[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
03-10-2018, 19:22
Xiaomi MiWiFi R3 (znany też jako MIR3 lub MI3) co zrobić dla współpracy z modemem
Witam wszystkich.
Panowie szukam pomocy i chyba tylko tutaj możecie mnie uratować. Pies pogryzł mi stary router i modem od Play, kupiłem więc nowy modem model: ZTE MF 823 i Xiaomi Mi Router 3 myśląc że nie bezie problemu z działaniem. Niestety router nie wyrywa modemu, wiec jedyna nadzieja (chyba??) z zmianie oprogramowania. Problem jest w tym że nie mogę zarejestrować urządzenia (Xiaomi) na swoim koncie a co za tym idzie wygenerować miwifi_ssh.bin. Możecie mi podpowiedzieć co zrobić w tej sytuacji? A może jest sposób żeby jednak zadziałało to bez zmiany softu?
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2018, 00:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2018 11:34 przez szopen.)
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
1) Nie zadziała bez zmiany softu, producent nie przewidział takiej opcji w OFW.

2a) Aby go zarejestrować udaj się do kogoś, kto ma internet i tam podłącz router.

robisz to poprawnie, a nie działa?
2b) Kupowałeś na jakimś portalu ogłoszeniowym lub aukcyjnym? - jeśli tak wal śmiało do sprzedawcy - router zapewne był używany i jest przypisany do jego konta, niech więc ściągnie łatkę albo zwróć sprzęt.
2c) Kupowałeś w ChRL? - ratuj się PayPalem.

poradnik na początku jest zbyt trudny?
2d) Jesteś z Wrocławia lub okolicy - pisz do mnie na PW, mogę spróbować pomóc osobiście (o ile to będzie możliwe).

PS to jest wątek o R3G,
http://forum.jdtech.pl/Watek-xiaomi-miwi...ernatywnym
ale w przypadku R3 wszystko wygląda analogicznie (choć oczywiście trzeba użyć softu dla R3 bo to 2 RÓŻNE modele)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-10-2018, 08:05
RE: Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
(04-10-2018 00:52)szopen napisał(a):  1) Nie zadziała bez zmiany softu, producent nie przewidział takiej opcji w OFW.

2a) Aby go zarejestrować udaj się do kogoś, kto ma internet i tam podłącz router.

robisz to poprawnie, a nie działa?
2b) Kupowałeś na jakimś portalu ogłoszeniowym lub aukcyjnym? - jeśli tak wal śmiało do sprzedawcy - router zapewne był używany i jest przypisany do jego konta, niech więc ściągnie łatkę albo zwróć sprzęt.
2c) Kupowałeś w ChRL? - ratuj się PayPalem.

poradnik na początku jest zbyt trudny?
2d) Jesteś z Wrocławia lub okolicy - pisz do mnie na PW, mogę spróbować pomóc osobiście (o ile to będzie możliwe).

PS to jest wątek o R3G, ale w przypadku R3 wszystko wygląda analogicznie (oczywiście trzeba użyć softu dla R3)

Dobra więc przez weekend spróbuje go u kogoś zarejestrować, Kupowałem na allegro nowy nie używany. Niestety mieszkam w Żyrardowie więc zostaje nam tylko kontakt przez forum albo PW. Jeśli chodzi o wersje to an pudełku w strefie Modek mam nadsane: MIR3
04-10-2018, 11:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2018 11:28 przez szopen.)
Xiaomi MiWiFi R3G przygotowanie routera do pracy z softem alternatywnym
Na allegro bardzo często jako nowy i nieużywany jest sprzedawany sprzęt używany lub wręcz właśnie po eksperymentach byłego właściciela (no, chyba że był w fabrycznie zaplombowanym pudełku, albo kupowałeś za pośrednictwem allegro bezpośrednio od chińskiego sklepu), a tak z ciekawości - ile dałeś za niego?

Kontakt na PW zaproponowałem jedynie w celu ustalenia szczegółów ewentualnego spotkania na żywo Tongue nie udzielam nigdy żadnego wsparcia przez PW.

MIR3=R3 w ramach oszczędności pisania

Jeśli temat się rozwinie być może wydzielimy fragment dotyczący tego modelu do innego wątku.
04-10-2018, 13:38
Zapłaciłem z przesyłką 136zl ale miałem monety na allegro wiec wyszło mi w sumie z rabatem 106zl.
paczka była zaplombowana, nie wiem w jaki inny sposób sprawdzić czy nikt go przede mną nie używał.
W weekend przejadę się do znajomego, podłącze router i zarejestruje go w aplikacji, potem odezwę się i zdam relacje z instalacji softu. A możecie mi napisać jeszcze co najbardziej opłaca się instalować? zależy mi na stabilności, obsłudze modemu oraz na tym żeby dział z innym sprzętem- mam jeszcze mi boxa 4K i TV z Wifi.
04-10-2018, 14:06
Ja bym zainstalował soft Padavan'a - pamiętaj do kompilacji w skrypcie Prometheus musisz wybrać model "mi-3"
04-10-2018, 23:36
Rozumiem że instrukcja instalacji jest taka sama jak w podwieszonym temacie tylko w pkt 2 mam wybrać soft oznaczony jako mi-3 a reszta zostaje tak samo tak?
04-10-2018, 23:53
Na stronie producenta (gdzie masz firmware developerskie) on się nazywa "R3", a w skrypcie Prometheus "mi-3"
dlatego zedytowałem odpowiednio tytuł wątku.
Odpowiedz