[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór sprzętu pod LTE Play
22-02-2015, 22:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2015 22:57 przez djdario.)
Post: #41
RE: Dobór sprzętu pod LTE Play
Wiem że E3372 współpracuje z tym D Linkiem, otrzymałem to nawet w zestawie. Ale po 1 dniu testów tego zestawu odniosłem wrażenie, że uzyskiwane prędkości były nieco niższe niż z Huawei E5180 i nawet zasięg WiFi w domu, chyba lepszy był na E5180.

Nie wiem, może to tylko błędne wrażenie, moja niedokładna obserwacja itp. Wyjmę zaraz kartę SIM z E5180 i włożę z powrotem do duetu E3372+ DLINK DWR116 i zobaczę raz jeszcze.

A Twoim zdaniem zestaw E3372+Dlink będzie lepszy od E5180? A może jeszcze lepszym wyjściem będzie zestaw, który tutaj jest tak często polecany czyli E3372 + router TL-MR3420 ??

O ile tu gdzie mieszkam teraz, moc odbieranego sygnału Play LTE jest b.dobra (wg aplikacji Network Signal Info to jakieś 70%), pingi 29-35ms, prędkości pobierania średnio jakieś 35-40 Mbit/s, o tyle jak byłem na swojej budowie 800 metrów dalej to tam sygnał jest słabszy (grube mury+styropian) 50-55% i prędkości 15-20 Mbit/s, więc przewiduję antenkę dać na komin lub na balkon. No ale ile metrów może mieć kabelek z anteny zewnętrznej do modemu? Czy może lepiej modem E3372 dać na zewnątrz pod okapem i przedłużaczem USB wjechać do routera?

Pomysł z wykorzystaniem TP Link 1043 jako AP jak najbardziej dobry i tak to zamierzam zrobić. Tylko lepiej dać na poddasze E3372+Dlink a na parter 1043? Czy do tego AP mógłbym też po kablu podpiąć telewizor? Wolę po kablu bo Samsung Smart TV po WiFi lubi czasem lagować Smile

(22-02-2015 21:17)jakubd napisał(a):  Dalej, gdy zasięg WiFi będzie zbyt mały, możesz podłączyć 1034 (kablem ethernet) w roli dodatkowego AP - po wyłączeniu funkcji routera i podłączeniu do gniazda LAN, a nie WAN.

Czyli kabel sieciowy podpinam do gniazda LAN w tplink 1043 oraz do gniazda LAN w DLink DWR116 ?

Tryb routera muszę uprzednio wyłączyć w 1043?

Teraz uruchomiłem e3372 + dlink dwr116 i odszedłem do drugiego pokoju (za 2 ścianami). Wykonałem kilka pomiarów i okazuje się że wifi jest nieco słabsze, a prędkości mniejsze (download 10 / upload 14 Mbit/s) aniżeli w takiej samej odległości ale na Huawei E5180. Jak to można wyjaśnić? Przypadek?
Dodam że parametry badam na LG G3 z aplikacjami Speedtest.net , Network Signal Info Pro oraz WiFi Analyzer. Na obu ruterach ustawiony kanał 13 - bo u mnie na tym kanale jest czysto.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 00:57
Post: #42
Dobór sprzętu pod LTE Play
djdario napisał(a):Czyli kabel sieciowy podpinam do gniazda LAN w tplink 1043 oraz do gniazda LAN w DLink DWR116 ?
tak
djdario napisał(a):Tryb routera muszę uprzednio wyłączyć w 1043?
tak
zasadniczo to musisz wyłączyć serwer DHCP
(oraz ustawić IP po stronie LAN tak, aby nie kolidowało z ustawieniami DHCP D-Linka czyli optymalnie w tej samej podsieci, ale poza pulą DHCP)

jeśli nie bardzo wiesz o co w tym chodzi, a nie używasz zaawansowanej konfiguracji sieci LAN i nie potrzebujesz aby wszystkie lokalne komputery się widziały się nawzajem, lecz potrzebujesz jedynie samego dostępu do internetu, możesz po prostu połączyć routery kaskadowo (WAN TP-Linka do LAN D-Linka i standartowa konfigurację TP-Linka, czyli WAN jako klient DHCP)

powyższe dotyczy fabrycznego firmware w TP-Linku, w przypadku zastosowania alternatywnego firmware (openwrt/gargoyle) możliwości konfiguracji są bardziej elastyczne

