[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
07-09-2017, 10:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2017 03:11 przez szopen.)
Post: #1
Xiaomi Redmi Note 4X (8*2GHz, 3GB/16GB) z PL - z czym to się je
Witam,
Watek wydzielony z:
http://forum.jdtech.pl/Watek-dzialajacy-...8#pid41838
, jako, że w sumie to już doświadczenia po zakupie konkretnego sprzętu.
Więc tak:
Telefon kupiony z Polski na allegro za 645 zł plus 8,6 zł za paczkomat. Sprzedawca wysłał w ciągu 2 godzin. W paczkomacie po dobrych dwóch dniach roboczych (dzwoniłem i nawet mają 3 dni jeśli wysłane po godzinie 12:00, więc nie wierzcie reklamom Tongue ). Przesyłka tylko w folii bąbelkowej i folii "kurierskiej". W środku odrapane, niezafoliowane pudełko. W pudełku z chińskimi znakami telefon z folią na wyświetlaczu, ładowarka USB na gniazdka ChRL (+ tandetna przejściówka na PL) i kabel USB długości ok. 1 metra oraz dowód zakupu z gwarancją 24 mce (serwisową) w postaci zwykłego wydruku A4, bez podpisu i pieczątki, z informacją, że tracę gwarancję, jeśli w ciągu 14-u dni od zakupu nie wystawię komentarza.
Telefon uruchomiłem bez karty SIM i TF. Od razu mocny zasięg wifi, pytania o konto Xiaomi, Google, ale można było to pominąć (chociaż nie wiem z jakim skutkiem). Uruchomił się w każdym razie bez pełnej aktywacji konta Xiaomi. Mejl dostałem po pół godziny, a ponowiony tapnięciem w menu (jakoś po paru minutach) po godzinie.
Sam telefon ma system Android w wersji 6.0.1 MMB29M, MIUI Global 8.2 ( Stabilna 8.2.10.0 (MCFMIDL) ).
Długo musiałem szukać dlaczego nie mam dostępu do systemowej galerii i okazało się, że chodzi tak naprawdę o legalne szpiegostwo (czyli masz wybór - albo Cię szpiegują, albo nie masz możliwości korzystania z telefonu), głęboko zakopana zgoda dostępu aplikacji "Galeria" do aplikacji "Kontakty".
Telefon robi bardzo dobre wrażenie, szczególnie obudowa, prędkość i wyświetlacz ( nie mogę uwierzyć, że to zwykły IPS, ale FullHD robi swoje), pamięci wbudowanej pokazuje ok. 10 GB ( chociaż kartę pokazuje w "matematycznym" systemie przedrostków, czyli, że ma 16 GB, więc pewnie ma 9 GB), natomiast system jest dla mnie totalną nowością w porównaniu ze zdaje się wersją Androida 4.x i zastanawiam się gdzie się podziało menu "Aplikacje". Na razie tyle, będę później coś dodawał, ewentualnie pytał starych wyjadaczy... Tongue

To może jeszcze dodam, że obudowa jest plastikowa, choć gdzieś czytałem w sieci, że jest metalowa, a jeśli chodzi o karty SIM i TF to jest tacka otwierana za pomocą dołączonego drucika i można włożyć albo 2 karty SIM albo 1 SIM plus 1 TF.
edit: Obudowa jest jednak z tyłu metalowa, tylko pasek u góry i pasek na dole plastikowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2017, 11:52
Post: #2
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Ekonomista napisał(a):ładowarka USB na gniazdka ChRL
To jest złącze US, a nie ChRL. W Chinach stosowane są 3 wtyczki, w tym taka jak u nas. Wtyczka US jest po prostu najmniejsza i najłatwiej zrobić mały zasilacz i do tego dodać przejściówki.
Ekonomista napisał(a):Sam telefon ma system Android w wersji 6.0.1 MMB29M, MIUI Global 8.2 ( Stabilna 8.2.10.0 (MCFMIDL) ).
Aplikacja aktualizacyjna chyba nic wyższego ci jeszcze nie da (oficjalnego MIUI 9 jeszcze nie ma), ale proponuję ci zacząć już zgłaszać konto do oficjalnego odblokowania bootloadera, to sobie wgrywasz co tydzień nawet jak chcesz nowego dev - ja jadę na tym od roku i co tydzień lub dwa robię aktualizację.
Ekonomista napisał(a):i zastanawiam się gdzie się podziało menu "Aplikacje"
W oficjalnym MIUI nie ma menu aplikacje - wszystko ląduje na pulpitach trochę jak na iOS. Ale możesz pakować ikony w foldery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2017, 12:08
Post: #3
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Ekonomista napisał(a):głęboko zakopana zgoda dostępu aplikacji "Galeria" do aplikacji "Kontakty".
idę o zakład, że przy pierwszym uruchomieniu tej aplikacji były pytania o wszelkie niezbędne do pracy zgody
co do "legalnego szpiegowania" to nie powiem kategorycznego "nie" Tongue
ale pewnie nie zdawałeś sobie sprawy z kwestii, że robią to przede wszystkim giganci rynku (google, apple i microsoft Tongue teraz doszło do nich jeszcze xiaomi)
natomiast w tym konkretnym wypadku to uprawnienie jest najprawdopodobniej powiązane z funkcjami chmurowymi fabrycznych aplikacji (ręki sobie za to nie dam uciąć Tongue) ale generalnie jest to dla wygody użytkownika
natomiast sytuacja jest taka - masz wybór - możesz nie używać fabrycznej galerii i zainstalować sobie jakąś która działa wyłącznie offline w telefonie

