[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
08-12-2015, 10:43
Nie będę zakładał nowego tematu, bo dotyczy to routera LTE. Aktualnie mam modem(jak pisałem) Huawei E3272 HiLink i router od Cyfrowego Polsatu Edimax LT-6408n. Cały problem w tym że router nie raczy wykrywać modemu. Sam modem wpięty bezpośrednio do komputera łączy się z internetem bez problemu.
Czy przyczyną może być że wpinam modem przez krótki kabelek USB do routera bez aktywnego HUBA z zasilaniem ? Sygnał jest słaby bezpośrednio z modemu. BTS jest oddalony od miejsca mojego zamieszkania ok. 1300m.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2015, 13:09
Router Asus RT-AC51U i LTE
Temat kompletnie niezwiązany z tym wątkiem - koniecznie zakładaj nowy. Wydzielę w wolnej chwili.
Zacznij od aktualizacji firmware Edimaxa do najnowszej wersji.
08-12-2015, 13:36
RE: Router Asus RT-AC51U i LTE
(08-12-2015 13:09)jakubd napisał(a):  Temat kompletnie niezwiązany z tym wątkiem - koniecznie zakładaj nowy. Wydzielę w wolnej chwili.
Zacznij od aktualizacji firmware Edimaxa do najnowszej wersji.
To mam założyć nowy temat z tym wątkiem czy przeniesiesz ? Aktualizowałem oprogramowanie routera, nic to nie dało.
08-12-2015, 14:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2015 14:53 przez szopen.)
generalna zasada - nowy temat = nowy wątek
dokładanie nowych zagadnień do wątku mającego inny temat powoduje, że ewentualna kolejna osoba "odgrzewająca temat" nie wie gdzie ma pisać, a potencjal;ne rozwiązania (jeśli się pojawią) są trudne do odnalezienia

jeżeli kupowałeś zestaw modem+router w jednym miejscu, to skorzystaj z prawa odstąpienia od umowy (jeśli mieścisz się w terminie i to tzw. umowa na odległość, ewentualnie ze względu niezgodność towaru z umową - w końcu ten zestaw masz bezużyteczny)

NorDez napisał(a):Czy przyczyną może być że wpinam modem przez krótki kabelek USB do routera bez aktywnego HUBA z zasilaniem ?
raczej nie - modem czy hilink musi zostać poprawnie rozpoznany, aby router mógł z niego skorzystać, problemy związane z zasilaniem ujawniają się zwykle w inny sposób (resety)

wepnij na próbę bez tego kabelka, bo bez sprawdzenia nie można wykluczyć, że jest przyczyną problemu

do poprawnego działania modem musi zostać najpierw rozpoznany przez router

PS modemy typu HiLink dość często są obsługiwane przez routery jako HiLink (a nie jako modem) więc konfiguracja musi być wtedy bardziej zbliżona do podłączenia z innym routerem niż z modemem (a różnicę stanowi interfejs WAN inny od standartowego)

nie miałem nigdy w ręce tego routera, więc nie wiem czy to faktycznie tak wygląda, ale jeśli przygotujesz screenshoty z interfejsu routera, to może będziemy w stanie ocenić czy są jakieś błędy konfiguracyjne
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-12-2015, 15:57
RE: Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
Sądzę że jest wina routera także pojadę do punktu CP i zgłoszę sprawę może uznają.
Ten router w/g instrukcji powinien łączyć się automatycznie po wpięciu modemu do routera. Rodzinka mieszka na w Warszawie na Tarchominie i tych problemów nie mają, co najwyżej zrywa im połączenie od czasu do czasu, a sprzęt mają dokładnie taki sam.
Chcę kupić router asusa tylko też pewności nie mam że będzie współpracował z tym modemem. Dokładnie to mój modem ma na dekielku napis HiLink i całą nazwę E3272s-153, czy to jest HILink to do końca nie mam pewności.
Co do konfiguracji routera to w zasadzie nie trzeba tam nic konfigurować, co najwyżej hasło i szyfrowanie.
08-12-2015, 16:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2015 16:11 przez szopen.)
NorDez napisał(a):czy to jest HILink to do końca nie mam pewności.
to podłącz bezpośrednio do komputera i sprawdź

NorDez napisał(a):Co do konfiguracji routera to w zasadzie nie trzeba tam nic konfigurować, co najwyżej hasło i szyfrowanie.
wbrew pozorom w każdym routerze jest co konfigurować, a już szczególnie w przypadku routera obsługującego modem komórkowy (trzeba zadbać o poprawne zestawienie łącza komórkowego, no chyba, że hilink jest obsługiwany jako hilink, to wtedy trzeba zadbać o jego poprawną konfigurację)

jakkolwiek masz rację - sprzęt dostarczany przez operatora powinien być prekonfigurowany na tyle, by jego pierwsze podłączenie nie sprawiało problemów (nie ma na to przepisów, ale operatorzy zwykle to robią bo zmniejsza to koszty obsługi posprzedażowej)

PS zakładam, że i modem i router pochodzą z CP
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
NorDez (2015-12-08)
08-12-2015, 17:46
Serdecznie dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do mojej nie oświeconej w temacie - osoby. To jest pierwsze forum na który spotkałem się z tolerancją i wyrozumiałością. Mnie nie chodzi o jakieś skomplikowane problemy dotyczące działania sieci, internetu i urządzeń z tym związanych. Ja chciałem mieć internet działający w miarę sprawnie i szybko, obsługujący WiFi i urządzenia działające w tym profilu.
Mam w domu neostradę - ta usługa woła o pomstę do nieba. Maksymalną szybkość jaką mi udostępniono teoretycznie to DO 2Mb/sek ! Praktycznie w godzinach silnego obciążenia jest 0,89 - 0,98 Mb/sek. No i ponieważ ok.2 lat temu wziąłem z Polsatu internet mobilny z tym modemem - głównie do korzystania w pracy - a teraz przedłużałem umowę i dostałem internet nie limitowany LTE, także myślę sobie uruchomię router to będę mógł oglądać pakiety IPLA , które mam w abonamencie, bo poprzez neostradę to nie ma mowy. No i okazały się spore schody. Te problemy opisałem. Obecnie w domu internet niby działa, ale z jego pełnych możliwości korzystać nie mogę. O ile w oprogramowaniu, budowie i składaniu komputerów radzę sobie nieźle, o tyle sieci to poza standardowymi terminami są dla mnie obce.
Teraz już chyba wiadomo dlaczego chcę kupić router o który pytałem w innym poście.
Chcę mieć działający dobrze internet i podstawową sieć w której urządzenia się dogadują i nie sprawiają problemów.
Dziękuję za zaproszenie do cafealle.pl, chętnie skorzystam, tylko nie wiem czy nie jestem za stary.
09-12-2015, 02:16
Uściślę kilka drobiazgów, bo akurat tego edimaxa znam jak zły szeląg, modem też mam w kolekcji.
1. Nie da się ustalić po oznaczeniu modemu E3272, czy to HiLink, czy nie - trzeba przetestować jego działanie tak, jak opisałem we wskazanym przez szopena artykule.
2. Pełne oznaczenie modemu (E3272s-153) jest zwykle pod klapką modemu - w okolicach gniazda SIM (w tym modelu - nad gniazdem SIM)
3. Edimax LT-6408n (podobnie jak Dovado i Dlink DWR-116) ewentualnego HiLinka przełącza w tryb tradycyjny i przejmuje całość sterowania połączeniem na siebie.
4. Pamiętaj, że nie ma usług komórkowych internetowych, które są na prawdę "bez limitu". W Plusie obowiązuje wyjątkowo denerwująca polityka FUP (Fair Usage Policy), która jest nieprzewidywalna. Jeżeli mamy w ofercie zapisane 20 GB, to internet może miec ograniczoną prędkość po 100GB, jak i bezpśrednio po 20 GB - i to nie do wskazanej prędkości w umowie, ale znacznie niżej.

W kwestii tego zestawu obstawiam problem, który opisałem na samym początku - zbyt stary firmware.
09-12-2015, 11:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 13:26 przez NorDez.)
(09-12-2015 02:16)jakubd napisał(a):  Uściślę kilka drobiazgów, bo akurat tego edimaxa znam jak zły szeląg, modem też mam w kolekcji.
1. Nie da się ustalić po oznaczeniu modemu E3272, czy to HiLink, czy nie - trzeba przetestować jego działanie tak, jak opisałem we wskazanym przez szopena artykule.
2. Pełne oznaczenie modemu (E3272s-153) jest zwykle pod klapką modemu - w okolicach gniazda SIM (w tym modelu - nad gniazdem SIM)
3. Edimax LT-6408n (podobnie jak Dovado i Dlink DWR-116) ewentualnego HiLinka przełącza w tryb tradycyjny i przejmuje całość sterowania połączeniem na siebie.
4. Pamiętaj, że nie ma usług komórkowych internetowych, które są na prawdę "bez limitu". W Plusie obowiązuje wyjątkowo denerwująca polityka FUP (Fair Usage Policy), która jest nieprzewidywalna. Jeżeli mamy w ofercie zapisane 20 GB, to internet może miec ograniczoną prędkość po 100GB, jak i bezpśrednio po 20 GB - i to nie do wskazanej prędkości w umowie, ale znacznie niżej.

W kwestii tego zestawu obstawiam problem, który opisałem na samym początku - zbyt stary firmware.

W połączeniach sieciowych jest Remote NDIS based.
Co do limitu to jest 40GB dzień i 200GB noc.
Niektóre parametry:
Wersja sprzętowa: CHE3272SM
RSSI -83dBm
RSRP -120 dBM
czyli nie jest najlepiej. To są parametry po wpięciu modemu bezpośrednio do komputera. Może dlatego nie może połączyć edimax z modemem i konieczna antena. Czyli kupowanie nowego routera może być chybione.
Jeżeli znasz ten router edimax to podpowiedz coś. Będę wdzięczny.
Serdecznie dziękuję.
Aha firmware zmieniałem na najnowszy.
09-12-2015, 15:39
NorDez napisał(a):W połączeniach sieciowych jest Remote NDIS based.
Czyli HiLink.
NorDez napisał(a):RSSI -83dBm
RSRP -120 dBM
czyli nie jest najlepiej.
Jest w miarę OK. To nie jest przyczyna problemów.
NorDez napisał(a):Jeżeli znasz ten router edimax to podpowiedz coś. Będę wdzięczny.
Aha firmware zmieniałem na najnowszy.
No to teraz zostało sprawdzić, co się dzieje po podłaczeniu modemu - jest gdzieś log/dziennik systemowy. Podłącz modem, zresetuj router, poczekaj 5 minut i zajrzyj tam, po czym wklej tutaj w znacznikach "[ code ]" albo podejlij np. do mnie jako załącznik.
Odpowiedz