[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 Router raz widzi modem raz nie ?
01-03-2013, 01:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2013 01:38 przez szopen.)
Post: #1
TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 Router raz widzi modem raz nie ?
Witam mam problem z tym routerem bo działał bez problemu na tym modemie , ale dziś go nie widzi wcale . Wgrałem na początku nowe oprogramowanie ze strony Tp linka i było dobrze . Teraz po włożeniu modemu zapala się na chwile dioda od usb i po chwili gaśnie . Dodam że mam trzy modemy dwa Huawei e 3131 i 1 175 i na każdym jest tak samo , widzi przez chwile i koniec . Co mam zrobić z tym problemem ? Czytam i czytam na wszystkich forach i nie mogę sobie dać rady z tym problemem

Zrobiłem na innym zasilaczu od innego tp linka ale o podobnym 1 amperażu i to samo raz widzi raz nie . Co dziwne jak jest modem w tp linku nie widzi go a jak po depnę go na przewodzie 3 metrowym to go widzi masakra normalnie

Bez sensu po co robią takie urządzenie które nie wytrzymuje mocy poboru usb . Myślałem że jak kupię router to nie będę musiał kupować jeszcze kolejnych urządzeń . Fw wgrałem mu ostatnie jakie było do niego

Wczoraj zrobiłem tak : Wgrałem fw wcześniejszy i zacząłem testować działał pół godziny i przerwał . Zastanawia mnie jeden fakt , bo to chodzi w Aero i czy się nie blokuje modem z zasięgiem radiowym z routerem z tej sieci , bo jak są oddalone od siebie to lepiej działa . Nie zmienia to faktu że dziś np jest 3 modem założony E 3131 i na razie działa . Choć nic nie ściągam teraz . Nie mam tego aktywnego Huba bo bym wiedział czy to coś da w takim przypadku . Widzę natomiast tez jedno , że starszy router jest cięższy wiec zapewne jak i w tunerach telewizyjnych , robią coraz mniejsze i chudsze rzeczy



Zapomniałem dodać że router kupiłem nowy w Awansie w wersji v 2 . Właśnie dziś zobaczę jak one są oddzielnie od siebie. Na razie jest tak że trochę po chodzi i koniec potem .
Zapomniałem dodać że sieć Aero 2 sama rozłącza na chwilę internet co godzinę i ponownie włącza , ale przecież router ma ustawione automatyczne łączenie .
To wszystko razem stoi na szafie . Co mnie właśnie zdziwiło to to że jak stoi na podłodze a modem na 3 metrowym przedłużaczu Usb na szafie to go widzi , tylko ciekawe czy długo , muszę to zobaczyć . Jakie macie propozycje w tym przypadku nowego sprzętu ???


Dziś Podłączyłem zasilacz 1.5 ampera 12 wolt i tez chwile chodził . Tak sie zastanawiam czy dobrze go konfiguruje bo zawsze na końcu konfiguracji wyskakuje mi finisch , a czytałem że powinno być inne słowo a potem się sam załaduje w konfiguracji Tp linka w menu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 02:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2013 10:07 przez szopen.)
Post: #2
RE: TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 Router raz widzi modem raz nie ?
nie mam czasu, więc w dużym skrócie
ceber1 napisał(a):sieć Aero 2 sama rozłącza na chwilę internet co godzinę i ponownie włącza , ale przecież router ma ustawione automatyczne łączenie .

to akurat nie jest prawda, jest tak:
1) sieć Aero2 rozłącza po godzinie, ale już sama ponownie nie łączy
2) ponownym łączeniem właśnie zajmuje się oprogramowanie routera (lub komputera jeśli jest tam podłączony modem) oczywiście o ile zostanie odpowiednio skonfigurowane

jedno z działań, które możesz zrobić to zadbać o umieszczenie modemu w miejscu o najwyższym sygnale i najmniejszych zakłóceniach (zazwyczaj przy oknie, ale nie jest to 100% reguła)

do podglądu siły sygnału polecam MDMA (jeśli dysponujesz laptopem/netbookiem z windows, znajdziesz np. w dziale Oprogramowanie) jeśli poużywasz go trochę dłużej zobaczysz, że na siłę sygnału ma wpływ położenie modemu (nawet kilka centymetrów robi różnicę) obecność urządzeń zakłócających np. komputera, mikrofali, obecność innych osób w pokoju i ich umiejscowienie, również obecność specyficznych przedmiotów na zewnątrz np. rząd zaparkowanych samochodów, pogoda, pora dnia i obciążenie sieci (tego ostatniego nie stwierdzisz bezpośrednio, ale są godziny szczytu telekomunikacyjnego i trudno tego nie zauważyć)

