[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
24-10-2012, 18:13
Post: #61
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Gdyby ktoś pisał do UKE to od razu podajcie dane adresowe także - imię, nazwisko, adres. Właśnie otrzymałem maila, że aby UKE rozpatrzyło sprawę muszę te dane przekazać (wcześniej nie podałem adresu). W mailu wskazałem na nieprawidłowości w działaniu sieci po zmianie kart SIM, które uniemożliwiają normalne korzystanie z internetu i brak kontaktu z BOK. O szczegółach będę informował.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-10-2012, 19:16
Post: #62
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
No to akurat nie jest dziwne i jest w poradniku - składanie skarg na piśmie i za pomocą email niczym się tutaj nie różni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2012, 15:12
Post: #63
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Minionej nocy działało bezproblemowo. Jak mi ktoś wytłumaczy dlaczego z wtorku na środę było tragicznie, a ze środy na czwartek bez problemu to stawiam dobre piwo.Wink No bo zakładam że obciążenie BTSów jest podobne w dni powszednie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2012, 17:12
Post: #64
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Zawsze mogą być jeszcze prace w sieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2012, 15:06
Post: #65
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Może będziecie mieli sposób na mój problem... Otóż, pobranie nawet 1mb pliku kończy się przerwanie połączenia, modem przełącza się na UMTS (niebieska dioda) i następuj spadek prędkości pobierania, aż do przerwania połączenia...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2012, 18:28
Post: #66
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Norma.Smile Właśnie korzystam z Aero2 w dzień. 20 razy klikałem "odśwież" żeby mi się forum uruchomiło. Było dobrze przed 1.10, teraz jest tragicznie... Jak dla mnie zbliża się koniec BDI - za dużo osób już kupiło karty i szczególnie w Warszawie nie będzie się dało z niego korzystać (bo tu jest dostęp "od ręki"). Raczej wątpię w modernizację sieci, bo po co, skoro papierologiczne normy spełnia... Zobaczymy jeszcze co UKE doradzi, ale sądzę, że napiszą, że w świetle prawa Aero2 spełnia wszystkie wymagania postawione przez UKE, blablabla... Szkoda. Jak "usiądę" do normalnego internetu wybadam który operator ma teraz najkorzystniejsze warunki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2012, 04:53
Post: #67
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Zauważyłem jeszcze dziś, że w spośród trzech BTSów, które dotychczas wychwyciłem podczas połączenia najczęściej łączy się z jednym (zapewne z tym, który ma najlepszy sygnał) i na nim jest najgorzej - notoryczne zrywanie połączenia i przeskakiwanie w UMTS. Postanowiłem odpiąć antenę, zmienił się BTS i jest lepiej. Także jeśli macie możliwość wyboru BTSa (poprzez odpięcie anteny/ustawieniu jej w innym miejscu) to kombinujcie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2012, 21:10
Post: #68
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Pragnę dodać iż BDI z modemem E3131s-2 działa świetnie na Ursynowie (Warszawa) na dzień dzisiejszy. Przed zmianą trybu pracy na 900MHz nie potrafiłem opanować modemu, ciągle skakał pomiędzy turkusem a granatem z przewagą tego drugiego koloru Smile Na szczęście po wybraniu tylko opcji W900 wszystko śmiga że aż miło. Modem wpięty w Router TP-LINK 3420 z najnowszym softem od producenta. Dioda od czasu połączenia ciągle turkusowa, praktycznie nie mogę zauważyć diody granatowej. Piszę tak informacyjnie.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2012, 16:21
Post: #69
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Witam,

Chciałem tylko podziękować za ten temat ponieważ po zmianach, które zaproponowaliście znacznie poprawiła się jakość połączenia. Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2012, 21:04
Post: #70
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Wybawco!
Po zastosowaniu wspomnianych zmian (tylko tryb 900 mhz) w końcu można korzystać z internetu. Wcześniej była tragedia. Rozłączanie, bardzo długie logowanie, tragiczne transfery... Teraz śmiga aż miłoSmile

Może tylko wspomnę, że korzystam z zestawu huawei e3131 + tp link tl-mr3020.

