Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Dobór sprzętu pod LTE Play
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Dzięki za odpowiedź. Faktycznie, nie pomyślałem o zakłóceniach z modemów.
Witam
Wedle zasady: jak się nie ma co się lubi co się lubi co się ma
będę korzystał z LTE play jako podstawowego łącza domowego
Będzie do tego podpięte ze 3 pc i 5 urządzeń mobilnych.
Przeznaczenie stricte amatorskie (www, yt, streamy itp)
Potrzebuję do tego modem i router do ok 350 zł
Pozwoliłem sobie odkopać posta z zapytaniem czy taki zestaw będzie sensownie funkcjonował?
(24-02-2015 22:28)jakubd napisał(a): [ -> ]Play oferta świetna, (ciach), raczej E3372 teraz dają
(ciach) a jak tani - to MR3420 z OpenWRT.

Czy może w tym budżecie coś innego warto?
Poszukaj, an allegro trafiają się używane (lub mało pewnych źródeł) Dovado Tiny bardzo tanio - ten sprzęt warto.
Jak chcesz koniecznie nowy, to warto jeszcze TP-Link WR1043ND v2 (ale v2, nie v1) - tutaj obsługa modemów TYLKO po zmianie na alternatywny soft Gargoyle.
Dla eksperymentatorów - NetGear WNDR3700v4 (dla eksperymentatorów, bo nie działa tutaj Gargoyle - ten jest tylko dla v2, trzeba więc używać specjalnej kompilacji OpenWRT z interfejsem typu LuCI, który jest dość zagmatwany w kwestii konfiguracji).
Inne modele TP-Link jeszcze są ze średniej półki, ale chyba droższe (coś 4300), ale tego nie testowałem, tylko dobre opinie mam zebrane.
@jakubud dzięki
a że potrzeba mi 3x Lan to odpada Dovado Tiny (tylko 1 Lan)
Pozostaje wybór pomiędzy Tp-linkami WR1043ND i WDR4300
pozostaje mi trochę poczytać i się zastanowić Smile
Do dovado dokupujesz najtańszy switch i już masz portów ile chcesz. Dovado Pro i Dovado 4GR mają 4 porty, ale są droższe i rzadsze w tym drugim obiegu.
Witam.
Szukam sprzętu odpowiedniego do mojego domu.
Testuję internet mobilny LTE w PLAY obecnie na Samsungu S4 (udostępniłem łącze na laptopa).
Zrobiłem test i oto wyniki jakie zanotowałem na speedtest.net:
- udostępnione przez kabel usb
http://www.speedtest.net/result/4437070717.png
[Obrazek: 4437070717.png]
- udostępnione przez wi-fi
http://www.speedtest.net/result/4437194212.png
[Obrazek: 4437194212.png]
Nie wiem skąd takie różnice.

Czy modem + router może dać gorsze wyniki niż te na smartfonie. Obecnie mam Netię 10 Mbts, ale ostatnio słabo działa dlatego zastanawiam się czy zrezygnować.

Poczytałem kilkanaście wątków na waszym forum i obejrzałem oferty na alledrogo (sortując po tych kupowanych najczęściej). Mam pytanie choć po tym co przeczytałem na forum może nie być takie proste.
Które z poniższych sprzętów polecacie, a które skreślić od razu i jeżeli można wiedzieć dlaczego:
-Router TpLink TL-MR3220 v2 czy dopłacać do TL-MR3420 v2 czy może jakiś TPlinka
- używany DOVADO tiny ( na razie takich prędkości nie ma, ale myśląc przyszłościowo czy warto brać go pod uwagę jeżeli możliwości DL tego routera to max 100 Mbps)
- czy jedyny rozsądny modem to Huawei E3372 (skąd takie różnice cenowe dla tego modelu) i czy obowiązkowo dodatkowe zasilanie.
- czy może od razu MODEM ROUTER 4G ZTE MF93D (DL też 100 Mbts)

Nie chciałbym wydawać na początek dużo kasy, a nie mam możliwości pożyczenia sprzętu, na którym przetestowałbym LTE, ale nie ukrywam, że głównym priorytetem chciałbym, żeby była STABILNOŚĆ pracy sprzętu i łącza.
Jeżeli chodzi o zasięg Wi-fi to będę użytkował internet w domu jednopiętrowym.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc lub dyskusję.
tomatos
Ile urządzeń masz zamiar podłączyć?

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
tomatos dodaj jeszcze:
-gdzie (miejscowość/kod pocztowy) łapiesz ten sygnał
-ile i jakie urządzenia planujesz podpiąć do sieci
Miejscowość 62-570 Rychwał woj. WLKP.
1x urządzenie po LAN
max 4x Wi-Fi (ale tylko sporadycznie).
Dovado Tiny* (116 zł) + Huawei E398** (110 zł), ogólnie całość z przesyłką < 250 zł => chyba najlepszy współczynnik cena/jakość/stabilność;

