[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
12-06-2020, 12:03
Post: #321
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Czy może mi ktoś pomóc ? Mam wgrany bootloader breed i padawana. Chciałbym przejść na openwrt i czego się boję ?! Otóż wyczytałem, że musi to być specjalna wersja przystosowana do breed-a. Najbardziej mnie interesuje gargoyle od naszego guru Cezarego. Boję się wgrać tą wersję od Cezarego bo "podobno" coś chrzani breed. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat, lub ktoś próbował wgrywać gargoyle z bootloaderem breed ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-06-2020, 16:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2020 16:39 przez szopen.)
Post: #322
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Na tym sprzęcie nie, ale na "niemal bliżniaczym" d-team newifi d2 wgrywałem przez breeda "co popadnie" bez problemu (nie sugeruj się tym, wszytko robisz na własne ryzyko, pewnie uwalisz sprzęt, czuję, że jest inny układ partycji).

Skoro "podobno", to skądś to wiesz, więc tam zapytaj, a tu się pochwal.

spod breeda można zrobić pełny backup flasha, więc nawet jeśli uwalisz firmware, to skorzystasz z backupu. (tylko miej jego kopię).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-06-2020, 20:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2020 10:27 przez ar2rc.)
Post: #323
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
No dzięki poprowadzeniu za rączkę przez Cezarego jestem z powrotem na gargulcu bez breed-a. Inny miły kolega o nicku IceG skomplikował specjalną wersje gargoyle pod breed-a i potem już poszło. Jak ktoś będzie chciał wrócić tak jak ja do stanu fabrycznego to polecam znaleźć mój wątek na eko.one.pl
link do mojego wątku na eko.one.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi ar2rc za tę wiadomość:
szopen (2020-06-27)
15-06-2020, 13:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2020 14:43 przez szopen.)
Post: #324
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Super, że rozwiązałeś problem, (czyli dobrze czułem w kościach, że może być problem), szkoda tylko, że ani zadając pytanie nie podrzuciłeś linków źródłowych, ani teraz mając już rozwiązanie nie dzielisz się linkiem…
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2020, 12:59
Post: #325
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
W wątku jest totalny misz masz więc wybaczcie jeżeli było. Do routera w wersj 3 (bez G) wrzuciłem soft przez padavana. Jak wygląda sytuacja jeżeli chciałbym zaktualizować (nie mam teraz dostępu do routera, chciałbym przygotować plik do aktualizacji i w miejscu docelowym go wrzucić bez konieczności kompilacji).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2020, 14:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2020 14:38 przez szopen.)
Post: #326
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Jeśli się czujesz na siłach uporządkować ten wątek, tzn. sensownie go podzielić na kilka mniejszych to zapraszam do grona moderatorów - mnie to zadanie przerosło wkrótce po jego publikacji (jeśli faktycznie na to się czujesz na siłach pisz na PW).

A w zasadniczej kwestii, nie mam tego routera od bardzo dawna i nie jestem jakoś ultra wkręcony w Padavana, ale jeśli mnie pamięć nie myli wynikowym plikiem powstałym wskutek kompilacji (i tak naprawdę budowania obrazu ze skompilowanych kawałków) jest zwyczajny plik *.trx, który można wgrać przez zwykły update z poziomu GUI Padavana.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2021, 19:25
Post: #327
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Jak dalej aktualizować router xiaomi mi 3G?

Kupiłem kiedys router z Padavanem xiaomi MI-R3G v. 1. W przyszłości chcę przenieść się na openwrt z LuCi w kompilacji Cezarego. Obecnie proszę o odpowiedź na pytania:

1 W tym momencie, czy moge zaktualizować Pavana do najnowszej wersji poprzez panel WWW z kanału Telegram:
https://t.me/s/xiaomi_mi3g?
Mam firmware version: 3.4.3.9L-100_4fa7dc8, Linux version 3.4.113 (padavan@hms)
Którą wersję pliku mam wybrać i jak zrobić flash?
MI-R3G_3.4.3.9L-101[54c9779][17-01-2021_13-51].trx 16.6MB czy
MI-R3G_3.4.3.9L-101-MOD-[...].trx 16.6MB

2. Obecnie na Padavianie potrzebuję Wireguard (chyba jest wbudowany w najnowszej wersji?) i Zerotier (muszę zainstalować)? Czy wtedy muszę mięc zainstalować Entware i dołożyć pendrive na port USB i wtedy zainstalować zerotier? czy mogę zainstalować Entware na stałe bez dokładania pendrive?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-01-2021, 01:04
Post: #328
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
0. nie czekaj do przyszłości, poszukaj instrukcji jak przygotować openwrt i to zrób (nie miałbym zaufania do takich źródeł jak firmware niewiadomego pochodzenie publikowane na telegramie)
z tego co pamiętam można tam podmienić bootloader na breed i wtedy możesz wachlować sobie różnymi firmware do woli

1. wybierz w/g opisu kogoś, kto to publikuje, trx'y wgrywa się bodajże jako update z poziomu webui (nie mam tego sprzętu od paru lat)

2.
a) nie mam pojęcia
b) by mieć ZTO pewnie jest potrzebne entware
c) nie wiem, nie pamiętam ile on ma flasha (ale chyba stosunkowo dużo, jakkolwiek wciąż się to liczy w megabajtach) i ile z niego jest dostępne dla użytkownika

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2021, 06:52
Post: #329
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
(20-01-2021 19:25)8850 napisał(a):  Jak dalej aktualizować router xiaomi mi 3G?

Kupiłem kiedys router z Padavanem xiaomi MI-R3G v. 1. W przyszłości chcę przenieść się na openwrt z LuCi w kompilacji Cezarego. Obecnie proszę o odpowiedź na pytania:

1 W tym momencie, czy moge zaktualizować Pavana do najnowszej wersji poprzez panel WWW z kanału Telegram:
https://t.me/s/xiaomi_mi3g?
Mam firmware version: 3.4.3.9L-100_4fa7dc8, Linux version 3.4.113 (padavan@hms)
Którą wersję pliku mam wybrać i jak zrobić flash?
MI-R3G_3.4.3.9L-101[54c9779][17-01-2021_13-51].trx 16.6MB czy
MI-R3G_3.4.3.9L-101-MOD-[...].trx 16.6MB

2. Obecnie na Padavianie potrzebuję Wireguard (chyba jest wbudowany w najnowszej wersji?) i Zerotier (muszę zainstalować)? Czy wtedy muszę mięc zainstalować Entware i dołożyć pendrive na port USB i wtedy zainstalować zerotier? czy mogę zainstalować Entware na stałe bez dokładania pendrive?
Witam. I jak kolego poradziłeś sobie . Też chciałbym zainstalować zerotier. Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 42 112 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Problem ze sparowaniem routera xiaomi 3g lolokm 9 17 739 12-03-2019 00:19
Ostatni post: szopen
  Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem Tomooo 18 31 040 11-12-2018 13:11
Ostatni post: szopen
  Router LTE - prośba o polecenie routera LTE do 400 zł. Maverick 7 6 571 16-01-2018 10:48
Ostatni post: jakubd
  Prośba o pomoc w konfiguracji routera Netgear AC810s jacek_w 3 5 440 23-08-2017 23:00
Ostatni post: jakubd