[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
08-12-2015, 10:43
Post: #1
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
Nie będę zakładał nowego tematu, bo dotyczy to routera LTE. Aktualnie mam modem(jak pisałem) Huawei E3272 HiLink i router od Cyfrowego Polsatu Edimax LT-6408n. Cały problem w tym że router nie raczy wykrywać modemu. Sam modem wpięty bezpośrednio do komputera łączy się z internetem bez problemu.
Czy przyczyną może być że wpinam modem przez krótki kabelek USB do routera bez aktywnego HUBA z zasilaniem ? Sygnał jest słaby bezpośrednio z modemu. BTS jest oddalony od miejsca mojego zamieszkania ok. 1300m.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2015, 13:09
Post: #2
Router Asus RT-AC51U i LTE
Temat kompletnie niezwiązany z tym wątkiem - koniecznie zakładaj nowy. Wydzielę w wolnej chwili.
Zacznij od aktualizacji firmware Edimaxa do najnowszej wersji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2015, 13:36
Post: #3
RE: Router Asus RT-AC51U i LTE
(08-12-2015 13:09)jakubd napisał(a):  Temat kompletnie niezwiązany z tym wątkiem - koniecznie zakładaj nowy. Wydzielę w wolnej chwili.
Zacznij od aktualizacji firmware Edimaxa do najnowszej wersji.
To mam założyć nowy temat z tym wątkiem czy przeniesiesz ? Aktualizowałem oprogramowanie routera, nic to nie dało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2015, 14:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2015 14:53 przez szopen.)
Post: #4
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
generalna zasada - nowy temat = nowy wątek
dokładanie nowych zagadnień do wątku mającego inny temat powoduje, że ewentualna kolejna osoba "odgrzewająca temat" nie wie gdzie ma pisać, a potencjal;ne rozwiązania (jeśli się pojawią) są trudne do odnalezienia

jeżeli kupowałeś zestaw modem+router w jednym miejscu, to skorzystaj z prawa odstąpienia od umowy (jeśli mieścisz się w terminie i to tzw. umowa na odległość, ewentualnie ze względu niezgodność towaru z umową - w końcu ten zestaw masz bezużyteczny)

NorDez napisał(a):Czy przyczyną może być że wpinam modem przez krótki kabelek USB do routera bez aktywnego HUBA z zasilaniem ?
raczej nie - modem czy hilink musi zostać poprawnie rozpoznany, aby router mógł z niego skorzystać, problemy związane z zasilaniem ujawniają się zwykle w inny sposób (resety)

wepnij na próbę bez tego kabelka, bo bez sprawdzenia nie można wykluczyć, że jest przyczyną problemu

do poprawnego działania modem musi zostać najpierw rozpoznany przez router

PS modemy typu HiLink dość często są obsługiwane przez routery jako HiLink (a nie jako modem) więc konfiguracja musi być wtedy bardziej zbliżona do podłączenia z innym routerem niż z modemem (a różnicę stanowi interfejs WAN inny od standartowego)

nie miałem nigdy w ręce tego routera, więc nie wiem czy to faktycznie tak wygląda, ale jeśli przygotujesz screenshoty z interfejsu routera, to może będziemy w stanie ocenić czy są jakieś błędy konfiguracyjne

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2015, 15:57
Post: #5
RE: Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
Sądzę że jest wina routera także pojadę do punktu CP i zgłoszę sprawę może uznają.
Ten router w/g instrukcji powinien łączyć się automatycznie po wpięciu modemu do routera. Rodzinka mieszka na w Warszawie na Tarchominie i tych problemów nie mają, co najwyżej zrywa im połączenie od czasu do czasu, a sprzęt mają dokładnie taki sam.
Chcę kupić router asusa tylko też pewności nie mam że będzie współpracował z tym modemem. Dokładnie to mój modem ma na dekielku napis HiLink i całą nazwę E3272s-153, czy to jest HILink to do końca nie mam pewności.
Co do konfiguracji routera to w zasadzie nie trzeba tam nic konfigurować, co najwyżej hasło i szyfrowanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2015, 16:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2015 16:11 przez szopen.)
Post: #6
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
NorDez napisał(a):czy to jest HILink to do końca nie mam pewności.
to podłącz bezpośrednio do komputera i sprawdź