*wiem monotonnie odwołuje się do DOVADO Smile

**aktualnie są dwie fajne aukcje 99 zł i 110 zł z anteną (ta już przepadła);
Czy HUAWEI E398 to lepszy sprzęt od E3372?
To zależy o co pytasz.
E398u-1 (wersja ma znaczenie) to sprzęt kategorii 3, maksymalnie 100 Mbit/s, nie ma pasma B20 (UMTS 800 MHz), czy mocne gniazda antenowe TS-9. Jest przy tym najstabilniejszym urządzeniem 3G/LTE, z jakim miałem do czynienia.
E3372 ma wszystko co potrzebne współcześnie (B20, kat4 dla LTE), do tego mnóstwo możliwości modyfikacji (w tym HiLink<->tradycyjny), jednak to typowa konfiguracja robiona masowo i na szybko. Jednak działa szybko i dość niezawodnie i teraz go polecam.
Ok.
Widzę, że wybór modemu mam załatwiony E3372 (czy kupując go muszę zastosować alternatywne oprogramowanie).
Wracając do routera DOVADO TINY. Nie znam się na takich sprzetach, ale czy minimalizm produktu nie wpływa na stałą pracę sprzetu. Wcześniej maiłem Tp linki na stałym łączu i można powiedzieć że pracowały dobrze.
Czy lepiej wziąć tego DOVATO TINY (DL do 100Mbts) używanego (i E3372 z czy bez Hilink), czy TL-MR3420 v2.2 jak ten
http://allegro.pl/router-tp-link-3g-4g-m...83630.html (błąd w tytule aukcji)?
(16-06-2015 20:06)tomatos napisał(a): [ -> ](...) na razie takich prędkości nie ma, ale myśląc przyszłościowo czy warto brać go pod uwagę jeżeli możliwości DL tego routera to max 100 Mbps) (...)
Nie chciałbym wydawać na początek dużo kasy (...)

-w zasadzie jedno wyklucza drugie;
-a dodatkowo zanim realna przepustowość będzie wynosić stałe >100 mega dla użytkownika końcowego...

-------------------------------------------------------------------------------------------------

(17-06-2015 11:11)tomatos napisał(a): [ -> ](...) ale czy minimalizm produktu nie wpływa na stałą pracę sprzetu. Wcześniej maiłem Tp linki na stałym łączu i można powiedzieć że pracowały dobrze. (...)

w skrócie:
-„bebechy” to jedno, a drugie „oprogramowanie”;

-jak słusznie zauważono w jednym z tematów dotyczących DOVADO, ich „sukcesem” poza nieźle zaprojektowanym sprzętem jest przede wszystkim oprogramowanie i jego rozwój;

[attachment=1554]
urządzenie od 2011-05-06; ostatni FW z 2015-05-26;

-ciężko będzie znaleźć drugiego producenta który tak długo, skrupulatnie, informując o zmianach, rozwija oprogramowanie do swoich urządzeń; prawda, że czasami to tylko dodanie „nowego modemu” ale w większości coś w tym jest;

-w nawiązaniu do „stabilności”, z punktu widzenia praktyka: stabilność działania przy rozdzielaniu sygnału ze stałego łącza a stabilność infrastruktury przy rozdzielaniu LTE to dwie różne rzeczy; w tym drugim przypadku dochodzi dość dużo zmiennych, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na sposób działania lub raczej niedziałania;
Dovado, także Tiny, uchodzi za najbardziej stabilny sprzęt na rynku i potwierdzają to moje testy.
Dziękuję jeszcze raz za pomoc przy wyborze urządzeń.
Jeszcze jeżeli możecie napisać czy E3372 z czy bez Hilink.
Chciałbym kupić z fakturą , może jakiś konkretny link z aledrogo (gdzieś przeczytałem, że warto żeby miały także Cell ID)

A testowaliście może ten modem z dowolnym routerem 5Ghz, i czy wypada on lepiej?
Co to jest HiLink masz tutaj:
http://jdtech.pl/2013/10/huawei-e3131s-2...ilink.html
Jak do starszych i wolniejszych routerów, to lepiej HiLinka. Mniejsze też problemy ze zgodnością. Tradycyjny jest wymagający i trudno mi powiedzieć teraz od ręki, który z Dovado działa lepiej.
Routery z 5GHz - tego jest mnóstwo. Ja maltretowałem go z Gargoyle na WNDR3700, ale zabytkowej wersji v2 - działał bardzo fajnie, ale v2 jest nie do kupienia. v4 znowu wymaga szukania specjalnej wersji kompilacji i jest tylko OpenWRT z LuCI. Ale działa dobrze, jednak aktualizacje są dość rzadkie, bo nie ma oficjalnego wsparcia.

Zawsze możesz podłączyć Dovado do routera w 5GHz i tak udostępnić sygnał dla tego pasma WiFi.
MR3420 zaczął nawalać, więc podpinam się pod temat:
Szukam routera który obsłuży E398 w PLAY po LTE. Może to robić tylko na CFW.
Nie zależy mi na switchu ani wodotryskach, chcę tylko żeby był tani i przyzwoitej jakości.
Czy jest coś poza Dovado Tiny i MR3420 v2 godnego polecenia w cenie poniżej stu złotych?
Dovado poniżej 100 PLN to tylko te z dziwnego źródła - normalna cena to około 400 PLN.
A co dzieje się z MR3420?
WiFi zanika albo nie nawiązuje połączenia przez modem. Jak zrestartuję i przelecę opcje w interfejsie to przez chwilę jest ok, a potem znowu wszystko gubi.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie