[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
28-04-2014, 23:52
Post: #161
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
dzięki.Wyłączyłem poleceniem AT. A ja 2 lata z tym walczyłem,grzebiąc bez efektu w autostarcie windowsa xp i ciągle to powracało po jakimś czasie. A teraz całkiem znikł ten napęd wraz z jego uruchamianiem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-06-2014, 19:09
Post: #162
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Witam, Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem karty aero2 , czytając na forum zakupiłem do niej niby najlepszy modem Huawei3131 i po niestety po wielu próbach połączenia nic mi się nie udaje . Konto ,,darmowy' utworzone wszystko zrobione według instrukcji i nic. Mobile Partner wyświetla komunikat o potrzebie rejestracji w sieci przed próba połączenia . Po zapoznaniu się z tym forum próbowałem wymusić pasmo UMTS 900 robiąc wszystko z instrukcją w programie Top_neinfo wyświetla mi się komunikat : ,, Błąd prawdopodobnie modem nie obsługuje tej komendy ''. Modem pochodzi z zagranicznej dystrybucji , po zainstalowani uruchamia się oprogramowanie firmy Moldcell . Gdy robię ręczne wyszukiwanie sieci modem widzi następujące :Plus(2G)(3G) dostępny ERA PLAY i Orange również (2G)(3G)aletu zakazany. Proszę o jakieś wskazówki co mogę zrobić by uruchomić internet aero2 na tym modemie , dioda miga co jakiś czas podwójnym zielonym światełkiem :(
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-06-2014, 19:24
Post: #163
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
przeczytać pełny model modemu (okolice gniazda SIM) bo coś mi się zdaje, że masz niekompatybilną z Aero2 wersję modemu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-06-2014, 19:32
Post: #164
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
W Moldcellu były modem E3131s-1 - niezgodne z Aero2. Było o tym na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-06-2014, 21:12
Post: #165
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
dzięki za szybkie wyjaśnienie , muszę poszukać innego modemu pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2015, 14:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2015 15:00 przez Lorek.)
Post: #166
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Co do ustawień na stan obecny

TNI, AT
Ustawienia
Technologia - Automat - czyli WCDMA i GSM
Kolejność - WCDMA jak nie to GSM
Pasmo - Wybrane
Pasmo -
i teraz jesli kliknę np W900 i W2100 tylko, to nie było sensu w Technologia ustawiać Automat tylko WCDMA
Bo jesli w Technologia - Automat to w Pasmo albo Wszystkie, albo wybrane ale wtedy obok W900 i W2100 też GSM900, czy jakieś inne pasma GSM, jesli tak to jakie?
Roaming - Tak bo może być Plus
Komutacja - CS i PS - czy to to samo co dowolna?
co radzicie na dzisiaj?
Ps
Aero na stronie podaje dalej tak "Przy ręcznej konfiguracji połączenia należy łączyć się z siecią Plus(3G) i wybierać WCDMA900."
A tutaj: http://aero2.pl/Bezplatny-Internet/Dla-u...Huawei-E31
na 2 screenie widać np szybkość dla pobierania 157kb/s - więc wkleili chyba Screena nie z BDI, bo u mnie BDI jest download max 60kb/s
PS a gdzie wyłączyć w TNI by mi nie wyskakiwał dysk z modemu, ja to w biosie zrobiłem jak zapomnę mogę miec potem kłopoty, ale wolałbym w tni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2015, 22:20
Post: #167
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Ustawienia nie mogą się wykluczać i tyle. Jeżeli wybrałeś W900 i W2100, a następnie Tylko GSM, to źle. Pozostałe są OK.
Komutacja - nam potrzebna jest PS (pakietowa), ale zostawia się też CS, bo bez tego czasem są problemy. To to samo, co dowolna.
Na stronie Aero2 nie ma słowa o tym, że udostępnili UMTS 2100 MHz.

Zrzuty oczywiście, że z d... wyjęte są.

W BIOS nie da się wyłączyć dysku modemu, nie bardzo wiem o czym mówisz. Wyłączanie napędów robi się ogólnie poleceniem AT^SETPORT, ale TNI ma w "komunikacji AT/poleceniach AT" opcje wyłączenia wirtualnego dysku CD, jeżeli o niego ci chodzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2015, 00:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2015 00:51 przez szopen.)
Post: #168
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Lorek napisał(a):szybkość dla pobierania 157kb/s - więc wkleili chyba Screena nie z BDI, bo u mnie BDI jest download max 60kb/s
przypuszczam, że u Ciebie jest maks. 60kB/s a nie 60kb/s

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2015, 10:25
Post: #169
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
To też możliwe Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-05-2015, 08:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2015 09:01 przez Lorek.)
Post: #170
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
(01-05-2015 22:20)jakubd napisał(a):  W BIOS nie da się wyłączyć dysku modemu, nie bardzo wiem o czym mówisz. Wyłączanie napędów robi się ogólnie poleceniem AT^SETPORT, ale TNI ma w "komunikacji AT/poleceniach AT" opcje wyłączenia wirtualnego dysku CD, jeżeli o niego ci chodzi.

W Biosie wyłączyłem inne dyski floppy niż pierwszy czyli dvd i przestał mi wyskakiwać dysk z modemu przy uruchomieniu komputera. Co prawda jeszcze nie próbowałem czy mi pendraiw będzie czytał. A to polecenie na razie mi nie weszło, może dla tego ze dysk jest wyłączony w modemie. Za to jak mi się modem wyloguje podczas używania i system go szuka to już wtedy ten dysk z modemu też znajduje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-07-2015, 03:16
Post: #171
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Od poniedziałku jestem raczej szczęśliwym użytkownikiem HUAWEI E353. Szkoda, że tak późno...
Wymuszenie W900. Zawsze o tym marzyłem. Nawet szukałem sposobu na androida. Bezskutecznie.
Teraz, to chyba bez różnicy, bo na telefonie był problem od kwietnia do maja, a od czerwca ładnie, bez zmuszania wchodzi w W900. Przynajmniej ja tak mam. Ktoś zauważył podobną sytuację?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-07-2015, 10:16
Post: #172
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
To, że telefon chodzi ci na W900 to sprawa lokalna - po prostu sygnał W900 jest mocniejszy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2016, 19:38
Post: #173
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Wiam. Proszę o pomoc z problemem wymuszenia WCDMA 900. Uzywalem aero2 na modemie Huawai e3131 Hilink. Przez ok. 2 lata działało bez problemu. Od ok. 2 mies. nie zapala się niebieska dioda tylko miga jasnozielona i nie łączy się z internetem. Czasem zapala się niebieska i przez kilka min internet dziala, ale potem znowu gubi sygnał. Probowalem wymuszenia wg instrukcji tzn. wpisalem komendę (...)SwitchProjectMode.html, żeby przestawić modem w tryb zwykły. Pojawiły się dwa nowe urządzenia w menadzerze urzadzen. Zainstalowalem do nich sterowniki (z linku gdzieś tu na forum). Wtedy pojawiły się dwa urządzenia w "porty com i lpt": FC - Application Interface i FC PC UI Interface. Nie ma żadnych nierozpoznanych urządzeń z żółtym znakiem zapytania. Uruchomilem TNI i wg instr ustawilem wszystko w zakładkach komunikacja AT i GPRS/UMTS. Pojawił się komunikat: polecenie zostało wykonane poprawnie. TNI wykrywa moc sygnału, ale jak próbuje kliknąć polacz pojawia się komunikat: nie znaleziono modemu w systemie. Błąd nr 797. W menadzerze urządzeń windows nie ma nigdzie modemu. Próby dodania go tam tez kończą się niepowodzeniem. Mobile Partner tez nie widział modemu. Potem zainstalowalem jeszcze inne sterowniki (te dolaczone do MP) i pojawilo sie w: kontrolery uniwers magistr szer: HUAWEI Mobile Connect - Bus Enumerate Device. Ale i to nie pomoglo. Nawet reinstalacja systemu i zainstalowanie sterownikow od nowa nic nie dalo. W jaki sposób można rozwiązać ten problem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2016, 23:36
Post: #174
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
wymuszanie 900MHz w UMTS było tematem, który stracił na aktualności jakieś 2 lata temu (albo trochę dawniej?)

zupełnie nie rozumiem po co to robiłeś skoro już wtedy metoda była średnio aktualna
(dla tych co wiedzą co robią jest zawsze aktualna podobnie jak wymuszanie dowolnego pasma byle się wiedziało co się robi…)

kro22x napisał(a):tzn. wpisalem komendę (...)SwitchProjectMode.html,
przełącz znów w hilinka, (powinno wystarczyć samo odłaczenie modemu i podłączenie ponownie)
w trybie tymczasowego przełączenia w modem szeregowy nie działa większość funkcji modemu

po tylu ruchach, które wykonałeś trudno ocenić jak się zachowa modem… (niestety sytuacja jest trudna do zasymulowania, a dla mnie niemożliwa)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2016, 11:25
Post: #175
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Zgadzam się ze na temat tej metody było pisane juz dawno, ale do tej pory nie miałem problemu z aero2. Tak jak pisalem, kiedyś bez zmieniania zadnych ustawień (czyli byl w trybie hilink) modem przestał się łączyć. Od tamtej pory zapala się zielona dioda i w My Mobile Brandband pokazuje sie, ze połączono przez 2G i internetu oczywiscie nie ma. Napisałem maila do aero2 i polecono mi właśnie wymusić te częstotliwość. A w trybie hilink nie ma właściwie żadnych możliwości zmiany ustawień. Zmienilem te ustawienia w TNI i przywróciłem do trybu hilink. Znowu jest to 2G. Jeżeli metoda wymuszenia jest juz średnio aktualna to co zrobić żeby modem się łączył z aero2? Odlaczalem modem i podlaczalem ponownie setki razy. Jest jakaś komenda, która przywraca ustawienia fabryczne modemu? Chociaż wątpie żeby i to pomogło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2016, 18:04
Post: #176
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
kro22x napisał(a):Od tamtej pory zapala się zielona dioda i w My Mobile Brandband pokazuje sie, ze połączono przez 2G i internetu oczywiscie nie ma.

jeśli PALI się zielona dioda to powinno być połączenie w GPRS (2G) powolne, ale jednak powinno być

jeśli dioda MIGA (podwójne błyski) na zielono, to połączenia nie ma, a karta SIM z jakiegoś powodu nie jest zarejestrowana w sieci

masz jakiś inny sprzęt w którym możesz sprawdzić kartę SIM?
i zasięg sieci 3G Aero2?

masz jakąś inną kartę SIM (z pakietem danych) na której mógłbyś przetestować poprawność działania modemu?

co do wymuszenia to sprawy mają się tak - jeśli jesteś w dość wyjątkowym miejscu, gdzie jest zasięg Plusa 3G wyłącznie w 2100MHz to wymuszenie pracy w 900MHz jest strzałem w kolano

dlatego czasem pomaga wymuszenie pracy w 2100MHz zamiast w 900MHz (mam na myśli pasma UMTS/WCDMA a nie pasma GSM które dotyczą 2G!)

ponadto przez te parę lat istnienia tego forum widziałem już sporą grupę użytkowników, którzy wymusili sobie pracę w GSM900 (a nie WCDMA900) co powodowało przełączenie ich modemów do pracy TYLKO w 2G (bo wymuszenie pasma "GSM900" wymusza prace modemu w 2G)
jesteś pewien, że dokonałeś właściwego ustawienia pasm?

"fabryczne" ustawiania pasm to ustawienie wyboru automatycznego, jest parę komend które przywracają to i owo do ustawień fabrycznych (są dostępne jako "gotowce" w TNI), ale jak się zachowa tymczasowo przełączony hilink nie wiem…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2016, 18:06
Post: #177
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
W trybie HiLink powinieneś mieć możliwość wymuszenia 3G i to powinno wystarczyć. Wymuszanie UMTS 900 MHz jest raczej już tylko szkodliwe, nie pomocne.

W 2G internet będzie, ale prawdopodobnie skrajnie powolny.

Czy podłączałeś do modemu kiedykolwiek antenę? Może po prostu modem już jest uszkodzony i dlatego ma mniejszą czułość (o ile kiedyś działał).

Przywrócenie ustawień fabrycznych też jest bez sensu, jest to możliwe przez ADB (o ile masz oprogramowanie z odblokowanym tym trybem).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2016, 19:26
Post: #178
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Odpowiadając na powyższe pytania, + kilka innych spostrzeżeń:

1. Czasami jest tak, że zielona dioda miga, ale nie łączy się do sieci 2G. Czasami (najrzadziej) miga zielona dioda, po chwili zapala się niebieska, łączy się do 3G i wszystko działa (ale przez kilka minut, potem znowu zapala się zielona). Najczęściej po chwili migania na zielono łączy się do 2G i dioda zielona pali się. To, że pisałem, że nie ma internetu w tym czasie to był skrót myślowy. Internet jest, ale jeśli zwykła strona ładuje się przez 15 min. to w praktyce korzystanie z internetu jest niemożliwe.

2. Obecnie nie mam możliwości sprawdzić karty na innym sprzęcie ani innej karty na tym modemie, ale kilka dni temu w tym samym budynku działał tablet z inną kartą aero2 bez żadnych problemów. Czyli zasięg jest.

3. Gdy próbowałem wymuszenia WCDMA900 to zrobiłem to tak jak w pierwszym poście opisał jakubd. A w TNI ustawiłem wg obrazka kolejność WCDMA/GSM czyli bez wymuszania 2G.

4. Do modemu nigdy nie podłączałem anteny. Od ok. 2013 roku korzystałem z modemu Huawei E3131 -s2 + przedłużacz USB (modem z dala od komputera). Do sierpnia 2016 roku chyba ani razu nie było problemu z internetem, nawet nie wiedziałem, że w modemie może palić się dioda na zielono.

4. I najważniejsza chyba sprawa. Podłączyłem dziś ten sam modem z tą samą kartą SIM do innego komputera w innym mieście - po kilku sekundach sterowniki automatycznie się zainstalowały, w ciągu kilku sekund połączyło się przez 3G i zapaliła się niebieska dioda. I już ok. 2h korzystam z internetu i wszystko działa bez żadnego problemu. Czyli chyba wniosek, że modem i karta są sprawne a jest problem jakiś z ustawieniami tego modemu. Ale potrzebuję tego modemu gdzie indziej (tam gdzie nie działa).

5. Jak wymusić 3G w trybie Hilink?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-12-2016, 23:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2016 23:04 przez szopen.)
Post: #179
Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
kro22x napisał(a):4. […]Czyli chyba wniosek, że modem i karta są sprawne a jest problem jakiś z ustawieniami tego modemu. Ale potrzebuję tego modemu gdzie indziej (tam gdzie nie działa).
ja tam wyciągnąłem z tego inny wniosek - wygląda to na lokalny problem ze stacją bazową (tam gdzie problem występuje) lub na skutki uboczne wymuszenia + lokalna awaria

kro22x napisał(a):5. Jak wymusić 3G w trybie Hilink?
musisz być rozłączony, wtedy masz możliwość zmiany ustawień w jego webUI (przez przeglądarkę)
jeśli zapodasz screenshoty, to będzie łatwiej
(w angielskiej wersji webUI jest to w settings->advanced->network settings -> network ->preffered mode
ale w trakcie połączenia pola wyboru są "wyszarzone" i nie podlegają modyfikacji)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
kro22x (2016-12-29)
29-12-2016, 13:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2016 13:15 przez kro22x.)
Post: #180
RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Jeśli byłaby to lokalna awaria to trochę dziwne, że trwa ona już kilka miesięcy. Jeśli to skutki wymuszania i w tym czasie jest modyfikowany sam modem to dlaczego działa na innym komputerze? Jeśli nie jest modyfikowany to dlaczego nie działał na komputerze ze świeżo zainstalowanym windowsem?
Ja uważam, że pewnie do tej pory był silniejszy sygnał 3G i tam łączył się modem. Od tych kilku miesięcy jest silniejszy sygnał 2G i automatycznie do tej sieci modem się łączy.
To wymuszenie 3G powinno pomóc. Dzięki. Nie wiedziałem, że tam można zmienić to w opcjach dopiero jak połączenie jest rozłączone (w sumie logiczne). Wcześniej te opcje były nieaktywne. Jest to w settings->network settings. Ale będę mógł sprawdzić to na drugim komputerze dopiero za tydzień. Dam znać czy działa. Dzięki za pomoc.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 199 049 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 27 628 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 35 633 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 33 764 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 38 752 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd