[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
25-01-2018, 12:12
Post: #21
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Jak masz HiLinka, to wymuszenie robisz w sofcie modemu, więc router nie ma nic do gadania (choć w przypadku Dovado i kilku innych modem jest przełączany w tryb tradycyjny na siłę i wtedy przełącza się takie rzeczy w interfejsie routera).
Wg mnie padavan obsługuje HiLinki bez problemu, ale tego konkretnego routera nie miałem w reku, więc nie testowałem padavana zrobionego dla niego (mam podobny router Xiaomi, starszy model i tam działa bez problemu jak pisałem). OpenWRT obsługuje na pewno.

Pytanie:
malojk napisał(a):czy jest dostępny tryb pracy AP ?
Trochę jest bez sensu - każdy router składa się z dwóch części - routera WAN-LAN oraz Access Pointa, który robi sieć WiFi. Więc twoje pytanie w tej formie brzmi "czy w routerze z access pointem WiFi jest access point" - prawidłowa odpowiedź "z natury rzeczy jest".
Wyjaśnij dokładniej co chcesz zrobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2018, 14:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2018 14:46 przez szopen.)
Post: #22
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
jeśli chodzi o dovado, to oni otwarcie mówili, że obsługa modemów jest ich podstawowym celem (a cała reszta jest traktowana jako mniej istotna) więc standartowym posunięciem jest przełączenie modemu w tryb nie-hilinkowy (o ile to możliwe) lub ewentualna obsługa jako hilink jeśli to model, który przełączyć się nie daje (dzięki temu ich routery oczywiście z bieżącej oferty czyli wspierane radzą sobie praktycznie z każdym modemem spotykanym na rynku, o ile oczywiście w routerze zadbamy o aktualne firmware, niestety od czasu gdy skoncentrowali siły na automatyce domowej wśród wspieranych pozostały tylko 2 modele - Tiny AC i Pro AC, jakkolwiek ~7 lat wsparcia od premiery jest wynikiem i tak nieczęsto spotykanym)

natomiast wracając do tematu - czyli R3G i softu Padavan

1) nie wykluczam, że przy kompilacji zmieniłem jakąś standartową opcję, która uniemożliwiła mi korzystanie z hilinka (ale przetestowałem tylko jeden modem E3372h-153), bo coś mnie ręce świerzbiły by grzebać w tekstowym pliku konfiguracyjnym Big Grin a nie mam w tej chwili R3G by przetestować jak się sprawy mają po kompilacji z defaultowymi opcjami (i w najbliższym czasie nie planuję takich zakupów - i tak część sprzętu się u mnie "kurzy" z braku wykorzystania)

2) i ostatnia część - jest dostępny tryb AP Tongue
jest też AP-klient, konfiguracja radia w przypadku obu AP jest dość elastyczna - można ustawić również tryb AP + AP-klient na tym samym paśmie (tracąc ponad połowę wydajności w tym paśmie, podobnie jak przy stosowaniu repeaterów) lub jeden AP ustawić do pracy jako Klient na jednym paśmie, a drugi jako AP na pozostałym (bez straty wydajności, oczywiście w ramach możliwości najsłabszego punktu, nie ma znaczenia który z nich będzie w takiej konfiguracji pracował na 2,4GHz a który na 5GHz)

3) przewaga Padavana nad LEDE/Openwrt pod względem wydajności jest taka, że używane są zamkniętoźródłowe zoptymalizowane sterowniki (możliwe, że z ich powodu nie są dostępne pliki binarne z firmware), ale ich użycie jest sprzeczne z ideą otwartego oprogramowania, dlatego w pewnych wypadkach wydajność LEDE/Openwrt może być mniejsza lub znacznie mniejsza (przynajmniej do czasu, aż sterowniki otwartoźródłowe nie zostaną dostatecznie zoptymalizowane lub producent chipsetu nie udostępni źródeł swojego softu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-01-2018, 18:20
Post: #23
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Czyli konfiguracja modemu LTE, w moim przypadku e3372 153 hilink na R3G sprowadza się do ustawień na samym modemie ? A jak to działa w przypadku zerwania połączenia? Czy modem sam inicjuje takie połączenie ponownie ? Tiny AC z tym modemem jest praktycznie bezobsługowe, można o nim zapomnieć i działa jak należy. Czy mogę tego samego oczekiwać od R3G?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2018, 00:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2018 00:09 przez szopen.)
Post: #24
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Skoro masz Tiny AC to nie widzę powodu do wymiany na R3G (chyba nie osiągasz w LTE prędkości ponad 100Mbps? gdzie zmiana na szybsze AC miałaby sens, bo jedyny plus R3G to fakt, że ma 2x szybsze 5GHz no i oczywiście cena Big Grin ale to jakby poza konkurencją), oczywiście każdy router, który nie obsługuje hilinków za pomocą API (poza dovado nie spotkałem innych działających w ten sposób), ani nie przełącza hilinka "na siłę" w zwykły modem nie jest w stanie kontrolować połączenia, więc wszystkie te opcje musi obsłużyć twój hilink i w takiej sytuacji wszystko zależy jakie ma on dostępne opcje.

malojk napisał(a):w moim przypadku e3372 153 hilink
swoją drogą ciekawe czy s czy h? - podałeś model bez istotnej litery

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2018, 10:55
Post: #25
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Ja też kompletnie nie widzę powodu zmiany Dovado Tiny (zwłaszcza) AC na Xiaomi. To jednak zupełnie inna klasa sprzętu (a raczej głównie oprogramowania, bo chip pod spodem chyba ten sam lub podobny).

Ja Padavana nie kompilowałem, tylko pobierałem gotowca i możliwe, że faktycznie szopen coś wywaliłeś przy kompilacji. poza tym konfiguracja HiLinków jest troszkę nieintuicyjna - jak kiedyś w Cafe na szybko chciałem komuś to pokazać, to mi się nie udało Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2018, 13:36
Post: #26
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
To jest modem z koncowka s
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2018, 17:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2018 11:37 przez szopen.)
Post: #27
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Tym bardziej nie powinno być problemów - dobrze znany i obsługiwany model.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2018, 20:43
Post: #28
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam mam problem. Mój router to model 3G. Konto Xiaomi posiadam oraz jestem zalogowany w aplikacji MiWifi i na PC też pobrałem i się zalogowałem. Utknąłem na kroku 4. Wersje softu dev wgrałem i gdy przechodzę pod adres :
https://d.miwifi.com/rom/ssh
to woła mnie o zalogowanie. Loguje się na moje konto Xiaomi (na to samo co w aplikacji) i wyskakuje mi błąd, że "Serwer d.miwifi.com odrzucił połączenie."
O co tu może chodzić? Czy może mieć na to jakiś wpływ, że router xiaomi jest podłączony do innego routera, bo mam kabel telefoniczny, który nie pasuje do gniazda WAN?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-02-2018, 21:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2018 00:00 przez szopen.)
Post: #29
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
ten serwer często nie działa (sprawdziłem i teraz nie działa), spróbuj później

możesz spróbować linku postaci
Kod:
https://d.miwifi.com/rom/ssh?userId=mimimimimi

zamiast mimimimimi podstawiając swój numer konta xiaomi, na którym masz zarejestrowany router

ewentualnie użyj łącza innego operatora (np. udostępniając tymczasowo połączenie z telefonu w innej sieci) - ciekawostka na łączu Plusa nie ma ochoty się otwierać, na łączu Playa co drugi raz, na łączu Orange też było słabo ale po którejś próbie się otwarło (mimo, że jest to hostowane na AWS, ale niezbyt blisko, bo sądząc po trasach to w Singapurze lub Hongkongu)

kluczowe może być zalogowanie tam przed próbą pobrania (na tym samym łączu)
https://account.xiaomi.com/

oraz ewentualnie ręcznie podmienić http na https w pasku adresu dla każdego z generowanych linków - w ten sposób właśnie przygotowałem brakującego screenshota i sprawdziłem czy pliki dają się pobrać (a są one najprawdopodobniej generowane na bieżąco)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2018, 07:21
Post: #30
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Witam. Mam pytanie . Czy po wgraniu softu Asusa mogę wgrać "uaktualnienie tego softu" przez soft Asus. Niestety w kompilacji przy SSH zapisałem IP routera mi 192.168.31.1 i teraz nie mogę się połączyć przez SSH.
Drugie pytanie. Po restarcie routera nie widać podpiętego pendrive . Muszę wyjąć i włożyć ponownie by był widoczny.
I trzecie pytanko można sciagac pliki przez np torrent na dysk USB podpięty do routera. Z góry dzięki za odpowiedź.

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-02-2018, 21:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2018 02:35 przez szopen.)
Post: #31
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
1a) zmień te ustawienia dla ssh w skrypcie na takie dane (ip, dane logowania) jakie masz obecnie ustawione w swoim routerze, a będziesz mógł wgrać aktualny soft (tzn. świeżo skompilowany) z poziomu skryptu prometheus
1b) możesz wgrać "normalnie" jeśli wiesz jak (póki miałem R3G a było to kilka miesięcy, nie było żadnej aktualizacji, więc nie miałem okazji spróbować osobiście, teraz są, a ja nie mam sprzętu)
1c) nie bardzo można pisać, że to jest soft asusa, bo to rodzi nieporozumienia - to jest soft Padavan'a (asus tego nie wypuszcza)

2) nie znam problemu, pewnie trzeba użyć AIdisk (prawdopodobnie udostępnienie ftp z prawami do zapisu gwarantuje automontowanie zasobów), a już nie sprawdzę z powodu w/w (braku sprzętu)

3) https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/wi...ansmission

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-02-2018, 22:53
Post: #32
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Dziękuję bardzo. Wszystko już wiem Smile

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2018, 12:19
Post: #33
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
(07-02-2018 21:04)szopen napisał(a):  
Kod:
https://d.miwifi.com/rom/ssh?userId=mimimimimi

Z tym linkiem mi weszło na stronkę, ale nie mogę pobrać pliku. Mam hasło roota i klikam ten przycisk do pobrania co jest i wyświetla komunikat o utracie gwarancji, klikam akceptacje i wywala błąd taki jak wcześniej przy próbie wejścia na stronę. Ehhh
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2018, 15:25
Post: #34
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
i w linku do pliku też podmień http na https

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2018, 01:14
Post: #35
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
(11-02-2018 15:25)szopen napisał(a):  i w linku do pliku też podmień http na https

Tak też zrobiłem po kilkunastu próbach różnych kombinacji i się udało i cały proces też udało się ukończyć, także na ten moment dziękuję za pomoc Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2018, 09:40
Post: #36
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Niedługo kolej na mnie z tą zabawką Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2018, 18:52
Post: #37
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Gdzie brałeś?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2018, 19:08
Post: #38
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
(12-02-2018 18:52)ejanek napisał(a):  Gdzie brałeś?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ja zamawiałem 6 stycznia na Gearbest. Zapłaciłem 101,88 PLN Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-02-2018, 22:03
Post: #39
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Świetna cena
trzeba upolować
Dolar tani może się uda

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-02-2018, 07:03
Post: #40
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Ja też z Gearbest brałem ale cena z przesyłką 130 zł . Ale zamawiałem 16.01 a dostawa 06.02 i bez opłat . Poczta holenderska

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 954 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Problem ze sparowaniem routera xiaomi 3g lolokm 9 17 239 12-03-2019 00:19
Ostatni post: szopen
  Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem Tomooo 18 30 215 11-12-2018 13:11
Ostatni post: szopen
  Router LTE - prośba o polecenie routera LTE do 400 zł. Maverick 7 6 477 16-01-2018 10:48
Ostatni post: jakubd
  Prośba o pomoc w konfiguracji routera Netgear AC810s jacek_w 3 5 348 23-08-2017 23:00
Ostatni post: jakubd