[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
23-10-2017, 21:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2017 21:36 przez szopen.)
Post: #101
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Ekonomista napisał(a):Telefon się nie trzyma ani operatora ani technologii,
ręczny wybór sieci nie powoduje "przyspawania" do technologii
tj. jeśli się zalogujesz ręcznie np. do "Play LTE", to telefon powinien także przeskakiwać do "Play 3G" i "Play 2G"
oczywiście w zależności od ustawień technologii, a z tego co kojarzę, w (normalnym) menu wyboru technologii
na głównej karcie możliwe są 3 ustawienia:
1) LTE preferowane + 3G + 2G
2) 3G preferowane + 2G
3) tylko 2G

przy czym taka ciekawostka - wybranie "tylko 2G" dla głównej karty nie wymusza na drugim slocie pracy w 2G (niezależnie od ustawienia karty do połączenia danych druga karta SIM zawsze ma dostęp do 3G i 2G, a dodatkowo 3G jest preferowane)

teoretycznie przy utracie zasięgu nie powinien przeskakiwać do innego operatora

w drugą stronę tj. po wybraniu sieci roamingu krajowego (z wykluczeniem LTE) też brak zasięgu raczej nie powinien powodować przeskoku do innej sieci, ale nie wiem czy Play nie wymusza innego zachowania sieci ze względu na ogromnie popularną niegdyś metodę polegającą na stałym wyborze któregoś z partnerów roamingowych by nie tracić co chwilę zasięgu (co niewątpliwie nie jest/było korzystne finansowo dla Playa)

PS Playa używam jako secondary SIM (nie do danych) i gdy rozpoczęła się dyskusja na ten temat (parę dni temu, gdy chciałem szykować SS) zalogowałem się nią do T-mobile, w międzyczasie przejechałem całą Polskę ze 2x i nadal się trzyma ten roaming w T-mobile

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2017, 21:31
Post: #102
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Ekonomista napisał(a):Czy słuchawki od Samsunga S8 dają radę
Kupiłem te słuchawki. Używam 6 dni. Nie jestem audiofilem - dlatego nie mogę się wypowiedzieć jakoś szczegółowo. Dla mnie dźwięk naprawdę ok. Na co dzień używam słuchawek wokółusznych Superlux HD 669 - to są najlepsze słuchawki jakie miałem i te Samsungi są prawie porównywalne - choć nie tak dobre to już pozwalają "rozpłynąć się w słuchaniu". Mikrofon dobry, pilot dobry, wygodne. Za 50zł naprawdę warto. Dużo daje "Ulepszanie dźwięku Mi" z tym, że akurat najlepiej działa profil "Douszne", a nie "Dokanałowe".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2017, 07:37
Post: #103
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Ja oddałem słuchawki z s8 koledze
Nie idzie tego słuchać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2017, 08:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2017 09:12 przez Ekonomista.)
Post: #104
RE: Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Jak to możliwe? Jesteś takim audiofilem, że dla Ciebie słuchawki np. za 150 złotych to profanacja dla Twojego ulubionego zespołu? Czy może miałeś trefny egzemplarz?

Właśnie słucham płyty "Master of Puppets" Metalliki. Wg mnie jedna z najbardziej wymagających dla sprzętu płyt, a słucham dużo muzyki i miałem wiele różnych sprzętów, również wszelkiego typu słuchawek. I powiem, że słychać prawie wszystkie dźwięki co jak na słuchawki dokanałowe, w dodatku od telefonu komórkowego jest osiągnięciem. Więc jestem zdania, że albo trafiłeś na wadliwy egzemplarz, albo jesteś jakimś wyrafinowanym audiofilem, albo nie masz takiego słuchu, by odróżnić dobre słuchawki od kiepskich i hejtujesz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2017, 09:45
Post: #105
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Dyskusja tego typu nie ma sensu.
1. Każdy ma inny poziom wymagań - jeden mierzy to wydaną kasą (patrz Beats Audiio), inni jakością (patrz sprzęt profesjonalny AKG, Sennheiser itd.) jeszcze inni właściwościami (jedni wolą bas, inni płaską charakterystykę).
2. Używanie sprzętu studyjnego w metrze nie ma sensu, bo i tak nie będzie słychać różnicy.
3. Do tego każdy ma inny słuch - jeden słyszy faktycznie muzycznie i wymaga tego, inni znowu ma ucho "nadepnięte" i faktycznie między AAC 64kbit/s a FLAC nie słyszy na żadnym sprzęcie, nawet jak mu wskazać palcem.
4. Do tego słuchamy innych rzeczy - co innego potrzeba do clubbingu, a coś innego do gadania, a innego sprzętu do klasyki.
5. Każdy z nas porusza się po świecie w inny sposób - coś innego potrzeba do samolotu, a co innego potrzeba do parku i na sport.
6. Wiele zależy też od tego, jakie źródło dźwięku - FLAC i MP3 i AAC to kompletnie inny rodzaj zniekształceń albo ich braku.