NorDez napisał(a):Co do konfiguracji routera to w zasadzie nie trzeba tam nic konfigurować, co najwyżej hasło i szyfrowanie.
wbrew pozorom w każdym routerze jest co konfigurować, a już szczególnie w przypadku routera obsługującego modem komórkowy (trzeba zadbać o poprawne zestawienie łącza komórkowego, no chyba, że hilink jest obsługiwany jako hilink, to wtedy trzeba zadbać o jego poprawną konfigurację)

jakkolwiek masz rację - sprzęt dostarczany przez operatora powinien być prekonfigurowany na tyle, by jego pierwsze podłączenie nie sprawiało problemów (nie ma na to przepisów, ale operatorzy zwykle to robią bo zmniejsza to koszty obsługi posprzedażowej)

PS zakładam, że i modem i router pochodzą z CP

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
NorDez (2015-12-08)
08-12-2015, 17:46
Post: #7
RE: Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
Serdecznie dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do mojej nie oświeconej w temacie - osoby. To jest pierwsze forum na który spotkałem się z tolerancją i wyrozumiałością. Mnie nie chodzi o jakieś skomplikowane problemy dotyczące działania sieci, internetu i urządzeń z tym związanych. Ja chciałem mieć internet działający w miarę sprawnie i szybko, obsługujący WiFi i urządzenia działające w tym profilu.
Mam w domu neostradę - ta usługa woła o pomstę do nieba. Maksymalną szybkość jaką mi udostępniono teoretycznie to DO 2Mb/sek ! Praktycznie w godzinach silnego obciążenia jest 0,89 - 0,98 Mb/sek. No i ponieważ ok.2 lat temu wziąłem z Polsatu internet mobilny z tym modemem - głównie do korzystania w pracy - a teraz przedłużałem umowę i dostałem internet nie limitowany LTE, także myślę sobie uruchomię router to będę mógł oglądać pakiety IPLA , które mam w abonamencie, bo poprzez neostradę to nie ma mowy. No i okazały się spore schody. Te problemy opisałem. Obecnie w domu internet niby działa, ale z jego pełnych możliwości korzystać nie mogę. O ile w oprogramowaniu, budowie i składaniu komputerów radzę sobie nieźle, o tyle sieci to poza standardowymi terminami są dla mnie obce.
Teraz już chyba wiadomo dlaczego chcę kupić router o który pytałem w innym poście.
Chcę mieć działający dobrze internet i podstawową sieć w której urządzenia się dogadują i nie sprawiają problemów.
Dziękuję za zaproszenie do cafealle.pl, chętnie skorzystam, tylko nie wiem czy nie jestem za stary.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 02:16
Post: #8
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
Uściślę kilka drobiazgów, bo akurat tego edimaxa znam jak zły szeląg, modem też mam w kolekcji.
1. Nie da się ustalić po oznaczeniu modemu E3272, czy to HiLink, czy nie - trzeba przetestować jego działanie tak, jak opisałem we wskazanym przez szopena artykule.
2. Pełne oznaczenie modemu (E3272s-153) jest zwykle pod klapką modemu - w okolicach gniazda SIM (w tym modelu - nad gniazdem SIM)
3. Edimax LT-6408n (podobnie jak Dovado i Dlink DWR-116) ewentualnego HiLinka przełącza w tryb tradycyjny i przejmuje całość sterowania połączeniem na siebie.
4. Pamiętaj, że nie ma usług komórkowych internetowych, które są na prawdę "bez limitu". W Plusie obowiązuje wyjątkowo denerwująca polityka FUP (Fair Usage Policy), która jest nieprzewidywalna. Jeżeli mamy w ofercie zapisane 20 GB, to internet może miec ograniczoną prędkość po 100GB, jak i bezpśrednio po 20 GB - i to nie do wskazanej prędkości w umowie, ale znacznie niżej.

