[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF60
11-10-2012, 20:14
Post: #121
RE: ZTE MF60
Witam, kupiłem ten router, pudełko z napisami chińskimi i niemieckimi t-mobile. Napis Limited Service, przy ręcznym wyszukiwaniu widzi tylko plus 26001, tmobile, orange i play. Nie mogę połączyć się z aero2, sieć plus ma status availble, ale nie łączy. Apn skonfurowany, jestem w zasięgu aero2 bo na telefonie mi działa. Bardzo proszę o pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2012, 20:53
Post: #122
RE: ZTE MF60
Podjedź bliżej nadajnika Aero2 (żeby jego sygnał był lepszy) i zobacz, czy się mu uda zalogować. Mam nadzieję, że ten router ma UMTS 900 MHz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-10-2012, 21:14
Post: #123
RE: ZTE MF60
na telefonie mam sygnał 100%, jak sprawdzić inaczej czy ma 900 mhz ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 12:59
Post: #124
RE: ZTE MF60
Masz sygnał 100% po włożeniu karty Aero2?

Ogólny artykuł (aktualny tylko częściowo - Aero2 już w eterze nie ma):
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-jak-spraw...ialal.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 14:01
Post: #125
RE: ZTE MF60
Mam to samo co użytkownik ropurt. Lipa naciąłem się na allegro. Na modemie udało mnie się odpalić heyah, plus, play nie działał
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2012, 16:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2012 16:22 przez commanddos.)
Post: #126
RE: ZTE MF60
Przeczytałem Wszystkie strony z tego wątku oraz dość dokładnie przetrzepałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i nie znalazłem jak dotąd odpowiedzi. Zatem opiszę wam całą historię w sposób chronologiczny może komuś z was uda mi się pomóc.
Kupiłem modem ZTE MF60 jakoś tak w wakacje specjalnie pod karę AERO. Nie było problemu poszedł za pierwszym razem, znalazł sieć Cyfrowego Polsatu i po skonfigurowaniu APN podłączył się pięknie i bez najmniejszych problemów. Śmigał do czasu, kiedy to operator AERO przysłał mi drugą kartę sim zaznaczając, że stara zakończy żywot z dniem 1go października. Jak zapowiedzieli Tak też się stało. Karta przestała działać. Wsadzam nową i ..... lipa

Nie znajduje sieci chociaż stara działała a w miejscu gdzie przebywam na starej miałem wszystkie kreski zasięgu. Dłubię i dłubię, kombinuję jak teściowa w studni i nic. Firmware niemieckojęzyczny (nie wiem jakiej sieci) ale jakoś się udaje okiełznać. Poirytowany zresetowałem router do ustawień fabrycznych. Potem lekko się załamałem bo wraz z ustawieniami fabrycznymi usunęło mi wgrane drivery do Windowsa i przestało mi go widzieć w systemie. Drivery mam już zainstalowane w Windzie zanim wymienili mi kartę więc powinien być wykrywalny a go nie widać!. Dodatkowo nie mam dostępu do zainstalowanej w routerze karty pamięci. Nie widać również na wyświetlaczu stanu baterii ani tez stanu ładowania kiedy go podłączam przez kabel USB.
Ale to nic. Najdziwniejsze jest to, że skonfigurowałem modem tak jak uprzednio jak łączyłem się do AERO tyle tylko że wybrałem sieć Plusa i... zadziałało. Łączy się przez sieć Plusa ( taka wyświetla mi się na ekraniku oraz na stronie do konfiguracji routera ) Nic nie rozumiem o co chodzi. Cyfrowego Polsatu nadal nie widzi a śmiga jak ta lala.

W związku z tym mam do koleżeństwa pytania

- Jak i skąd ściągnąć firmware do tego routera w wersji anglojęzycznej bo od niemieckiego cierpnie mi skóra?
- Jak wgrać drivery zainstalowane fabrycznie do routera i skąd je wziąć? ( strona producenta jest jakaś dziwna i nie ma tam potrzebnych informacji)
- jak spowodować by był widoczny po podłączeniu go kabelkiem USB?

Pominę pytanie dlaczego karta Sim pracuje na ustawieniach AERO w sieci Plus......

Bardzo gorąco proszę o pomoc a jeśli potrzebowalibyście jakichś dodatkowych informacji chętnie ich udzielę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2012, 17:10
Post: #127
RE: ZTE MF60
Nie ma firmware alternatywnego dla brandowanych MF60. Na razie.
Sterowniki są wbudowane w router - podłącz przez USB do innego komputera i je po prostu skopiuj.
Problem z USB prawdopodobnie związany jest z jakimś problemem w sterownikach w twoim komputerze. Jedyna gwarantowana metoda - reinstalacja Smile Diagnostyka może być męcząca, a rozwiązanie np. tak bezsensowne, jak wyłączenie firewalla, czy deinstalacja sterowników od drukarki lub innego modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2012, 20:28
Post: #128
RE: ZTE MF60
Podłączałem, Nie widać routera nawet z dwóch różnych kompów. Jeden stacjonarny z win7 , drugi lap z XP. Tak więc to nie jest wina systemów.
Czy jest jakikolwiek firmware dla niebrandowych? Podejrzewam że ten router nie jest brandowy bo zazwyczaj na obudowie jest logo operatora a ten jest "czysty" tyle tylko, że niemieckojęzyczny.
Kombinacje z firewalami już przechodziłem, to nie to....
Mam jeden Lap z najczystszym systemem XP beż żadnych wodotrysków czy programów. Po prostu czysty XP tak jak powinien wyglądać lap zaraz po odpakowaniu z pudełka. Na nim też nie widać.
Jestem w kropce......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2012, 20:57
Post: #129
RE: ZTE MF60
A czy komputer wykrywa jakiekolwiek urządzenie po podłączeniu routera? Czy kabel, którym go podłączasz, w ogóle ma żyły do transmisji danych? (działa z innym urządzeniem, np. telefonem)

Firmware pojawił się tutaj:
http://blog.brightpointuk.co.uk/zte-mf60...-available
Ale nie wróżę sukcesów - dotyczy tylko routerów z oferty tej firmy z UK.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2012, 13:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2012 13:51 przez commanddos.)
Post: #130
RE: ZTE MF60
Router jako taki działa! Wykrywa mi wszystkie urządzenia WIFI i działa z nimi perfekcyjnie po sieci plusa
- nie ma na wyświetlaczu i w parametrach sieci Cyfrowego Polsatu więc jak już pisałem wszystko chodzi jakby po Plusie. ( a przynajmniej taka mi się na routerze sieć wyświetla) Łączy się do niej i transfer jest OK.

Komputer nie wykrywa mi routera. Wszystko inne jak najbardziej.

Zaraz sprawdzę ten firmware z linka.....

Właśnie zdałem sobie sprawę, że ten firmware już próbowałem wgrać. Niestety bezskutecznie

2012.10.1 21:39:52ˇŞˇŞ
2012.10.1 21:40:33ˇŞˇŞChecking device...
2012.10.1 21:40:45ˇŞˇŞThe version is not matching! Please check the software version!

Nadal jestem w kropce... Ale serdecznie dziękuję za chęci niesienia pomocy. Może komuś się uda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2012, 20:14
Post: #131
RE: ZTE MF60
Pytałem się, czy po podłączeniu przez USB wykrywane jest jakiekolwiek urządzenie USB - Windows wydaje zwykle charakterystyczny dźwięk wykrywania nowego urządzenia.

Firmware - tak jak mówiłem - nie zadziała. Poza tym wymaga... działającego połączenia przez USB.

Aha - i spróbuj inny kabel.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2012, 13:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2012 13:27 przez commanddos.)
Post: #132
RE: ZTE MF60
Oczywiście, że są wykrywane inne urządzenia. To nie jest wina systemu / ów (sprawdzałem na Win7 i XP). To samo na obu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2012, 16:49
Post: #133
RE: ZTE MF60
Cholera, niejasno piszę Smile
Czy Windows wykrywa jakiekolwiek urządzenie USB po podłączeniu modemu MF60? Bo jeżeli nic się nie dzieje, to poza winą modemu moze być wina kabla - co powtórzyłem już kilka razy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 19:16
Post: #134
RE: ZTE MF60
Witam i pozdrawiam. Mam ZTE MF60 z T-mobile na karcie Aero2. Zasieg dobry, jestem stosunkowo blisko nadajnika. Chodzi praktycznie na okraglo na zasilaniu sieciowym udostepniajac net 1 komputerowi przez wifi... ale przy takim uzytkowaniu raz dziennie sie wiesza. Wszystko gasnie, nie reaguje na przyciski, pomaga jedynie wyjecie baterii, po czym wszystko jest ok. Radzicie reklamowac ten egzemplarz, czy jest to typowa przypadlosc badz co badz przenosnego routera?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-11-2012, 19:55
Post: #135
Odp: ZTE MF60
Reklamuj jak masz gwarancję, przynajmniej sprawdzą

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-11-2012, 01:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2012 01:29 przez jakubd.)
Post: #136
RE: ZTE MF60
Niestety MF60 to dość tani sprzęt i po prostu NIE NADAJE SIĘ do pracy ciągłej - sprawdziłem to na różnych urządzeniach i jedynie Sierra Wireless za 5x tyle działa 100% niezawodnie.
Jeżeli zapewnić MF60 dobre warunki pracy - m.in. chłodzenie - to dzielnie daje sobie radę. Ale znacznie lepszym i stabilniejszym rozwiązaniem do domu jest choćby zestaw MR3420+E3131 - i do tego tańszym.
MF60 w użytku mobilnym sprawdza się za to znakomicie i nie mam z nim żadnych problemów - z Aero2 też.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-11-2012, 01:42
Post: #137
RE: ZTE MF60
Router lezal na parapecie- niska temperatura pokojowa. Jezeli to kwestia chlodzenia, zrobie jeszcze eksperyment z przyklejeniem do zimnej o tej porze roku szyby zewnetrznej. Jezeli te rozwiazanie wyeliminuje zawieszanie sie, jako ciekawostke to opisze i sprobuje zareklamowac (boje sie co bedzie sie dzialo w lecie, nie chcialbym zeby w upaly wieszal sie co 15 min...).

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-11-2012, 09:46
Post: #138
RE: ZTE MF60
W samochodzie używałem latem - po przekroczeniu 45-55 stopni na baterii urządzenie wyłącza się w celu ochrony właśnie baterii. Jak nie zapewnisz chłodzenia, nie nadaje się do używania - ale tak samo jest np. z telefonami - też wyłączają się po przegrzaniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-11-2012, 13:52
Post: #139
RE: ZTE MF60
Przyklejony do szyby zewnetrznej, jak zwykle zawiesil sie raz dziennie. Nie wyglada to na kwestie chlodzenia, bo szyba zimna jak lod, sam routerek wrecz chlodny, a zawiesil sie w momencie gdy nie bylo jakis obciazajacych transferow, a maila przegladalem.
Rozumiem, ze nie na nadaje sie do pracy ciaglej, w znaczeniu, ze moze sie przegrzewac, ale nadal zastanawiam sie czy to normalne ze wywala sie bedac mocno chlodzonym, tzn czy jest sens odsylac sprzet, czekac na wymiane, bo jak dostane drugi taki sam, to cala ta niedogodnosc mija sie celem...
Pytanie czy ktos moze uzywal go w taki sam sposob, tzn przy stalym zasilaniu sieciowym i pracy ciaglej oraz dobrym chlodzeniu inny egzemplarz nie wykaszanial sie? Jezeli wszystkie tak maja, to dam sobie spokoj i bede go wskrzeszal metoda otwierania obudowy.:-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-11-2012, 15:00
Post: #140
RE: ZTE MF60
Ja generalnie odradzam, ale też tylko raz używałem go w trybie ciągłym, jednak w nocy, nieużywany wyłączał się i rano po ręcznym włączeniu działał normalnie. W takim trybie padał tylko w słońcu po przegrzaniu i zdarzyło się ze dwa razy, że faktycznie się zawiesił, ale nie było to nagminne.
Biorąc pod uwagę, że to jednak urządzenie budżetowe wiele więcej bym się nie spodziewał.
Huawei E5, E587 i nawet Sierra Wireless do LTE zdarzało się, że urządzenie zaczęło się po pewnym czasie dziwnie zachowywać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Win 7 nie wykrywa ZTE MF60 przez USB coder1 7 12 760 25-01-2017 23:29
Ostatni post: szopen
  Ponowne uruchamianie router'a ZTE MF60 Marylka 3 6 048 26-12-2014 19:55
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF60 - aktualizacja firmware dla wersji z polskiego T-mobile jakubd 31 66 239 28-05-2014 21:38
Ostatni post: spag
  ZTE MF60 - jak sprawdzić czy posiada simloka ? Cyfrowy Polsat. skaktus 1 10 230 24-03-2014 16:34
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF60 / MF61 / MF62 / MF63 - różnice. skaktus 2 9 113 24-03-2014 14:37
Ostatni post: skaktus