PS jeśli oba routery pracują na tym samym kanale lub nakłądających się kanałach, to mogą się wzajemnie zakłócać, aby mieć identyczne warunki pomiaru powinieneś używać włączonego wifi tylko w jednym z routerów oczywiście tylko w czasie pomiarów
(natomiast do praktycznego wykorzystania optymalnie jest ustawić niepokrywające się kanały, ten sam SSID oraz takie same zabezpieczenia)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
djdario (2015-02-23)
23-02-2015, 09:48
Post: #43
Dobór sprzętu pod LTE Play
No nie potrzebuję cudów, tylko dobrego pokrycia wifi w domu. A powiedzcie mi proszę czy lepiej kupić jeden porządny router np. D Link DWR-921, czy jednak połączyć te dwa posiadane routery kaskadowo ? Jak to się ma do uzyskiwanych osiągów i mocy sygnału wifi? Pewnie co dwa routery to nie jeden co ? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 09:51
Post: #44
Dobór sprzętu pod LTE Play
sieci 2.4GHZ mogą sie zakłócać tak więc nie wiem czy lepiej. Anie prościei sprzedać te dwa i pukić jeden nap WDR3600. WNDR3700 czy tez WDR4300?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi mrrowek za tę wiadomość:
djdario (2015-02-23)
23-02-2015, 11:41
Post: #45
Dobór sprzętu pod LTE Play
To też dobry pomysł o ile te wymienione przez ciebie modele obsługują na starcie modemy USB LTE czy też trzeba coś z softem kombinować? Generalnie z TP Linka 1043 byłem zadowolony (radiówka) więc teraz może taki WDR 4300 będzie godnym następcą ale dla sieci LTE Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 11:51
Post: #46
Dobór sprzętu pod LTE Play
DWR-921 wg mnie nie jest lepszy niż DWR-116 - to to samo, tylko bez wewnętrznego modemu. Stosowałem przez dwa miesiące DWR-921 i w końcu przesiadłem się z setek powodów na WNDR3700+E3372 - stabilność odrobinę większa (przy Gargoyle), ale wygoda dodatkowych opcji po prostu rozwala. Wydajność - trudno mówić o wielkich różnicach, dopiero po przejściu na 5GHz widać dużą różnicę (ale i zasięg mniejszy WiFi - co normalne).

WiFi 2,4 GHz ma małą przepustowość (choć w Gargoyle da się włączyć zwykle kanał 40 MHz, który w fabrycznym sofcie jest nieosiągalny dla 2,4 GHz) - jednak ruch mam taki w tym paśmie, że niezależnie od kanału zawsze mam niższą wydajność, niż w 5 GHz.

Różnice między różnymi konfiguracjami zawsze będą i zależą od mnóstwa czynników - W przypadku modemu podłączonego do routera także od tego, czy jest on na przedłużaczu czy nie - dla 2,4 GHz może to mieć znaczenie. Dlatego pisałem o tym, czy jesteś zadowolony z działania zestawu DWR-112+E3372 - nie testowałem go, więc się nie wypowiem.

Użycie dwóch AP zawsze da lepszy zasięg WiFi, przy połączeniu ethernet i użyciu dwóch różnych kanałów WiFi - nie powinno mieć wpływu na wydajność sieci WiFi.

I jedna uwaga: o różnice rzędu 5% nie ma się co bić - wygoda ważniejsza. Ale jak widzisz znaczne różnice wyników, to wtedy faktycznie lepiej użyć czasem wydajniejszego.

Co do anten: absolutnie nie wystawiać modemu na zewnątrz - pierwsza chwila z warunkami sprzyjającymi kondensacji na ciepłej elektronice i masz po modemie. Kabel USB - może mieć max 5m, w praktyce 4,5 m. Antenowy - sam wyliczyć musisz sobie, kiedy kończy się opłacalność z powodu strat na kablu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
djdario (2015-02-23)
23-02-2015, 11:52
Post: #47
Dobór sprzętu pod LTE Play
WNDR i analogiczne - zmieniasz soft na alternatywny - OpenWRT z Garoygle (polecam wersję by obsy z eko.one.pl od kolegi Cezarego) i konfigurujesz modem. Opis będzie na forum krok po kroku prawie, choć to niewielka filozofia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-02-2015, 20:07
Post: #48
Dobór sprzętu pod LTE Play
Cześć - świetny temat. Jednak każda sytuacja jest nieco inna. Może podpowiecie mi coś ciekawego.

Wyprowadziłem się na wieś i potrzebuję jakiś mobilny internet. Aktualnie podpinam telefon do komputera kablem USB (LTE w Orange) ale
1) zjada mi to transfer (w jeden wieczor ;-) )
2) LTE w Orange jest za free bez limitu tylko do końca marca
3) Docelowo chce mieć router wifi i do tego podpinać internet

Niedawno kładli w okolicy światłowód (nawet na posesji już mam) ale nie wiem kiedy zakończy się etap "kładzenia" a zacznie etap przyłączania abonentów (jakaś wiejska kablówka z internetem) - w związku z tym nie chce abonamentów/umów na 2 lata no i nie chce za dużo inwestować w sprzęt.

W Play mają pakiet 45PLN za nielimitowany internet na kartę i chyba to by mi się podobało najbardziej. Mają nawet zestaw z modemem Huawei E3272. Ale tu się pojawiają pytania:
1) Modem jest w wersji hilink - czyli do komputera super ale czy pójdzie bez problemu jeśli się go podłaczy do routera?
2) Jest nowszy model - E3372 - ale nie wiem czy kupić wersje hilink czy bez... No i w sklepie (x-kom , morele) taki router kosztuje 240 pln - na allegro 160 ale z jakimś logo operatora... czy to będzie działać?
3) Muszę kupić router bo mój stary linksys nie ma wejsca usb (nie ma tez n ani ac no i jest stary) Podoba mi się asus Ac-RT51U (w przyszłości chce mieć opcję dokupienia drugiego jako AC jak by na piętrze budynku był słaby sygnał)

Co o tym myślicie? Będzie to działać? Jaką wersję Modemu/jaki Modem? Czy ten Router będzie OK? (z tego co wiem Asus ma łatwy w okiełznaniu soft i łatwo łaczyć routery jako repeatery, Access Pointy itp..)

Zależy mi zwłaszcza na stabilności połączenia... Orange potrafi mi zgubić LTE i przejść na 3G (taka wioska - podejrzewam że play podobnie będzie dlatego nie interesuje mnie oferta gdzie tylko LTE jest za free bez limitu) Na router mogę przeznaczyć więcej pieniędzy (bo się przyda do kablówki potem) ale nie chce inwestować w jakiś drogi modem...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-02-2015, 22:28
Post: #49
Dobór sprzętu pod LTE Play
Play oferta świetna, choć ja bym brał światłowód nawet jakby na 3 lata umowa była Smile
Co do E3272 - ten modem znika już z oferty, raczej E3372 teraz dają.
1. HiLinkowość nie przeszkadza we współpracy z routerami, choć podwójny NAT czasem jest niechciany - ale ja tak teraz działam i jestem zadowolony.
2. E3372 bez większego znaczenia, skąd pochodzi - można go dość swobodnie modyfikować. Sam korzystam z własnoręcznie zmodyfikowanej wersji z BeeLine.
3. Ten router obsługuje modemy 3G? Bo nie widzę. Wsparcia dla OpenWRT chyba też nie ma, ale nie robiłem głębokiej analizy. Według mnie jak super sprzęt ma być, to Dovado, jak średnia półka - np. WNDR3700 i OpenWRT, a jak tani - to MR3420 z OpenWRT.

Co do LTE - można przecież wymusić "tylko LTE" i już.
Ja też chwilowo jadę głównie na LTE w njumobile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 10:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015 19:24 przez szopen.)
Post: #50
Dobór sprzętu pod LTE Play
Witajcie. Ostatecznie pozostałem przy DLink dwr116 + E3372. Wszystko działa jak należy na laptopach, tabletach, smartfonach. Jednak jest jedno ALE z którym nie potrafię sobie poradzić. Otóż ten zestaw za chiny ludowe nie chce współpracować z telewizorem Samsung Smart TV. Nie wiem czy to kwestia ustawień routera czy może wina telewizora? Ani po kablu ani po WiFi ten telewizor nie chce się łączyć z internetem (na innych ruterach działa bez problemu). Na tym zestawie przy próbie podpięcia się do sieci, TV wyświetla tylko komunikat "kablowe połączenie sieciowe istnieje, lecz nie można się połaczyć z internetem. Ustawienia sieci zostały skonfigurowane, jednak nie można połączyć się z internetem. Aby skorzystać z usługi internetowej skontaktuj się z dostawcą usług internetowych"

Adres ip z końcówką: xxx2.58, brama z końcówką xxx2.1. maska podsieci 255.255.255.0, serwer dns: 8.8.8.8.

Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, wszystko mi działa tylko nie TV :/

mod: temat podłączenia TV wydzieliłem do osobnego wątku, bo nie ma on nic wspólnego z zasadniczym tematem tego wątku
http://forum.jdtech.pl/Watek-d-link-dwr-...acja-sieci
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 15:29
Post: #51
RE: Dobór sprzętu pod LTE Play
(24-02-2015 22:28)jakubd napisał(a):  3. Ten router obsługuje modemy 3G? Bo nie widzę. Wsparcia dla OpenWRT chyba też nie ma, ale nie robiłem głębokiej analizy. Według mnie jak super sprzęt ma być, to Dovado, jak średnia półka - np. WNDR3700 i OpenWRT, a jak tani - to MR3420 z OpenWRT.


Aaaa - to dobrze ze spytałem ;-) Muszę sprawdzić czy wspiera modemy tak? Myślałem że jak ma usb to poradzi sobie ze wszystkim (dysk, drukarka, modem). [sprzawdziłem - pisza że jest]

Zaraz sprawdzę tez te pozostałe polecane routery... Czy ten NetGear ma jakieś sensowne oryginalne oprogramowanie? Wiem że asusy mają... Nie jestem ekspertem od sieci i routerów - nie wiem czy instalacja openWRT mnie nie przerośnie...

Czy to nie przeszkadza że anteny są wewnętrzne jeśli chodzi o ewentualne "pokrycie domu" ? Boję się że i tak będę musiał dokupić jakiś Access Point aby mieć sieć i na parterze i na piętrze...

Jak tylko pojawi się firma od światłowodu to wezmę... ale jak na razie to wysyłali jakieś ulotki w wakacje - takie badanie rynku - wypełnij ankietę i odeślij - jakie kanały, jaki internet ile chcesz płacić... Dom był jeszcze w budowie więc to wyrzuciłem (tyle innych spraw) no a niedawno panowie się pojawili - przekopali światłowód przez całą ulicę i pytali czy chcę na posesję już wyprowadzenie...

Myślę że długo nie będą zwlekać z ofertą ;-) bo jak kabel leży w ziemi to nic na nim nie zarabiają... Ale internet chcę mieć od zaraz ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 22:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015 23:37 przez jakubd.)
Post: #52
Dobór sprzętu pod LTE Play
WNDR3700 ma lepsze pokrycie niż D-Link DWR-116 i DWR-921 - mimo wewnętrznych anten. Jak ktoś lubi, może gniazda antenowe sobie wyprowadzić, choć wymaga to lutowania.
Wydaje mi się, że zasięg jest też nieco lepszy, niż w przypadku MR3420 - z zewnętrznymi antenami.

Nie pamiętam nawet, jak wygląda soft fabryczny Netgear - nie używałem go wcale, od razu wrzuciłem OpenWRT i było to kilka lat temu.

Cytat: Aaaa - to dobrze ze spytałem ;-) Muszę sprawdzić czy wspiera modemy tak? Myślałem że jak ma usb to poradzi sobie ze wszystkim (dysk, drukarka, modem). [sprzawdziłem - pisza że jest]
Nie ma żadnej oczywistości - wiele modeli (np. TP-Link 1043, czy NetGear WNDR3700 to tylko dwa przykłady z brzegu) wcale nie obsługują modemów, dopóki nie zmienisz w nich softu na alternatywny.
Poza tym, że obsługuje modemy ważne jest to, że obsługuje TEN konkretny modem, który chcesz podłączyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 02:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 03:01 przez szopen.)
Post: #53
Dobór sprzętu pod LTE Play
jakubd napisał(a):wiele modeli [...] wcale nie obsługują modemów

ja bym to określił raczej tak:
modele routerów z USB i fabryczną obsługą modemów, to w zasadzie "można na palcach jednej ręki policzyć"
(no trochę przesadziłem, jest ich nieco więcej, ale w porównaniu z ilością modeli z USB to tylko garstka, a modele dostarczane przez operatorów innych technologii np. netia-spot, niektóre liveboxy czy BTboxy obsługują w zasadzie tylko po kilka modeli modemów i to zazwyczaj starawych)

twr napisał(a):Boję się że i tak będę musiał dokupić jakiś Access Point aby mieć sieć i na parterze i na piętrze...
nie ma co się bać, generalnie zastosowanie dodatkowego AP połączonego kablowo z routerem bywa wskazane jeśli zasięg wifi ma objąć więcej niż 1 piętro

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 16:09
Post: #54
RE: Dobór sprzętu pod LTE Play
(23-02-2015 09:51)mrrowek napisał(a):  sieci 2.4GHZ mogą sie zakłócać tak więc nie wiem czy lepiej. Anie prościei sprzedać te dwa i pukić jeden nap WDR3600. WNDR3700 czy tez WDR4300?

przeoczyłem ten fragment dyskusji i... nie zgadzam się absolutnie z kolegą mrrowek

jakkolwiek
0) należałoby przeprowadzić diagnostykę i ustalić przyczyny problemów z zasięgiem wifi - przeskanować sieci, znaleźć wolny kanał itd.

to jednak 2 AP są niemal zawsze lepsze niż jeden
1) w przypadku dużego obszaru - ogromnego mieszkania czy dużego domu czasem wypada zastosować nawet kilka AP, szczególnie jeśli ściany są wykonane z mocno tłumiących materiałów lub są szczególnie grube (takie bywają w przedwojennych kamienicach)

2) natomiast w typowym blokowisku tez warto często stosować 2 AP stosując obniżenie mocy wyjściowej, zamiast jednego z mocą ustawioną na maksa - wtedy obniżając zasięg zasadniczo tylko do swojego mieszkania obniżamy ewentualne narażenie na włamanie do sieci, czyli zwiększamy swoje potencjalne bezpieczeństwo

chociaż są nowe osiedla bloków zbudowanych z małych mieszkań - kawalerek i 2-pokojowych mieszkanek, gdzie w zasadzie jedynym rozwiązaniem jest życie "w pełnej symbiozie" z sąsiadami, a wręcz czasem zorganizowanie sąsiedzkiej akcji odkłócania wifi poprzez zmniejszenie mocy nadawania we wszystkich routerach w okolicy

wydawałoby sie, że prościej jest dowalić mocy u siebie na maksa, jednak nie daje to pożądanych rezultatów - wzajemne interferencje obniżają wydajność wszystkim

natomiast po akcji obniżania mocy wszyscy są bardziej zadowoleni - zmniejszone interferencje w mniej zapchanym eterze umożliwiają uzyskanie wyższych realnych prędkości, przy takiej akcji warto poruszyć też aspekt zdrowotny - mniejsze promieniowanie to potencjalnie mniejsze zagrożenie zdrowia (człowiek nigdy nie przebywał w takim zagęszczeniu pół elektromagnetycznych jakie mamy w wieku XXI więc tak naprawdę nie są znane ewentualne skutki zdrowotne życia w takim otoczeniu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2015, 14:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2015 15:39 przez oem.)
Post: #55
RE: Dobór sprzętu pod LTE Play
(25-02-2015 10:38)djdario napisał(a):  ... Ostatecznie pozostałem przy DLink dwr116 + E3372...

Rozważam zakup TP-Link TL-MR3420 lub D-Link DWR-116, który będzie wykorzystywany z modemem Huawei E3372. Słyszałem, że w/w TP-link nie wydala z tym modem i transfery nawet przy połączeniu LAN są dużo niższe niż z modemu wpiętego w komputer. Ponoć jest poprawa w TL-MR3420 od v2.2. Dlatego też rozważam zakup D-Link DWR-116. Stąd też pytania:
- czy porównywałeś różnice w transferach uzyskiwanych w Twojej lokalizacji, gdy modem był podłączony bezpośrednio do komputera oraz wpięty do D-Linka a zestaw ten był połączony z komputerem kablem LAN?
- jeśli tak, to czy różnice w transferach były marginalne czy drastyczne?
- z jakiej wersji firmware korzystasz w DWR-116?

Będę wdzięczny za info!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2015, 23:33
Post: #56
Dobór sprzętu pod LTE Play
DWR-116 nie testowałem osobiście, opieram się na doświadczeniu z DWR-921 - wydajność obu zestawów jest podobna - po prostu sieci LTE nie przekraczają zwykle 30 Mbit/s realnej szybkości, a to i tak blisko granicy WiFi standardu n dla 2,4 GHz i kanału 20 MHz.
Do tego osobiście mam problemy z przekonaniem się do marki D-Link, choć czasem zdarzały im się ciekawe urządzenia, to zwykle nie dawali sobie rady z oprogramowaniem do nich.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
oem (2015-03-22)
22-03-2015, 23:55
Post: #57
RE: Dobór sprzętu pod LTE Play
Serdeczne dzięki za info. Czyli z dwóch wymienionych przeze mnie modeli lepiej zostać przy TP-Linku 3420? Jak ten router się spisuje z modemem E3372? Czy faktycznie są duże różnice w transferach po LTE, gdy modem jest wpięty bezpośrednio do komputera a modem wpiętym do tego TP-Linka a całość połączona jest z komputerem kablem LAN? Zaznaczam, że planuję korzystać z softu fabrycznego oraz nie bawić się HUB-ami USB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 00:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015 00:22 przez jakubd.)
Post: #58
Dobór sprzętu pod LTE Play
Ważne uwagi - na sofcie fabrycznym E3372 nie próbowałem nawet podłączać. W czasach, gdy się w to zaczynałem bawić obsługi tego modelu nie było i Gargoyle był po prostu wymogiem.

W tym tygodniu zrobię chyba dla wszystkich testy w postaci artykułu na blogu osobnego na temat wydajności MR3420v2 z E3372 dla LTE dla operatora, u którego mam najwyższe szybkości w wybranych lokalizacjach - do tego w obu odmianach tego modemu (HiLink i nieHiLink) i też przez WiFi i po kablu. Będzie mnóstwo roboty, ale skończą się pytania i będzie gdzie przekierować pytających.

Na szybko: MR3420v2 z E3372 HiLink u najszybszego operatora w testowej lokalizacji (Orange LTE, 25 Mbit/s) - uzyskuję takie same szybkości bezpośrednio jak i poprzez MR3420, także przez zapchane WiFi w trybie n z kanałem 40 MHz.

Co do Huba - jak masz słaby sygnał, to bez niego modem będzie ci się resetował, ale zwykle problemu nie ma. Bez użycia przedłużacza USB prawdopodobnie zasięg WiFi będziesz miał mniejszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
oem (2015-03-23)
23-03-2015, 08:38
Post: #59
Dobór sprzętu pod LTE Play
MR3420v2 i E3372 to dość popularne urządzenia tak więc myślę, że test zainteresuje wiele osób.

Nie wiem w czy w ostatnim zdaniu Twojego postu jest błąd, czy czegoś nie rozumiem. Co miałeś na myśli pisząc o mniejszym zasięgu Wi-Fi bez przedłużacza USB?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 11:37
Post: #60
Dobór sprzętu pod LTE Play
Mnie taki test te interesuje, tylko jest bardzo pracochłonny Smile

Co do kwestii przedłużacza - złącze USB jest na tyle blisko układów WiFi, że zdarzają się zakłócenia z modemu, które utrudniają działanie modułu WiFi i zmniejszają jego zasięg - odsunięcie modemu od routera rozwiązuje problem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e5573 z Play rozłącza net na kompie 90tomash 26 16 174 14-01-2019 14:06
Ostatni post: szopen
  TP-Link TL-MR3420 v2 i E3372h-153 hlink z Play mshmaster 1 1 956 15-11-2018 14:24
Ostatni post: szopen
  Router z agregacją pasm pod PLAY kaliope 3 4 264 08-04-2018 22:45
Ostatni post: jakubd
  Jaki router LTE pod modem Huawei E3372h-153 HiLink (z Play)? chesuli 16 12 639 13-02-2018 00:15
Ostatni post: szmyrgar
  Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play TheHugo 14 10 996 22-09-2017 20:13
Ostatni post: szopen