W kwestii tego zestawu obstawiam problem, który opisałem na samym początku - zbyt stary firmware.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 11:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 13:26 przez NorDez.)
Post: #9
RE: Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
(09-12-2015 02:16)jakubd napisał(a):  Uściślę kilka drobiazgów, bo akurat tego edimaxa znam jak zły szeląg, modem też mam w kolekcji.
1. Nie da się ustalić po oznaczeniu modemu E3272, czy to HiLink, czy nie - trzeba przetestować jego działanie tak, jak opisałem we wskazanym przez szopena artykule.
2. Pełne oznaczenie modemu (E3272s-153) jest zwykle pod klapką modemu - w okolicach gniazda SIM (w tym modelu - nad gniazdem SIM)
3. Edimax LT-6408n (podobnie jak Dovado i Dlink DWR-116) ewentualnego HiLinka przełącza w tryb tradycyjny i przejmuje całość sterowania połączeniem na siebie.
4. Pamiętaj, że nie ma usług komórkowych internetowych, które są na prawdę "bez limitu". W Plusie obowiązuje wyjątkowo denerwująca polityka FUP (Fair Usage Policy), która jest nieprzewidywalna. Jeżeli mamy w ofercie zapisane 20 GB, to internet może miec ograniczoną prędkość po 100GB, jak i bezpśrednio po 20 GB - i to nie do wskazanej prędkości w umowie, ale znacznie niżej.

W kwestii tego zestawu obstawiam problem, który opisałem na samym początku - zbyt stary firmware.

W połączeniach sieciowych jest Remote NDIS based.
Co do limitu to jest 40GB dzień i 200GB noc.
Niektóre parametry:
Wersja sprzętowa: CHE3272SM
RSSI -83dBm
RSRP -120 dBM
czyli nie jest najlepiej. To są parametry po wpięciu modemu bezpośrednio do komputera. Może dlatego nie może połączyć edimax z modemem i konieczna antena. Czyli kupowanie nowego routera może być chybione.
Jeżeli znasz ten router edimax to podpowiedz coś. Będę wdzięczny.
Serdecznie dziękuję.
Aha firmware zmieniałem na najnowszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 15:39
Post: #10
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
NorDez napisał(a):W połączeniach sieciowych jest Remote NDIS based.
Czyli HiLink.
NorDez napisał(a):RSSI -83dBm
RSRP -120 dBM
czyli nie jest najlepiej.
Jest w miarę OK. To nie jest przyczyna problemów.
NorDez napisał(a):Jeżeli znasz ten router edimax to podpowiedz coś. Będę wdzięczny.
Aha firmware zmieniałem na najnowszy.
No to teraz zostało sprawdzić, co się dzieje po podłaczeniu modemu - jest gdzieś log/dziennik systemowy. Podłącz modem, zresetuj router, poczekaj 5 minut i zajrzyj tam, po czym wklej tutaj w znacznikach "[ code ]" albo podejlij np. do mnie jako załącznik.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 16:40
Post: #11
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
jakubd napisał(a):No to teraz zostało sprawdzić, co się dzieje po podłaczeniu modemu - jest gdzieś log/dziennik systemowy. Podłącz modem, zresetuj router, poczekaj 5 minut i zajrzyj tam, po czym wklej tutaj w znacznikach "[ code ]" albo podejlij np. do mnie jako załącznik.
Jestem Ci niezmiernie wdzięczny że poświęcasz czas i starasz się mi pomóc. Teraz jestem już w pracy i korzystam z laptopa z wpiętym modemem, router został w domu. Jutro jak tylko przyjdę to zrobię to o co prosisz.
Jeszcze raz dziękuję, odwiedziłem 5 czy 6 tematycznie związanych z tematami o routerach i sieciach, ale dopiero tutaj dzięki Tobie coś konkretnego się dowiedziałem. Zresztą moim skromnym zdaniem to forum jest najbardziej merytoryczne jeśli chodzi o tematykę sieci i sprzętu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 18:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 18:23 przez szopen.)
Post: #12
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
1) instrukcja - będziemy się posługiwać tą wersją instrukcji
http://www.cyfrowypolsat.pl/Edimax_LT-64...bslugi.pdf

