[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
05-03-2019, 23:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2019 19:51 przez ricki.)
Post: #241
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
(05-03-2019 22:47)szopen napisał(a):  R27 ale raczej bym wylutował niż usuwał mechanicznie Big Grin (a, że to SMD to trzeba mieć sensowną lutownicę)

widać na tym zdjęciu
https://cs5-2.4pda.to/10995789/IMG_20170904_112606.jpg
w załączniku przycięty fragment (podejrzewam, że 4pda nie pozwala na hotlinkowanie)
Kto wie może kiedyś jak skołuję lutownice do smd. Póki co działa ekstra i nic nie kombinuję

PS jest gdzieś jakaś promocja na router xiaomi 3g bo potrzebuję dla znajomego. Zachwycił się możliwościami mojego routera Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2019, 18:27
Post: #242
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam, czy ktoś wie jak na sofcie padavana zrobić roaming WiFi.Mam na myśli, że klient będzie rozłączany gdy poziom sygnału spadnie poniżej np 80 dBm?
na sofcie podawana router pracuje u mnie nieprzerwanie od 40 dni chyba że macie jakieś inne soft który również będzie stabilny Rolleyes
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2019, 14:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2019 17:25 przez szopen.)
Post: #243
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Na ali masz teraz promo z kuponem 6$ zejdziesz do ceny ~125 masz czas do 31.03
https://sale.aliexpress.com/__mobile/dgH0n08HFh_m.htm

Ja za to przymierzam się do kupna dysku SSD + obudowę 2.5 do routera
Z tego co wyczytałem to żeby nie zajechać szybko SSD i mieć pełną wydajność potrzebuję obudowę z obsługą:

- UASP (UAS), czyli USB Attached SCSI
- obsługiwać TRIM

z tym pierwszym oczywiście znalazłem ale z tym drugim już jest problem ,na znanych portalach w PL praktycznie dno sama tandeta a jak już coś jest drogiego to ciężko znaleźć jaki ma chipset taka obudowa.
Na aliex….. jest już lepiej znalazłem ugreen type-C USB 3.1 np.taką :
https://www.aliexpress.com/item/Ugreen-H...04045.html

Czy ktoś może posiada taką obudowę i może się wypowiedzieć ?
No chyba że ktoś zna obudowę co wspiera UASP/TRIM np. z chipsetem ASM235CM ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2019, 14:57
Post: #244
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Nie wiem czy jest sens dysku ssd, ponieważ ja odnotowuje na nim dość niskie transfery, mam włączone usb 2.0 ponieważ dysk twardy i ustawione usb 3.0 to wiesza mi się, może prądu nie starcza ktoś miał taki problem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2019, 17:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2019 14:02 przez szopen.)
Post: #245
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Kilka słów odnośnie TRIM
1) żadna obudowa nie obsługuje TRIM bo tym musi się zajmować system operacyjny (a czy Padawan, openwrt i inne firmware opierające się na Linux'ie to obsługują nie wiem, Linux jako taki obsługuje o ile jest dostatecznie współczesny)
2) brak wsparcia dla TRIM wcale nie skraca żywności dysku ssd, redukuje tylko drastycznie wydajność zapisu (oczywiście o ile nie korzystamy z rozwiązań zastępujących TRIM w celu przywrócenia wydajności, no ale z nimi jest taki problem, że nabijają licznik zapisu = skracają żywotność i to dośc radykalnie, bo 1 przebeg takiego narzędzia to zapisanie całej pustej przestrzeni dysku)
3) (edit, @_moi_ dzięki za zwrócenie uwagi) w przypadku obudowy USB do obsługi TRIM potrzebne jest wsparcie UASP, ale chipset mostka nie ma nic do TRIM - tym zadaniem w 100% zajmuje się system operacyjny.

i parę o UASP - tu oczywiście też wsparcie jest zależne od systemu, ale koniecznością jest wsparcie sprzętowe mostka USB->SATA
Oczywiście wpływ na trwałość ssd jest zerowy, ale jeśli chodzi o wydajność to bym powiedział, że to kwestia kluczowa w przypadku ssd (umożliwia osiągnięcia praktycznie pełnej wydajności sata mimo połączenia przez USB3).

Z praktyki odradzam obudowy z chipem Norelsys oraz starszymi modelami Jmicron.


Jakkolwiek nie testowałem ssd w obudowie z routerem, to zazwyczaj w każdym zastosowaniu, gdy nie da się zapewnić obsługi TRIM sensowniejsze jest użycie zwykłego hdd (ale wsparcie dla UASP jest przydatne też w takim przypadku).


W kwestii pytania - żadnej obudowy z mostkiem Asmedia nie miałem w rękach.

@_moi_
Proszę bez reflinków!
Przy wklejaniu wystarczy wyciąć cały śmietnik występujący zwykle za .htm (czy .html itd.).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2019, 19:30
Post: #246
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
(20-03-2019 14:53)_moi_ napisał(a):  Na ali masz teraz promo z kuponem 6$ zejdziesz do ceny ~125 masz czas do 31.03
https://sale.aliexpress.com/__mobile/dgH0n08HFh_m.htm

Albo jestem ślepy albo nawet z kodem ceny 125zł osiągnąć nie mogę. Poratujesz jakimś linkiem?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2019, 19:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2019 22:38 przez szopen.)
Post: #247
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
To proste wystarczy np. poszukać oferty z darmową wysyłką takiej by cena bez kuponu nie przekraczała 39,10$
Po odjęciu 6$ z kuponu zostanie do zapłaty 33,10$ co daje 125 zł po kursie sprzed chwili w/g Revolut.


Kombinacja może być też inna, więc bez problemu znalazłem ofertę, która się mieści w tych widełkach cenowych (w "Xiaomidirect store") przesyłka jest wprawdzie płatna, ale cena ją kompensuje - patrz załączniki (zanim je przygotowałem kurs $ nieco spadł, więc byłoby to jeszcze parę groszy do przodu).

PS Kupowanie w ChRL i płatność złotówkowa jest zwykle źródłem wysokiej ceny - przewalutowania przez pośredników płatności są przeważnie nieciekawe, więc lepiej płacić w USD.


Załączone pliki Miniatury
       

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2019, 20:38
Post: #248
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Proszę o pomoc. Mam plik "trx" z softem Padavan dla Xiaomi 3G. Skopiowałem go do maszyny wirtualnej ze skryptem Prometheus. Problem w tym, że skrypt go nie widzi. Dowiedziałem się, że plik trx ma być w folderze trx tam gdzie jest plik startowy skryptu. Plik startowy "start.sh" jest w /home/user/. Skopiowałem więc plik trx do /home/user/trx i skrypt nadal go nie widzi. Ktoś mówił, że musi być w folderze z datą, więc skopiowałem plik trx do /home/user/trx/22032019 i skrypt po uruchomieniu nadal go nie widzi. Dlaczego? Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2019, 20:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2019 20:56 przez szopen.)
Post: #249
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
A dlaczego nie skomplilujesz samodzielnie zamiast wgrywać firmware z niepewnego źródła (zapewne ze złamaniem licencji)?

u mnie przykładowy katalog zawierający skompilowane fw to:
~/trx_archive/2017-09-06_01:58:56
i zawiera on oprócz *.trx również nagłówek dla danego typu płyty głównej (routera) i ustawienia szablonu ustawień

(~ = /home/user)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2019, 21:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2019 21:41 przez Tomecek.)
Post: #250
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Zwyczajnie nie mogę skompilować softu. Pod starą gałęzią Padavan kompilacja działała mi od ręki bez żadnych problemów. Teraz najnowszy skrypt Promtheus w wersji 5.00-40 obsługuje tylko gałąź Padavan-ng i kompilacja mi tam zwyczajnie nie działa. Przykład: pobieram czysty obraz "VMWARE-PROMETHEUS-64-UBUNTU-EN-RU", odpalam go w VMware Player 15, wybieram router MI-R3G, nic nie zmieniam w opcjach tylko wybieram "Build Toolchain (4)". Zaczyna się proces i po ponad godzinie mam błąd na czerwono, który nic nie nie mówi. Nie działa pomimo tego, że nic nie zmieniałem w opcjach. Dlatego chcę użyć gotowego pliku trx ale skrypt go nie wykrywa Sad

