[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
14-04-2019, 22:59
Post: #261
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
zaraz zaraz
3.4.3.9-099_32a93db to jest "oficjalna" ostatnia wersja Padavana
a
3.4.3.9L-100_56960f9 to bodajże Linaro?

więc przełącz się na repo Padavan i pobierz wszystko i skompiluj jeszcze raz

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-04-2019, 23:02
Post: #262
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Ale po pobraniu na czysto nie mogę wybrać padavana tylko właśnie Linaro ( taki ekran w tym menu jest składający się z 2 części
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-04-2019, 23:21
Post: #263
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
no cóż - to użyj wersji prometheusa sprzed formatu (weź go np. z backupu)
chętnie bym pomógł, ale prawdopodobnie mam go na dysku w innej lokalizacji Tongue i raczej sądzę, że prędzej będą skuteczne poprawki w nowej wersji linaro, niż mógłbym się podzielić starą wersją prometheusa

zgłoś błędy gdzie trzeba i czekaj cierpliwie

swoją drogą nie czaję po co Ci 4 serwery DLNA…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-04-2019, 23:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2019 23:26 przez miko1282.)
Post: #264
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Nie nie, mam dostęp do 4 routerów z czego 2 u mnie i dwa u wujka, do 3 z nich wgrałem najnowszą wersję i pojawił się problem, ponieważ aktualnie u mnie w domu na żadnym nie działają mi zdjęcia z serwera dlna, natomiast na tym jednym z ,, oficjalnym" firmware działają

A prometheusa mogę gdzieś w necie znaleźć? To znaczy starszą wersję ? :/ Zgrałem tylko dane które były dla mnie istotne, zdjęcia dokumenty i kilka programów reszta poszła :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-04-2019, 23:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2019 23:55 przez szopen.)
Post: #265
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
to podmień ten z działającym DLNA na inny z nowszą wersją

starsze wersje? może znajdziesz, jeśli są nadal gdzieś zahostowane (raczej są bo po 3 sekundach szukania znalazłem np. to https://yadi.sk/d/6EpD2EpHmB82o )

ja bym zaczął poszukiwania tam
https://web.archive.org/web/*/http://pro...reize.net/

a jeśli chcesz czysto linuxową wersję (bez maszyn wirtualnych) to szukałbym tak:
https://web.archive.org/web/*/http://pro...tart-99.sh

co jest raczej oczywiste, w takim przypadku trzeba zrobić wszystko ZA WYJĄTKIEM aktualizacji skryptu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2019, 00:07
Post: #266
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
(14-04-2019 23:45)szopen napisał(a):  to podmień ten z działającym DLNA na inny z nowszą wersją

Potrzebuję 2 serwerów, jutro spróbuję, no właśnie po instalacji na czysto bez aktualizowania o ile się nie mylę już było to najnowsze, przepraszam za banalne pytania, ale nie za bardzo się na tym znam, i nie potrafię sobie poradzić z tym
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2019, 09:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2019 09:48 przez miko1282.)
Post: #267
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Po załadowaniu tego prometheusa z linku od Ciebie (2017) mam takie menu :/
##EDIT
A dalej widzę że jest wersja 56960F9 więc chyba nie ma sensu tego kompilować zgadza się?


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2019, 13:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2019 13:28 przez szopen.)
Post: #268
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
no pewnie, że nie ma sensu - metodę masz powyżej, zrób coś samodzielnie (mam na myśli poszukiwania)

nie mogę zagwarantować, że pod podanym linkiem jest faktycznie nadal wersja z lutego 2017 (musiałbym to ściągnąć i sprawdzić, a pliki maszyn wirtualnych nie są hostowane na archive.org ze względu na format i rozmiar - pozostaje więc liczyć na to, że autor zmienia hostingi i gdzieś leżą autentycznie stare pliki, jeśli on reuploaduje nowe wersje w to samo miejsce, to pozmiatane), ale może po prostu zaktualizowałeś skrypt? (czego miałeś nie robić) - jeśli tak się stało, skasuj cały obraz maszyny, i rozpakuj go na nowo z pobranego pliku, no i NIE aktualizuj skryptu


a jeśli to robisz pod linuxem (a nie w maszynie wirtualnej) to musisz pobrać wersję skryptu hostowaną na archive.org (tylko wtedy będzie stara i to akurat mogę zagwarantować), a NIE u autora skryptu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2019, 13:36
Post: #269
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Przepraszam, staram się sam zrobić co potrafię, a nie wiele potrafię, szukam wszędzie, a na dodatek ten skrypt ma automatyczną aktualizację, na wskutek czego nie mogę jej pominąć, próba odłączenia neta w chwili przed próbą aktualizacji kończy się niczym, używam maszyny wirtualnej. Z tego co zauważyłem to Padavan cały czas używa jednego hostingu, myślę że te archiwum które podałeś jest z 2017, lecz samoczynnie przeprowadza się aktualizacja której w żaden sposób nie potrafię pominąć
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2019, 13:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2019 14:08 przez szopen.)
Post: #270
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
no cóż, są metody, by pominąć aktualizację skryptu nawet jeśli jest automatyczna (wydaje mi się, że nie jest, ale jak pisałem raczej tego nie sprawdzę), ale nie czuję się na siłach by pisać łopatologicznie jak to zrobić
(a podejrzewam, że wystarczy zablokować domenę freize.net w dowolny sposób w jaki potrafisz - choćby za pomocą pliku hosts, możesz użyć dowolnego sposobu blokowania, czy to na routerze czy lokalnie na komputerze, jeśli lubisz strzelać z armaty do muchy i masz RPi, to popatrz na to https://pi-hole.net/ )

