[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
23-06-2019, 00:00
Post: #281
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Od strony internetu spróbuj użyć portu powyżej 1024 (i oczywiście poniżej 65536), np. 9999.
Oczywiście zakładam, że 192.168.1.100:99 to poprawne dane połączeniowe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-06-2019, 06:59
Post: #282
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Niestety bez zmian

[Obrazek: Screensho_qsnrnap.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-06-2019, 21:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-06-2019 21:05 przez szopen.)
Post: #283
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
"na moje oko"
1) jako nazwę użyłbym czegoś z najbardziej standardowym zestawem znaków, czyli "vuplus"
2) podejrzewam, że raczej 0.0.0.0
3) protokół TCP czy UDP, a może oba?

PS co to za usługa?

PPS nie wiem, czy przypadkiem nie trzeba tego przekierowania ustawić też jako aktywnego (ale nie mam teraz ani w najbliższej przyszłości dostępu do żadnego routera pod Padavanem), możesz poćwiczyć na jakiejś innej usłudze, którą łatwo przekierować (choćby ftp)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-06-2019, 00:34
Post: #284
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Jeżeli to urządzenie serii vuplus.com, to słabo to widzę. Choć zależy co chcesz robić, bo jak nie streaming (ten wymaga mnóstwo pasma) to może się da, ale i tak mówią o kilku portach, a nie jednym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-06-2019, 12:15
Post: #285
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
@szopen
Ustawiłem jak zalecasz i bez zmian, ftp tez sprawdzałem Sad

Jest to dekoder satelitarny, samo przekierowanie portu 99 daje mi dostęp do zarządzania dekodera przez aplikacje i po dołożeniu dwóch portów również streaming kanałów.

@jakubd

Od wielu lat korzystam z zarządzania i streamingu i nigdy nie było żadnego problemu, wystarczyło tylko porty wystawić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2019, 09:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2019 16:05 przez szopen.)
Post: #286
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Cześć,
Niedawno dotarły do mnie dwa kolejne Routery Xiaomi 3G, chciałem wrzucić na nie Padavana i pojawił się problem już na samym starcie - nie mogę wgrać ROMu developerskiego. Przy próbie wgrania pojawia się komunikat "weryfikacja pliku nie powiodła się".
Dwa poprzednie routery poszły bez problemu, z tymi jest coś nie tak - różnią się delikatnie budową zewnętrzną oraz nie mają złącz USB.
Kupiłem:
Mi Router R3Gv2

mod edit:
Nie dajemy linków do sklepów, a tym bardziej z "ogonkiem", natomiast
obrazy wgrywamy na nasze forum. Proszę poprawić to.
///mod edit2 (szo): link do sklepu w jedynej akceptowalnej postaci
https://www.aliexpress.com/item/4000170718555.html


Na routerze obecnie jest fabryczny ROM w wersji 2.28.8
Co to za routery i czy możliwe jest wrzucenie na nie Padavana?

Objawy:
[Obrazek: 0e0c2d9a8bbab83d.jpg]
[Obrazek: 13c8aaa056a6d5e6.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-11-2019, 01:12
Post: #287
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Vegair napisał(a):Na routerze obecnie jest fabryczny ROM w wersji 2.28.8
Prawdopodobnie kupiłeś R4A, które wredni chinole naiwnym opychają jako "R3Gv2",
zostajesz na chińskim sofcie (jeśli ktoś się nie weźmie za przygotowanie innego, to zapomnij o alternatywnym sofcie, a szansa mała bo flaki w R4A są słabe w porównaniu do R3G).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2019, 16:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2019 16:44 przez szopen.)
Post: #288
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Vegair napisał(a):czy możliwe jest wrzucenie na nie Padavana?
Co do pytania - zapomnij o Padavanie, kupiłeś inny sprzęt niż jest opisywany w tym wątku (niezależnie czy jest to R4A czy cokolwiek innego, bo specyfikacja z linku jest nieco lepsza od R4A, ale wciąż słabsza od R3G, no i to na 100% nie jest to R3G).

Może istnieje gdzieś jakiś alternatywny projekt dla tego sprzętu, ale ja go nie znam i nie jestem zainteresowany (sorry routery bez portów USB dla mnie się już nie liczą od paru lat, bo zabiera im to większość potencjalnych dodatkowych funkcjonalności).