// udało się wgrać Padavana. Dzięki za pomoc Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2019, 01:47
Post: #251
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
hmm jeśli zmieniasz repozytorium to musisz wykonać wszystkie kroki "przedkompilacyjne" (czyli pobranie repozytorium i kompilacja toolchaina)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2019, 12:58
Post: #252
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
(20-03-2019 17:00)szopen napisał(a):  Kilka słów odnośnie TRIM
1) żadna obudowa nie obsługuje TRIM bo tym musi się zajmować system operacyjny (a czy Padawan, openwrt i inne firmware opierające się na Linux'ie to obsługują nie wiem, Linux jako taki obsługuje o ile jest dostatecznie współczesny)
2) brak wsparcia dla TRIM wcale nie skraca żywności dysku ssd, redukuje tylko drastycznie wydajność zapisu (oczywiście o ile nie korzystamy z rozwiązań zastępujących TRIM w celu przywrócenia wydajności, no ale z nimi jest taki problem, że nabijają licznik zapisu = skracają żywotność i to dośc radykalnie, bo 1 przebeg takiego narzędzia to zapisanie całej pustej przestrzeni dysku)

i parę o UASP - tu oczywiście też wsparcie jest zależne od systemu, ale koniecznością jest wsparcie sprzętowe mostka USB->SATA
Oczywiście wpływ na trwałość ssd jest zerowy, ale jeśli chodzi o wydajność to bym powiedział, że to kwestia kluczowa w przypadku ssd (umożliwia osiągnięcia praktycznie pełnej wydajności sata mimo połączenia przez USB3).

Z praktyki odradzam obudowy z chipem Norelsys oraz starszymi modelami Jmicron.


Jakkolwiek nie testowałem ssd w obudowie z routerem, to zazwyczaj w każdym zastosowaniu, gdy nie da się zapewnić obsługi TRIM sensowniejsze jest użycie zwykłego hdd (ale wsparcie dla UASP jest przydatne też w takim przypadku).


W kwestii pytania - żadnej obudowy z mostkiem Asmedia nie miałem w rękach.

@_moi_
Proszę bez reflinków!
Przy wklejaniu wystarczy wyciąć cały śmietnik występujący zwykle za .htm (czy .html itd.).

Już jestem po testach zakupiłem obudowę i dysk
Byłem w MM gdzie kolega pozwolił mi przetestować wszystkie obudowy jakie były na stanie. I tak jedyna obudowa która obsługiwała TRIM i UASP testowałem tylko na szybko pod WIN10 to Natec Rhino type-C dokładny model to NKZ-0942 i jest na chipie VL716 reszta kieszeni brak obsługi TRIM. Czyli chipset w kieszeni musi obsługiwać trim.
Dysk który użyłem to Samsung EVO 860 500GB i powiem że pod WIN10 wyniki całkiem dobre jak na kieszeń natomiast podłączając pod MI-R3G zaczęły się same problemy a to funkcja UASP z devsleep robiła unmount gdzie był już zainstalowany Entware. Po 2 dni walki z hdparm-em i kieszenią definitywie zakończyłem walkę SSD + router
możliwe że tutaj jest stary kernel linuxa i nie do końca wszystko to działa jak by to miało działać. Jedyny słuszny wybór to nadal zwykły talerzowiec pod linaro.
A dysk i kieszeń wykorzystałem w Nvidia Shield TV tam android Oreo wykorzystał pełny potencjał SSD Jedyne ograniczenie to już sieć 1GB

Tutaj kolejne kieszenie z obsługą trim:
https://www.anandtech.com/show/10708/sat...res-review
https://www.anandtech.com/show/10779/ina...ges-review
https://www.anandtech.com/show/13341/sea...das-review




                   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2019, 13:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2019 17:57 przez szopen.)
Post: #253
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Faktycznie nie napisałem tego dosyć jasno (powinienem to chyba doedytować powyżej) - do obsługi TRIM potrzebne jest wsparcie UASP (oczywiście jeśli mówimy o podłączeniu ssd za pośrednictwem obudowy lub przejściówki USB), ale chipset nie ma nic do TRIM - tym zadaniem w 100% zajmuje się system operacyjny.

TRIM nie daje się przetestować na szybko - czasem systemowi zajmuje to kilka minut - jeśli używasz do sprawdzania trimcheck
http://files.thecybershadow.net/trimcheck/
to w przypadku negatywnego wyniku przy drugim uruchomieniu należy odczekać kilka minut i uruchomić go trzeci raz - dopiero to daje jakąś pewność, że trim faktycznie nie działa.

