[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dovado Tiny, aktualizacja fw, pierwsze wrażenia itd.
27-11-2015, 22:14
Post: #1
Dovado Tiny, aktualizacja fw, pierwsze wrażenia itd.
Ok udało mi się trafić używanego tiny na allegro za stówke od goscia http://allegro.pl/show_item.php?item=5821073258 (cene zaniżył żeby pewnie prowizje mniejszą pobrali mu) i jak przyjdzie do mnie po weekendzie to zastanawiam się czy nie wrzucić mu tego alternatywnego oprogramowania by pracował dobrze z e3372 i nie obcinał prędkości z modemu. Zastanawiam się tylko czy mógłbym liczyć na pomoc z forum kogoś kto pokierowałby mnie z tym softem żebym nie uwalił modemu bo nie chciałbym się wykrzaczyć na tym zabiegu, ale jeśli ma to pomóc w działaniu sprzętu to jestem gotowy spróbować Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi majecki za tę wiadomość:
Vuko2000 (2017-08-13)
27-11-2015, 22:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2015 05:04 przez szopen.)
Post: #2
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
nie da się zaniżyć ceny w zakończonej aukcji - jeśli to Ty ją wygrałeś to za 56zł+przesyłka

no chyba, że przed zakończeniem się umówiliście co do ceny (na swoje ryzyko)

co do oprogramowania to w dovado tiny nie ma sensu zmiana na alternatywy - on prędkość do tych ~70Mbps (przypomnę, że w moich domowych warunkach NIGDY tak wysokiej nie uzyskałem) przycina ze względu na wydajność sprzętu, a nie oprogramowania

a fabryczny soft jest na tyle dopracowany, że zmiana na alternatywne nie ma dla Ciebie sensu (swoją drogą aktualizacje dla tego modelu nadal wychodzą systematycznie)

jakkolwiek możesz pomyśleć o upgrade do najnowszej wersji (na dziś jest to: 7.3.11)
http://www.dovado.com/en/firmware/tiny-windows-7-3-11

ale sprawdź czy nie będzie nowszej od 7.3.11 tam:
http://www.dovado.com/en/support/firmware
(UWAGA oczywiście przeznaczonej dla dovado tiny, a nie do żadnego innego modelu!)

jeśli aktualizację będziesz wykonywał z windows, to aplikacja jest banalna w użyciu - wszystko co musisz zrobić do podłączyć router kabelkiem ethernet z komputerem, włączyć go odczekać około 2 minut i uruchomić program do aktualizacji
w zakładce "upgrade" router zostanie wykryty automatycznie, a jeśli nie ma np. zmienionego hasła to wykonanie aktualizacji będzie możliwe natychmiast (a jeśli te istotne ustawienia byłyby zmienione, to należy podać prawidłowe wartości lub ewentualnie przywrócić ustawienia fabryczne w/g instrukcji
lub jako "rozwiązanie ostateczne" można skorzystać z zakładki "rescue" - procedura jest w niej jasno opisana)
aktualizacja trwa kilka minut - na dole okienka jest wskaźnik postępu

jeśli z poziomu routera najpierw pobierasz plik *.zip
http://www.dovado.com/en/firmware/tiny-zip-7-3-11
rozpakowujesz zawartość - jest tam plik *.bin aktualizację wykonujesz z GUI w dość standartowy sposób

ba, jest nawet możliwość aby aktualizację wykonać w sposób w pełni automatyczny (pod warunkiem, że wersja softu w routerze będzie "na dzień dobry" obsługiwała twój modem)

PS prawdę mówiąc nie szukałem nigdy alternatywnych fw. dla tego modelu routera, więc… nawet nie wiem czy są, a jeśli tak, to czy ktoś przygotował gotowe obrazy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-11-2015, 23:03
Post: #3
RE: Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Dzięki za opinie, myślę że bedzie obsługiwała e3372 bo gośc tam pisze ze jego e378 przez rok obsługiwał router bez problemów
co do ceny to tak dogadaliśmy się na 100zł a on widocznie chciał zaoszczędzić na tej prowizji i dlatego wpisał zaniżoną cene
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2015, 01:30
Post: #4
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Dovado obsługuje oba te modemy bez problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2015, 04:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2015 05:00 przez szopen.)
Post: #5
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
majecki napisał(a):myślę że bedzie obsługiwała e3372 bo gośc tam pisze ze jego e378 przez rok obsługiwał router bez problemów
jak zauważyłeś E3372 to NIE E378 (?) (chyba chodziło o wiekowy E398 obsługiwany bodajże już przez jedne z pierwszych, jeśli nawet nie pierwszą, wersję softu z którą się pojawił ten router ~5.0.x, ba E398 jest wspierany nawet przez taki "zabytek" jak dovado 3GN)

