[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
27-11-2018, 16:41
Post: #161
split do padavana R3G
Witam, mam pytanko odnośnie podłączenia do LAN routera 3G podczas flashowania. Przeczytałem wszystkie posty i nadal nie mam pewności co do podłączenia zwłaszcza że mam zbyt wolny komputer do sprawnego działania VM. Zainstalowałem więc na szybko czystego UBUNTU i wszystko śmiga. Oczywiste jest dla mnie że soft dev mogę zainstalować z drugiego kompa pod windowsem a łatkę ssh z pendrive. Podpowiedzcie mi proszę w którym kroku muszę podpiąć flashowany router do kompa z linuxem (i odpiąć go od netu) bo przecież ten będzie pobierał z netu pliki potrzebne do kompilacji. Pytanie drugie, czy po podpięciu flashowanego routera do kompa z linuxem muszę coś "odświeżyć" ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-11-2018, 17:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2018 17:59 przez szopen.)
Post: #162
TP-Link TL-MR3420 v2 i E3372h-153 hlink z Play
0) Dlaczego zadałeś pytanie akurat tu
http://forum.jdtech.pl/Watek-tp-link-tl-...ink-z-play
a nie we właściwym wątku? (przeniosę to zaraz)

1a) wszystko jest w poradniku w 1 poście, nie musisz niczego rozłączać (no chyba, że masz tylko 1 kabel), wszystko może być cały czas podpięte do internetu
a jeśli chcesz odpiąć to się sam zastanów kiedy można Tongue - zrozumienie tego co robisz jest jednym z kluczy do sukcesu

1b) nie musisz używać komputera z windowsem, system operacyjny nie ma żadnego znaczenia przy flashowaniu softu deweloperskiego z GUI routera (o ile system tylko ma przeglądarkę www), swoją drogą system nie ma też znaczenia w innych przypadkach (ale skrypt Prometheus jest na linuxa, a większość flashujących Padavana to użytkownicy windows, stąd takie rozwiązania, a nie inne są opisane w "małpim poradniku" Tongue)

2) dzierżawę DHCP (o ile się nie odświeży sama choć powinna)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-11-2018, 20:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2018 16:32 przez szopen.)
Post: #163
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
///mod: usunięty zbędny cytat

OK dzięki za odpowiedź ale wyjaśnię skąd moje pytanie odnośnie odpinania routera od sieci. Na jednym ruskich poradników na YT gość wyraźnie pokazuje aby podczas flashowania podpiąć się tylko pod port LAN. Rozumiem jednak że flashowałeś router z podpiętym netem do portu WAN - czy tak? Czy flashowany router był ustawiony w tym momencie w tryb router?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2018, 01:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2018 02:03 przez szopen.)
Post: #164
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Był w trybie router i nie pamiętam, abym go odpinał od głównego routera (z którego dostarczam sobie internet), bo nie widzę żadnego uzasadnienia do odpinania portu WAN od internetu, czyli połączenie miałem mniej więcej takie:

internet----(WAN)jakiś_działający_router(LAN)====(WAN)nasz_R3G(LAN)====komputer_na_którym_ur​​uchamiamy_skrypt

jeśli chcesz odepnij albo napisz czemu kolega ze wschodu go odłączał?
możesz podlinkować ten rosyjski poradnik? - jako-tako znam rosyjski, więc sobie jakoś poradzę ze zrozumieniem jego idei
(ja o tym wspomniałem tylko dlatego, że ktoś mnie wtedy pytał jak to zrobić mając TYLKO JEDEN kabel-skrętkę)

PS flashowałem 3 egzemplarze w ten sposób, a poradnik pisałem przy okazji pierwszego z nich ponad rok temu (opierając się na "oficjalnych" informacjach autora skryptu).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
suarez23 (2018-11-28)
28-11-2018, 16:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2018 16:31 przez szopen.)
Post: #165
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
///mod: usunięty zbędny cytat

Super, wszystko jasne. Teraz wiem o co chodzi. No ale tak to jest jak się czyta i ogląda 10 różnych poradników to w każdym trochę inaczej pokazane. najlepiej zapytać osoby która to sama robiła. A tu masz link do tego filmiku https://www.youtube.com/watch?v=fKlEKfQqC2w
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2018, 16:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2018 16:36 przez szopen.)
Post: #166
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Jeśli piszesz "post pod postem" to cytowania są zbędne (usuwam).

Nie wiedziałem, że masz na myśli film niemy, dobra obejrzałem ten fragment, gdzie macha palcem Big Grin
wyjaśnię z migowego na polski "komputer masz połączyć z białym portem, a NIE niebieskim"

Zawsze mówiłem, że wideotutoriale to gówno, bo się nie da przewidzieć wszystkich sytuacji , a poradnik tekstowy jest łatwy do modyfikacji i uzupełnień.

