[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF60 (T-moblie) Jak skonfigurować do Aero2?
27-12-2012, 22:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2013 00:17 przez szopen.)
Post: #1
ZTE MF60 (T-moblie) Jak skonfigurować do Aero2?
Witam wszystkich;

Kupiłem przez allegro w T-moblie modem ZTE MF60 bez simlocka. Słyszałem, że jest dobry do aero2. Chciałem go skonfigurować jako router pod aero2 ale nie wiem jak to zrobić. Pomóżcie !
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2012, 23:52
Post: #2
RE: Jak skonfigurować modem ZTE MF60
Zalogować się do interfejsu konfiguracyjnego, dodać APN "darmowy", ustawić jako domyślny i już. Której części nie wiesz jak wykonać po przestudiowaniu instrukcji obsługi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2012, 11:40
Post: #3
RE: Jak skonfigurować modem ZTE MF60
"Zalogować się do interfejsu konfiguracyjnego" ale gdzie to znajdę. Gdzie jest interfejs konfiguracyjny ? Wiem, że trzeba wpisać APN: darmowy ale nie wiem gdzie to ustawić.

Po podłączeniu do PC na usb włącza się za każdym razem autouruchamianie AutoRun.exe ( zainstalowałem ale dalej się pojawia) albo do wyboru, folder do z plikami.
Po włączeniu bez kabla usb nic się nie dzieje. Na wyświetlaczu modemu jest informacja ,że Rozłączony, sieć PL-PLUS.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2012, 15:03
Post: #4
RE: Jak skonfigurować modem ZTE MF60
Po zainstalowaniu sterowników na pulpicie pojawi się coś, co uruchamia przeglądarkę internetową i interfejs zarządzania (adres to http://192.168.0.1 lub http://ufi.home ). Logujemy się hasłem 'admin' i już możemy skonfigurować router.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2012, 16:40
Post: #5
RE: Jak skonfigurować modem ZTE MF60
Po instalacji na pulpicie pojawił się skrót do " Mobile Internet Blueconnect". Po jego kliknięciu otwiera przeglądarkę ze stroną http://ufi.home/ nie łączy z nią jednak i pojawia się informacja: Ups! Przeglądarka Google Chrome nie znalazła strony ufi.home. Próbowałem też wejść po przez: http://192.168.0.1/ ale jest to samo.

Modem był z T-moblile więc może dlatego jest błąd i nie pojawia się interfejs do konfiguracji. Co zrobić w takim wypadku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-12-2012, 17:22
Post: #6
RE: Jak skonfigurować modem ZTE MF60
Odłącz się od wszystkich innych sieci komputerowych (ethernet, wifi itd.), do których jest podłączony komputer.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2012, 23:36
Post: #7
RE: Jak skonfigurować modem ZTE MF60
To nic nie daje albo coś robię źle albo o czymś zapominam. Dalej po kliknięciu w skrót pojawia się ten sam komunikat, że nie znaleziono strony ufi.home/. Teraz jestem połączony z internetem przez bluconnect i gdy kliknę w ten link to pojawia się komunikat, że "strona internetowa jest niedostępna" i dalej informuje, że nie powiodło się wyszukiwanie DNS.
Do tej pory miałem router na innym komputerze a ten z którego korzystam teraz i z którym mam problem, automatycznie łączył się z tym routerem w trakcie korzystania z internetu. Na wszelki wypadek router został odłączony z kontaktu aby nie kolidował z ZTE. Odłączyłem też wifi za pomocą którego komunikowałem się ze "starym" routerem.
Dodatkowo korzystam z bluconnect'a i łącze się z nim przez USB. Czy mam go odinstalować? Co robić dalej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 00:17
Post: #8
RE: Jak skonfigurować modem ZTE MF60
od wszystkich znaczy od wszystkich - blueconnect to też połączenie sieciowe
zamiast ufi.home możesz spróbować się połączyć z rouerem pod tym adresem
http://192.168.0.1