więc takiego wniosku nie można wysnuć - jeśli część pasuje do Fiata, to z tego NIE wynika, że pasuje też do Mercedesa…
(wiem porównanie trochę z tyłka - ale nie chciałem go komplikować)

nie chce mi się brnąć przez całą listę kompatybilności, ale np. dopiero przedostatnia wersja 7.3.10 wprowadzała obsługę E3372 w wersji z Orange PL
a wcześniejsza 7.3.9 z E3372 w wersji z Beeline

możesz sprawdzić sam jaki modem jakiej minimalnej wersji wymaga:
http://www.dovado.com/en/support/modems
(edit: sorry - lista jest nieaktualna - nie uwzględnia jeszcze 2 ostatnich wersji fw)

jakkolwiek nie powinno być problemów ze współpracą (choć może to wymagać aktualizacji! - nie wiemy przecież na jakiej wersji softu pracował poprzedni właściciel)

majecki napisał(a):co do ceny to tak dogadaliśmy się na 100zł a on widocznie chciał zaoszczędzić na tej prowizji i dlatego wpisał zaniżoną cene
w aukcji nie da się WPISAĆ zaniżonej ceny - jeśli sprzedający przerwie licytację bez odwoływania ofert, to obowiązuje cena zakończenia aukcji
ale allegro nie ma nic do ustaleń poza swoją platformą, a wręcz od nich umywa ręce - np. gdybyś musiał skorzystać z POK (tfu. tfu Big Grin to tylko przykład) to odzyskałbyś z niego najwyżej te 56zł (a reszta w tym wypadku przepada)

równie dobrze mógł odwołać oferty z jakimś durnym powodem i zaoszczędziłby z pewnością więcej (choć allegro prawdopodobnie bardziej tropi "odwoływaczy", bo traci wtedy całą prowizję od sprzedaży)

jakkolwiek prawdopodobnie dobrze zrobiłeś, że się dogadałeś - podejrzewam, że cena przekroczyłaby dość znacznie 100zł (z braku konkurencyjnych ofert)

ale trzeba też mieć na względzie, że takie postępowanie zabija cały sens licytacji… chociaż allegro od dawna ma prawdziwe* aukcje w głębokim poważaniu i zajmuje się głównie czesaniem kasy ze sklepów i sklepików (jest to w tej chwili bardziej wirtualna "galeria handlowa" niż portal aukcyjny)

(* - tj. oferty z licytacją)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 16:06
Post: #6
RE: Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Udało mi się skonfigurować Dovado tiny, które dziś odebrałem z paczkomatu. Chciałbym się zapytac czy siła sygnału, którą mogę odczytać z zakładki modem
77 % -65 dBm to dobre parametry czy też niezbyt i mogą wpływać na jakość połączenia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 16:17
Post: #7
Odp: Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Tak dobra jakość, pytanie w jakiej porze robiony pomiar. Jeśli w szczycie czyli po 18 to spoko, jeśli nie to sprawdz pomiar z paru godzin najlepiej między 18-24 kiedy wzrasta ilość użytkowników.

Wysłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 22:03
Post: #8
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
teraz pokazuje 70%-70dBm, dodam że router stoi w pokoju przy lapku a nie gdzieś bliżej okna, nie wiem czy to ma duże znaczenie w parametrach sprzętu.

