[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
10-09-2017, 14:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2017 16:53 przez szopen.)
Witam, posiadam obecnie internet mobilny od Play i mam router bezprzewodowy na kartę sim (Alcatel Link Zone), który często gubi zasięg gdy chcę się połączyć np. kilka metrów w pokoju obok oraz trzeba go ładować... Prędkość też jest niezwykła bo to zazwyczaj 1,5Mb/s.
Myślałem nad tym, żeby kupić router:
tp-link TL-MR3420
http://tinyurl.com/y92wbbwe
oraz modem:
///mod: link był do kitu (to kopiuj+wklej z innego forum?), ale przypuszczam, że chodziło o M-Life ML0700
http://tinyurl.com/yaue5vvm
Przede wszystkim chciałbym zmieścić się w budżecie +- 200zł. Czy po zakupie tego i podłączając kablem rj-45 jest możliwe zwiększenie szybkości internetu? (nie jestem obeznany zbytnio w tym temacie)

Ewentualnie ten zestaw z portalu aukcyjnego (tp-link TL-MR3420 + Huawei E3131i ?):
http://tinyurl.com/yaht8utk

///mod: linki podmienione na niepozycjonujące
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 16:13
Moim skromnym zdaniem nie warto. Może to zabrzmi interesownie, ale mam na zbyciu sprawdzony zestaw:
Netgear MBRN3000 + Huawei E3131s-2. Cena do ugadania - dużo taniej.
Natomiast jakbyś mógł wtopić 300zł to polecam gorąco kupić nowy router ASUS RT-AC51U i nowy modem Huawei E3372h hilink i nowy kabel USB - jak dobrze poszukasz to w 300 zł się zmieścisz. Ale pierw sprawdziłbym zasięg i prędkości na LTE playa w tym miejscu - wystarczy smartfon z wgraną aplikacją speedtest.net
Jeżeli zasięg Play masz gdzie indziej i nie sięgnie stamtąd wifi to warto jeszcze zainwestować w kabel UTP - czyli z wtykiem RJ-45.
10-09-2017, 16:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2017 18:26 przez szopen.)
Niestety 300zł to stanowczo za dużo :/ ...Chciałbym maksymalnie wydać 200zł.
Speedtest z przed chwili:    
10-09-2017, 16:55
Jeżeli to na LTE masz taki wynik to spróbuj na 3g. Ten zestaw ode mnie jest wystarczający na 3g i już będzie skonfigurowany pod Play. Natomiast jeśli możesz wydać 200 zł to wystarczy chcieć - nawet zarobić na zbiorach owoców te 100 zł i kupić już nowoczesny w miarę sprzęt pod LTE.
10-09-2017, 17:44
Nie mam jak ustawić połaczenia 3G. Nie mam jak nawet ustawić cokolwiek w tym routerze.
10-09-2017, 18:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2017 16:54 przez szopen.)
słuszne posunięcie z tym 3G - często w Playu mam lepsze prędkości w 3G niż w LTE

natomiast jedną kwestię należałoby rozwiązać inaczej do testów - zamiast przez WiFi połączyć tego Alcatela z komputerem za pomocą kabla USB (raczej należy skorzystać z portu USB2.0, bo z portami USB3.0 bywają problemy z kompatybilnością, a USB1.1 spotykane jedynie w zabytkowych komputerach nie zapewnia wystarczającej szybkości), aby wyeliminować jakiekolwiek problemy powiązane z naturą sieci bezprzewodowych

jeśli to laptop to warto go wykorzystać do znalezienia najlepszego punktu na umieszczenie przyszłego modemu, czy obecnego modemo-routera

jeśli jest to możliwe, proponuję wyjść także na zewnątrz budynku w celach pomiarowych

pomiar sugeruję pod tym adresem
http://www.speedtest.net/
po wybraniu serwera Skynet DC w Warszawie
(automatycznie dobiera serwery najbliższe regionalnie nie zawsze dające miarodajne wyniki)

1,5Mbps w niektórych lokalizacjach można traktować jako normalną prędkość osiągalną na łączach operatorów komórkowych, sam w/w modem-router Alcatela może nie jest najwyższych lotów, ale stawiam raczej na lokalne przeciążenie sieci niż na jego problemy z wydajnością

TheHugo napisał(a):Nie mam jak ustawić połaczenia 3G. Nie mam jak nawet ustawić cokolwiek w tym routerze.
a dlaczego?

