[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
14-03-2018, 13:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-09-2018 22:12 przez szopen.)
Post: #81
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
zaczynamy dość mocno odchodzić od tematu, na 99% jestem pewien, że R3G ma AP 2T2R (i oddzielny AP 2T2R 2,4GHz), więc nie uzyskasz na tym routerze linku ponad 866Mbps (w warstwie fizycznej, bo jak zauważyłeś z tego 866Mbps dla usera zostaje mniej niż połowa, bo 45MB/s=360Mbps)


jak to wygląda w R3P nie wiem/nie pamiętam (ale biorąc pod uwagę, że radio 2,4GHz jest chyba identyczne z R3G to podejrzewam, że radio 5GHz w R3P jest także 2T2R - tu wiele by dały zdjęcia rozebranego do rosołu sprzętu, swoją drogą nie wiem czemu nastał zakichany zwyczaj publikowania takich treści na YT zamiast w postaci zdjęć rozsądnej rozdzielczości w miejscach do tego przeznaczonych…)


jakkolwiek w R3P jest AP z obsługą (nielegalnego ;P) 160MHz - stąd masz 2x lepszy wynik niż na R3G
(a nie mam weny, by znów szukać specyfikacji podzespołów sprzętu, którego nie planuję do użytku, sam zastanawiałem się też nad R3P, więc coś-tam jeszcze chyba pamiętam odnośnie jego flaków, ale po doświadczeniach z R3G na fabrycznym sofcie i przy braku alternatywnego softu dla R3P sobie go odpuściłem, a aby wykorzystać jego potencjał sprzętowy i tak bym musiał doinwestować w sprzęt, a nie widzę sensu - w laptopie mam 7260 na minipcie i ta wydajność mi w zupełności wystarcza, swoją drogą biorąc pod uwagę różnice w budowie między R3G i R3P nie widziałem sensu ekonomicznego dla R3P - gdy przyglądałem się sytuacji na rynku był sporo ponad 2x droższy i w sumie nadal jest do 3x razy droższy)

edit: znalazłem to zakichane wideo, które potwierdza moje słowa (o tym, że R3P ma radio 5GHz 2T2R no i 2,4GHz też 2T2R, czyli układ antenowy ten sam co w R3G, główna różnica to wykorzystana "karta WiFi" czyli AP z obsługą pasma szerokości 160MHz, reszta chipsetu jest identyczna, pozostałe dodatki w rodzaju większego flasha i RAMu nie mają jakiegoś kluczowego znaczenia w typowych zastosowaniach)
https://www.youtube.com/watch?time_conti...geFKKHGMJA
więc kupno szybszej karty WiFi niż intel 9260 pod ten router (R3P) nie ma sensu, a 100% wydajności R3G da się opędzić już intelem 7260

PS mi by się nie chciało ryć sprzętu dla dodatkowej anteny, a na coś nowocześniejszego przesiądę się raczej dopiero gdy się dorobię jakiegoś nowszego laptopa z m.2 (ngff), bo już szkoda mi pompować kasę w minipcie, choć nawet intelowskie nowsze karty od 7260 można dostać jeszcze jako minipcie, a Hon Hai nawet produkuje(/ował?) taką odmianę DW1830 (ale na ali widzę tylko wersję w nowszym formacie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2018, 08:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2018 09:32 przez mollu.)
Post: #82
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Tak na szybko R3P w oficjalnym oprogramowaniu nie wspiera transmisji VHT160, trwają prace nad Padavan na to urządzenie. Co do parametrów to radio jest 4x4:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=810698
http://www.mi.com/miwifihd/specs/
Faktycznie 3G ma radio 2x2 ;-(
http://www.mi.com/miwifi3g/specs/
Mam pomiary - później wyślę ale mogę potwierdzić że 3G transmisja to 42-44 MB/s a speedtest to 330mbit
Kartę DW1830 3x3 zamówiłem i zrobię testy ;-) ale dopiero za m-c ;-(
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2018, 16:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2018 21:06 przez szopen.)
Post: #83
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Oczywiście w kwestii 2T2R mogę się mylić, chyba przyjąłem złą metodykę poszukiwań i nigdzie nie mogłem znaleźć specyfikacji chipsetu zastosowanego w R3P (ani ładnych zdjęć), a nie przyszło mi do głowy Big Grin by szukać u producenta (mimo wszystko to może być mało wiarygodne źródło, bo producentom nader często zdarzają się błędy w specyfikacjach) albo na 4pda (tu byłbym skłonny uwierzyć, w dodatku jako-tako rozumiem po rosyjsku, choć czytanie cyrlicą jednak mnie męczy, a wolę to od translatora), ale nie drążyłem tematu - po wstępnym researchu stwierdziłem po prostu, że ten sprzęt nie odpowiada moim potrzebom, a równocześnie jest za drogi.

więc to, że radio 5GHz jest 2T2R wysnułem z konstrukcji toru antenowego identycznego z R3G na podstawie podlinkowanego wyżej wideo
(czyli 2 anteny dla 2,4GHz i 2 anteny dla 5GHz oczywiście nie można wykluczyć, że konstrukcja jest inna tj. 2 anteny dla 5GHz i 2 anteny szerokopasmowe, edit1: gdyby były 4 jednakowe tory antenowe, to jaki sens by miało oznaczanie 2 anten w jeden sposób, a 2 w inny? choć opis na PCB wskazuje na to, że prawdopodobnie faktycznie jest dostępne 4T4R i to zarówno dla 5GHz jak i 2,4GHz - to raczej poza specyfikacją standardu!?)


ale…
jeśli R3P nie ma obsługi 160MHz, a twoja karta WiFi jest tylko 2T2R (za to obsługuje 160MHz), to jak wytłumaczysz 2x lepsze osiągi od R3G?

edit2: przy MCS9/QAM256/2T2R/80MHz maks to 866Mbps

PS coś mi świta, że w AC możliwa jest także równoległa praca na 2 rozdzielnych kanałach po 80MHz (zamiast nielegalnego 160MHz)



a teraz temat IP LAN w Padavanie - cytat z innego forum:
Dudek napisał(a):Działa na tej nowej wersji zmiana IP Smile ogólnie świetny router. Dobiłem na 90mbit że 150 na kablu, wcześniej na ZTE i Tp-Link ok 10-20mbit. Bardzo zadowolony jestem

sądząc po postach powyżej chodzi o… e58fdd7 czyli wersję aktualną na dziś (i to dokładnie tą która była podejrzana o błędy), więc @mollu chyba powinieneś skompilować sobie fw do R3G jeszcze raz

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2018, 18:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2018 18:08 przez mollu.)
Post: #84
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Chym no ja mam 3.4.3.9-099_e58fdd7 właśnie ... ale 90MB? coś chyba nie tak ...
Dostałem 2 nowe rutery i sprawdzę - skompiluje na nowo i zobaczę ...
Wszystko testuje na karcie intel 9260
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2018, 20:04
Post: #85
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
skrót myślowy, oczywiście pisząc skompilować miałem na myśli wszystkie kroki, czyli to co pisałem wyżej (update scripts + update sources + build toolchain)

natomiast kwestia używania poprawnych jednostek znów wychodzi (a wszyscy, jak widzę, poprawność tego mają gdzieś…) @Dudek napisał "90mbit", czyli zapisując poprawnie 90Mbps =~ 11MB/s czyli najwyraźniej posiada kartę WiFi nie wykorzystującą w pełni możliwości routera (tyle można osiągnąć w linku N 144Mbps czy 150Mbps)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2018, 22:57
Post: #86
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Elo.
Jestem tu nowy, zakupiłem sobie R3G wrzuciłem padavana i wszystko jest super ale jakie jest są pasy do telnetu ? Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2018, 17:15
Post: #87
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
nie ma telnetu, jest ssh jeśli sobie włączysz
pass taki sam jak do GUI, user wiadomy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2018, 17:16
Post: #88
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Cześć!
Mam problem z pobraniem softu. Na stronie http://miwifi.com/miwifi_download.html - przechodzi mi od razu do logowania się na routerze, natomiast na http://www1.miwifi.com/tw/miwifi_download.html - mam tylko 3 routery, z tym, że żaden z nich to nie 3g. Może coś źle robię?
Dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2018, 19:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2018 17:33 przez szopen.)
Post: #89
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
u mnie jest TELNET i SSH ale nie mogę się zalogować do żadnego dlaczego ?
może złe pasy pisze ?
Jaki jest login root ?
a hasło ? taki jak do panelu ?
Nie mogę się zalogować .
użytkownik root ?
hasło od panelu ?
ja mam tez i telnet


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2018, 17:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2018 12:51 przez szopen.)
Post: #90
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
@daniel_t
pierwszy link jest OK
na dziś soft developerski nadal ma wersję 2.25.122 link bezpośredni (TYLKO dla R3G)
http://bigota.miwifi.com/xiaoqiang/rom/r...25.122.bin

drugi dotyczy tajwańskiej dystrybucji routerów tego producenta i nie ma tam R3G, bo nie ma być

@toom18
faktycznie Tongue zapomniałem o telnecie (bo używanie go nie jest rozsądne, jeśli jest dostępne ssh)

teoretycznie standartowo
user: root
pass: admin

ale raczej wyłącz telnet, a włącz ssh

to jest w pierwszym poście…
szopen napisał(a):standartowy adres interfejsu routera z softem Padavan to:
http://192.168.1.1
użytkownik: admin (w ssh: root)
hasło: admin

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2018, 21:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2018 12:54 przez szopen.)
Post: #91
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
No i oki wszystko śmiga jak należy.
Wam tez się tak Aria2 rozjeżdża ? jak to naprawić wiecie ? Big Grin
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2018, 14:37
Post: #92
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Nie zainstalowałeś pakietu językowego lub nie wskazałeś locale i nie działa obsługa tłumaczeń opisów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2018, 19:18
Post: #93
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam a czy może ktoś potwierdzić że po zaniku napięcia router nie wykrywa pendriva

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2018, 20:58
Post: #94
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
A jak to zrobić szukam w necie i znaleźć nie mogę xD
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2018, 00:25
Post: #95
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam. Czy ktoś też ma problemy że po zaniku napięcia znika mu podpięty pod USB pendrive. Musze go wyjąć i włożyć i dopiero działa - jest wyktywany
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2018, 00:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2018 00:39 przez szopen.)
Post: #96
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
@z.sproski
zacznij od tego
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/wi...CommonTips

i może ze 3 słowa o tym jaki masz firmware w tym routerze (bo wciąż nie wiem czy nadal mówimy o sofcie Padavana) oraz co zrobiłeś, aby nośnik był automountowany i jaki masz system plików na tym pendrive

bo przy braku jakichkolwiek informacji co i jak robisz rodzi to tylko podejrzenie o "czarny PR" Tongue

PS i trochę więcej cierpliwości - tu działa zabezpieczenie przed spamem, więc floodowanie postami nie ma sensu…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2018, 16:17
Post: #97
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam. Przepraszam że tak chaotycznie . Ma firmware Padavana 3.4.3.9-099_e58fdd7. Sformatowałem pod NTFS jak i FAT32 . Nic nie zmieniałem w ustawieniach bo nie widziałem opcji automatycznego montowania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2018, 02:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2018 16:12 przez szopen.)
Post: #98
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
tu masz fragment o formatowaniu
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/wi...disk-drive
nie potrzebujesz partycji swap

włącz jakiś sharing plików
https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/wi...s-over-lan

i jeszcze coś mi zaświtało - eksperymentalnie port USB ustaw w trybie USB2 zamiast defaultowego USB3


niestety nie przetestuję ani nie sprawdzę niczego, bo jak gdzieś już pisałem nie mam obecnie tego sprzętu (ani żadnego innego z Padavanem), to że napisałem "małpi poradnik" jak się pozbyć chińskiego softu jeszcze nie znaczy, że jestem supportem Padavana Tongue

pozostaje więc sobie do-googlować pewne sprawy

albo poczytać w miejscach poświęconych temu firmware np.
http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=14
jest tam kilka tasiemcowo długich wątków poświęconych firmware Padavan np.:
http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=14:62648
oczywiście biorąc poprawkę na to, że to nie asus, więc pewne (tylko niektóre) kwestie są rozwiązane inaczej


ku pamięci wątek u Cezarego (wprawdzie tamto forum NIE służy do wymiany informacji o Padavanie, ale w tym wątku jest kilka innych ciekawych spraw poruszonych):
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=16231

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-03-2018, 00:43
Post: #99
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
A ja przypominam, że w większości wypadków można olać kompilację i można znaleźć gotowce (oczywiście zupełnie nielegalne w kontekście licencji), o ile mamy zaufanie do źródła.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-05-2018, 20:14
Post: #100
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Da się zrobić na alternatywnym sofcie sever VPN?
Da się zrobić z portu WAN na LAN?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 901 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Problem ze sparowaniem routera xiaomi 3g lolokm 9 17 209 12-03-2019 00:19
Ostatni post: szopen
  Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem Tomooo 18 30 168 11-12-2018 13:11
Ostatni post: szopen
  Router LTE - prośba o polecenie routera LTE do 400 zł. Maverick 7 6 472 16-01-2018 10:48
Ostatni post: jakubd
  Prośba o pomoc w konfiguracji routera Netgear AC810s jacek_w 3 5 345 23-08-2017 23:00
Ostatni post: jakubd