Włśnie staram się zaktualizować firmware 7.3.12 po zalogowaniu się na router i jeszcze dochodzi sprawa aktualizacji firmware modemu - ma to znaczenie? Mój e3372s-153 nie wiem czy jest hilinkiem czy tradycyjnym (widzę że ktoś go kupił w playu we wrześniu 2014 po paragonie, to chyba ten hilink? Jak poznać którą wersje modemu się posiada?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-12-2015, 00:30
Post: #9
RE: Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Hilink poznasz po tym ze jak podlaczysz do usb to sterujesz nim przez przeglądarkę. Zwykły przez mobile partner/tni. To troche ci spadł sygnał mniej wiecej na obu wartosciach o podobny poziom -7% i -5dBm to nie jest źle.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-12-2015, 01:06
Post: #10
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Ja bym firmware modemu nie ruszał, póki nie ma takiej konieczności. Za duże ryzyko uszkodzenia, korzyści wątpliwe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2015, 10:46
Post: #11
RE: Dovado Tiny, aktualizacja fw, pierwsze wrażenia itd.
Ok mam zaktualizowany firmware do 13, moc sygnału w mniej obleganych godzinach 80-84%, w szczycie 70-76 i póki co prędkość od 12 do 23Mbps się waha. Jednak mam pytanie w kwestii konfiguracji lte, da się w tiny ustawić 'sztywne lte' czy raczej tylko w modemie? W moim e3372 jak ustawiam w sieci tylko lte to się ustawienie zapisuje ok, ale jak kilka razy wyjalem modem z routera i podpinalem pod lapka bezpośrednio, bo potrzebowałem mobilnie skorzystać z internetu, to wchodząc w opcje znowu miałem auto w typie połączenia i niedostępne (zablokowana belka wyboru) opcje typu połączenia (wiadomo pomaga wtedy wypiecie modemu w aktywnym oknie interfejsu play modemu i włączenie go ponownie do portu USB, wtedy można rozwinąć menu)
Mam nadzieję że nie pogmatwalem zbytnio i zrozumiecie o co mi chodziło z moim pytaniem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2015, 11:06
Post: #12
Dovado Tiny, aktualizacja fw, pierwsze wrażenia itd.
W Modem->Modem Settings masz przecież wybór technologii - o ile router ma dostęp do tego ustawienia, to tutaj jest opcja wymuszania technologii.
Ale jeżeli wyciągasz modem i podłączasz do innego urządzenia, albo dodatkowo do Dovado wpinasz kolejny modem - to być może Dovado odczytuje ustawienie wymuszania z modemu tak, jak robi to Play Online/Mobile Partner.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2015, 14:02
Post: #13
Dovado Tiny, aktualizacja fw, pierwsze wrażenia itd.
majecki u mnie działa to podobnie, na dovoda mam ustawione 4G na sztywno i jade na LTE na każdym podpiętym modemie pod warunkiem że obsługuje LTE, jak modem odepnę od dovado i podepne do kompa to w ustawieniach mam auto i musze ustawiać tylko LTE, dovado prawdopodobnie resetuje ustawienie w modemie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2015, 18:43
Post: #14
Dovado Tiny, aktualizacja fw, pierwsze wrażenia itd.
Da się ustawić tak w routerze żeby np od określonej godziny się wyłączył do określonej godziny, np w nocy między 01.00 a 5.00? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2015, 19:20
Post: #15
Dovado Tiny, aktualizacja fw, pierwsze wrażenia itd.
Nie da się zaplanować wyłączenia routera, bo on sobie sam nie ma jak odciąć zasilania. Może się albo zresetować, albo odciąć dostęp do internetu lub WiFi w wybranym czasie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2015, 21:23
Post: #16
RE: Dovado Tiny, aktualizacja fw, pierwsze wrażenia itd.
A czy bylbys w stanie napisać krótko jak można taki dostęp do Wi-Fi w wybranym czasie zablokować?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2015, 01:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2015 02:52 przez szopen.)
Post: #17
Dovado Tiny, aktualizacja fw, pierwsze wrażenia itd.
Dla dovado jest coś takiego:
http://www.dovado.com/images/Firmware/TI...nua70X.pdf
Punkt 3.2.3 - Scheduler


           
           
           
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2015, 02:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2015 13:24 przez jakubd.)
Post: #18
Dovado Tiny, aktualizacja fw, pierwsze wrażenia itd.
do wifi na tiny to chyba nie za bardzo, ale do internetu - proszę bardzo

5 obrazków to tworzenie reguły codziennej, pozostałe (dorzucę jutro) to nieco bardziej skomplikowana operacja Big Grin

wstępnie dodam, że "żółta kropka" przy IP oznacza, że nie ma dostępu do internetu (bo jest wyłączony przy pomocy reguły lub ręcznie)

                   

[edit]
w sumie Jakub się nie obrazi - ze względu na limity ilości załączników obrazki dla tworzenia reguły nieco bardziej skomplikowanej wrzucam do jego posta powyżej
http://forum.jdtech.pl/Watek-dovado-tiny...1#pid34251

JD: Nie obrażam się Smile

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2015, 11:09
Post: #19
RE: Dovado Tiny, aktualizacja fw, pierwsze wrażenia itd.
Dzięki panowie, postąpiłem tak jak w screenach i ustawiłem to co chciałem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dovado Tiny AC Drakkainen 94 99 685 17-12-2019 11:49
Ostatni post: adamus581
  Dovado Pro AC + E3372s-153 hilink Powolne połączenie z LTE malojk 6 3 044 27-11-2019 19:15
Ostatni post: malojk
  Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031 malojk 29 9 244 25-11-2019 17:27
Ostatni post: szopen
  Huawei E5336 - aktualizacja WebUI i hasło admina. Ciekawostka :) da1k1 2 3 250 18-11-2018 11:35
Ostatni post: da1k1
  Dovado Tiny za „99 zł” / „199 zł” / „349 zł” – czyli budżetowa wersja 4G/LTE bakahk 115 179 038 09-11-2018 00:54
Ostatni post: adamus581