[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
14-11-2019, 09:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2019 10:29 przez malojk.)
Post: #1
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Witam!

Proszę mi podpowiedzieć , ponieważ chcę rozszerzyć zasięg Wifi w domu. Jaki tryb pracy wybrać dla LevelOne( gateway,bridge czy wireless isp) ? dovado pro jest głównym routerem i od niego biegnie kabel lan na piętro niżej do LevelOne. I teraz tak kabel z wyjścia lan dovado podłączyć do wejścia lan czy wan levelone?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2019, 13:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2019 14:23 przez szopen.)
Post: #2
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
bridge

IP musisz ustawić statyczny w obrębie obecnego zakresu LAN, by nie powodował konfliktów (czyli najlepiej jakiś adres"obok" adresu obecnego routera, poza zakresem DHCP

w tym trybie teoretycznie wszystkie gniazda powinny się zachowywać jak switch (ale gdyby to nie działało, to połącz LAN-LAN ale dopiero po konfiguracji i restarcie)

sprawdź w instrukcji jak go zresetować do ustawień fabrycznych gdybyś namieszał w konfiguracji i nie był w stanie dostać się do GUI

dodatkowe informacje (można powiedzieć zbędne, bo bez nich można żyć, ale zawsze dociekliwi chcą wiedzieć czemu nie inaczej):

a1) gateway i WISP nie mogą być, bo wtedy masz 2 interfejsy (WAN i LAN) co przeszkadza w tym by urządzenia z LAN twojego głównego routera widziały się z urządzeniami podpiętymi do LAN dostawionego
(ale jeśli nie potrzebujesz LAN to od biedy może być i gateway - będą 2 odrębne sieci, z 2 dostaniesz się do 1 ale z 1 do 2 nie)

a2) od biedy można w trybie gateway uzyskać "piracko" (czyli poza możliwościami przewidzianymi przez producenta) tryb dający efekt podobny do bridge, ale bez działającego portu WAN (konfigurujemy statyczny IP i wyłączamy DHCP), moim zdaniem fabryczny bridge powinien działać lepiej i dać możliwość użycia każdego portu (czasem nazywa się to tryb AP, ale nie w tym routerze, tak, zajrzałem do instrukcji i stąd to wiem)

b) WISP dodatkowo nie jest właściwy, bo to jest połączenie bezprzewodowe WAN, czyli zupełnie bez sensu, gdy masz kabel (a oprócz tego występują ograniczenia jak w gateway)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2019, 19:21
Post: #3
RE: Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Z kolei od tego routera level one chciałbym puścić kolejny AP kablem lan-lan to czy wtedy podobnie go konfiguruje?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2019, 19:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2019 19:38 przez szopen.)
Post: #4
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Bridge robi z tego routera "zwykły AP", z wbudowanym switchem.

Natomiast urządzenia typu "dedykowanego AP" zwykle mają tylko jeden port Ethernet, więc często ich domyślnym trybem jest AP, czyli właśnie zmostkowane porty przewodowy z bezprzewodowym (bo inne tryby w takiej konfiguracji sprzętowej nie mają wielkiego sensu, choć często są również możliwe, ba wiele szczególnie tych sprzedawanych jako repeatery domyślnie startuje za pierwszym razem w trybie routera - to umożliwia łatwą konfigurację).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2019, 10:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2019 10:47 przez malojk.)
Post: #5
RE: Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Ustawiłem bridge i nie działa. Coś robię nie tak, nie ma połączenia z internetem.
Moja dovado ma adres IP 192.168.254.1 , na level one zrobiłem 192.168.254.2 , wyłączyłem na nim serwer DHCP. Ustawiłem bridge , przy wan Access type wybrałem DHCP client i dalej jest już konfigurowanie wifi zapisałem i reset. Przy próbie połączenia nie może pobrać adresu IP. Próbowałem z kablem podłączonym wan oraz lan i cały czas to samo.ktos coś pomoże?