Jakkolwiek, jeśli pozostałe obudowy nie miały wsparcia UASP (czego sprawdzenie jest natychmiastowe), to można przyjąć, że TRIM również na nich nie zadziała (bo system do jego obsługi wykorzystuje UASP).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2019, 15:43
Post: #254
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Faktycznie ja tylko się sugerowałem co system wypluje jak testowałem kieszenie na szybko.
Jak ta kieszeń pokazała UASP i TRIM w WIN10 supported to wziołem ją od razu.
A tak już poza tematem czy ktoś już zauważył że czym nowsza kompilacja linaro-ng transfery zaczły siadać ?
Ja rozumiem że Padavan projekt już umarł , linaro-ng to tylko kosmetyka ale za moment dojdziemy że OpenWrt stanie się tutaj numer one.
Najgorsze w tym wszystkim że nie zrobiłem kopii z starym padavanem, może ktoś jeszcze posiada i może udostępnić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2019, 16:08
Post: #255
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
GIT jako źródło kodu działa tak, że można wybrać dowolny punkt w czasie i dowolny branch i cofnąć się do niego po czym skompilować starszą wersję. Tylko to pewnie nie z tego fikuśnego menu, tylko z ręki trzeba zrobić (o ile ktoś historycznych commitów/merge requestów nie skasował a zwykle się tego nie robi).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-04-2019, 11:43
Post: #256
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam, czy ktoś ma problem z odtwarzaniem zdjęć z dysku podłączonego do routera ? Filmy bez problemu w 1080p dekoduje a gdy wlaczam zdjęcie procesor na 100% i potrzebny restart
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-04-2019, 20:05
Post: #257
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
zdefiniuj chociaż "wlaczam zdjęcie"
o jaki serwer chodzi?/jaki protokół?/jaki klient?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-04-2019, 08:05
Post: #258
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Wybaczcie, nie sądziłem że będzie odzew, więc odpowiadając na powyższe pytania. Chodzi mi o serwer DLNA, do routera jest podłączony dysk bądź pendrive oraz wpisane są katalogi, z których ma dekodować obraz do urządzeń takich jak telewizor, odtwarzacze w moim przypadku są telewizory Samsung Smart TV serii 6, router udostępnia pliki z dwóch ścieżek. W jednym folderze są zdjęcia a w drugim filmem gdy włączam film 1080p obciążenie dochodzi do 6%-18%. Natomiast wchodząc do katalogu, w którym jest 20 zdjęć obciążenie procesora 100%, ramu wolnego 10-25mb zacina się, rozłącza, i pomaga tylko restart. To powiem jeszcze że mam do dyspozycji cztery te routery, trzy zaktualizowałem wczoraj a jeden został ze starym i na starym oprogramowaniu nie ma takiego problemu wszystko pięknie działa l. Czy ktoś pomoże, w jaki sposób mogę zgrać to oprogramowanie albo jak je na nowo sobie skompilować?. Bardzo dziękuję za odpowiedź, Blush wersja oprogramowania na którym mi wszystko działa: 3.4.3.9-099_32a93db

Nie działa:3.4.3.9L-100_56960f9
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-04-2019, 14:33
Post: #259
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
jeśli sam kompilowałeś skryptem prometheus, to stary soft masz w archiwum w:
~/trx_archive/a_tutaj_są_katalogi_z_datą_kompilacji

(możesz też użyć skryptu do flashowania - ma odpowiednie pozycje w menu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
miko1282 (2019-04-14)
14-04-2019, 14:50
Post: #260
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Niestety kompilowałem na starym komputerze a raczej na tym samym ale przed formatem, :/ da radę jakoś ten soft zgrać z routera albo gdzieś wyciągnąć taką wersję?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 901 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Problem ze sparowaniem routera xiaomi 3g lolokm 9 17 209 12-03-2019 00:19
Ostatni post: szopen
  Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem Tomooo 18 30 168 11-12-2018 13:11
Ostatni post: szopen
  Router LTE - prośba o polecenie routera LTE do 400 zł. Maverick 7 6 472 16-01-2018 10:48
Ostatni post: jakubd
  Prośba o pomoc w konfiguracji routera Netgear AC810s jacek_w 3 5 345 23-08-2017 23:00
Ostatni post: jakubd