[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
09-12-2015, 16:40
jakubd napisał(a):No to teraz zostało sprawdzić, co się dzieje po podłaczeniu modemu - jest gdzieś log/dziennik systemowy. Podłącz modem, zresetuj router, poczekaj 5 minut i zajrzyj tam, po czym wklej tutaj w znacznikach "[ code ]" albo podejlij np. do mnie jako załącznik.
Jestem Ci niezmiernie wdzięczny że poświęcasz czas i starasz się mi pomóc. Teraz jestem już w pracy i korzystam z laptopa z wpiętym modemem, router został w domu. Jutro jak tylko przyjdę to zrobię to o co prosisz.
Jeszcze raz dziękuję, odwiedziłem 5 czy 6 tematycznie związanych z tematami o routerach i sieciach, ale dopiero tutaj dzięki Tobie coś konkretnego się dowiedziałem. Zresztą moim skromnym zdaniem to forum jest najbardziej merytoryczne jeśli chodzi o tematykę sieci i sprzętu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2015, 18:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 18:23 przez szopen.)
1) instrukcja - będziemy się posługiwać tą wersją instrukcji
http://www.cyfrowypolsat.pl/Edimax_LT-64...bslugi.pdf

2) firmware
NorDez napisał(a):Aha firmware zmieniałem na najnowszy.
co nie znaczy najlepszy, ja nie wiem co producent zmienił w w firmware, ale biorąc pod uwagę dostępność obu wersji (1.05c i 1.05f) i to, że masz modem E3272s-153 (a nie np. E3272h-153),
oraz informacjach o kompatybilności z modemami, gdzie dla E3272 i E3276 jest podana wymagana 1.05c
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inter...t-6408n.cp
wypróbowałbym obie (szczególnie, że coś mi świta, że widziałem gdzieś informacje użytkowników o problemach z najnowszą wersją 1.05f)

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inter...o-pobrania

instrukcja aktualizacji zaczyna się od dość pokrętnej metody z użyciem skryptu java (to jest tak naprawdę instrukcja flashowania w trybie recovery)
http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/im...-1_04b.pdf

więc radzę od razu przejść do drugiej o wiele łatwiejszej metody
"Aktualizacja za pomocą Web Gui"

to co naprawdę istotne
"Uwaga!
Nie wykonuj aktualizacji oprogramowania routera poprzez połączenie Wi-Fi.
Połącz router kablem Ethernet dołączonym do zestawu."

ta metoda aktualizacji jest dobrze opisana w instrukcji zamieszczonej przez Plusa
http://tinyurl.com/LT-6408n-upgrade
(polecam zastosować się do każdego punktu)

ponadto ewentualnie możliwe jest też downgrade do wersji 1.04z z Plusa (choć nie widzę potrzeby)
http://www.plus.pl/web/internet/indywidu...x-lt-6408n

wersje oprogramowania dostępne na stronie edimaxa mogą różnić się w numeracji wersji od powyższych (tj. wyższy numer nie musi oznaczać nowszej wersji niż te podane wyżej)

3) konfiguracja
instrukcja z punktu 1)
ustawienia konieczne do działania w sieci CP są na stronie 37 na obrazku, a pełny opis:
str. 39/40 par. 3.1.1

po zmianie firmware te ustawienia mogą zostać wyczyszczone

rozpoznanie modemu może zając do kilku minut, więc cierpliwość zawsze jest wskazana

4) logi
strona 97, paragraf 6.3.
i informacje o modemie
str. 98 par. 6.7.

NorDez napisał(a):Dziękuję za zaproszenie do cafealle.pl, chętnie skorzystam, tylko nie wiem czy nie jestem za stary.
zaproszenie w stopce jest skierowane do wszystkich czytających moje "wypociny" i nie uważam, aby na wielotematyczne forum ktoś mógłby być "za stary"
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-12-2015, 19:02
Serdeczne dzięki, oj naprawdę jesteście bardzo uczynni i koleżeńscy, w szczególności do takich "zielonych groszków" jak ja.
Odniosę się do poszczególnych Twoich zaleceń:
1) Wgrałem przez Web GUI a nie przez skrypt wersję 1.05c - wgrała się bez problemu.
2) Wersji 1.05f nie wgrywałem, spróbować ?
3) WiFi wyłączone było, połączenie z komputerem przez kabel ethernet.
4) Czytam tą instrukcję z plusa i tam do miejsca cytat:
Po przywróceniu ustawień fabrycznych Włóż kartę SIM do modemu USB i
podłącz modem do portu USB routera LT-6408n. Zaświeci się dioda MODEM.
Wprowadź kod PIN w panelu administracyjnym. Połączenie z Internetem
zostanie nawiązane automatycznie - jest jasne. Tyle tylko że ja karty SIM nie wyjmowałem z modemu, a odnośnie PIN'u to mam tam "włącz" i puste miejsce.
5) ustawienia konieczne do działania w sieci CP są na stronie 37 na obrazku, a pełny opis:
str. 39/40 par. 3.1.1 tak mam.
U mnie na str. 97 jest w sekcji 3G/4G WWAN Disconnect. Reszta zgodnie z opisem.
6) Będę jutro w domu to posprawdzam logi i prześlę je w załączniku na forum.
09-12-2015, 19:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 19:20 przez szopen.)
1) skoro wgrywałeś przez webGUI to krytycznym punktem jest przywrócenie ustawień fabrycznych,
w instrukcji polsatu jest to ten fargment:
Cytat:14. Przejdź do zakładki „Narzędzia” i kliknij na Narzędzia konfiguracji/Przywróć ustawienia fabryczne: przycisk „Skasuj”

4a) to czy masz wprowadzać PIN czy nie zależy od konfiguracji twojej karty SIM - przypuszczalnie masz wyłączony PIN, a aby sprawdzić czy jest chroniona PINem, czy nie, wystarczy włożyć ją do telefonu
4b) nie jestem przekonany co do tej automatyki (nie mam tego routera to nie mogę sprawdzić), ale zawsze warto sprawdzić czy
- modem został rozpoznany poprawnie
- czy ustawienia są poprawne dla danego operatora (te dla CP są w instrukcji do której się odwoływałem)
5) skoro masz poprawne ustawienia to warto sprawdzić czy modem jest poprawnie wykrywany
09-12-2015, 19:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 19:28 przez NorDez.)
RE: Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
(09-12-2015 19:20)szopen napisał(a):  1) skoro wgrywałeś przez webGUI to krytycznym punktem jest przywrócenie ustawień fabrycznych,
w instrukcji polsatu jest to ten fargment:
Cytat:14. Przejdź do zakładki „Narzędzia” i kliknij na Narzędzia konfiguracji/Przywróć ustawienia fabryczne: przycisk „Skasuj”

4a) to czy masz wprowadzać PIN czy nie zależy od konfiguracji twojej karty SIM - przypuszczalnie masz wyłączony PIN, a aby sprawdzić czy jest chroniona PINem, czy nie, wystarczy włożyć ją do telefonu
4b) nie jestem przekonany co do tej automatyki (nie mam tego routera to nie mogę sprawdzić), ale zawsze warto sprawdzić czy
- modem został rozpoznany poprawnie
- czy ustawienia są poprawne dla danego operatora (te dla CP są w instrukcji do której się odwoływałem)
5) skoro masz poprawne ustawienia to warto sprawdzić czy modem jest poprawnie wykrywany
Oczywiście przywracałem ustawienia fabryczne.
Co do PIN'u i ustawień to dzwoniłem do CP i dano mi takie wskazówki dotyczące ustawień, kodu PIN.
Instrukcje są poprawne zgodnie z instrukcją.
Jeszcze dopiszę parę spostrzeżeń:
1) Tak jak pisałem modem bezpośrednio wpięty do komputera czy laptopa łączy automatycznie, nie zrywa, szybkość nie imponująca ale w porównaniu z moją neostradą to ekspress !
2) Uruchamiam router bez wkładania modemu do USB. Z komputerem łączy się przez kabel lub WiFi. Po chwili zaskakuje mogę wczytać stronę z konfiguracją routera.
3) Wkładam modem do routera - zero reakcji - kontrolka w modemie nawet nie mrugnie, zresztą jest zupełnie zimny znaczy że żadnego połączenia nie próbuje wykonać. No i dalej jestem głupi.
Resetowałem, włączałem router z podłączonym modemem - nic to nie dało.
Dlatego pytałem na forum o router współpracujący z modemem i zastanawiałem się nad Asusem RT-AC51U lub WDR3600, tylko wydać 200 zł na próżno to trochę za ryzykowne dla mnie.
09-12-2015, 20:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 20:00 przez szopen.)
zajęliśmy się kwestiami firmware i konfiguracji, a całkowicie pominęliśmy kwestię ewentualnej wady fabrycznej lub uszkodzenia sprzętowego routera