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 17:24
Post: #9
RE: Jak skonfigurować modem ZTE MF60
Udało się. Teraz jest następny problem. Postąpiłem wg instrukcji papierowej rozsyłanej razem z kartą Aero2 i informacjami jakie od was otrzymałem. Skonfigurowałem nowy profil dla aero ale ... nie działa. Dalej jest rozłączony i za nic nie wie chce się łączyć. Nie wiem czy to ma znaczenie ale widzę, że nie pobrała danych DNS i miejsca te są puste. Przy konfiguracji wszędzie dałem na "automatycznie" a APN: darmowy.
Czy nie jest dziwne, że konfiguracja odbywa się przez panel T-mobile ( skrót został utworzony automatycznie na pulpicie i w nim się konfiguruje ustawiania ), może w tym jest problem. Co zmienić w ustawieniach aby router zadziałał? Proszę o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 18:06
Post: #10
RE: Jak skonfigurować modem ZTE MF60
Za mało informacji.
Czy utworzony profil dla Aero2 ustawiłeś jako domyślny?
Na wyświetlaczu jest "połączono", czy "rozłączono"?
Czy w dolnym, lewym rogu jest literka A?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2013, 22:12
Post: #11
RE: Jak skonfigurować modem ZTE MF60
(30-12-2012 00:17)szopen napisał(a):  od wszystkich znaczy od wszystkich - blueconnect to też połączenie sieciowe
zamiast ufi.home możesz spróbować się połączyć z rouerem pod tym adresem
http://192.168.0.1

Witam! czy to oznacza, że łączymy się tylko z naszym modemem, tak? a nie jest to "normalna" witryna gdzieś w sieci ? Bo ja codziennie próbuję "męczyć" te dwa w/w adresy i nie mogę się połoczyć, a chcę przygotować się do modyfikacji zamówionego właśnie modemu mf60

z pozdrowieniami
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2013, 22:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2013 22:59 przez lukkki.)
Post: #12
RE: ZTE MF60 (T-moblie) Jak skonfigurować do Aero2?
Kolego, poczekaj aż dostaniesz ten router - wtedy spokojnie połączysz się z adresem routera 192.168.1.1 czy innym, skonfigurujesz nowy profil do Aero oraz ustawisz połączenie wifi, cierpliwości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 01:53
Post: #13
RE: ZTE MF60 (T-moblie) Jak skonfigurować do Aero2?
Dokładnie. Dla wyjaśnienia: adresy 192.168.x.x, 10.x.x.x oraz 172 (16..32).x.x to tzw. pula prywatna, która (w wielkim skrócie) działa tylko w sieci lokalnej użytkownika i nie działa w Internecie jako takim.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Adres_prywatny

Adres ufi.home jest interpretowany przez routery ZTE jako 192.168.0.1 i po prostu jest łatwiejszy do zapamiętania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 19:58
Post: #14
RE: ZTE MF60 (T-moblie) Jak skonfigurować do Aero2?
Dzięki wielkie Smile a ja uparcie "męczyłem" te linki... Smile człowiek się całe życie uczy i... ponoć nie do końca mądry odchodzi.. Dzięki za linki, się troszkę podszkolę przy okazji tego Aero, Tak nawiasem - to dzisiaj otrzymałem kartę (zamawiana w Sylwestra) w międzyczasie uzupełniałem im papiery. Teraz czekam na sprzęt i... ciekawe czy będzie zasięg...? (Gostynin)
pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 15:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2013 15:24 przez Masmo.)
Post: #15
RE: Jak skonfigurować modem ZTE MF60
U mnie problem z MF60 z T-mobile wygląda analogicznie. Męczę się od wczoraj i za chiny ;-) nie mogę gada zmusić łaskawie przeszedł w stan inny niż Rozłączony.

(30-12-2012 18:06)jakubd napisał(a):  Za mało informacji.
Czy utworzony profil dla Aero2 ustawiłeś jako domyślny?
Na wyświetlaczu jest "połączono", czy "rozłączono"?
Czy w dolnym, lewym rogu jest literka A?