Dzięki wielkie, pozdrawiam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2012, 21:43
Post: #71
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Szczęściarze. Szkoda, że u mnie to nie funkcjonuje.Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-11-2012, 14:38
Post: #72
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
w listopadzie mogę pomóc osobiście na terenie Wrocławia osobom, które mają problemy z przełączeniem modemów Huawei na pracę wyłącznie w paśmie 900MHz

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2012, 00:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2012 02:38 przez jakubd.)
Post: #73
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Witam wszystkich - pierwszy raz się zalogowałem
Ja mieszkam na wiosce gdzieś z 7km w linii prostej od nadajnika i zauważyłem podobne zachowanie z moim modemem E3131 i Aero. Miałem małą antenkę magnesową na parapecie, do września sygnał na poziomie 20-40% pozwalał na stabilną pracę. Pod koniec września wszystko padło, sygnał spadł do 5%, gdzieś -105dBa. Mam dwa takie modemy i dwie karty (druga żony), na obu to samo.
No to parę dni temu kupiłem antenę kierunkowa (taka drabinka) na alledrogo. Niby +16,5dBa. Wyrzuciłem na dach by określić kierunek, max sygnału w topnetinfo 60%. No to OK. Przez noc rzuciłem antenę na poddaszu, modem podlaczylem do TPlinka MR3420, pomimo 30% strasznie łącze kulało, ale działało, łączył się.
Dzisiaj powiesiłem antenę, podłączyłem do modemu - sygnał min. 55%. Ale dioda miga tylko na zielono i zima. Pogrzebałem z tym wymuszeniem 900, ale lipa, nic nie dawało. Odłączyłem antenę, a ten się połączył, no sygnał 5% i jak wskoczy na chwilę wyżej to załapie IP, ale za chwile znowu nic. Przez chwile jednak świecił tym granatem i nawet błękitem (zależy jak machałem modemem). Podłącze antenę to się rozłącza. Próbowałem z laptopem i tym TP Linkiem. Łącze się oczywiście po roamingu do plusa. To co, sygnał mam za mocny?!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2012, 21:34
Post: #74
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Informacja: dyskusja o wvdial w Linuksie przeniesiona do wątku: http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e313...m-z-wvdial
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 22:15
Post: #75
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Czy jak sie wymusi programem tni pasmo umts 900 mhz, a potem sie usunie ten program, to zmiana mimo wszystko pozostaje zapisana w ustawieniach modemu czy wszystko wraca do normy ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2012, 22:36
Post: #76
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
pozostaje zapisana w modemie w jego pamięci nieulotnej, przynajmniej do czasu zmiany tych ustawień przez dowolny program, który to potrafi lub ręcznej zmiany komendami AT

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 21:36
Post: #77
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Mam modem E3131, niestety gdy próbuję zaznaczyć komunikacja AT cały czas mi wyskakuje okno "nie można otworzyć tego portu" co mam zrobić? Na liście portów mam tylko COM1 (fizyczny port w moim laptopie) nie mam nic więcej do wyboru.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 21:44
Post: #78
Odp: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
A który e3131 masz? Źródło Play czy allegro logo play czy HiLink
Jak HiLink to szukaj modemy jako ndis w kartach sieciowych i nie dasz rady robić coś z com bo to inaczej zrobiony modem

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 21:47
Post: #79
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Jest to HiLink kupiony na Allegro.
Czyli nie mam szans na odblokowanie w nim 900MHz?
Aktualnie łapię na nim AERO2, Play, Era i chyba Orange. Połączyć się mogę tylko z Play i Aero2. A chciałbym się łączyć do nadajników Plusa, bo w mojej okolicy mają zdecydowanie silniejszy sygnał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2012, 23:21
Post: #80
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Nie rozumiem pytania - Aero2 na nadajnikach Plusa nie działa. Tylko na nadajnikach Aero2 UMTS 900 MHz (widocznych w eterze jako Plus).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 196 417 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 935 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 954 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 32 886 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 38 021 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd