[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
03-10-2018, 19:22
Post: #1
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
Witam wszystkich.
Panowie szukam pomocy i chyba tylko tutaj możecie mnie uratować. Pies pogryzł mi stary router i modem od Play, kupiłem więc nowy modem model: ZTE MF 823 i Xiaomi Mi Router 3 myśląc że nie bezie problemu z działaniem. Niestety router nie wyrywa modemu, wiec jedyna nadzieja (chyba??) z zmianie oprogramowania. Problem jest w tym że nie mogę zarejestrować urządzenia (Xiaomi) na swoim koncie a co za tym idzie wygenerować miwifi_ssh.bin. Możecie mi podpowiedzieć co zrobić w tej sytuacji? A może jest sposób żeby jednak zadziałało to bez zmiany softu?
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2018, 00:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2018 11:34 przez szopen.)
Post: #2
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
1) Nie zadziała bez zmiany softu, producent nie przewidział takiej opcji w OFW.

2a) Aby go zarejestrować udaj się do kogoś, kto ma internet i tam podłącz router.

robisz to poprawnie, a nie działa?
2b) Kupowałeś na jakimś portalu ogłoszeniowym lub aukcyjnym? - jeśli tak wal śmiało do sprzedawcy - router zapewne był używany i jest przypisany do jego konta, niech więc ściągnie łatkę albo zwróć sprzęt.
2c) Kupowałeś w ChRL? - ratuj się PayPalem.

poradnik na początku jest zbyt trudny?
2d) Jesteś z Wrocławia lub okolicy - pisz do mnie na PW, mogę spróbować pomóc osobiście (o ile to będzie możliwe).

PS to jest wątek o R3G,
http://forum.jdtech.pl/Watek-xiaomi-miwi...ernatywnym
ale w przypadku R3 wszystko wygląda analogicznie (choć oczywiście trzeba użyć softu dla R3 bo to 2 RÓŻNE modele)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2018, 08:05
Post: #3
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
(04-10-2018 00:52)szopen napisał(a):  1) Nie zadziała bez zmiany softu, producent nie przewidział takiej opcji w OFW.

2a) Aby go zarejestrować udaj się do kogoś, kto ma internet i tam podłącz router.

robisz to poprawnie, a nie działa?
2b) Kupowałeś na jakimś portalu ogłoszeniowym lub aukcyjnym? - jeśli tak wal śmiało do sprzedawcy - router zapewne był używany i jest przypisany do jego konta, niech więc ściągnie łatkę albo zwróć sprzęt.
2c) Kupowałeś w ChRL? - ratuj się PayPalem.

poradnik na początku jest zbyt trudny?
2d) Jesteś z Wrocławia lub okolicy - pisz do mnie na PW, mogę spróbować pomóc osobiście (o ile to będzie możliwe).

PS to jest wątek o R3G, ale w przypadku R3 wszystko wygląda analogicznie (oczywiście trzeba użyć softu dla R3)

Dobra więc przez weekend spróbuje go u kogoś zarejestrować, Kupowałem na allegro nowy nie używany. Niestety mieszkam w Żyrardowie więc zostaje nam tylko kontakt przez forum albo PW. Jeśli chodzi o wersje to an pudełku w strefie Modek mam nadsane: MIR3
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2018, 11:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2018 11:28 przez szopen.)
Post: #4
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Na allegro bardzo często jako nowy i nieużywany jest sprzedawany sprzęt używany lub wręcz właśnie po eksperymentach byłego właściciela (no, chyba że był w fabrycznie zaplombowanym pudełku, albo kupowałeś za pośrednictwem allegro bezpośrednio od chińskiego sklepu), a tak z ciekawości - ile dałeś za niego?

Kontakt na PW zaproponowałem jedynie w celu ustalenia szczegółów ewentualnego spotkania na żywo Tongue nie udzielam nigdy żadnego wsparcia przez PW.