2) firmware
NorDez napisał(a):Aha firmware zmieniałem na najnowszy.
co nie znaczy najlepszy, ja nie wiem co producent zmienił w w firmware, ale biorąc pod uwagę dostępność obu wersji (1.05c i 1.05f) i to, że masz modem E3272s-153 (a nie np. E3272h-153),
oraz informacjach o kompatybilności z modemami, gdzie dla E3272 i E3276 jest podana wymagana 1.05c
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inter...t-6408n.cp
wypróbowałbym obie (szczególnie, że coś mi świta, że widziałem gdzieś informacje użytkowników o problemach z najnowszą wersją 1.05f)

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inter...o-pobrania

instrukcja aktualizacji zaczyna się od dość pokrętnej metody z użyciem skryptu java (to jest tak naprawdę instrukcja flashowania w trybie recovery)
http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/im...-1_04b.pdf

więc radzę od razu przejść do drugiej o wiele łatwiejszej metody
"Aktualizacja za pomocą Web Gui"

to co naprawdę istotne
"Uwaga!
Nie wykonuj aktualizacji oprogramowania routera poprzez połączenie Wi-Fi.
Połącz router kablem Ethernet dołączonym do zestawu."

ta metoda aktualizacji jest dobrze opisana w instrukcji zamieszczonej przez Plusa
http://tinyurl.com/LT-6408n-upgrade
(polecam zastosować się do każdego punktu)

ponadto ewentualnie możliwe jest też downgrade do wersji 1.04z z Plusa (choć nie widzę potrzeby)
http://www.plus.pl/web/internet/indywidu...x-lt-6408n

wersje oprogramowania dostępne na stronie edimaxa mogą różnić się w numeracji wersji od powyższych (tj. wyższy numer nie musi oznaczać nowszej wersji niż te podane wyżej)

3) konfiguracja
instrukcja z punktu 1)
ustawienia konieczne do działania w sieci CP są na stronie 37 na obrazku, a pełny opis:
str. 39/40 par. 3.1.1

po zmianie firmware te ustawienia mogą zostać wyczyszczone

rozpoznanie modemu może zając do kilku minut, więc cierpliwość zawsze jest wskazana

4) logi
strona 97, paragraf 6.3.
i informacje o modemie
str. 98 par. 6.7.


NorDez napisał(a):Dziękuję za zaproszenie do cafealle.pl, chętnie skorzystam, tylko nie wiem czy nie jestem za stary.
zaproszenie w stopce jest skierowane do wszystkich czytających moje "wypociny" i nie uważam, aby na wielotematyczne forum ktoś mógłby być "za stary"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 19:02
Post: #13
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
Serdeczne dzięki, oj naprawdę jesteście bardzo uczynni i koleżeńscy, w szczególności do takich "zielonych groszków" jak ja.
Odniosę się do poszczególnych Twoich zaleceń:
1) Wgrałem przez Web GUI a nie przez skrypt wersję 1.05c - wgrała się bez problemu.
2) Wersji 1.05f nie wgrywałem, spróbować ?
3) WiFi wyłączone było, połączenie z komputerem przez kabel ethernet.
4) Czytam tą instrukcję z plusa i tam do miejsca cytat:
Po przywróceniu ustawień fabrycznych Włóż kartę SIM do modemu USB i
podłącz modem do portu USB routera LT-6408n. Zaświeci się dioda MODEM.
Wprowadź kod PIN w panelu administracyjnym. Połączenie z Internetem
zostanie nawiązane automatycznie - jest jasne. Tyle tylko że ja karty SIM nie wyjmowałem z modemu, a odnośnie PIN'u to mam tam "włącz" i puste miejsce.
5) ustawienia konieczne do działania w sieci CP są na stronie 37 na obrazku, a pełny opis:
str. 39/40 par. 3.1.1 tak mam.
U mnie na str. 97 jest w sekcji 3G/4G WWAN Disconnect. Reszta zgodnie z opisem.
6) Będę jutro w domu to posprawdzam logi i prześlę je w załączniku na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 19:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 19:20 przez szopen.)
Post: #14
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
1) skoro wgrywałeś przez webGUI to krytycznym punktem jest przywrócenie ustawień fabrycznych,
w instrukcji polsatu jest to ten fargment:
Cytat:14. Przejdź do zakładki „Narzędzia” i kliknij na Narzędzia konfiguracji/Przywróć ustawienia fabryczne: przycisk „Skasuj”