Jest jeszcze inna opcja - walcz z oszustem o zwrot kasy (może być ciężko, bo w opisie oferty jest dość wyraźnie napisane, że to nie jest R3G, a na zdjęciach widać brak USB).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2019, 14:05
Post: #289
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
że tak zapytam jaki macie u siebie stopień defregmentacji plików?
zawsze myślałem że EXT4 nic nie potrzebuje
u mnie po komendzie :
Kod:
/opt/home/admin # e4defrag -c /dev/sda1
dostaje wynik : Fragmentation score 56 czyli trzeba robić defrag

zapuściłem e4defrag /dev/sda1 i mieli już ok 9godz. a dysk ma już 62 stopnie Sad
nic bym z tym nie robił ale zapis na dysk strasznie spadł do ok.10MB/s a było ok ~35-45MB/s

SMART dysku nic nie zgłaszał i wszystko jest ok jedynie chodzi o zapis. A nie chce mi się ok 5TB kopiować na inny dysk żeby tylko go sformatować bo to są gównie bardzo małe pliki

Dysk to Seagate 5TB w obudowie USB
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2019, 14:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2019 14:59 przez szopen.)
Post: #290
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
grubo odlatujemy od tematu, więc w skrócie (zalecam tworzenie nowych wątków, jeśli tematyka mocno odbiega od tytułu wątku! można przecież podać odniesienie w postaci linku)

1. Stopień fragmentacji, a nie defragmentacji (defragmentacja to proces usuwania fragmentacji), na hdd jest to istotny wyznacznik związany z wydajnością pracy na takim "zanieczyszczonym" systemie plików (warto poczytać dlaczego), w przypadku ssd można odpuścić defragmentację (chociaż moim zdaniem przepisanie danych w nowe miejsca "raz na ruski rok" raczej nie zaszkodzi, szczególnie w przypadku tanich ssd), oczywiście dążymy do najmniejszej wartości "Fragmentation score", ale nie ma jasno i ściśle określonych ram kiedy należy defragmentować, a kiedy nie (jakkolwiek w przypadku typowych zastosowań wartości >50 świadczą o tym, że wypadałoby zdefragmentować, ale to zależy jakiego to rodzaju dane i jak są używane).

2. Stopień fragmentacji nie zależy od systemu plików lecz od tego co się z tymi plikami dzieje w trakcie pracy - to zależy od "higieny" zapisu danych (jeśli pliki skopiujemy z zewnętrznego nośnika w 1 ciągłym procesie, to fragmentacja będzie zerowa, jeśli natomiast na dysk równocześnie kilkanaście procesów zapisuje rosnące pliki, to stopień fragmentacji jest zawsze bardzo wysoki, w pewnych zastosowaniach przeplot plików jest celowy - np. jeśli chodzi o zapis monitoringu czy innych streamingów odbywających się równocześnie).

3. System plików ext4 (czy ogólnie ext) jest zalecany dla systemów linuxowych ponieważ jest natywnie przez nie obsługiwany, a nie dlatego, że nie podlega fragmentacji.

4. Nie wiem gdzie trzymasz ten dysk, ale to nie jest odpowiednie miejsce - praca w takiej temperaturze skróci mu żywotność i to prawdopodobnie znacznie!

5. SMART jest systemem zgłaszania usterek sprzętowych, fragmentacja pod to nie podlega (nie jest usterką!)

6. Wydajność zapisu zależy także od wielkości plików (im mniejsze tym jest niższa) i jest to zjawisko normalne.

7. To czy plik jest mały czy duży zależy nie tylko od jego rozmiarów, ale też od jednostki allokacji - plik jest "mały" jeśli jest od niej mniejszy
(sam pracuję głównie z dużymi plikami, więc dla mnie optymalna jest duża jednostka allokacji i przy tworzeniu systemów plików pod tym kątem staram się użyć największej możliwej).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
_moi_ (2019-12-10)
10-12-2019, 19:33
Post: #291
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
dzięki za wyczerpującą odp.
Winny się okazał SWAP którego stworzyłem w pliku na HDD zamiast na oddzielnej partycji i stąd te całe zamieszanie z defrag i temperaturami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2019, 23:52
Post: #292
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Na wstępie witam wszystkich serdecznie.