MIR3=R3 w ramach oszczędności pisania

Jeśli temat się rozwinie być może wydzielimy fragment dotyczący tego modelu do innego wątku.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2018, 13:38
Post: #5
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
Zapłaciłem z przesyłką 136zl ale miałem monety na allegro wiec wyszło mi w sumie z rabatem 106zl.
paczka była zaplombowana, nie wiem w jaki inny sposób sprawdzić czy nikt go przede mną nie używał.
W weekend przejadę się do znajomego, podłącze router i zarejestruje go w aplikacji, potem odezwę się i zdam relacje z instalacji softu. A możecie mi napisać jeszcze co najbardziej opłaca się instalować? zależy mi na stabilności, obsłudze modemu oraz na tym żeby dział z innym sprzętem- mam jeszcze mi boxa 4K i TV z Wifi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2018, 14:06
Post: #6
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
Ja bym zainstalował soft Padavan'a - pamiętaj do kompilacji w skrypcie Prometheus musisz wybrać model "mi-3"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2018, 23:36
Post: #7
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
Rozumiem że instrukcja instalacji jest taka sama jak w podwieszonym temacie tylko w pkt 2 mam wybrać soft oznaczony jako mi-3 a reszta zostaje tak samo tak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2018, 23:53
Post: #8
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
Na stronie producenta (gdzie masz firmware developerskie) on się nazywa "R3", a w skrypcie Prometheus "mi-3"
dlatego zedytowałem odpowiednio tytuł wątku.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2018, 17:13
Post: #9
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
Witam. Panowie powiedzcie mi jak chce podłączyć router pod internet kablowy oranfe to muszę wprowadzać gdzieś hasło i login który mam od orange. W której zakładce muszę to zrobić?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2018, 01:54
Post: #10
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
Pytanie za 3 punkty:
a jak łączysz się bez routera?
(pod ten sam "kablowy" internet, może ze 3 słowa w jakiej technologii, czy masz jakiś sprzęt od operatora - czasem istotne info jest w umowie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2018, 07:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2018 07:52 przez Tomooo.)
Post: #11
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
Bez routera łącze się z internetem za pomocą modemu usb wpinanego do laptopa (internet od Play). Model modemu- ZTE MF 823
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2018, 10:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2018 10:45 przez Ekonomista.)
Post: #12
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
Tomooo napisał(a):Bez routera łącze się z internetem za pomocą modemu usb wpinanego do laptopa (internet od Play)

Tylko kolega pytał o to jak bez routera podpinasz orange stacjonarny do komputera? Chyba o tym w ogóle jest mowa... (ostatnio Tongue )...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2018, 14:25
Post: #13
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
Może prościej - mówisz, że masz internet kablowy (ADSL, światłowodowy, obojętne), tak? To masz także router od operatora. On ma z tyłu zwykle switch ethernet i na nim 4 gniazda ethernet oznaczone jako LAN. I do nich podłączasz router Xiaomi kablem ethernet - od LAN w routerze Orange (zwykle Livebox któryś) do gniazda WAN routera XIAOMI (niebieskie zwykle).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2018, 14:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2018 14:42 przez szopen.)
Post: #14
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
No tak, ale może mieć dostęp typu FTTB/FTTC (nie wiem czy orange świadczy usługi w ten sposób, ale spotkałem się już z podobnymi rozwiązaniami u innych operatorów, szczególnie gdy były to instalacje po wchłoniętych małych dostawcach internetu - w budynku jest wtedy normalna infrastruktura Ethernet), ewentualnie FTTH zakończony konwerterem mediów.

I w takich wypadkach router podpina się "normalnie" czyli portem WAN do dostawcy, a konfiguracja połączenia musi być zgodnie z wytycznymi dostawcy.

Czasem ludzie sądzą, że można podpiąć router z wejściem Ethernet do linii ADSL, bo "są podobne wtyczki i w dodatku ta mniejsza idealnie pasuje do tego szerszego gniazdka" (to cytat z realnego zdarzenia).

Przy połączeniu kaskadowym (gdy jest np. router ADSL dostawcy) nie trzeba nigdzie wpisywać żadnych haseł, bo połączenie wymagające logowania realizuje sprzęt dostawcy (wyjątek - sprzęt w trybie bridge).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2018, 14:52
Post: #15
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
To ADSL jeszcze istnieje? Z tego co kojarzę to było na zwykłym kablu telefonicznym i realne prędkości rzędu paru Mbps w porywach plus haracz płacony dawniej TP S.A. (teraz Orange) rzędu 40 zł. W pewnej lokalizacji w zasadzie nie było zbytniej alternatywy poza 3G+ w Erze zdaje się, gdzie limity internetu były parę GB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2018, 16:08
Post: #16
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
To już offtop, ale ADSL to większość rynku chyba teraz stacjonarnego. W moim budynku co prawda rozstawiają światłowód Orange właśnie, ale podstawa to ADSL TPSA, który daje tutaj prędkości do 10 Mbit/s, zwykle 2-6. Alternatywą drogi UPC albo komórki (Play tutaj świetnie działa, do 150 Mbit/s).

