[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak sygnału ze stacji bazowej PLUS-a
05-02-2014, 21:01
Post: #1
Brak sygnału ze stacji bazowej PLUS-a
Witam,
mieszkam w okolicy Horyńca-Zdroju na Podkarpaciu, a dokładniej Świdnica (taka wieś obok). Od niedzieli żaden z moich modemów (stary E367u-8 i nowiuteńki E3131s-2 tradycyjny) nie widzi stacji bazowej PLUS-a w Horyńcu. Dosłownie w każdym z programów (menedżer Cyfrowego polsatu do E367 i PLAYA do E3131) jak i w top netinfo wskazanie siły sygnału wynosi 0%.
Faktem jest że aby korzystać z Aero musiałem zakupić antenę a konkretnie "Antena GSM 20-elementowa ATK 20/850-960 MHz" i na niej do niedzieli wszystko działało bezproblemowo.
Wykluczyłem ze swojej strony chyba wszystkie możliwe awarie. Antena jak stała tak stoi, przebić na przewodzie nie ma, podobnie na konektorze do gniazd w modemach, oba modemy sprawne (w Lubaczowie bez problemu połączyły się z Aero), wirusów na komputerze brak.
W końcu obstawiłem ze może jeden z nadajników stacji bazowej skierowany w moją stronę uległ uszkodzeniu, więc wybrałem się z laptopem i modemem w wycieczkę w około BTS-a i okazało się że z żadnej strony modem nie widzi sygnału.

A teraz moje pytanie, gdzie zadzwonić aby zgłosić potencjalną awarię stacji bazowej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 23:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2014 23:20 przez u900.)
Post: #2
Brak sygnału ze stacji bazowej PLUS-a
Niestety nie jest to awaria, wine za brak dostepu do BDI w duzej czesci Podkarpacia i Lubelszczyzny ponosi operator po stronie ukrainskiej. Sygnal zaklocajacy pochodzacy z Ukrainy stal sie tak mocny ze nie mozliwosci korzystania z pasma, w ktorym pracuje BDI. Niestety, Ukraina nie stosuje sie do miedzynarodowych ustalen i nie chce wylaczyc swoich stacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 23:16
Post: #3
Brak sygnału ze stacji bazowej PLUS-a
Skąd ta informacja?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2014, 23:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2014 23:39 przez nyper.)
Post: #4
RE: Brak sygnału ze stacji bazowej PLUS-a
To straszne gdyby to była prawda Sad ,od niedzieli nie mam dostępu do AERO2, rano dzisiał działało dosłownie kilkanaście minut,
BOK odpisał że przebudowują stację na terenie kraju i taka sytuacja może potrwać.

Janukowycz musi odejść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 01:21
Post: #5
Brak sygnału ze stacji bazowej PLUS-a
Zły Janukowycz stawia BTS-y, żeby trollować użytkowników BDI Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 12:56
Post: #6
Brak sygnału ze stacji bazowej PLUS-a
Nie jestem przekonany że jest to wina Ukraińskich nadajników, gdyż do tej pory wszystko chodziło jak należy. Poza tym z tego co mi wiadomo na terenie Horyńca są jedynie nadajniki pracujące na częstotliwości 900MHz (T-Mobile i Orange) i jedynie Plus ma tu (według zapewnień pana w salonie w Lubaczowie) najmocniejszy nadajnik, ba nawet powinien działać LTE Plusa w Horyńcu. Więc gdyby Ukraińskie nadajniki powodowały jakiekolwiek zakłócenia, nie mógłby teraz napisać tego posta korzystając z internetu w telefonie w T-Mobile.
Dodatkowo jakieś 15 min temu na E3131 pojawiła się sygnał, nawet dało się zalogować do Aero w Roamingu Plusa, ale brak dostępu do internetu cały czas. Martwi mnie to że mimo zalogowania do Aero w menedżerze Playa przy wskazaniu siły sygnału co chwilę zmieniana jest czeczotowatość z której aktualnie korzysta modem, a mianowicie ciągle przeskakuje pomiędzy WCDMA i HSPA+ (wiem że powinien trzymać cały czas tą). Natomiast w top netinfo w ustawieniach pasm, przy zaznaczonym tylko "W900" nie widzi żadnego sygnału, przy zaznaczonym "Wszystkie" pojawia się sygnał i dane BTS-a. Więc ewidentnie jest coś nie tak z częstotliwością 900 MHz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 13:36
Post: #7
Brak sygnału ze stacji bazowej PLUS-a
To są zakłócenia z Ukrainy, ale wzmocnione przez efekt tzw. tropo - odbicia od troposfery. Właśnie przechodzi nad wschodnią Polską taki układ pogodowy, że pojawił się efekt tropo i "przywiał" do nas zakłócenia 900 MHz z Ukrainy - http://jdtech.pl/2014/02/zaklocenia-umts...olski.html

Samo skakanie UMTS<->HSPA to nie jest skakanie po częstotliwości, tylko między technologiami połączenia - jak nie korzystasz z sieci intensywnie, to jesteś zrzucany do UMTS, aby zapewnić możliwość skorzystania z tej technologii innym, a dodatkowo zmniejszyć zużycie prądu w modemie i w sieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 14:17
Post: #8
Brak sygnału ze stacji bazowej PLUS-a
Z tym skakaniem UMTS<->HSPA to się zgadzam, a co do zakłóceń z Ukrainy to eh... pozostaje czekać aż je "wiatr rozwieje". Mimo wszystko dziękuję za wyjaśnienie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-02-2014, 14:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2014 14:21 przez nyper.)
Post: #9
Brak sygnału ze stacji bazowej PLUS-a
Chciałbym , poinformować że w powiecie janowskim i prawdopodobnie kraśnickim (miejscowość Potoczek) już działa. przynajmniej od godziny jest Ok, od niedzieli nie działało w ogole.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak możliwości uzyskania kodu captcha. mikołaj 11 3 611 30-07-2020 10:34
Ostatni post: jakubd
  LG G4S - brak Aero2 LTE spag 1 3 851 09-06-2018 16:55
Ostatni post: jakubd
  Brak możliwości zalogowania się do sieci / brak lub niewłasciwa karta SIM Michal_B 2 4 370 19-11-2017 17:56
Ostatni post: jakubd
  brak aero bagy 2 5 016 27-09-2017 01:59
Ostatni post: jakubd
  Brak połaczenia - aero2 Agata123 10 11 751 26-04-2016 14:03
Ostatni post: jakubd