4a) to czy masz wprowadzać PIN czy nie zależy od konfiguracji twojej karty SIM - przypuszczalnie masz wyłączony PIN, a aby sprawdzić czy jest chroniona PINem, czy nie, wystarczy włożyć ją do telefonu
4b) nie jestem przekonany co do tej automatyki (nie mam tego routera to nie mogę sprawdzić), ale zawsze warto sprawdzić czy
- modem został rozpoznany poprawnie
- czy ustawienia są poprawne dla danego operatora (te dla CP są w instrukcji do której się odwoływałem)
5) skoro masz poprawne ustawienia to warto sprawdzić czy modem jest poprawnie wykrywany

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 19:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 19:28 przez NorDez.)
Post: #15
RE: Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
(09-12-2015 19:20)szopen napisał(a):  1) skoro wgrywałeś przez webGUI to krytycznym punktem jest przywrócenie ustawień fabrycznych,
w instrukcji polsatu jest to ten fargment:
Cytat:14. Przejdź do zakładki „Narzędzia” i kliknij na Narzędzia konfiguracji/Przywróć ustawienia fabryczne: przycisk „Skasuj”

4a) to czy masz wprowadzać PIN czy nie zależy od konfiguracji twojej karty SIM - przypuszczalnie masz wyłączony PIN, a aby sprawdzić czy jest chroniona PINem, czy nie, wystarczy włożyć ją do telefonu
4b) nie jestem przekonany co do tej automatyki (nie mam tego routera to nie mogę sprawdzić), ale zawsze warto sprawdzić czy
- modem został rozpoznany poprawnie
- czy ustawienia są poprawne dla danego operatora (te dla CP są w instrukcji do której się odwoływałem)
5) skoro masz poprawne ustawienia to warto sprawdzić czy modem jest poprawnie wykrywany
Oczywiście przywracałem ustawienia fabryczne.
Co do PIN'u i ustawień to dzwoniłem do CP i dano mi takie wskazówki dotyczące ustawień, kodu PIN.
Instrukcje są poprawne zgodnie z instrukcją.
Jeszcze dopiszę parę spostrzeżeń:
1) Tak jak pisałem modem bezpośrednio wpięty do komputera czy laptopa łączy automatycznie, nie zrywa, szybkość nie imponująca ale w porównaniu z moją neostradą to ekspress !
2) Uruchamiam router bez wkładania modemu do USB. Z komputerem łączy się przez kabel lub WiFi. Po chwili zaskakuje mogę wczytać stronę z konfiguracją routera.
3) Wkładam modem do routera - zero reakcji - kontrolka w modemie nawet nie mrugnie, zresztą jest zupełnie zimny znaczy że żadnego połączenia nie próbuje wykonać. No i dalej jestem głupi.
Resetowałem, włączałem router z podłączonym modemem - nic to nie dało.
Dlatego pytałem na forum o router współpracujący z modemem i zastanawiałem się nad Asusem RT-AC51U lub WDR3600, tylko wydać 200 zł na próżno to trochę za ryzykowne dla mnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 20:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 20:00 przez szopen.)
Post: #16
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
zajęliśmy się kwestiami firmware i konfiguracji, a całkowicie pominęliśmy kwestię ewentualnej wady fabrycznej lub uszkodzenia sprzętowego routera

czy masz możliwość pożyczyć od kogoś jakiś inny modem (najlepiej z poniższej listy)?
Cytat:Lista modemów USB obsługiwanych aktualnie przez router