AFN darmowy ustawiony jako domyślny (kilka razy),
Na wyświetlaczu Rozłączony i nie chce być inaczej,
W dolnym lewym rogu jest M

Ustawienia jak poniżej:
Informacje o sieci 3G
Operator sieci
PL-PLUS
Typ sieci
UMTS
Roam
Wł.
RSSI -59 dBm
RSCP -66 dBm
Ec/Io -7 dB
ID komórki 6400F2
Kod LAC BF69

Tryb wyboru pasma

Automatyczny

Uwaga: APN będzie ustawiony automatycznie, jeśli MCC/MNC karty SIM jest ustawiony w trybie automatycznego APN.
Ustawienia APN Ręczny APN
Wybór profilu
Nazwa profilu Aero2
APN darmowy
DNS Automatyczny DNS
Uwierzytelnianie NONE
Nazwa użytkownika [pusty]
Hasło [pusty]

Pomocy bo brak mi już pomysłów ....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 18:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2013 18:23 przez spag.)
Post: #16
Odp: ZTE MF60 (T-moblie) Jak skonfigurować do Aero2?
Zgoda na roaming? Sorry podałeś ze jest.
Uwierzytelnianie PAP /CHAP?
Ostatnio wsadziłem do mojego telefonu i dopiero po zaznaczeniu PAP/CHAP ruszyło

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 18:35
Post: #17
Odp: ZTE MF60 (T-moblie) Jak skonfigurować do Aero2?
jeżeli w dolnej części masz literkę M to oznacza, że połączenie musisz nawiązać ręcznie... Zaloguj się do routerka, potem opcja "Połączenia WAN" ustaw tryb połączenia WAN na "zawsze włączony" następnie klikasz zastosuj i wyskoczy okienko z pytaniem o roaming, klikasz ok i połączenie powinno być ustanowione, i następnie wznawiane automatycznie (na wyświetlaczu będzie literka A zamiast M)

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 20:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2013 20:50 przez Masmo.)
Post: #18
RE: Odp: ZTE MF60 (T-moblie) Jak skonfigurować do Aero2?
(01-03-2013 18:20)spag napisał(a):  Zgoda na roaming? Sorry podałeś ze jest.
Uwierzytelnianie PAP /CHAP?

Próbowałem włączyć, ale uparcie Rozłączony

(01-03-2013 18:35)sixkiller napisał(a):  ...WAN na "zawsze włączony"
....(na wyświetlaczu będzie literka A zamiast M)
Zmieniłem ale dalej D..pa.
Nic nie kumam .... Może karta albo modem są wadliwe?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 21:26
Post: #19
RE: ZTE MF60 (T-moblie) Jak skonfigurować do Aero2?
Jeżeli na ekranie, na którym pokazał "sixkiller" wybierzesz "zastosuj" przy zaznaczonej opcji "zawsze wł." to co się dzieje?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2013, 09:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2013 09:31 przez Masmo.)
Post: #20
RE: ZTE MF60 (T-moblie) Jak skonfigurować do Aero2?
(01-03-2013 21:26)jakubd napisał(a):  Jeżeli na ekranie, na którym pokazał "sixkiller" wybierzesz "zastosuj" przy zaznaczonej opcji "zawsze wł." to co się dzieje?

Połączenie nie powiodło się, proszę spróbować później.

:-(
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najtańszy router mobilny do Aero2 i nie tylko zardes 34 45 893 12-04-2018 02:12
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF62 brak połączenia z aero2 i Play MarnyPopis 12 10 107 02-09-2017 21:53
Ostatni post: jakubd
  Win 7 nie wykrywa ZTE MF60 przez USB coder1 7 12 556 25-01-2017 23:29
Ostatni post: szopen
  ZTE MF63 i Aero2 - "Rozłączony" sarzyk 19 31 816 09-08-2015 21:55
Ostatni post: jakubd
  HUAWEI E587u-2 działa z aero2! Mowca 1 3 642 04-07-2015 20:14
Ostatni post: jakubd