Przed założeniem tego tematu uzylem gateway zamiast bridge przy tych ustawieniach jak wyżej i to działało przez dobę, jak przyjechałem z pracy za nic nie mogłem się połączyć z wifi od level one. Router siadł czy jak, przywrocalem ustawienia fabryczne i dalej nic .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2019, 13:39
Post: #6
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
1. Masz mieć statyczny IP a nie DHCP client, nie mam teraz komputera pod ręką aby zajrzeć na spokojnie do instrukcji, ale nawet jeśli bridge nie działa jak należy (powinien być przezroczysty), to druga metoda zawsze działa - wtedy łączysz LAN - LAN

2. Po przywróceniu ustawień fabrycznych musi działać przy połączeniu WAN level1 do LAN dovado, jeśli nie podepniesz w ten sposób to są konflikty. A jeśli sprzęt mimo wszystko jest martwy to jest martwy, znakomita okazja by się go pozbyć i odzyskać kasę.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
malojk (2019-11-16)
16-11-2019, 16:18
Post: #7
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Domyślny adres level one to 192.168.1.1, czy muszę go zmienić na taki z puli dovado i czy muszę wyłączyć serwer dhcp na nim?jeśli dovado ma adres 192.168.254.1 to czy statyczny IP level one może być 192.168.254.2 ? Muszę podać też DNS serwer przy konfiguracji ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2019, 17:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2019 01:39 przez szopen.)
Post: #8
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Może trzeba jeszcze coś wyłączyć oprócz serwera DHCP nie miałem czasu wgłębiać się w manual tego chińczyka, sprawdziłem tylko wybrane zagadnienia, a zajrzę na spokojnie kiedy będę przy komputerze i miał dość czasu na lekturę całości. Nie wiem kiedy.

Jeśli będzie IP LAN z innej podsieci to nie będziesz mógł się dostać do GUI w L1 bez manualnej konfiguracji sieci w komputerze.

To w końcu po resecie do fabryki działa czy nie?

Jeśli nie potrzebujesz mieć działającej sici LAN a jedynie dostęp do internetu to oczywiście możesz mieć konfigurację "gateway"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2019, 19:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2019 03:11 przez szopen.)
Post: #9
RE: Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Działa i nie działa tak bym to ujął, chyba jest jakiś konflikt.
Sieć LAN jest mi potrzebna bo z tego routera chce puścić sygnał dalej po kablu do kolejnego level one ,chyba że mi się nie uda to kupie coś innego.Jak skonfigurować wan dla level one łącznie z DNS bo też muszę wpisac
Od nowa ze zdjęciami:
Konfiguracja na Dovado :
       

Konfiguracja na Level ONE

               

Przetestowałem już parę ustawień.Dziala tylko gateway z DHCP client ,ale chyba tak nie może być? Na GUI level one oraz dovado wchodzę z dovado jak i level one czyli tak jak mnie interesuje.

Edit.
Już nie działa Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2019, 23:35
Post: #10
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Dobra już rozumiem co źle robisz - wyłączenie serwera DHCP nie polega na tym aby zostawić puste pole.
Trzeba go wyłączyć.
Reszta trochę później, bo jest co zmieniać.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2019, 23:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2019 23:56 przez malojk.)
Post: #11
RE: Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
To zdjęcie z konfiguracją lan dla level one jest przykładowe, oczywiście jest tam opcja disabled. I tak daje.
Jakbyś dał radę to proszę od początku jak wszystko poustawiać bo jestem trochę zielony w tych sprawach Smile te ustawienia dla static IP również jak uzupełnić łącznie z DNS bo musi być .Z góry dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2019, 01:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2019 03:32 przez szopen.)
Post: #12
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Taka uwaga na początek - screenshoty wrzucaj do załączników, żadnych fotosików czy innych śmieciowych hostingów!
zedytuję twojego posta, żebyś miał podgląd jak to powinno być

Masz komputer? będzie dużo łatwiej, bo konfiguracja z komórki na pewnych etapach jest skrajnie upierdliwa, a przy okazji screenshoty będzie łatwiej wrzucać - jeśli nie to najlepiej z komórki po prostu otworzyć forum w przeglądarce w trybie "komputerowym", wtedy masz dostępne wszystkie opcje (chociaż wiem, że wygoda kuleje).

