[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
29-12-2016, 13:34
Post: #181
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
jak widać na załączonym obrazku nazwy pozycji w menu mogą się różnić w zależności od wersji webUI
(ale umiejscowienie jest bardzo podobne)

owszem co do awarii to oczywiście nie musi być awaria w dosłownym znaczeniu lecz np. modernizacja sieci, która zmieniła "układ sił", czyli wzajemny stosunek siły sygnału między 2G a 3G

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2017, 12:39
Post: #182
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
1. Niestety, ale ustawienie w opcjach 3G nie pomoglo. Po tej zmianie, zapisaniu, wyjęciu i włożeniu modemu, modem dalej nie łączy sie. Zaczyna migac zielona dioda i nie łączy się do żadnej sieci. Po zmianie ustawień na 2G lub tryb automatyczny łączy się do sieci 2G bez problemu. Po kilkunastu próbach ze 2 razy połączyło się do 3G i internet działał ok 5 min i jakby sam stracił połączenie bo zaczęła znowu migac dioda zielona. Tam poniżej można wybrać tez ręczne łączenie się do Aero 3G, ale to nie pomaga.
2. Probowalem w tym samym pokoju podłączyć modem do drugiego komputera (na jednym jest Windows XP SP2, na drugim Windows 7 Pro 64 bit), ale to niczego nie zmienia.
3. Wyjalem z tableta (na ktorym interent dziala) inna kartę sim z aero2 i przełożyłem do modemu - nie działa.
4. Odsunięcie modemu na przedluzaczu USB jak najdalej nie pomaga.
5. Dalej nie wiem jaka jest przyczyna. W tym samym miejscu dziala tablet z karta aero2, który się przecież łączy przez 3G. Czyli zasięg 3G widać jest. W innym mieście modem i karta działają bez problemu. Wynika z tego ze nie działa tylko siec 3G, tylko na modenie i tylko w jednym miejscu.
6. Jak pisalem wczesniej ta sytuacja trwa juz kilka mies i zaczęła się nagle (nic wtedy nie zmienialem w ustawieniach). Moze jednak problem leży po stronie aero2?
7. Napisałem maila tez do Aero2, zobacze co oni na to.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-01-2017, 14:28
Post: #183
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
kro22x napisał(a):Wynika z tego ze nie działa tylko siec 3G, tylko na modenie i tylko w jednym miejscu.
wygląda to na skutki uboczne modernizacji sieci, więc operator kłamie, że jest wszystko w porządku, bo sieć zrobiła się niekompatybilna dla pewnej puli modemów, a sądząc po innych wątkach nie jesteś sam
(u nas na forum zbliżony temat niedawno pojawił się tylko jeden i tam pomogła zmiana firmware modemu, ale chodziło o INNY modem tj. s-2 z Play w wersji nie-hilink, ale biorąc pod uwagę inne fora problem zaczyna robić się znaczący)

podobnie sprawy wyglądały w przypadku E173 (parę lat temu) - ale, ponieważ E173 nie spełniał wymagań regulaminu, nie było podstaw do reklamacji

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2017, 17:09
Post: #184
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Piszę jeszcze raz, żeby już zakończyć temat. Kontaktowałem się mailowo z aero2 i po raz kolejny przedstawiłem cały problem. Polecono mi sprawdzić modem w innej lokalizacji, inną kartę itp. co już robiłem wcześniej i co nie pomagało. W rozmowie telefonicznej z przedstawicielką aero2 dowiedziałem się, że problem na pewno nie leży po stronie aero2. Wg nich to problem z modemem. Twierdziła, że mają sporo zgłoszeń z powodu problemów z łączeniem się do sieci przez modem Huawei e3131 (jakoby głównie z tym modemem, a przecież jest to chyba najbardziej popularny model modemu do aero2 i polecany na pierwszym miejscu). Podała wymagania jakie musi spełnić modem, aby był zgodny z siecią aero2 (które są na ich stronie). Na pytania dlaczego internet nie działa na tym modemie, skoro przecież te wymagania są spełnione i dlaczego wcześniej działał 3 lata, nie potrafiła odpowiedzieć. Jako, że doszedłem do wniosku, że bez innego modemu w mojej lokalizacji się nie obędzie kupiłem modem Alcatel Onetouch 4G+, trochę taniej niż można kupić od aero2. To rozwiązało problem. Internet działa znowu bez problemu.
Pozdrawiam,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2017, 17:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2017 17:45 przez szopen.)
Post: #185
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
kro22x napisał(a):Twierdziła, że mają sporo zgłoszeń z powodu problemów z łączeniem się do sieci przez modem Huawei e3131 (jakoby głównie z tym modemem, a przecież jest to chyba najbardziej popularny model modemu do aero2 i polecany na pierwszym miejscu).

jest to zrozumiale, że jeśli coś co jest najbardziej popularne, to będzie równocześnie powodowało odpowiednio większą ilość problemów - zwykłe prawa statystyki tu działają


kilka postów wskazuje, na to, że jakieś zmiany w sieci spowodowały niekompatybilność z pewną liczbą modemów (z jakimś konkretnym firmware)

ja jednak nie mam ciśnienia na to, by z tym walczyć - podobne problemy wystąpiły zaledwie u 3 użytkowników forum (tak, słownie: trzech) przy takiej liczbie zgłoszeń nie da się wykluczyć problemów wynikających choćby z usterek spowodowanych starzeniem sprzętu (a takie są najtrudniejsze do zdiagnozowania)

a ponieważ operator nie ma żadnego interesu w zwiększaniu czy choćby utrzymywaniu liczby użytkowników BDI, więc raczej nie liczyłbym na jakieś bardziej zaawansowane wsparcie z ich strony…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-02-2017, 18:11
Post: #186
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Prawdopodobnie zmiana firmware modemu rozwiązuje ten problem, ale póki ja nie trafię na taki problem, to tego nie potwierdzę na 100%
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 196 375 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 916 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 934 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 32 856 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 37 996 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd