Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Dobór sprzętu pod LTE Play
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Przymierzam się do przedłużenia umowy z Play. Tym razem chciałbym zacząć korzystać z LTE.
Około 10 km ode mnie znajduje się nadajnik Play 1800.

Chciałbym zaopatrzyć się w sprzęt, który niedużym kosztem pozwoli mi cieszyć się wyższymi prędkościami Internetu.

Obecnie korzystam z routera TP Link TL-MR 3420 v2, czy ten sprzęt się sprawdzi? Jaki modem będzie najlepiej z nim współpracował? Czy może to być Hi Link E3272?

Jeśli chodzi o antenę, to zastanawiam się nad tą konkretną: http://www.cybertech.com.pl/p130,antena-...-mimo.html
wybór sprzętu jest sensowny, niestety nikt nie jest w stanie zagwarantować, że uzyskasz połączenie przy takiej odległości od stacji bazowej nawet przy użyciu całkiem sensownych anten

PS sieć LTE Playa jest dość mocno obciążona ze względu na promocję darmowego LTE, jakie prędkości osiągasz teraz i w której sieci (jak podejrzewam masz w tej chwili Play w 3G marketingowo nazywanym 4G)?
Dokładnie, obecnie mam Play 3G, prędkości w granicach 8 megabitów.
Liczę na to, że LTE będzie działać całkiem przyzwoicie, bo nadajnik znajduje się w mniejszej miejscowości i mam nadzieję, że nie będzie tak bardzo obciążony. Przynajmniej teraz tak jest z 3G, działa calkiem nieźle o każdej porze. Ale pewnie LTE rządzi się swoimi prawami...

Czy do tego routera powinienem zastosować hub?
janusz91ff napisał(a):Czy do tego routera powinienem zastosować hub?
prawdopodobnie tak, ale zasadniczo konieczność użycia huba zależy od poboru prądu przez modem, a to z kolei zależy od osiąganej siły sygnału ze stacji bazowej (a właściwie to konieczności wypromieniowania odpowiedniej mocy w jej kierunku, ale jest to oczywiście powiązane z siła odbieranego sygnału)

generalnie - aktywnego huba trzeba dokupić w momencie zauważenia niestabilnej pracy modemu przy niskich wskazaniach siły sygnału, jeśli modem pracuje stabilnie hub nie jest konieczny
Nie znam się na tym, ale skoro odległość od stacji bazowej jest znaczna, wiec sila sygnału może być słabsza. W sumie mógłbym od razu kupić ten hub. Tylko nie bardzo wiem jaki. Ktoś opisywał bardzo podobną konfigurację sprzętową z zastosowaniem huba LogLink UA0085, podbno się sprawdzał. A może jednak inny?
założenia - powinien być to hub usb 2.0 aktywny, najlepiej wybierać modele wyposażone fabrycznie w zasilacz (5V minimum 1,5A, dla 4 portowego huba fabryczny zasilacz powinien mieć obciążalność 2A lub 2,5A),

ponieważ niestety na rynku są dostępne też "wynalazki" które mają wprawdzie gniazdo zasilacza, ale nie radzą sobie z zasilaniem modemu nie chcę doradzać modeli nietestowanych w trudnych warunkach (u mnie modem pracował z routerem bez huba, a obecnie nie używam takiego typu dostępu do sieci)

z tego co pamiętam problematyczne były huby tracer 4-portowy i media-tech bodajże 6- albo 7-portowy
niestety konkretnych modeli nie jestem w stanie podać
Ja zaczął albo od kupna samego modemu i startera, albo pakietu na próbę 7 dni - odległość jest taka, że nawet przy widoczności stacji bazowej może być słabo z sygnałem.
No i nie ma pewności, że stacja bazowa faktycznie działa.
co racja to racja - nie warto przeinwestować eksperymentu, który ma małe szanse powodzenia
Ostudziliście moje zapędySmile
Stacja bazowa do 3g znajduje się w tej samej lokalizacji co LTE, wydawało mi się, że skoro teraz dzięki antenie nam stabilny i dość dobry sygnał 3g, to i z LTE powinno być podobnie. Wychodzi na to, że to jednak nie jest takie proste. Nie mam absolutnej pewności, że nadajnik LTE już działa, wiem tylko tyle, że ma pozwolenie, ponadto wg mapki Play zasięg LTE na zewnątrz budynków kończy się jakieś 3-4 km
od mojego miejsca zamieszkania. Może na razie kupię jedynie starter i włożę do Lumii 820, a potem będę szukał zasięgu w pobliżu miejsca zamieszkania.
Generalnie zasada jest taka ze im wyzsza częstotliwość tym sygnał będzie miał mniejszy zasięg.
Kiedys ZSZ mówił ze będzie się skupiał na rozbudowie szybkiego internetu wiec strategia może być taka ze duze miasta infrastruktura Aero2, poza np. Sferia oczywiście uzupełniana przez Plus dla jego i CP potrzeb.
Wszystko w jednej grupie ale jak wiadomo różne przeplywy mogą powodować nabijanie kosztów dla rozliczeń na Cyprze.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Przekierowanie