ADSL miał tę zaletę dla użytkownika, że operatorem mógł być inny dostawca bo tak narzuciło UKE. Skończyło się tym, że to usługa dla Orange nieopłacalna, bo nie będę nowych kabli kładli jak zaraz na tym łapę kładą Netia i inni. Więc o ile VDSL daje prędkości realne nawet 80 Mbit/s (w odległości kilkuset metrów od półki ADSL, co w nowych budynkach nie jest rzadkością) o tyle większość siedzi na zapyziałych kablach z lat 90tych, które pewnie na zakrętach i stykach iskrzą Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2018, 17:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2018 17:31 przez szopen.)
Post: #17
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
@Ekonomista
no teraz to w miastach i miasteczkach zazwyczaj mozna znaleźć XDSL albo nawet światłowód, ale "na zadupiach" stary ADSL jeszcze istnieje i ma się dobrze (tak jak przez lata działał SDI/HIS o prędkości "2B", czyli 128kbps, mimo uruchomienia ADSL)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2018, 23:06
Post: #18
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
I tak i nie. Nie wszyscy macie rację.

ADSL/VDSL o ile przewody nie idą powietrzem, a centrala nie jest przeciążona - działa naprawdę świetnie. Dodatkowo orange szybko naprawia.

Na wsi jest FTTH orange jak dostanie dofinansowanie, czy wygra przetarg. Natomiast tam też króluje ADSL, bo jest stabilne a często nie ma alternatywy.

VDSL za to ludzie często korzystają bo oferuje aż 80mbps. Co nie jest złe jak na dzisiejsze czasy. Natomiast usługa nie jest bardzo popularna bo wymaga krótkiej odległości od centrali, a rekordziści mają po 10-12km. Po prostu nie były linie projektowane na ADSL/VDSL. VDSL to z tego co pamiętam 1-1.5km w dolnym zakresie prędkości.

UPC 22 zł 150/10 mbps, więc drogie nie jest. W miedź się po prostu nie opłaca inwestować. Orange ma też moduły RFoG albo inne (nie pamiętam jak się nazywają), konwertery dla FTTH aby puścić przez HFC.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2018, 13:11
Post: #19
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
niezbyt często przeglądam stare wątki, ale tu problem jest nierozwiązany

Tomooo napisał(a):Witam. Panowie powiedzcie mi jak chce podłączyć router pod internet kablowy oranfe to muszę wprowadzać gdzieś hasło i login który mam od orange. W której zakładce muszę to zrobić?
no i temat się rozmydlił, a nie odpowiedziałeś na to pytanie:
szopen napisał(a):a jak łączysz się bez routera?
które było zadane oczywiście w kontekście kablowego internetu od orange
(bo o tym, że "normalnie" łączysz się za pomocą sieci GSM to już wiemy)

odpowiadając na poprzednie pytanie:
Tomooo napisał(a):W której zakładce muszę to zrobić?
zazwyczaj odpowiedź brzmi: "w żadnej", bo masz już jakiś router operatora (konkretniej jego modemo-router albo mediakonwerter i router, jakkolwiek by się to nie nazywało - livebox/funbox/mediabox czy cokolwiek innego)
zagadnienie jest o tyle ciekawe, że np. nie wszystkie porty LAN w liveboxie o standardowej konfiguracji są faktycznie portami LAN (może stąd twoje pytanie?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym szopen 328 465 323 23-03-2021 06:52
Ostatni post: z.sproski
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 952 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Problem ze sparowaniem routera xiaomi 3g lolokm 9 17 237 12-03-2019 00:19
Ostatni post: szopen
  Ustawienia Asus AC750 jako reapeter. Vuko2000 1 2 756 20-08-2017 12:48
Ostatni post: jakubd
  Tani Router jako switch spag 11 6 976 05-08-2017 15:15
Ostatni post: szopen