czy masz możliwość pożyczyć od kogoś jakiś inny modem (najlepiej z poniższej listy)?
Cytat:Lista modemów USB obsługiwanych aktualnie przez router

Huawei E398
Huawei E367
Huawei E182E MIMO
Huawei E182E
Huawei E3276 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
Huawei E3131 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
Huawei E3272 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
ZTE MF668
ZTE MF669 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
ZTE MF821 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
ZTE MF823 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
Cyfrowy Polsat B150 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
Huawei E3372 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05f)
D-Link DWM157 (wymagana aktualizacja oprogramowania routera do wersji 1.05c)
09-12-2015, 20:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2015 20:28 przez NorDez.)
Ja też skłaniałbym się ku temu że jest to wada fabryczna lub uszkodzenie routera. W związku z powyższym pozostaje mi tylko pojechać do serwisu CP, aby tam dokładnie sprawdzili zarówno router jaki modem z routerem.
Ciekawe jest w tych usterkach że czasami - ale to sporadycznie - próbuje nawiązywać połączenie z modemem, dioda w modemie miga na niebiesko przez krótki czas, a potem już tylko wszystkie diody w routerze zaczynają pulsować i to wszystkie jakie ma i na tym koniec. Dlatego uważam że wizyta w serwisie jest nieodzowna.
Modemu pożyczyć nie mam od kogo.
09-12-2015, 20:33
NorDez napisał(a):Ciekawe jest w tych usterkach że czasami - ale to sporadycznie - próbuje nawiązywać połączenie z modemem, dioda w modemie miga na niebiesko przez krótki czas, a potem już tylko wszystkie diody w routerze zaczynają pulsować i to wszystkie jakie ma i na tym koniec.

czyżby restart routera z powodu problemów z wydolnością zasilania?
czy możesz ustawić cały zestaw w miejscu o potencjalnie najlepszym zasięgu?

PS jeśli ten przedłużaczyk USB był w komplecie z routerem, to należy go używać (czy jest sprawny sprawdzisz podpinając przez niego modem do komputera)
09-12-2015, 21:15
RE: Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat)
(09-12-2015 20:33)szopen napisał(a):  
NorDez napisał(a):Ciekawe jest w tych usterkach że czasami - ale to sporadycznie - próbuje nawiązywać połączenie z modemem, dioda w modemie miga na niebiesko przez krótki czas, a potem już tylko wszystkie diody w routerze zaczynają pulsować i to wszystkie jakie ma i na tym koniec.

czyżby restart routera z powodu problemów z wydolnością zasilania?
czy możesz ustawić cały zestaw w miejscu o potencjalnie najlepszym zasięgu?

PS jeśli ten przedłużaczyk USB był w komplecie z routerem, to należy go używać (czy jest sprawny sprawdzisz podpinając przez niego modem do komputera)
Przedłużacza używam tylko tego,który był w komplecie. Tak właśnie się ustawiam, środek pokoju, a nawet podpinam antenkę, którą dodali do modemu, taka zwykła patykowa. Ja ten router wziąłem do pracy Warszawa Bemowo bliżej do BTS i objawy były te same. Stawiałbym na uszkodzenie routera.
10-12-2015, 00:54
NorDez napisał(a):ak właśnie się ustawiam, środek pokoju
środek pokoju to zwykle nie jest miejsce o największym sygnale LTE… zwykle jest to okolica okna (i to raczej od strony stacji bazowej)
Odpowiedz