Router wymieniony w temacie posiadam od dwóch lat. Po zakupie od razu wgrałem soft od padavana. Ma on takie oznaczenie 3.4.3.9-099_dff9a34
Przez 2 lata go nie aktualizowałem. Router służy jako serwer do oglądania filmów po dlna i robienie kopii zdjęć z telefonu przez FTP za pomocą automagic. Kilka aplikacji opkg zainstalowanych.

Nigdy nie miałem z nim problemu.

Pytanie czy warto wgrywać jakąś aktualizację? Może inne oprogramowanie? Od kilku dni mocno śledzę temat ale jakoś nie mogę tego wszystkiego ogarnąć. Na forum rosyjskim 4pda można się pogubić.

Internet mam z Netii 600Mb/s i po Wi-Fi max osiągam 420.

Czy po aktualizacji można wyciągnąć więcej?
Gdy wrzucam coś na FTP to leci mi tak średnio 9MB/s.

Mowa tu o połączeniu Wi-Fi bo kablem nie mam jak nawet.

Tel to MI9 od Xiaomi.

Czy istnieje sposób na zablokowanie reklam z YT?

Sposoby które testowałem blokowały reklamy ale nie na YT. Nawet pihole przepuszcza bo podobno google się broni przed tym. Na tel mam YT vanced więc mam to gdzieś ale telewizor Smart TV wszytko łyka. Dzieci bajek nie mogą oglądać.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc, nakierowanie.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2019, 00:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2019 00:44 przez szopen.)
Post: #293
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
0. również witam

1. "oryginalny" Padavan nie jest już aktualizowany przez swojego autora, masz prawdopodobnie jedną z ostatnich wersji

2. jeśli chcesz być w miarę na bieżąco pozostaje inny soft (choć na bazie Padavana były np. jakieś wydania Linaro, nie śledzę tematu)

3. na ten sprzęt jest też Openwrt i Gargoyle - poniżej lista dostępnych (buildu Cezarego z eko)
http://dl.eko.one.pl/firmware/?vendor=Xi...able=false
filozofia działania jest nieco inna, więc przesiadka może być trudna

4. wydajność WiFi masz topową, testów jak się sprawuje ftp nigdy nie robiłem, ale wydaje się, że wyniki są w normie jak dla USB2

5. zablokowanie reklam na YT? jedynie YTvanced (nie da się tego osiągnąć na routerze z powodu metod stosowanych przez google), rozwiązanie? odłącz tv od neta, a podłącz do androidowego tvboxa (na którym zainstalujesz YTvanced)
nie da się odizolować dzieci od reklam, więc pozostają normalne metody wychowawcze (może więcej czasu im poświęcić? a mniej bajek?)

jeśli problemem jest niewłaściwe targetowanie reklam (masz obawy przed reklamami dla dorosłych)
https://support.google.com/families/answ...3338?hl=pl

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2019, 13:03
Post: #294
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam,
od 2 dni walczę z wgraniem softu Padavan na router 3G. Niestety wgranie softu kończy się nie powodzeniem, być może miał ktoś taki przypadek lub będzie wiedział co może być przyczyną.

Oprócz opisu na tym forum wspieram się filmikiem (https://www.youtube.com/watch?time_conti...emb_logo).

Generalnie w zasadzie wszystko po kolei wygląda, że jest okej.
Krok za krokiem robię tak samo i mam takie same efekty, aż do kroku

(06-09-2017 18:17)szopen napisał(a):  - pod (4)(4) flashowanie routera (dopiero gdy już mamy skompilowany obraz firmware)

W filmiku jest to: 22 – naciskamy 4 – "Flash Firware".

Wygląda, ze jest wszystko okej, aż na końcu wyskakuje po rusku napis na czerwono taki jak w załączniku.

Tłumacząc google translate:
"Plik nie istnieje lub jest pusty.
COś poszło nie tak, nie udało się utowrzyć backupu".


Próbowałem już na różne sposobu, ale ciągle efekt ten sam.
Nie wiem czy to ma znacznie, ale po otrzymaniu tego komunikatu nie mogę się dostać do routera przez putty, mimo, że wcześniej zgodnie z instrukcją wszystko było okej.

Nie wiem czy to coś jest nie tak z tym wgrywanym plikiem *ssh? Ale pobierałem go zgodnie z instrukcją. Generalnie jestem laikiem w sprawach sieciowych, ale tutaj wydaje się ze za bardzo nie ma się gdzie pomylić.
Jeśli macie jakieś pomysły dajcie znać.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-12-2019, 01:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-12-2019 01:55 przez szopen.)
Post: #295
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
kumpel_ napisał(a):Krok za krokiem robię tak samo i mam takie same efekty
raczej niemożliwe, poradnik z 1 posta jest już najprawdopodobniej nieaktualny w dużym stopniu (ostrzeżenie jest w 1 zdaniu), a może i nawet całkowicie

nie polecam brania się za to jeśli zupełnie nie rozumiesz co robisz…
(chyba już gdzieś wspominałem, aby nie używać opcji "0" - "ssh hack"?)

ten czerwony napis oznacza, że nie udało się wykonać backupu oryginalnego softu (więc już do niego prawdopodobnie nie powrócisz), ale nic nie wspomniałeś czy
- aktualizacja skryptu się powiodła (update scrpits)
- czy pobrałeś aktualne źródła (update sources)
- czy narzędzai się zbudowały (build toolchain)
- i w końcu czy kompilacja zakończyła się pomyślnie

niestety jedyne co możesz zrobić to nauczyć się robić screenshoty (nie zdjęcia!) i pokazać jak zakończył się każdy z istotnych etapów

kumpel_ napisał(a):Nie wiem czy to coś jest nie tak z tym wgrywanym plikiem *ssh? Ale pobierałem go zgodnie z instrukcją. Generalnie jestem laikiem w sprawach sieciowych, ale tutaj wydaje się ze za bardzo nie ma się gdzie pomylić.
jest gdzie się pomylić, sam piszesz, że masz skrypt inny od opisanego

"łatka ssh" jest generowana dla każdego routera oddzielnie, więc tu akurat szansa mała aby się nie udało (ona daje się wgrać tylko do oficjalnego softu developerskiego, do stockowego nie)

PS nie mam już tego sprzętu, więc na mnie nie licz - nie jestem w stanie sprawdzić jak to wszytko wygląda obecnie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2019, 15:58
Post: #296
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Sprawa sie wyjasnila. Pogrzebałem na ruskim forum i znalazlem gości, którzy mieli ten sam problem.

Komunikat świadczy o problemie z wykonaniem backupu, w jednym z kroków jest pytanie czy nalezy wykonać backup, i trzeba zamiast 'y-tak' dać 'n-nie' i wszystko sie poprawnie wgrywa.
Soft sie wgral i póki co dziala świetnie.

Dzięki @szopen za chęć pomocy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2019, 14:53
Post: #297
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Podaj proszę jaką masz teraz wersję softu po tych zabiegach?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2019, 16:15
Post: #298
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
(27-12-2019 14:53)palibrzuch napisał(a):  Podaj proszę jaką masz teraz wersję softu po tych zabiegach?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Jeśli mnie pytasz to: 3.4.3.9L-100_56960f9
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-01-2020, 23:50
Post: #299
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Wszystko działa dobrze na tej wersji?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2020, 09:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2020 16:44 przez z.sproski.)
Post: #300
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam. Czy ktoś może podpowiedzieć jak skonfigurować poprawnie VPN . Mam usługę w surfshark brałem przykład z ich poradników ale nic nie wychodzi
.
Temat rozwiazany. Aktualizwałem oprogramowanie i metoda prób i błedów i działa VPN.
Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 41 031 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Problem ze sparowaniem routera xiaomi 3g lolokm 9 17 266 12-03-2019 00:19
Ostatni post: szopen
  Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem Tomooo 18 30 241 11-12-2018 13:11
Ostatni post: szopen
  Router LTE - prośba o polecenie routera LTE do 400 zł. Maverick 7 6 480 16-01-2018 10:48
Ostatni post: jakubd
  Prośba o pomoc w konfiguracji routera Netgear AC810s jacek_w 3 5 351 23-08-2017 23:00
Ostatni post: jakubd