Jakkolwiek "szacun" dla autora filmu - powstał on zaledwie 2 tygodnie po moim poradniku, więc nie sądzę aby gość się opierał na poradniku z małego polskiego forum Big Grin normalnie bym usunął linka do YT z powodu referrali pod wideo, ale szanuję jego pracę.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-11-2018, 12:23
Post: #167
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam Kolegów,
Mam dwa pytanka:
Czy w sofcie Padavana jest możliwość blokowania przychodzącego adresu IP z zewnątrz?
Czy jest możliwość obsługi kilku domen DDNS ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-12-2018, 13:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2018 13:22 przez szopen.)
Post: #168
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
1) nie pamiętam, nie używam, nie mam kiedy, a przede wszystkim na czym testować (nie mam tego sprzętu w domu), ale pod spodem jest linux więc można wszystko, tylko najwyżej nie z GUI

2) nawet jeśli nie ma wielu DDNS albo nie ma możliwości ręcznej konfiguracji to są na to łatwe obejścia
(klienta DDNS można uruchomić na dowolnym urządzeniu wewnątrz sieci, jeśli chcesz to zrobić "na lenia", a nie ma takich opcji)

Jeśli będę kiedyś u syna na chacie, to może dam radę przeklikać to i owo, ale nie chcę obiecywać terminu.
W każdym razie "pod spodem" Padavana jest linux, więc grzebiąc w konfiguracji można uzyskać wszystko (jedynie może nie być tego w GUI)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2018, 22:20
Post: #169
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Cześć,
Dzięki za super tutorial Smile
Po długich walkach ukończyłem własnie punkt 4 (ściągnięcie miwifi_ssh.bin oraz hasła). Przez naprawdę długi czas nie mogłem się dostać na stronę https://d.miwifi.com/rom/ssh, żeby sprawdzić hasło na roota.
W końcu zacząłem kombinować i zaktualzowałem firmware routera do 2.25.124 i nagle udało mi się Smile
Poradnik był przygotowywany z wersją 2.25.122, czy moja wersja może sprawiać kłopoty? Robić downgrade firmware?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2018, 14:49
Post: #170
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
nie wiem co i skąd ściągnąłeś, ale tam
http://www.miwifi.com/miwifi_download.html
nadal developerska wersja dla R3G ma numer 2.25.122
http://bigota.miwifi.com/xiaoqiang/rom/r...25.122.bin
i jest ona raczej konieczna przed wykonaniem dalszych kroków (na stockowym ROMie nie wgrasz ssh)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2018, 12:18
Post: #171
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Cześć szopen,
Po wgraniu 2.25.122 w panelu użytkownika router zaproponował aktualizację do 2.25.124 - po zezwoleniu wykonał ją sam.
Nie będę ryzykował i przywrócę router do 2.25.122.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2018, 17:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2018 17:47 przez szopen.)
Post: #172
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Logika podpowiada, że jeśli jest aktualizacja OTA* na sofcie developerskim to powinna prowadzić do innej wersji developerskiej (szczególnie, że stock jest w "dużej" wersji znacznie dalej niż 2.25),
ale nie próbowałem (i raczej w najbliższej przyszłości nie sprawdzę tego) czy można startować z 2.25.124

* - no nie dosłownie OTA (bo to nie telefon)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2018, 22:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2018 23:25 przez szopen.)
Post: #173
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Dobry wieczór,

Panowie mam problem. Według niniejsze instrukcji oraz tego filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=fKlEKfQqC2w wgrywałem padavana na swój router Xiaomi 3G.

Niestety coś poszło nie tak. Aktualnie utworzyły się sieci ASUS i ASUS 5g, natomiast po wejściu do panelu 192.168.1.1 mam widoczny panel administracyjny, który jest "rozsypany" nie widać menu i nie można kliknąć w żaden obszar (brak reakcji).

Niestety nie mogę też zalogować się przez SSH "Network error: Connection refused". Co robić? Pomocy please Sad

ps. to drugi router w którym wgrywałem i w pierwszym poszło gładko, teraz jest problem ;/


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2018, 23:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2018 13:17 przez szopen.)
Post: #174
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
ile masz routerów w sieci i jakie mają IP? i jak są połączone
bo "rozsypane" GUI może powstawać z wielu różnych przyczyn
próbowałeś użyć innej przeglądarki do otwarcia GUI?

wgrałeś tą samą wersję firmware, którą kompilowałeś za 1 razem?
czy skompilowałeś od nowa (po aktualizacji skryptu i źródeł)?
a może zmieniłeś ustawienia skryptu w tym co ma być wbudowane do obrazu?


w twoim źródłowym wątku
https://www.wykop.pl/wpis/37352745/mirki...van-na-ro/
padły też inne "dobre podpowiedzi w ciemno", czyli propozycja powrotu do stocka
jeśli przeczytasz cały ten (tutejszy) watek, to gdzieś w nim jest podpowiedź jak to zrobić


PS jeśli chcesz wstawiać grafikę to wrzuć jako załaczniki, a nie jako linki do załączników na innym forum…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2018, 13:58
Post: #175
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
ile masz routerów w sieci i jakie mają IP? i jak są połączone
bo "rozsypane" GUI może powstawać z wielu różnych przyczyn
próbowałeś użyć innej przeglądarki do otwarcia GUI?


Próbowałem na różnych komputerach i przeglądarkach, niestety efekt ten sam

wgrałeś tą samą wersję firmware, którą kompilowałeś za 1 razem?
czy skompilowałeś od nowa (po aktualizacji skryptu i źródeł)?


Skompilowałem (4) (3) a potem (4), (4).
Tzn raz źle kliknąłem. Zamiast N dałem Y, ale potem wróciłem i poprawiłem. (patrz załączony screen). https://youtu.be/fKlEKfQqC2w?t=431

padły też inne "dobre podpowiedzi w ciemno", czyli propozycja powrotu do stocka
Ale jak nie mam dostępu do SSH to nie mogę tego zrobić? Sprawdziłem na różnych komputerach i komunikat ten sam. Moge jedynie TELNETem się połączyć

Czyli cegła


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2018, 19:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2018 19:55 przez szopen.)
Post: #176
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Marek22 napisał(a):Czyli cegła
może cegła, a może jednak nie?
jakbyś był z Wrocławia, to bym chętnie obejrzał ten router, nawet jeśli kolejne kroki też się nie udadzą

nie odpowiedziałeś na istotne pytania - ile masz routerów w tej sieci i jakie mają IP?
(mam zgadywać, że jest tylko jeden i jest to ten uwalony R3G?)

flashowałes po kabelku (skrętce, NIE po WiFi)?


a jeśli chodzi o recovery do OFW, to poszukaj metody - w skrócie: jest niemal taka sama co dla łatki ssh, o ile tylko nie zmieniałeś bootloadera, ale:
1) musisz pobrać stockowe firmware (to po lewej stronie strony z chińskimi softami, oczywiście dla R3G)
2) nie pamiętam jak, ale masz zmienić nazwę pliku (ale to się już gdzieś przewinęło - przeczytaj wątek i daj znać gdzie to jest, to wrzucę odsyłacz do 1 posta)
3) i ten plik z odpowiednią nazwą (NIE taką z jaką go pobrałeś) wrzucasz na pendrive (oczywiście nie zawierający innych plików! i w fat32), a potem procedura taka sama jak dla wgrania łatki ssh - z przytrzymaniem przycisku

router po takim przywracaniu będzie wstawał znacznie dłużej niż normalny start więc nie odpinaj mu zasilania! (idź na fajkę/spacer/zrób kawę - to może potrwać), jeśli nie wstanie w pół godziny to odłacz i podłącz kabelek LAN-komputer, wyłącz/włącz kartę sieciową, zrestartuj kompa
ostatecznie możesz wyłączyć router i włączyć go bez pena

jeśli nie pomoże, ale będą oznaki życia, możesz zrobić jeszcze raz to samo, jeśli wciąż nie będziesz miał dojścia do chińskiego GUI możesz spróbować tej samej procedury z softem developerskim (po zmianie nazwy pliku, choć jestem prawie pewien, że to powinien być zwykły soft użytkowy w wydaniu CN)

PS ten filmik ze skryptem po radziecku niewiele mi pomógł w zgadnięciu czy i ewentualnie co skopałeś…
rozumiem, że użyłeś tej samej maszyny wirtualnej co poprzednio
kompilowałeś, a wcześniej zrobiłeś update skryptu i źródeł? (w repozytorium linaro dość długo były poważne błędy, dla R3G należy raczej korzystać z repozytorium bodajże pod nazwą padavan)
pod (5) jest wybór, która kopia skompilowanego softu ma zostać sflashowana, jeśli kompilowałeś
jeśli nie chciałeś update, to mogłeś od razu przejść do flashowania wykorzystując stary plik

PPS jaki soft miałeś na nim fabrycznie? - to była zwykła wersja CN czy jakaś operatorska?
nie było problemu z przypisaniem go do konta xiaomi?
jeśli go odratujesz, to pobierz jeszcze raz łatkę ssh i developerski soft i porównaj pliki z tymi których użyłeś

dobra zrozumiałem czego nie zrobiłeś - jeśli w pytaniu o backup go nie zrobiłeś to nie możesz z niego skorzystać, ale w obecnej sytuacji jest to całkowicie bez znaczenia skoro i tak nie masz dostępu do ssh

i jeszcze jedno - skoro masz telnet to jednak jakiś dostęp jest - można pokombinować w tą stronę

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2018, 18:28
Post: #177
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
nie odpowiedziałeś na istotne pytania - ile masz routerów w tej sieci i jakie mają IP?
Jak wgrywałem padavana to był drugim routerem (ten uceglony). Pierwszy jest podpięty do media konwertera.

flashowałes po kabelku (skrętce, NIE po WiFi)?
Oprogramowanie wgrywałem po wifi (nie po kablu, wiem teraz że to była głupota).

Co do proponowanej metody wgrania stockowego firmware nie chce u mnie działać ten sposób. Gdy router jest wyłączony, wciskam reset, podpinam zasilanie zaczyna świecić na pomarańczowo, po chwili na niebiesko i po dłuższej chwili na fioletowo. Nie jest tak jak powinno być czyli brakuje mrugającego pomarańczowego. Ale pomimo tego zastawiłem go na ponad godzinę i ciągle te same objawy

2) nie pamiętam jak, ale masz zmienić nazwę pliku (ale to się już gdzieś przewinęło - przeczytaj wątek i daj znać gdzie to jest, to wrzucę odsyłacz do 1 posta)
Nazwę pliku trzeba zmienić po prostu na miwifi.bin

rozumiem, że użyłeś tej samej maszyny wirtualnej co poprzednio
Metoda była ta sama, ale maszyna inna (formatowałem komputer w międzyczasie()

PPS jaki soft miałeś na nim fabrycznie? - to była zwykła wersja CN czy jakaś operatorska?
nie było problemu z przypisaniem go do konta xiaomi?

Chyba to była zwykła wersja - ta którą mogę połączyć przez aplikację w telefonie "Mi Wi-Fi). Nie było problemu z przypisaniem do konta Xiaomi

i jeszcze jedno - skoro masz telnet to jednak jakiś dostęp jest - można pokombinować w tą stronę
Już przegrzebałem pół internetu i nic w temacie telnetu nie wyszukałem, nie wiem za bardzo co tu mogę ugrać

Aktualnie zamówiłem CP2102 i tym urządzeniem spróbuje go przywrócić do życia, to mi chyba pozostało
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2018, 18:54
Post: #178
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Marek22 napisał(a):Pierwszy jest podpięty do media konwertera.
i jaki ma IP po stronie LAN?

Marek22 napisał(a):Aktualnie zamówiłem CP2102 i tym urządzeniem spróbuje go przywrócić do życia, to mi chyba pozostało
metoda z RSem jest raczej zawsze skuteczna (jeśli tylko sprzęt jest sprawny)

Marek22 napisał(a):Już przegrzebałem pół internetu i nic w temacie telnetu nie wyszukałem, nie wiem za bardzo co tu mogę ugrać
nie wiem co można, ale zakładam że się da podejrzeć a może i zmienić konfigurację
jeśli masz dostęp z prawami roota to możesz zrobić praktycznie to samo co z ssh

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2018, 19:11
Post: #179
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
i jaki ma IP po stronie LAN?
192.168.1.1

nie wiem co można, ale zakładam że się da podejrzeć a może i zmienić konfigurację
jeśli masz dostęp z prawami roota to możesz zrobić praktycznie to samo co z ssh

Jeśli tak to poszukam więcej informacji, bardziej już uceglić nie mogę (chyba Confused)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2018, 22:26
Post: #180
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Marek22 napisał(a):i jaki ma IP po stronie LAN?
192.168.1.1
i masz oba routery spięte razem mimo konfliktu IP?

PS niebieski "płotek" (hash) to cytowanie selektywne

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 952 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Problem ze sparowaniem routera xiaomi 3g lolokm 9 17 237 12-03-2019 00:19
Ostatni post: szopen
  Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem Tomooo 18 30 215 11-12-2018 13:11
Ostatni post: szopen
  Router LTE - prośba o polecenie routera LTE do 400 zł. Maverick 7 6 477 16-01-2018 10:48
Ostatni post: jakubd
  Prośba o pomoc w konfiguracji routera Netgear AC810s jacek_w 3 5 348 23-08-2017 23:00
Ostatni post: jakubd