[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
10-09-2017, 08:44
Post: #21
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
grzech1991 napisał(a):Ostatnio zrobiłem bricka w OP2 to stawiałem go na COMach, poszedł bez problemu.
A po polsku? Tongue
grzech1991 napisał(a):W pasku u góry masz możliwość wyłączenia lokalizacji, ew. w ustawieniach dajesz aby była oszczędność energii.
Miałem włączony (chociaż akurat w pasku nie było, potem sam dodałem ikonkę) i miałem na sam GPS bez oszczędzania, bez wifi i t.p., a jednak na endomondo miałem trasę w linii prostej i w jedną stronę (czyli bez powrotnej drogi). Na zakończenie wyskoczył komunikat o tym , że GPS był wyłączony ponad 5 minut prawdopodobnie przez jakieś oszczędzanie baterii i mam sobie poczytać FAQ (był tam jakiś link). Olałem to. Chyba zwrócę ten telefon skoro jest tak głupi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 09:08
Post: #22
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
W MIUI masz gigantyczne forum wsparcia - ja z GPS problemów nie miałem, ale endomondo jeszcze nie odpalałem na tym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 09:44
Post: #23
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Według mnie trudno jest obecnie zbrickować telefon. Comy były wirtualne, stawiałem soft od najniższego możliwego poziomu. Włącznie chyba ze sterownikami

Co do gps może faktycznie xiaomi jest agresywne, pamiętam, że coś kiedyś z koleżanką przestawiałem

https://miuipolska.pl/forum/topic/7839-p...-gubi-gps/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2017, 14:13
Post: #24
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Można uceglić telefon dość łatwo, a przynajmniej utrudnić jego odceglenie - wywołując błąd podczas flashowania bootloadera i okolic (TWRP itd).
Ponieważ tego się nie rusza codziennie, to faktycznie jesteśmy dość bezpieczni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-09-2017, 14:54
Post: #25
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Chyba ktoś pisał jeszcze w poprzednim wątku odnośnie "dorabiania" karty sim do tego telefonu (i innych), tak aby były 2 karty SIM i karta pamięci microSD. Otóż chciałem się pochwalić, że operacja się udała, a najbardziej pomocny i rzeczowy okazał się ten filmik na YT:


Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Ekonomista za tę wiadomość:
szopen (2017-09-13)
14-09-2017, 09:27
Post: #26
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
O tym ci dokładnie mówiłem.
Jaką kartę SIM wybebeszyłeś i czy są jakieś problemy z tak napchaną szufladką?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 09:48
Post: #27
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
jakubd napisał(a):Jaką kartę SIM wybebeszyłeś i czy są jakieś problemy z tak napchaną szufladką?
Karta SIM to nanoSIM "Orange Free na kartę" z przeniesienia nru.
Problemów jako takich nie ma, trzeba mieć tylko pewne zdolności manualne i być ostrożnym, żeby nic nie popsuć przy wyjmowaniu i wkładaniu tacki. Sądzę, że telefon i karta nie wytrzymałyby codziennego wyjmowania przez ileś lat, ale przynajmniej ja nie mam potrzeby w ogóle tego ruszać przez najbliższy rok czy 2 lata ponieważ jestem zdecydowany na te karty SIM i tę kartę TF jakie mam. Chyba, że nagle ktoś mi da nolimit rozmów, wificalling, co najmniej 2,5 GB plus nolimit transferu do Spotify i darmowe bilety do kina dużo taniej niż 9,90 zł za 31 dni. Jakie są na to szanse?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 10:50
Post: #28
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
A bilety to gdzie, bo Szalone Środy czy jak mu tam właśnie się kończą?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 10:56
Post: #29
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
O to lipa.
W sumie zagapiłem się z tym Orange, bo jednak te 2,5 GB teraz dają na 2 dni. Z tego co czytałem w regulaminie jest ważne na korzyść klienta, czyli tyle co mam stary pakiet do 6.6.2018. Mam pewne pytania:
1. Czy rzeczywiście w a2 mobile nie działają rozmowy po LTE? Z tego co zauważyłem i rozmawiałem ze znajomym to działają tylko gorsza jest jakość i zasięg. Tak czy inaczej potrzebuję drugi SIM do samego netu.
2. Czy Orange daje Internet mobilny na kartę? Mam tu na myśli typową kartę do internetu z jakąś korzystną ofertą. Na stronie nie widzę.
3. Znacie jakąś inną korzystną ofertę 10 GB/mc na kartę za kilka zł?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-09-2017, 22:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2017 22:18 przez szopen.)
Post: #30
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Ekonomista napisał(a):te 2,5 GB teraz dają na 2 dni. Z tego co czytałem w regulaminie jest ważne na korzyść klienta, czyli tyle co mam stary pakiet do 6.6.2018.
to zdanie jest tak pokrętne, że nie wiem co właściwie masz na myśli
i pytanie o jakie 2,5GB chodzi?

a teraz konkrety Tongue

1. nie wiem,
aby się przekonać czy faktycznie rozmowy działają musiałbyś wymusić LTE (w przeciwnym razie normalnym zachowaniem jest zrzucenie z LTE do technologii w której działa połączenie głosowe czyli 3G lub 2G w zależności od zasięgu i takie działanie sugeruje właśnie wspomnienie o gorszej jakości głosu)

2. tak, ta oferta to OFnK
czy ona jest korzystna? polemizowałbym,
ale wtedy gdy działało jej powiązanie z RWK i promocją "grunwaldzką" była dość korzystna

3. chyba nie

u wikingów jest bodajże 15GB@15zł /m-c, ale wymagany zasięg Play (szczegółów nie znam)

ewentualnie u dziewicy (VM) we Freemium można kupić pakiety 1GB@2zł albo 10GB@10zł
(w zasięgu jakich sieci teraz działa nie mam pojęcia, ale pewnie Play/T-mobile i Plus?)
wada tych pakietów to ważność równa z miesięcznym freemium - niewykorzystane dane przepadają

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 07:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2017 21:45 przez szopen.)
Post: #31
RE: XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
(14-09-2017 22:13)szopen napisał(a):  
Ekonomista napisał(a):te 2,5 GB teraz dają na 2 dni. Z tego co czytałem w regulaminie jest ważne na korzyść klienta, czyli tyle co mam stary pakiet do 6.6.2018.
to zdanie jest tak pokrętne, że nie wiem co właściwie masz na myśli
i pytanie o jakie 2,5GB chodzi?

[…]
///mod: tnijmy cytaty plizzz…
Chodzi mi o pakiet internetowy bonusowy za doładowanie 5 zł. Jakoś mi się zdawało, że jest ważny 1 mc, a teraz na stronie sprawdziłem i jest napisane, że 2 dni. Czytałem też regulamin promocji tych pakietów internetowych - bonusów do doładowań i jest napisane, że ważność wcześniej uzyskanego podobnego pakietu jest przedłużana o ważność następnego, a jeśli poprzedni daje więcej ważności, czyli kończy się na późniejszej dacie to pozostaje ona bez zmian. Ja mam ten pakiet do 6.6.2018, chociaż wynika ta data z promocji przeniesienia nru, więc domyślam się, że nowy pakiet będzie się sumował ze starym i będzie ważny do 6.6.2018.

A co do konkretów to jak wymusić LTE na rzeczonym telefonie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 08:53
Post: #32
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Ja tylko dopowiem o głosowych i LTE
Aby to działało musisz mieć:
1 Zasięg LTE
2 Telefon z obsługą VoLTE zatwierdzony przez operatora (zwykle konkretny firmware w konkretnym urządzeniu)
3 Usługę VoLTE uruchomioną u operatora
4 a ta usługa dostępna w posiadanej taryfie.

W przypadku a2mobile masz tylko spełnione 1 Smile
Żaden operator w PL nie udostępnia VoLTE ot tak, jedynie dla wybranych urządzeń (najdroższych flagowców) - na razie.
Orange miał właśnie z resztą awarię platformy od VoLTE i VoWiFi

Natomiast a2mobile jako pierwszy udostępnił VoWiFi w postaci dodatkowej aplikacji (działa na Xiaomi), a nie wbudowanej funkcjonalności.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 11:54
Post: #33
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
vowifi też wprowadził orange.

Ale powiem szczerze, mam volte i nie odczuwam z tego żadnych korzyści. Jak połączenie jest zestawiane przez facetime - owszem, jest jakość rewelacja. Nie wiem z czego to wynika, orange twierdziło, że HD Voice będzie działał z telefonami stacjonarnymi i voipowymi o ile pamiętam.

Wifi calling, jakość też taka sama. Tylko zaleta, że nie zależne od zasięgu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 12:28
Post: #34
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Jedyna korzyść to właśnie rozmowy bez spadania do 3G i zachowanie działania internetu (np. przez hotspot) podczas rozmowy. W 3G transmisja zwalnia, a w 2G zamiera na czas rozmowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 14:53
Post: #35
RE: XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Czyli jak mam "preferowane LTE" to przy dobrym poziomie sygnału wszystkich technologii powinno trzymać się LTE i podczas połączenia głosowego tylko przechodzić na 2G/3G?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 16:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2017 16:25 przez Ekonomista.)
Post: #36
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Da się coś zrobić, żeby rozmowy były chociaż 2 razy głośniejsze w tym telefonie?

I nie mam tu na myśli podłączenie wzmacniacza albo słuchawek BT. ;p
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 20:26
Post: #37
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
(15-09-2017 12:28)jakubd napisał(a):  Jedyna korzyść to właśnie rozmowy bez spadania do 3G i zachowanie działania internetu (np. przez hotspot) podczas rozmowy. W 3G transmisja zwalnia, a w 2G zamiera na czas rozmowy.


A miała być lepsza jakość... Czy po prostu nikt nie ma volte?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 21:54
Post: #38
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Ekonomista napisał(a):ważność wcześniej uzyskanego podobnego pakietu jest przedłużana o ważność następnego, a jeśli poprzedni daje więcej ważności, czyli kończy się na późniejszej dacie to pozostaje ona bez zmian. Ja mam ten pakiet do 6.6.2018, chociaż wynika ta data z promocji przeniesienia nru, więc domyślam się, że nowy pakiet będzie się sumował ze starym i będzie ważny do 6.6.2018.
tak będzie,
ciekawe czy nadal działa kumulacja przez doładowanie SMS?

Ekonomista napisał(a):Czyli jak mam "preferowane LTE" to przy dobrym poziomie sygnału wszystkich technologii powinno trzymać się LTE i podczas połączenia głosowego tylko przechodzić na 2G/3G?
tak, w takim wypadku spada się z LTE do 3G/2G
drugi przypadek to brak zasięgu LTE - wtedy spadamy do 3G, a w jego braku do 2G

Ekonomista napisał(a):Da się coś zrobić, żeby rozmowy były chociaż 2 razy głośniejsze w tym telefonie?
w RM4X głośnik(słuchawka) ma raczej standartową głośność, może trafiłeś na wadliwy egzemplarz?
PS: RM4X jest telefonem, który u mnie najkrócej służył - szkło mam już zbite zaledwie po miesiącu używania…

grzech1991 napisał(a):A miała być lepsza jakość... Czy po prostu nikt nie ma volte?
lepsza jakość (właściwie wręcz rewelacyjna) jest już w HD Voice,
a VoLTE z pewnością nie miałem okazji jeszcze używać

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 22:03
Post: #39
RE: XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Ja mam Note, chyba skróty pomyliłeś. Myślałem, że zbiłeś jakiegoś innego chińczyka...
Pakiet się skumulował choć trwało to parę godzin.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-09-2017, 22:14
Post: #40
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
wiem co masz RMN4X i RM4X to w zasadzie te same flaki, różnice są niemal kosmetyczne
a innego chińczyka zbiłem po roku
xiaomi z wytrzymałością rzędu miesiąca niestety mnie przestało zachwycać…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Internetem w redmi note 5 malojk 15 4 133 16-12-2020 13:40
Ostatni post: szopen
  Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je Ekonomista 8 11 313 05-04-2020 16:28
Ostatni post: szopen
  Xiaomi z NFC spag 21 34 394 27-10-2018 10:20
Ostatni post: whiteindian
  Xiaomi Redmi Note 4 problem z automatycznym łączeniem do zapisanej sieci WiFi 90tomash 7 17 349 01-02-2018 10:10
Ostatni post: jakubd
  Xiaomi RedMi 2 i MIUI - fajna sprawa jakubd 2 8 003 11-09-2015 20:18
Ostatni post: jakubd