a generalnie w kwestiach uprawnień mam pewną praktykę jeśli chodzi np. o oprogramowanie "inteligentnego domu" i takie aplikacje chcą dostępu w zasadzie do wszystkiego i faktycznie potrzebują takiego dostępu (bo w przeciwnym razie włąśnie nie działa wiele funkcji ułatwiających czy wręcz umożliwiających ich użytkowanie)

następna kwestia - jeśli pominiesz konto google, to nie będzie działał sklep z aplikacjami oraz mnóstwo innych ułatwień

wbudowany flash ma 10GB wolnego miejsca bo masz go 16GB a 6GB jest zajęte przez system
jeśli masz kartę TF 16GB to ma ona 16GB (oczywiście zależnie od liczenia może z tego wyjść np. 14GiB - zwróć uwagę na inną jednostkę)

menu w tym telefonie to nie Android lecz MIUI i stąd radykalna zmiana w wyglądzie ("goły" andek 6 wygląda znacznie podobniej do "gołego" 4.x)


nie miałem w ręce RMN4X, ale mam RM4X i obudowa jest metalowa, być może czytałeś o wersji z mniejszym ekranem?

PS ja kupowałem bezpośrednio w ChRL i nie mam aż tak krytycznych uwag odnośnie wyglądu paczki, a z brakiem gwarancji się liczę (choć jakaś tam niby jest)
ale powstaje pytanie czy twoja gwarancja jest coś warta - kupowałeś chociaż od firmy? masz paragon lub fakturę?
bo tekst o utracie gwarancji w przypadku braku komentarza pachnie gimnazjalistą…
(swoja drogą nie ma to żadnego znaczenia, bo w twoim wypadku nadrzędne są przepisy polskiego prawa)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2017, 12:41
Post: #4
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Kartę pamięci zawsze możesz skopiować, póki nie wiesz to głupota kupowanie nowej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2017, 13:45
Post: #5
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
jakubd napisał(a):oficjalnego odblokowania bootloadera
Nie tracę gwarancji w takim wypadku?
szopen napisał(a):kupowałeś chociaż od firmy?
Na allegro jest jako firma, jest regon i nip, ale nie dostałem paragonu ani faktury tylko potwierdzenie zakupu z podanym adresem http://mi-serwis.pl/ do realizacji gwarancji.
grzech1991 napisał(a):Kartę pamięci zawsze możesz skopiować
Nie rozumiem - co i po co skopiować?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2017, 13:49
Post: #6
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
A przepraszam, w pewnym momencie zrozumiałem, że masz kartę pamięci i zastanawiasz się nad większą - a teraz nad dokupieniem.

Ale w każdym bądź razie, pozostaje kwestia, że zawsze możesz dokupić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2017, 13:59
Post: #7
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Aaa. No tak. Na razie testuję starą. Tylko po co coś kopiować? Żeby wszystko prawidłowo działało wystarczy przerzucić osobiste pliki do komputera, a jakieś systemowe chyba nie ma sensu - tylko od nowa wgrać aplikacje, mapy, albo przerzucić je na pamięć wbudowaną i z powrotem na nową kartę, ale to w systemie.
Racja, że kartę zawsze można dokupić, szczególnie, że tanieją z dnia na dzień, poza tym chyba wystarczy ta 16 GB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2017, 14:25
Post: #8
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Ekonomista napisał(a):jakubd napisał(a):
oficjalnego odblokowania bootloadera
Nie tracę gwarancji w takim wypadku?
Nie, o ile nie uszkodzisz urządzenia przy tych wszystkich zabawach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2017, 14:31
Post: #9
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Czyli jak zawiedzie komputer, USB, albo wyłączą nagle prąd to tel pada?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2017, 14:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2017 14:40 przez K4r0lSz.)
Post: #10
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
MIUI 9 dla Redmi Note 4x jest już dostępne w wersji Beta.
Strona do pobierania ROM stable/dev.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2017, 14:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2017 15:02 przez szopen.)
Post: #11
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
jakubd napisał(a):To jest złącze US, a nie ChRL. W Chinach stosowane są 3 wtyczki, w tym taka jak u nas. Wtyczka US jest po prostu najmniejsza i najłatwiej zrobić mały zasilacz i do tego dodać przejściówki.
z jednym się nie zgadzam - przy masowej produkcji stopień komplikacji przy wyprodukowaniu ładowarki z wtykiem EU jest porównywalny ze stopniem komplikacji z wtykiem CN/US
a przy milionach sztuk nawet nie ma żadnego znaczenia - to nie kwestia komplikacji czy kosztów, lecz rynku, na który był przygotowany ten telefon, a był to chiński rynek o czym świadczy chińska instrukcja
i raczej wiem co mówię, bo ponad połowę elektroniki kupuję w ChRL i od razu widać co na jaki rynek było przygotowywane przez producenta - jeśli na rynek chiński to właśnie ma zasilacze CN/US + chińskie papiery (tylko urządzenia nie wymagające uziemienia mają taką wtyczkę, wersja z uziemieniem jest całkowicie inna od amerykańskiej)

ale uświadomiliście mi, że nawet nie wyjąłem ładowarki z pudełka, bo nie wiem jaką ma wtyczkę Tongue
(w sumie pałęta mi się po chacie taka ilość ładowarek, że mam już 2 stałe miejsca ładowania w sypialni i przy kanapie przed tv)
i teraz UWAGA - sprawdzam…

kupiłem w ChRL (UWAGA chodzi o INNY model - RM4X, a nie o RMN4X, który jest przedmiotem tego wątku) a w pudełeczku jest ładowarka w wersji… europejskiej
a skoro sprawdzam to opiszę wszystko:
- ulotkę "quick start" mam po angielsku (a nawet producent uraczył nas w niej deklaracją zgodności CE)
- na pudełku (od spodu) jest tabliczka znamionowa po angielsku + kolorowe stickery określające wersję urządzenia na górze i bokach
- telefon miał folię z ostrzeżeniem dotyczącym niewymiennego akumulatora również po angielsku (z przyzwyczajenia takie rzeczy wrzucam do pudełka i potem leżą niepotrzebnie przez lata…) oprócz oczywiście standardowej folii transportowej na wyświetlaczu
- ba nawet kartonowa wkładka w pudełku jest fabrycznie przeznaczona do ładowarki EU (otwory pod okrągłe bolce wtyczki)
- a samo pudełko (biały gruby kartonik) ma tzw. lakierowanie miejscowe (wydruk przezroczystym lakierem na białym tle) oraz przetłoczenia metalizowanego wydruku z logo producenta (tzw. relief) czyli wykończenie spotykane raczej w produktach klasy premium (tak dla przypomnienia marka "Redmi" nie jest marką klasy premium… w segmencie smartfonów jest nią "Mi")

jeszcze 3 słowa o tym jak Chińczycy pakują przesyłki - fabryczny kartonik jest zwykle owijany paskiem cienkiej gąbki transportowej i sklejany taśmą i coś takiego jest wrzucane zwykle do foliowego worka (nie żadnej koperty bąbelkowej) i mimo to wytrzymuje transport przez pół świata (no czasem jedynie przez pół EU, bo przecież mają swoje centra dystrybucyjne również całkiem niedaleko - nie wszystko jest wysyłane z Chin)


a dziwną praktykę sprzedawcy możesz spokojnie zgłosić do Allegro, choć nawet w pewnym stopniu rozumiem "walizkowych importerów" - Allegro wcale nie ułatwia życia sprzedawcom (to znacznie przekracza ramy tego wątku), ale to co opisujesz, czyli uzależnianie gwarancji od komentarza jest posunięciem w typie ciosu poniżej pasa (ciekawe co by było gdyby to był komentarz negatywny?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2017, 17:14
Post: #12
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Zgłosiłem, tzn. otworzyłem spór czy tam dyskusję. Po chwili telefon. Tłumaczą, że wcale nie muszę wystawiać opinii, ale tak piszą na tym wydruku, że to niby wiedzą czy klienci są zadowoleni i ułatwia im to coś tam (kobieta tak cicho mówiła, że nie zrozumiałem, chyba specjalnie), w każdym razie nakierowała mnie na fakturę i podczas rozmowy ją pobrałem i czytam i mówię, że jest na inną firmę, to odpowiedziała, że to importer wystawia. A jeśli chodzi o gwarancję, to mam prawo zgłosić w trzech miejscach do wyboru: 1.U Sprzedającego, czyli ich; 2. U importera, który mi wystawił fakturę; 3.Na stronie http://mi-serwis.pl/ i ponoć na jakiejś stronie Xiaomi Polska, jak dobrze pamiętam. Z pewnym wkurzeniem zapytała czy zakończę spór. Zgodziłem się, bo w tej chwili wyjaśniła, ale kurcze nie jestem prawnikiem i mam trochę wątpliwości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2017, 18:11
Post: #13
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
wygląda na dropshipping, ale powinieneś otrzymać fakturę od sprzedawcy detalicznego, a nie od importera/hurtowni

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2017, 08:08
Post: #14
RE: XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
(07-09-2017 18:11)szopen napisał(a):  wygląda na dropshipping, ale powinieneś otrzymać fakturę od sprzedawcy detalicznego, a nie od importera/hurtowni
Czy w związku z tym mogę mieć jakieś problemy z gwarancją?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2017, 11:30
Post: #15
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Masz dowód zakupu (najlepiej z jakimś numerem seryjnym) to nie ma problemu.
Dropshipping to tylko metoda dostawy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2017, 12:49
Post: #16
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
No właśnie nie ma nru seryjnego. Czy to jest istotne? Pytanie bardziej z księgowości - Czy można ponownie wystawić fakturę z poprawką (wpisanym nrem seryjnym urządzenia) ? Będę się upominał jeśli jest potrzeba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2017, 08:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2017 09:17 przez Ekonomista.)
Post: #17
RE: XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Od wczoraj pojawiał się komunikat, że jest coś takiego do pobrania. Dzisiaj bez pytania zaczął to pobierać i instalować. Co to za cholerstwo?    

Aha, tak jak pisało w opisie aktualizacji. Ma teraz:    
Mam nadzieję, że nagle wszystko nie przestanie działać poprawnie jak po przejściu z WP8.1 na W10M... oraz, że nie będę musiał uczyć się całego sytemu od nowa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2017, 11:18
Post: #18
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
android7 jest już jakiś czas (ponad pół roku) dostępny na innych urządzeniach - przez pierwsze miesiące faktycznie były problemy (nie opłaca się zbyt szybko aktualizować systemu przeznaczonego do zwykłego używania), ale w przypadku wszelkich dla mnie istotnych aplikacji (które miały jakieś problemy po przejściu z 6 na 7) problemy kompatybilności zostały usunięte

sprawdź czy nie ma już MIUI 9 na twój telefon (bo aktualizację między "dużymi" wersjami trzeba przeprowadzić ręcznie (z użyciem komputera) na telefonie przywróconym do ustawień fabrycznych, więc póki go faktycznie nie zacząłeś używać to jest idealny moment na taką aktualizację

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2017, 17:34
Post: #19
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Po pierwsze już dużo aplikacji wgrałem i ustawiłem, po drugie chyba ryzyko wgrywać coś przez komputer, jeśli akurat zaszwankuje USB albo odłączą prąd???

W jak sposób ustawić, aby GPS się nie wyłączał?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2017, 18:10
Post: #20
XIAOMI Redmi Note 4x (procesor 8*2GHz,3/16GB) z Polski - z czym to się je
Ostatnio zrobiłem bricka w OP2 to stawiałem go na COMach, poszedł bez problemu.

W pasku u góry masz możliwość wyłączenia lokalizacji, ew. w ustawieniach dajesz aby była oszczędność energii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Internetem w redmi note 5 malojk 15 4 134 16-12-2020 13:40
Ostatni post: szopen
  Motorola One Action (XT2013-2) - z czym to się je Ekonomista 8 11 316 05-04-2020 16:28
Ostatni post: szopen
  Xiaomi z NFC spag 21 34 420 27-10-2018 10:20
Ostatni post: whiteindian
  Xiaomi Redmi Note 4 problem z automatycznym łączeniem do zapisanej sieci WiFi 90tomash 7 17 359 01-02-2018 10:10
Ostatni post: jakubd
  Xiaomi RedMi 2 i MIUI - fajna sprawa jakubd 2 8 007 11-09-2015 20:18
Ostatni post: jakubd