoglo.
Wyslac modem na gwarancje tez raczej nie moge, bo nie moge znalezc dowodu zakupu(paragonu, faktury)
Masakra, najpierw problem z aero, teraz natomiast modem.
Widze ze zamiast zaoszczedzic na internecie, znowu czeka mnie inwestycja w jakis modem:/

Dodam że tni pokazuje ze zasieg jest, pokaZuje oD 40% do 70 pare jak patrzylem. Nawet jak zerwie polaczenie to pokazuje, znika natomiast wtedy cid i lac
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 20:19
Post: #36
RE: Huawei E173 - problem
Mam to samo, też modem samoczynnie resetuje się i jak dotąd nie znalazłem przyczyny. Kolega nawet przeinstalował cały system, ale nie pomogło, dziś praktycznie nie może korzystać z netu, ma resety co 7-15 minut.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 21:05
Post: #37
RE: Huawei E173 - problem
Zauważyłem, że mój modem e173u-2 też ma dni, że sam resetuje się. Działa internet i za chwilę znika z usb i od razu pojawia się. Muszę wtedy ponownie ręcznie nawiązać połączenie z netem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 21:05
Post: #38
RE: Huawei E173 - problem
Na E3131 nie ma tego efektu, sprawdzę ze swoim E173. Ale mało prawdopodobne, żeby sieć i SIM mogły powodować resetowanie modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 22:04
Post: #39
RE: Huawei E173 - problem
(16-11-2012 21:05)jakubd napisał(a):  Na E3131 nie ma tego efektu, sprawdzę ze swoim E173. Ale mało prawdopodobne, żeby sieć i SIM mogły powodować resetowanie modemu.

Ja jednak myślę że jest to bardzo prawdopodobne. Na innych kartach działa bez problemów, poza tym to chyba wszystkich dotknęło w ciągu jednego tygodnia . Nie wierzę w zbieg okoliczności że raptem się nam modemy uszkodziły, bądź coś mamy nie tak z laptopem/komputerem Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 22:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2012 22:15 przez raven.michal17.)
Post: #40
RE: Huawei E173 - problem
Korzystajac z E173, strzele ze od czerwca, do listopada nie bylo zadnych problemow. Dopiero od tygodnia zaczely sie problemy.
Pierwszy był taki że poprostu zdarzylo mu sie czasem wypiac samoistnie modem i wpiac na nowo.
A teraz jest jeszcze gozej. Modem traci połaczenie. Dioda przestaje swiecic, po chwili zaczyna mrygac na zielono i na tym koniec. Jedyne rozwiazanie jest taki zeby wypiac modem i wpiac go na nowo oraz na nowo polaczyc sie z siecia. Jednakze jesli co pare minut tak sie zdarza, to naprawde uniemozliwia jakakolwiek prace z internetem:/

Zeby nie bylo nieporozumien, nie korzystam w tej chwili z aero. Wlozona jest karta play na karte.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 52 236 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 36 111 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 18 216 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 139 481 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 42 266 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd