[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwa routery do LTE - Dovado i Edimax
04-12-2011, 12:26
Post: #1
Dwa routery do LTE - Dovado i Edimax
Właśnie kończę testy dwóch routerów, które, w odróżnieniu od D105, można z czystym sumieniem polecić dla użytkowników LTE:
- Dovado Tiny
- Edimax LT-6408n - dostępny z ofercie CP

O ile Dovado swoje produkty sprzedaje już od dłuższego czasu - a zgodność z Huawei E398 chwali się od bardzo dawna, o tyle Edimax to produkt nowy, ale wprowadzony od razu do oferty Cyfrowego Polsatu, w której zastępuje Huawei D105 jako podstawowy model do LTE.

Jak się sprawują?

Po podłączeniu do nich modemu E398, który w tym miejscu przy sygnale -57 do -51 dBi osiąga prędkość chwilami do 88/35Mbit/s up/down (stały ciągły transfer utrzymuje się na poziomie 70-75/30Mbit/s) po bezpośrednim podłączeniu do komputera, tak routery w moich testach osiągnęły:

- Dovado: 70/30 Mbit/s
- Edimax: 65/30 Mbit/s

Z tym, że w przypadku tego drugiego routera trudno było uzyskiwać stabilny wysoki transfer ze względu na niestabilne obciążenie sieci operatora w momencie testu.

Generalnie wygląda na to, że wreszcie mamy jakiś wybór urządzeń, które dadzą sobie radę z wydajnością LTE, a do tego są dostępne na rynku, choć w przypadku Edimaxa chodzą słuchy, że jest ich na rynku mało.

Ceny (detal, bez umów):
- Dovado Timy - ok. 400 PLN
- Edimax LT-6408n - ok. 350 PLN (dostępny w ofercie Cyfrowego Polsatu w niższych cenach przy podpisaniu umowy)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 18:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2011 18:51 przez tiger.)
Post: #2
RE: Dwa routery do LTE - Dovado i Edimax
Mam do Ciebie pytanie Smile Czy gdy testowałeś D105 też miałeś problem by router nie zrywał połączenia raz na około 24 godziny? . Ja nie mogłem wymusić ani odnawiania połaczenia, ani podtrzymania - mimo tego że zaznaczałem odpowiednie opcje. Do tego jeśli hibernowałem komputer to przy wybudzeniu router działa ... jeśli wyłączam komputer to router po uruchomieniu jest głuchy i wymaga restartu (nie wyświelta się strona routera).

Pmijam już fakt ze nie można się zalogować do routera poprzez Safari ....

Generalnie sprzedałem D105 i teraz zastanawiam się między Edimaxem a Dovado 4GR - składniając się ku temu drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-12-2011, 19:03
Post: #3
RE: Dwa routery do LTE - Dovado i Edimax
D105 u mnie ma problem nawet z uruchamianiem się, gdy jest do niego wpięty E398 - strona administracyjna zawiesza się, blokuje na kilka minut, albo router zdycha na twardo. Szmelc jakich mało.
Połączenie w CP jest zrywane dokładnie co 24 godziny (jak w Neostradzie) ale D105 dawał sobie zwykle radę z jego wznowieniem, no chyba... ze akurat zwisł.
Dovado i Edimax potrafią wznawiać połączenie, a dodatkowo Dovado ma kilka różnych metod rozpoznawania problemów z połączeniem i w razie potrzeby potrafi... nawet zresetować modem odpinając mu zasilanie - to kawał dobrze zaprojektowanego sprzętu.
Edimaxa aż tak głęboko nie testowałem, ale przynajmniej w odróżnieniu od D105 nie jest zblokowany tylko na Cyfrowy Polsat i można ustawiać własne APN i ma bogatą listę gotowych APNów (Dovado ma nie gorszą listę).

Największą zaletą Edimaxa jest cena: podobno można go wyrwać bez umowy za 250 PLN. Dovado to jednak wydatek rzędu 400-500 (stacjonarny 4gr jest droższy, bo ma 4-portowego switcha, o ile dobrze pamiętam).

Publikacja testów Edimaxa i Dovado Tiny w drodze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2011, 02:10
Post: #4
RE: Dwa routery do LTE - Dovado i Edimax
Kupiłem Dovado 4GR .... hmmm toochę się z nim napociłem (ale moja w tym wina bo zacząłem w ustawieniach DHCp cudować Smile) Generalnie ciekawa sprawa ... Otóż dwa miesiące temu brałem CP na 7 dni próby i miałem 37 Mbit download i marniutki około 2 Mbit upload. Cóż pomyslałem i tak jest rewelacyjnie w porównaniu do BlueConnecta więc biorę. Kupiłem zestaw z D105 - oczywiście dopiero po jakimś czasie ustaliłem ze zwalnia mi do 14Mbit przez ten router. Teraz przy zakupie Dovodo zrobiłem testy raz jeszcze .... i niestety zwolniło - przynajmniej u mnie do max 12 Mbit download i 512 Kbit upload .... w sumie trochę niepotrzebnie wydane pieniądze .... ehhh

PS Dovodo pokazuje Signal: 48 % (4G)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2011, 02:21
Post: #5
RE: Dwa routery do LTE - Dovado i Edimax
LTE jest BARDZO czułe na jakość sygnału radiowego. Zapewnij E398 lepsze miejsce (przede wszystkim z dala od routera i jego anten WiFi oraz innych metalowych obiektów - użyj przedłużacza USB). W godzinach poza szczytem powinieneś uzyskać znacznie lepsze wyniki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dovado Tiny AC Drakkainen 94 99 689 17-12-2019 11:49
Ostatni post: adamus581
  Dovado Pro AC + E3372s-153 hilink Powolne połączenie z LTE malojk 6 3 044 27-11-2019 19:15
Ostatni post: malojk
  Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031 malojk 29 9 247 25-11-2019 17:27
Ostatni post: szopen
  Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat) NorDez 28 29 016 09-01-2019 09:34
Ostatni post: jakubd
  Dovado Tiny za „99 zł” / „199 zł” / „349 zł” – czyli budżetowa wersja 4G/LTE bakahk 115 179 042 09-11-2018 00:54
Ostatni post: adamus581