Huawei E398
Huawei E367
Huawei E182E MIMO
Huawei E182E
Huawei E3276 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
Huawei E3131 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
Huawei E3272 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
ZTE MF668
ZTE MF669 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
ZTE MF821 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
ZTE MF823 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
Cyfrowy Polsat B150 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
Huawei E3372 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05f)
D-Link DWM157 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 20:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 20:28 przez NorDez.)
Post: #17
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
Ja też skłaniałbym się ku temu że jest to wada fabryczna lub uszkodzenie routera. W związku z powyższym pozostaje mi tylko pojechać do serwisu CP, aby tam dokładnie sprawdzili zarówno router jaki modem z routerem.
Ciekawe jest w tych usterkach że czasami - ale to sporadycznie - próbuje nawiązywać połączenie z modemem, dioda w modemie miga na niebiesko przez krótki czas, a potem już tylko wszystkie diody w routerze zaczynają pulsować i to wszystkie jakie ma i na tym koniec. Dlatego uważam że wizyta w serwisie jest nieodzowna.
Modemu pożyczyć nie mam od kogo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 20:33
Post: #18
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
NorDez napisał(a):Ciekawe jest w tych usterkach że czasami - ale to sporadycznie - próbuje nawiązywać połączenie z modemem, dioda w modemie miga na niebiesko przez krótki czas, a potem już tylko wszystkie diody w routerze zaczynają pulsować i to wszystkie jakie ma i na tym koniec.

czyżby restart routera z powodu problemów z wydolnością zasilania?
czy możesz ustawić cały zestaw w miejscu o potencjalnie najlepszym zasięgu?

PS jeśli ten przedłużaczyk USB był w komplecie z routerem, to należy go używać (czy jest sprawny sprawdzisz podpinając przez niego modem do komputera)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 21:15
Post: #19
RE: Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
(09-12-2015 20:33)szopen napisał(a):  
NorDez napisał(a):Ciekawe jest w tych usterkach że czasami - ale to sporadycznie - próbuje nawiązywać połączenie z modemem, dioda w modemie miga na niebiesko przez krótki czas, a potem już tylko wszystkie diody w routerze zaczynają pulsować i to wszystkie jakie ma i na tym koniec.

czyżby restart routera z powodu problemów z wydolnością zasilania?
czy możesz ustawić cały zestaw w miejscu o potencjalnie najlepszym zasięgu?

PS jeśli ten przedłużaczyk USB był w komplecie z routerem, to należy go używać (czy jest sprawny sprawdzisz podpinając przez niego modem do komputera)
Przedłużacza używam tylko tego,który był w komplecie. Tak właśnie się ustawiam, środek pokoju, a nawet podpinam antenkę, którą dodali do modemu, taka zwykła patykowa. Ja ten router wziąłem do pracy Warszawa Bemowo bliżej do BTS i objawy były te same. Stawiałbym na uszkodzenie routera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2015, 00:54
Post: #20
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
NorDez napisał(a):ak właśnie się ustawiam, środek pokoju
środek pokoju to zwykle nie jest miejsce o największym sygnale LTE… zwykle jest to okolica okna (i to raczej od strony stacji bazowej)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei 4G B525s-23a wymusza otwarcie strony konfiguracyjnej w przeglądarce WWW Theofilos 4 2 397 11-02-2022 18:33
Ostatni post: Theofilos
  FRITZ!Box 3272 (DE) + Huawei E3372h-153 hilink. Czy ma szanse działać? Ekonomista 9 8 349 26-04-2021 17:13
Ostatni post: szopen
  huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA drophead 9 4 043 28-03-2020 23:02
Ostatni post: drophead
  Asus RT-AC51U + Huawei e3373h-153 - słaba prędkość egotrip 1 2 522 06-02-2020 06:10
Ostatni post: szopen
  Dovado Pro AC + E3372s-153 hilink Powolne połączenie z LTE malojk 6 3 044 27-11-2019 19:15
Ostatni post: malojk