Dobra zacznijmy od
1) Dovado
   
IP 192.168.254.1 zostaje i to jest kluczowy adres dla całej sieci (będzie pełnił też rolę bramy i DNS dla całej sieci LAN)

   
a) zakres DHCP zmień
z 192.168.254.2-192.168.254.254
na
192.168.254.10-192.168.254.254

adresy 192.168.254.2 do 192.168.254.9 będziesz mógł wtedy wykorzystać dla urządzeń skonfigurowanych do pracy ze statycznymi IP

b) DNS1 zostaje jak jest, a w puste pole DNS2 wpisz 8.8.8.8 (nie jest to konieczne, ale lepiej mieć jakikolwiek zapas niż nie mieć)


2) Level1
UWAGA przed robotą musisz go przywrócić do ustawień fabrycznych, bo nie zamierzam szukać konfliktów wynikających z poprzednich błędów w konfiguracji

tutaj faktycznie nie doczytałem czego dotyczy komunikat (konfiguracja WAN)
   
ale z tego wynika , że nie próbowałeś go konfigurować jako bridge, a to jest konfiguracja która będzie najlepsza, manual jest niestety do dupy i jest na nim obrazek tylko i wyłącznie pierwszego kroku…

więc nie mając tego routera w ręce trudno mi podpowiadać krok po kroku (ale na mój gust nie powinno być w nim sekcji WAN! więc nie wiem co i gdzie grzebałeś i dlaczego tak)

UWAGA na dobry początek wyłącz oba routery (dovado ma być już po udanych zmianach z kroku 1 i mają one być zapisane, level1 ma być skutecznie zresetowany do fabryki) i odpal Level1 z podpiętym komputerem tylko do LAN, WAN pusty (tak wiem nie będzie internetu)
fabrycznie jest pod adresem 192.168.1.1

w każdym razie zakładam, że będzie w miarę normalnie, więc stosując kreator pierwszego uruchomienia (Quick Setup) ustaw tak
   
to ^ jest oczywiście obrazek z manuala
Bridge
IP 192.168.254.2
maska 255.255.255.0
reszta ustawień nie musi istnieć, ale tego nie widzę - rób screenshoty i wrzucaj je potem do załączników, gdyby były takie pola to ustaw tak
brama (hmm, default gateway?) 192.168.254.1
DNS 192.168.254.1

nie wiem jak się będzie nazywało dalej, ale chyba jakieś pojęcie masz
pewnie next/next/next
   
WiFi skonfiguruje się później, bo warto by znać też ustawienia z Dovado, aby zrobic to jakkolwiek sensownie (w tej chwili nie ma znaczenia jak byleby nie klikać żadnych zbędnych opcji, jeśli wiesz jak to zrób po swojemu)

a na koniec jakieś zastosuj/apply/finish?
na końcu pewnie sam się zrestartuje trzeba czytać komunikaty
(nie można wyłączyć ani cisnąć guzika reset zanim się nie przemieli, zresztą nie powinno się go cisnąć wcale poza krytycznymi sytuacjami)
stracisz z nim kontakt, bo w tej konfiguracji nie powinien mieć serwera DHCP
teraz łączysz go z dovado i odpalasz dovado (możesz go włączyć już w momencie gdy wykonałeś ostatni krok w LVL1)

od teraz (tj. momentu gdy routery wystartują) GUI dovado będzie pod 192.168.254.1 a GUI level1 192.168.254.2

jeśli naprawdę bridge nie uda się skonfigurować jak należy to pomyślimy dalej (przypominam o screenshotach, metoda "piracka" jest jeszcze bardziej pokręcona, bo ona jest obejściem braku trybu bridge, który przecież masz… więc nie chce mi się pisać, zakładam że się uda zrobić to normalnie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2019, 11:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2019 00:46 przez szopen.)
Post: #13
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Po wrzuceniu załącznika nic mi się nie wyświetla w podglądzie posta, wiec użyłem czegoś innego.
Przesyłam zdjęcie ustawień LAN i WAN , bo chyba to najpierw muszę skonfigurować. Czy tak ma być ?
LAN
   
WAN
   

Idąc dalej zakładka Setup :
1.
   
2.
   
3.
   
4.
   

Ostatnie zdjęcie pokazuje błąd, coś jest nie tak Sad
Jeszcze zrobiłem tak ze Lan pozostawiłem nie zmieniony czyli 192.168.1.1 i wyłączyłem DHCP wtedy konfiguracja bridge przeszła pozytywnie ale połączenia z netem brak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2019, 15:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2019 00:47 przez szopen.)
Post: #14
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
zakaz śmieciowych hostingów wynika z jednego - te zdjęcia wkrótce z nich znikną i nasz poświęcony czas szlag trafi - bez grafiki takie wątki pozostają bezużyteczne dla czytających…
zdjęcia które wrzucasz na taki hosting wrzuć tez do załącznika

malojk napisał(a):Przesyłam zdjęcie ustawień LAN i WAN , bo chyba to najpierw muszę skonfigurować.
no nie zupełnie - ale skoro już tak robisz ze zdjęciami to chciałbym zobaczyć cały przebieg konfiguracji "od zera" (stanu fabrycznego) przez kreator z wybraną na początku opcją "bridge" a widzę chyba jakich chaos - zaczynasz od końca?

malojk napisał(a):Jeszcze zrobiłem tak ze Lan pozostawiłem nie zmieniony czyli 192.168.1.1 i wyłączyłem DHCP wtedy konfiguracja bridge przeszła pozytywnie ale połączenia z netem brak.
czyli ten brigde jest do d… bo jeśli to naprawdę zwykły przezroczysty Bridge to MUSI działać
(w tej konfiguracji nie powinien mieć równocześnie sekcji LAN i WAN - jak rozumiem to jest właśnie w nim zwalone, bo te interfejsy faktycznie nie mogą być nigdy w tej samej podsieci, ale jeden z nich powinien zniknąć przy przełączeniu w bridge… i nie powinien mieć własnego serwera DHCP, ale skoro ma to zostaw włączony)
nie wiem gdzie jest błąd, bo nie mam tego chińczyka w ręce, ale zakładam, że adres 192.168.1.1 musi zostać jako adres GUI

jeszcze jeden mały hint - przy radykalnych zmianach konfiguracji sieci trzeba czasem przeładować sieć w windowsie
(ipconfig /renew albo wyłączyć i włączyć kartę sieciową, albo przez największy hardkor czyli restart widnowsa - bez sensu ale sa tacy co nie potrafią prościej)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2019, 15:43
Post: #15
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Zmieniam dane w dwóch zakładkach.
TCP/IP gdzie jest konfiguracja LAN i WAN
oraz Setup gdzie jest wybór miedzy gateway oraz bridge. Wszystko jest na zdjęciach.
Przy wyborze bridge mozna skonfigurowac tylko WAN co jest pokazane na zdjęciach.
Czyli LANu domyslnie nie zmieniac i nie wylanczac DHCP ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2019, 15:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2019 16:09 przez szopen.)
Post: #16
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
ale masz TYLKO przejść kreator, a nie grzebać gdzie popadnie i to co podawałem ostatnio to były dane dla kreatora (którego nie mogę zobaczyć, bo go nie ma w instrukcji) do wpisania GDYBY były takie okienka
na pocieszenie - każdy sprzęt da się skonfigurować, tylko unikam "metody na pirata" (w niej jest wszystko inaczej i m. in. wyłączone DHCP), bo cały czas liczę na prawidłowo działający bridge, zakładam że to musi zadziałać (bo po kiego grzyba dali taką opcję w kreatorze?)



liczę na to że wrzucisz zdjęcia z kreatora od początku do końca dla trybu bridge
(nawet jeśli się nie uda jak należy to wpisz coś na pałę skoro umiesz go zresetować do ustawień fabrycznych sprzętowo) to potem podam już konkrety bez zgadywania

skoro w kreatorze dla bridge jest tylko WAN to
IP 192.168.254.2
maska 255.255.255.0
brama/default gateway 192.168.254.1
DNS 192.168.254.1

a tę alternatywną konfigurację "na pirata" opiszę w innym terminie, bo ona stawia wiele rzeczy "na głowie", więc nie chcę wprowadzać dodatkowego zamieszania (chyba i tak już gdzieś wcześniej podałem za dużo alternatyw - czyli wzajemnie wykluczających się konfiguracji)

PS zakładam, że Dovado już masz skonfigurowane tak jak pisałem (to wyeliminuje część potencjalnych konfliktów)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2019, 17:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2019 17:17 przez szopen.)
Post: #17
RE: Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
tak Dovado skonfigurowane jak pisałeś, level one przywrocony do ustawien fabrycznych czyli domyslny adres jest 192.168.1.1 i dhcp bez zmian czyli włączone, WAN tez nie zmieniałem. Kabel Z LAN Dovado jest w porcie WAN Level one
poniżej fotki z kreatora bridge krok po kroku (tak jest teraz po Twojej sugestii) :
1.
   
2.
   
3.
   
4.
   
5.
   
6.
   

Poniżej fotki jak wygląda obecnie (domyślnie) zakładka TCP/IP
Dla LAN i WAN
           

Jak coś potrzeba jeszcze to podeśle w każdej chwili. Obecnie netu dalej nie ma na Level one.

Edit. Podsumowując
Sprawdziłem kreatora dla:
bridge - static ip
Bridge - DHCP client
Oraz

Gateway - static ip
Gateway - DHCP client

Żadne z tych ustawień nie działa
Dodatków jak w konfiguracji TCP/IP dla LAn wyłączę serwer DHCP wtedy też nic dodatkowo nie mogę połączyć się przez wifi z level one.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2019, 22:28
Post: #18
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Musi działać save&apply podpinasz do dovado i czekasz az oba zabootuja

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2019, 22:35
Post: #19
RE: Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Próbowałem już kilka razy i nic chyba ten router szlak trafił .Tylko raz udało mi się go podłączyć z netem przez gateway i jako DHCP client zmieniając również adres lan na nim na taki 192.268.254.2 i wykańczając serwer DHCP. Teraz nawet to nie działa. Mogło coś paść w tym chińczyku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2019, 22:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2019 00:21 przez szopen.)
Post: #20
Dovado Pro AC + e3372s 153 hilink + LevelOne WGR8031
Dodatkowo możesz najpierw podpiąć się do dovado i sprawdzić czy już masz netaa dopiero potem do lvl1

Masz jakiś skaner sieci np. Fing na androidzie?

Nie wiem gdzie jest błąd ale czuję w kościach, że popelniasz go systematycznie i pewnie nie ma tego na zdjęciach.
Druga kwestia: jesli skonfigurujesz lvl1 z kreatora jako gateway z automatu tj. tak jak ma fabryczne IP oraz jest klientem DHCP nie grzebiąc niepotrzebnie to też MUSI działać.

Widzę, że zupełnie nie rozumiesz jak działa sieć, myślałem że to ja gdzieś źle podpowiadam ale nie. po prostu próbujesz łączyć ze sobą ustawienia które się wzajemnie wykluczaja i niepotrzebnie palec świerzbi i nadmiarowo zmieniasz coś jeszcze czego juz nie wolno dotykać.

Albo siec 192.168.254. X i konfiguracja w trybie mostka albo dowolna inna podsieć byle NIE ta i wtedy dowolny inny tryb byle nie mostek.

Metoda którą umownie nazwałem "piracka" łączy te dwie sprzeczne rzeczy dlatego jej nie opisuję.

W jednej sieci może być tylko 1 serwer DHCP ale w 2 sieciach przydałaby się 2 (bo wtedy jest sytuacja w której myślisz że nie działa choć działa ale wymaga ręcznej konfiguracji karty sieciowej, a tego chcę uniknąć bo nigdy nie dojdziemy do konca konfiguracji).
Kolejna kwestia jest taka - czy masz opcję by sprawdzić czy kabel do którego podpinasz lvl1 jest zpawy?
np. podpinajac tam laptopa z wyłączonym WiFi
Bo nie da się zepsuć nawet najpodlejszego chińskiego routera kilkoma nieudanymi próbami konfiguracji.
Możesz go oczywiście reklamować (ale mimo wszystko podejrzewam że jest sprawny) a jeśli kupowałeś przez neta go nawet zwrócić w pierwsze 2 tygodnie ale to nic nie zmieni, kupisz inny problem pozostanie.

Oczywiście ektremalnie rzadko zdarzają się przypadki DOA ale stawiam na inną przyczynę.

Warto mieć w głowie, że poprawnych możliwych konfiguracji jest jakieś kilkadziesiąt tysięcy, ale błędnych jest kilkaset milionów albo i więcej.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  FRITZ!Box 3272 (DE) + Huawei E3372h-153 hilink. Czy ma szanse działać? Ekonomista 9 8 335 26-04-2021 17:13
Ostatni post: szopen
  Dovado Tiny AC Drakkainen 94 99 664 17-12-2019 11:49
Ostatni post: adamus581
  Dovado Pro AC + E3372s-153 hilink Powolne połączenie z LTE malojk 6 3 041 27-11-2019 19:15
Ostatni post: malojk
  Asus RT-AC51u, TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372s-153 oem 24 71 749 25-03-2019 15:54
Ostatni post: mshmaster
  Edimax LT-6408n + Huawei E3272 HiLink (Cyfrowy Polsat) NorDez 28 29 010 09-01-2019 09:34
Ostatni post: jakubd