Itd.

Stąd takie porównania na forum trochę nie mają sensu - jak tobie pasuje ten model, to zajebiście. Z pewnością znajdziesz kogoś innego, komu pasuje i kogoś innego, kto powie, że to ostatni syf Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2017, 09:58
Post: #106
RE: Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
W sumie masz rację, ale jest też jakaś "prawda obiektywna" i pisanie, że "nie idzie tego słuchać" jest przesadą już uśredniając takie odmienne subiektywne odczucia. Jednak to jest forum dyskusyjne, a nie podaduchy w liceum na przerwie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2017, 14:43
Post: #107
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Polecam filozofię i dowiesz się, że nie ma prawdy obiektywnej Smile
A już z pewnością nie w kwestii subiektywnego "odsłuchu".
W takim wypadku kultura dyskusji wymaga po prostu powiedzenia "nie jestem w stanie tego słuchać" zamiast "nikt nie jest w stanie tego słuchać".

Ja osobiście zauważyłem, że o ile jakość słuchawek dołączanych do telefonów jest zwykle niska lub tragicznie niska, o tyle w ciągu ostatnich kilku lat znacząco się poprawiła i np. słuchawki dołączane do wyższych Xiaomi oraz Samsungów nadają się do korzystania, choć faktycznie w wielu przypadkach da się znaleźć bardziej nam pasujące modele, które spełnią nasze wymagania przy niewygórowanej cenie.
Sam biegałem za tiptopem kiedyś, tak teraz doceniam wygodę pchełek dokanałowych wyciągniętych z zestawów - w mojej pracy czasem to idealne rozwiązanie. Słuchu aż takiego nie mam super (choć MP3 192 od 320 od AAC i WAV/FLACa przy sprzyjającym materiale odróżniam) i zwykle nawet kodek SBC na bluetooth mi wystarcza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2017, 19:59
Post: #108
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Master of uwielbiam.
A słuchawki z s8 no cóż warte są tyle za ile je można kupić właśnie 50 zł
Samsung może sobie pisać o wartości
Ile chce.
Od kiedy zostałem posiadaczem Sony ex85
Nie słyszałem lepszych doków
Kolega którego obdarowałem jest bardzo zadowolony
rap w autobusie sobie słucha i steruję telefonem
Opinie którą wyraziłem na temat słuchawek z zestawu s8 jest bardzo subiektywna
Przepraszam za zamieszanie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2017, 20:38
Post: #109
RE: Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
No ok. Też nie dałbym więcej niż 50 złotych. Są tylko tyle warte wg mnie, a nawet mniej bo dziś czyli po tygodniu przestał działać mikrofon, a nawet nigdy nie wkładałem do niczego innego niż telefon, więc nie mogło pójść jakoś napięcie. Za to słuchawki jakie można zazwyczaj kupić za 50 złotych są warte w takim razie 50 groszy i o takie porównanie mi chodziło i o to, że ciężko jest teraz nie dać nabić się w butelkę kupując jakikolwiek sprzęt audio. Za te Superluxy dałem dobrą stówkę i też bym nie dał więcej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2017, 21:18
Post: #110
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
SoundMAGIC E10 te mnie ciekawią.
Są w różnych wersjach
chyba sobie fundne właśnie do s8.
Schodzą do hadesu 15hz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2017, 21:36
Post: #111
RE: Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Jednak telefon przestał łączyć z mikrofonem. Słuchawki, a właściwie mikrofon działa na innym telefonie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 10:28
Post: #112
RE: Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Po identycznych doświadczeniach z jak się okazało, sprawnym, zestawem słuchawkowym i smartwatchem dochodzę do wniosku, że coś jest uwalone z tym przekazywaniem dźwięku z mikrofonu. Scenariusz był taki, że na początku mikrofon zewnętrzny działał, a później przestał. Co poradzicie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 10:42
Post: #113
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Jaki masz soft w telefonie? Może upgrade jakiś do aktualnego dev?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 11:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2017 01:28 przez szopen.)
Post: #114
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Zrzut z ustawień


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 15:58
Post: #115
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Odblokuj bootloader i przejdź na dev - może pomoże. A może nie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-10-2017, 19:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-10-2017 19:58 przez Ekonomista.)
Post: #116
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
ejanek napisał(a):Master of uwielbiam.
Może zrobię wątek dla forumowych fanów ciężkiego brzmienia? Tematyka forum leży daleko od metalu, ale w każdym urządzeniu jest miedź, czasem glin, srebro, złoto. A poważnie to chyba od tego jest Hyde Park, aby było coś poza wszelkimi tematami stricte forumowymi. Jakby co wydzielam tu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-11-2017, 15:28
Post: #117
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
https://android.com.pl/news/101943-miui-...ualizacji/
Czy to oznacza, że nie będę musiał podłączać telefonu do komputera i nic tym samym nie ryzykuję w razie awarii zasilania?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-11-2017, 18:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2017 18:31 przez szopen.)
Post: #118
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
tak, aktualizacja przyjdzie jako OTA (over the air - czyli "bezprzewodowo")

oczywiście aktualizację OTA wykonuje się na w 100% naładowanym fonie (a jeśli jest stopień naładowania poniżej jakiegoś-tam procentu, to nawet nie da się uruchomić aktualizatora)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2018, 10:48
Post: #119
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
morfik napisał(a):Miej trochę wiary w ludzi.
jakubd napisał(a):Piękne jest to, że można sobie wybierać ludzi do dyskusji z danego zakresu. A jak masz cierpliwość albo ci za to płacą, to uczyć zawsze można, albo pomóc. Ludzie to lubią.
Więc tak ostatnio przetestowałem whatsapp i wszystko w nim działa jak należy. Zrezygnowałem w końcu z FB. Jeszcze mam Skype. A z ludźmi wyszło to tak, że napisałem na fb, że usuwam FB i Skype podając od razu nr do Whatsapp'a. Jedna osoba odpisała, że ok, ale do tej pory nie zaprosiła mnie do Whatsapp'a, druga chyba ze złości usunęła mnie od razu z FB, zanim zdążyłem zamknąć konto. Do trzech zadzwoniłem, z tą informacją i nie mają i raczej nie chcą niczego próbować. Zostałem praktycznie z jedną osobą w kontakcie internetowym z którą sami zakładaliśmy razem whatsapp. I jeszcze dwie osoby co niby mają, ale w praktyce nie korzystają. Zatem moja wiara w ludzi jest na niezmiennym poziomie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2018, 16:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-07-2018 17:01 przez Ekonomista.)
Post: #120
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Mam dwie karty SIM. Jedną jak pisałem wcześniej mam przyklejoną do karty TF. Nie chcę zmieniać, ani wyrzucać tej karty pamięci, ani nie chcę innej. Za to muszę zmienić kartę SIM do internetu na inną. Nie chcę też tracić tej przyklejonej SIM i mieć możliwość jeszcze do niej wrócić. I jestem w ciemnej d...e...

Zostaje chyba zmienić telefon, ale to też nic nie da, bo już nie odzyskam karty SIM, a ewentualnie TF jeśli zeszlifuję z niej kartę SIM.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Internetem w redmi note 5 malojk 15 4 134 16-12-2020 13:40
Ostatni post: szopen
  Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je Ekonomista 8 11 316 05-04-2020 16:28
Ostatni post: szopen
  Xiaomi z NFC spag 21 34 421 27-10-2018 10:20
Ostatni post: whiteindian
  Xiaomi Redmi Note 4 problem z automatycznym łączeniem do zapisanej sieci WiFi 90tomash 7 17 359 01-02-2018 10:10
Ostatni post: jakubd
  Xiaomi RedMi 2 i MIUI - fajna sprawa jakubd 2 8 007 11-09-2015 20:18
Ostatni post: jakubd