1) wchodzisz przez przeglądarkę pod adres jego webUI
http://192.168.0.1
(ewentualnie pod
http://mobile.hotspot
ale ten adres może być inny w brandowanych wersjach)

2) rozłączasz połączenie z internetem (bez tego nie da się zmieniać ustawień)

3) modyfikujesz ustawienia w/g swoich potrzeb

4) łączysz się ponownie z internetem

PS jeśli nie znasz hasła do webUI, to brzmi ono:
admin

jeśli ktoś zmienił te ustawienia (mam na myśli głównie hasło do webUI), to zresetujesz go do ustawień fabrycznych wciskając równocześnie oba klawisze (power i WPS) przez przynajmniej 6 sekund - kontrolka LED powinna mrugnąć 4 razy niebiesko

TheHugo napisał(a):Niestety 300zł to stanowczo za dużo :/ ...Chciałbym maksymalnie wydać 200zł.
Speedtest z przed chwili: [attachment=2535]
no ja tam widzę ponad 5Mbps, a nie 1,5Mbps

wierzysz w reklamy? - zajrzyj do regulaminów - tam zawsze występuje słowo "do" przed jakąkolwiek wspomnianą prędkością połączenia

edit: muszę to napisać, bo wcześniej nie było okazji, a moderując pierwszy wpis pytającego zauważyłem jakie tam były propozycje - zdecydowanie odradzam wszystkie z nich
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-09-2017, 18:43
Ja i tak bym sprawdził 3g. W a2 w 3g miałem ok 6 Mbps, a w LTE 1 czy 2 Mbps. I sprawdziłbym KAŻDE miejsce co 5 cm!
10-09-2017, 19:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2017 19:11 przez szopen.)
Ekonomista napisał(a):Może to zabrzmi interesownie, ale mam na zbyciu sprawdzony zestaw:
Netgear MBRN3000 + Huawei E3131s-2.
zabrzmiało interesownie ;P - na tym sprzęcie tylko 3G
ale faktycznie poniżej 300zł to ciężko znaleźć cokolwiek

z tym, że ja sugeruję jednak sprawdzenia zasięgu i faktycznych możliwości operatora, bo coś mi się zdaje, że pompowanie kasy w sprzęt nie ma wielkiego sensu

można w sumie wykorzystać obecnego alcatela w charakterze modemu, (choć nie jest to najlepsze posunięcie, podpinając go do routera przez właśnie USB - odpadnie konieczność ładowania, bo będzie stale zasilany, z tym, że w takich warunkach pracy prędzej czy później jego akumulator będzie do wyrzucenia, a nie wiem czy on jest w stanie pracować z wyjętym akumulatorem - to w sumie można sprawdzić) wtedy całe 200zł można przeznaczyć na router,

niestety do tego dochodzi konieczność testów z jakimi routerami on będzie pracował (jak znam życie, to pewnie nie będzie do wykorzystania fabryczne oprogramowanie routera lecz raczej jakieś alternatywy - gargoyle/LEDE/DDwrt itd.)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-09-2017, 21:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2017 21:56 przez Ekonomista.)
szopen napisał(a):Ekonomista napisał(a):
Może to zabrzmi interesownie, ale mam na zbyciu sprawdzony zestaw:
Netgear MBRN3000 + Huawei E3131s-2.
zabrzmiało interesownie ;P - na tym sprzęcie tylko 3G
ale faktycznie poniżej 300zł to ciężko znaleźć cokolwiek
No nie ukrywam, że mam interes w opchnieciu sprzętu, który jest teraz dla mnie zawalidrogą. Natomiast, jeżeli okaże się, że z obecnego routera kolega już nic nie wyłuska to miałby przynajmniej sprawdzony zestaw do karty, za którą musi płacić. Nie myślę zdzierać, więc miałby dużo taniej niż zestaw z linku do Allegro choćby. Polecam jednak drugi zestaw, który sam używam od jakichś dwóch miesięcy i tylko raz musiałem zrestartować i wg mnie to max jakość/cena. Jeśli się mylę, bo od dwóch miesięcy z natury rzeczy nie jestem na bieżąco, to proszę mnie poprawić.

Swoją drogą nie rozumiem o co Ci chodzi z tym słabym zasięgiem "w pokoju obok"? Szukaj najlepszego miejsca i jak znajdziesz to się go trzymaj jak Ruscy Kaliningradu, a nie szukasz dziury w całym. Jeśli chodzi o zasięg wi-fi jak się domyślam potrzebny wszędzie w mieszkaniu, który zapewne nie daje mobilny router, to trzeba dążyć do routera stacjonarnego i to najlepiej z antenami do wifi. Później można rozbudować o access pointy ale to już wymaga więcej pieniędzy i czasu.
12-09-2017, 18:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2017 19:30 przez szopen.)
RE: Router + Modem GSM do 200zł pod internet od Play
///mod: wywaliłem zbędne elementy cytatu, obrazki wrzucamy jako załączniki

szopen napisał(a):TheHugo napisał(a):
Nie mam jak ustawić połaczenia 3G. Nie mam jak nawet ustawić cokolwiek w tym routerze.

a dlaczego?

1) wchodzisz przez przeglądarkę pod adres jego webUI
http://192.168.0.1
(ewentualnie pod
http://mobile.hotspot
ale ten adres może być inny w brandowanych wersjach)

2) rozłączasz połączenie z internetem (bez tego nie da się zmieniać ustawień)

3) modyfikujesz ustawienia w/g swoich potrzeb

4) łączysz się ponownie z internetem

Nie mogę żaden z linków wejść, nawet po resecie (http://scr.hu/8gcj/d2m4l     ), gdy rozłączam internet dalej nie mogę zmienić na 3g :/
Speedtest z wi-fi, kiedy tylko ja używam internetu: http://scr.hu/8gcj/densn    
Odpowiedz