niestety przejrzałem jak to jest wykonane i skrypt faktycznie sprawdza czy istnieje połączenie z internetem za pomocą tej domeny, więc musiałbyś sobie go nieco przerobić zamiast blokować domenę (prawdopodobnie wystarczy np. zakomentować całą sekcję robiącą update, nie wczytywałem się w niego aż tak bardzo aby mieć pewność, czy nie można tego zrobić prościej)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2019, 17:08
Post: #271
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Szopen, bardzo chciałbym Ci podziękować za pomoc, udało mi się i mam wgraną wersję 3.4.3.9-099_32a93db Big Grin i wszystko śmiga, jeśli ktoś miałby podobny problem, chętnie opowiem jak to się wydarzyło Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2019, 20:22
Post: #272
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
opowiedz

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2019, 20:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2019 07:55 przez miko1282.)
Post: #273
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Więc tak jeśli ktoś aktualnie będzie chciał sobie wgrać Padavana do swojego xiaomi 3g routera(poprzez skrypt prometheus) prawdopodobnie będzie miał taką wersję jaką ja miałem lub nowszą, gdy wgramy już tę wersję to wystarczy, że wgramy pliczek do naszego routera z wersji Padavana (a nie jak obecnie mamy tylko Linaro), pliczek normalnie wgrywamy poprzez przeglądarkę internetową, w zakładce Administration--> Firmware upgrade


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-04-2019, 21:35
Post: #274
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
chodzi o plik ze skompilowanym firmware? więc napisz co trzeba zrobić by go skompilować
(liczyłem na rozwiązanie…)

inny sposób dystrybucji jest złamaniem licencji… więc jeśli o to chodzi, to możesz sobie darować kombinacje z przygotowaniem załącznika
(dodatkowo firmware niewiadomego pochodzenia nie jest dobrym pomysłem - może choćby zawierać backdoora)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2019, 07:33
Post: #275
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Pliku w tej wersji aktualnie nie skompilujesz, (bynajmniej przy użyciu prometheusa) przekopałem wszystko co byłem w stanie, z ciekawości na jakich zasadach jest rozprowadzane oprogramowanie Padavana?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2019, 14:12
Post: #276
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
miko1282 napisał(a):na jakich zasadach jest rozprowadzane oprogramowanie Padavana?
nie jest rozprowadzane ze względów licencyjnych - zawiera własnościowe sterowniki, których mediatek (wcześniej ralink) nie udostępnia na otwartej licencji, więc plików binarnych nie można rozpowszechniać - dlatego pozostaje samodzielna kompilacja

nie wiem jaki układ/umowę obecnie Andy Padavan ma z Asusem, bo udostępnia pliki binarne, ale
1) jest to firmware wyłącznie do sprzętu Asusa
2) są one stare (z początku 2016), choć kod źródłowy jest w miarę współczesny - końcówka 2018

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-04-2019, 07:54
Post: #277
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Okej, rozumiem, nie zmienia to faktu że router odzyskał pełną sprawność i wszystko działa tak jak powinno. Dziękuję Ci za pomoc, nie mam konta na 4pda, więc nie bardzo mogę zgłosić ten błąd. Szczerze chciałbym korzystać z najnowszej wersji lecz to musiało by działać. Jest jakaś szansa na poprawę tego błędu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-04-2019, 14:09
Post: #278
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Niewątpliwie nie jesteś jedynym użytkownikiem, a oprogramowanie jest w stałym rozwoju, więc jeśli nie Ty, to może ktoś inny zgłosi błąd, jakkolwiek właściwszym miejscem na zgłoszenie błędu jest raczej github?
Jeśli to z tym softem są problemy:
https://github.com/Linaro1985/padavan-ng/issues

A do samej sytuacji to trochę pasuje stare przysłowie Tongue
"ludzie dzielą się na 2 kategorie: tych co robią backupy i tych co będą robili backupy".

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-04-2019, 14:15
Post: #279
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
W 100% się zgadzam z tym przysłowiem, choć sam reguralnie robię backup'y plików ważnych dla mnie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-06-2019, 13:10
Post: #280
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam.

Mam problem z przekierowaniem portu. Urządzenie ma port 99 i bez problemu się łączenie po wewnętrznej sieci. W routerze wchodzę w wan i Port Forwarding nastepnie na dole dodaje:

service name: nazwa
Source IP: *.*.*.* ( próbowałem też 0.0.0.0 oraz bez niczego)
Port Range: 99
Local IP: 192.168.1.100
Local Port: 99
Protocol: tcp

Próbowałem juz różne kombinacje i jak na razie beż żadnego efektu a z routerem z zewnątrz bez problemu moge się połączyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 902 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Problem ze sparowaniem routera xiaomi 3g lolokm 9 17 209 12-03-2019 00:19
Ostatni post: szopen
  Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem Tomooo 18 30 169 11-12-2018 13:11
Ostatni post: szopen
  Router LTE - prośba o polecenie routera LTE do 400 zł. Maverick 7 6 476 16-01-2018 10:48
Ostatni post: jakubd
  Prośba o pomoc w konfiguracji routera Netgear AC810s jacek_w 3 5 348 23-08-2017 23:00
Ostatni post: jakubd