kolejne to przełączyć modem do pracy wyłącznie w paśmie WCDMA 900MHz
(takie przełączenie jest trwałe, póki jakikolwiek program go nie zmieni)

przykładowo można tego dokonać w MDMA kilkjąc w głównym oknie programu Band Config
tak wygląda standartowe (fabryczne) ustawienie modemu
   
a tak ma być (po zaznaczeniu tylko UMTS900 należy wciśnąć Apply i OK
   
w ten sposób można też zweryfikować czy ustawienia innym programem np. TNI zostały wykonane poprawnie i czy np. polecenia sterujące modemem z routera lub innego programu sterującego modemem (co jest bardziej prawdopodobne) nie spowodowały zresetowania się konfiguracji pasm (MDMA odczytuje bieżące ustawienia z modemu) tu jeszcze dodam, że w danym momencie może być uruchomiony tylko 1 program sterujący modemem (niezależnie od tego czy to MDMA, TNI, Play Online czy Mobile Partner) dodatkowo jeśli zamykasz jeden program a uruchamiasz inny musisz poczekać kilkanaście sekund na zwolnienie portu szeregowego przez zamykany program.

PS jeśli chodzi o diody LED na modemie i routerze to prosimy o precyzyjne opisanie co się dzieje (szczególnie z diodą na modemie)
ponadto jeśli wrzucisz zrzuty ekranu ustawień routera to poszukamy ewentualnego błędu

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2013, 03:39
Post: #3
RE: TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 Router raz widzi modem raz nie ?
Główny problem to... sygnał sieci. Modem blisko router może mieć gorsze warunki pracy, niż na przedłużaczu.

To co nazywasz "widzi" i "nie widzi" nijak się nie ma do rzeczywistości. Faktycznie router rozpoznaje modem za każdym razem, ale to modem może mieć problem w twojej lokalizacji z zobaczeniem Aero2, gdy znajduje się blisko routera. Efektem długiego logowania modemu do Aero2 jest to, że router traci cierpliwość i robi modemowi co 2-3 minuty reset i modem znowu się uruchamia, znowu jest rozpoznawany przez modem (identifying), po czym czeka na połączenie - jeżeli modem nie zdąży zalogować się do sieci (zamigać na niebiesko) znowu jest resetowany.

Pomaga (poza przedłużaczem) wymuszenie UMTS 900 MHz i ręczny wybór operatora (obie rzeczy ustawione za pomocą TNI) - modem szybciej się loguje do sieci Aero2. W przypadku bardzo słabego sygnału niezbędny może okazać się aktywny (z zasilaczem) koncentrator USB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 13:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2013 13:12 przez ktosiek.)
Post: #4
RE: TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 Router raz widzi modem raz nie ?
To wyjaśnijcie mi Panowie , dlaczego u mnie router ( TP link tl-mr3220)
na modemach : Huawei e3131 , Huawei e173u-2 + antena zewnętrzna , Omega hsdpa .
Działał od nowości przez ok 5 miesięcy z kartami orange , play , aero2 -oprócz modemu omega
a obecnie nie chce się połączyć .

Wydaje mi się ,że modem jest nisko budżetowy i zapewne producent wie ,
że za jakiś czas się coś z nim ... i być morze będzie już po gwarancji .

Od zakupu nie było nic robione z aktualizacją i nie zamierzam nic z tym robić najwyżej sobie
pojeździ w tą i z powrotem do serwisu ja za to nie płacę tylko producent .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 16:15
Post: #5
RE: TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 Router raz widzi modem raz nie ?
Ale co nie chce połączyć? Żaden modem nie działa, wszystkie działają, czy tylko omega nie działa, bo za bardzo skróciłeś myśl i nie wiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 16:32
Post: #6
RE: TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 Router raz widzi modem raz nie ?
Witam ,
router od nowości chodził ok ze wszystkimi wspomnianymi modemami usb ,
tak przez ok 5 miesięcy .
Oczywiście we wszystkich wspomnianych sieciach .
Obecnie nie chce współpracować z żadnym z wspomnianych modemów lub pochodzi z 30 minut i klapa .
Siła sygnału 100% .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 16:57
Post: #7
RE: TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 Router raz widzi modem raz nie ?
to jeszcze jedno uściślenie - nie działa z siecią żadnego operatora, czy tylko Aero2?
jeśli wszystkich, i jesteś pewien poprawnej konfiguracji, to najwyższy czas skorzystać z gwarancji
nikt nie ukrywa, że te serie routerów (TL-MR3xxx) to niskobudżetowe wypusty

jeśli problem tylko z Aero2 to proponuję
1) sprawdzić połączenie z Aero2 podłączając modem bezpośrednio do komputera
2) przełączyć modem do pracy wyłącznie w paśmie WCDMA 900MHz (przykładowy opis parę postów wyżej), sugeruję użyć modem E3131

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 17:57
Post: #8
RE: TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 Router raz widzi modem raz nie ?
Oczywiście , że skorzystam z gwarancji .
Net nie chodzi na żadnej z kart (nie chodzi tylko o aero) ani modemie .
A jak już chodzi to do około godziny , bo musi "odsapnąć" .

Chciałem jedynie stwierdzić ,że u założyciela wątku jest tak samo jak u mnie .
Routerek chodził na początku ok ale z czasem się wysypał .
Jeśli ktoś produkuje serię nisko budżetową to nie znaczy ,że mają być nie
dopracowane .
Rozumiem dopłacam więcej za coś tam i mam więcej
opcji w ustawieniach , ale jak tego nie potrzebuję i kupuję coś za 100 zł to liczę ,
że podziała to chociaż z 2 lata .
W tym wypadku TP Link wyraźnie pokazuje "klasę " urządzeń nisko budżetowych .

Generalnie firmy (nie tylko it ) poszły po rozum do głowy i robią chyba celowo chłam który działa 3 lata góra 5 i trzeba kupić nowy (interes się kręci) .
Czasem z tego co widzę nawet tych kilku lat nie pociągnie .
Mam również kupionego kiedyś netgear-a i ten działa wyśmienicie .
Wymieniłem jedynie padnięty zasilacz (przez burzę) po 4 latach .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2013, 20:15
Post: #9
RE: TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 Router raz widzi modem raz nie ?
Szczerze mówiąc to sprzęt TP-Linka nie jest specjalnie awaryjny - do tej pory w zasadzie awarii widziałem tyle samo, co w przypadku urządzeń innych firm. Częściej się pojawiają informacje o problemach, bo jest ich po prostu statystycznie więcej sprzedanych sztuk na rynku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-03-2013, 01:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2013 01:45 przez szopen.)
Post: #10
RE: TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 Router raz widzi modem raz nie ?
głównym problemem niskobudżetowych rozwiązań (mam na myśli routery) zazwyczaj jest niedopracowany układ zasilania lub wręcz kiepskiej jakości zasilacze sieciowe

kwestię zasilacza łatwo sprawdzić - wystarczy użyć nowego, sprawnego zasilacza o identycznych parametrach z oryginałem (lub o wyższej obciążalności)

jeśli chodzi o kwestię pierwszą to jak dotąd nie trafiłem na TP-Linka z "wywalonymi" kondensatorami elektrolitycznymi (a są one zazwyczaj przyczyną jeśli urządzenie poprawnie działa na zimno, a po rozgrzaniu elektroniki traci stabilność) natomiast wśród producentów kiedyś równie popularnych jak TP-Link teraz była to najczęstsza przyczyna tego rodzaju usterek (zazwyczaj występująca masowo po 2, maksymalnie 4 latach ciągłej pracy)

kiedyś była to też powszechna plaga dotycząca komputerowych płyt głównych (wymiana kondensatorów dawała drugie życie zanim sprzęt stał się totalnie przestarzały) i niektórzy producenci poszli po rozum do głowy i zaczęli stosować kondensatory wyższej klasy oraz projektować tak obieg powietrza aby kondensatory nie były narażone na pracę w szczególnie wysokiej temperaturze

nie sądzę aby jakikolwiek producent routerów klasy soho zdecydował się na montaż wentylatorów w tego rodzaju urządzeniach - ryzykowałby niesprzedawalnością tak skonstruowanego sprzętu (ze względu na generowany hałas) mimo, że prawdopodobnie wydłużałoby to kilkukrotnie trwałość urządzeń

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Router D-Link DWR-921 Aguero 9 15 067 09-04-2021 12:24
Ostatni post: Victor
  Router do pracy ciągłej z Huawei e173-u2 raven.michal17 9 20 928 22-05-2017 06:47
Ostatni post: jakubd
  TP-Link TL-MR3420 + Huawei E3131 [OK] gregdex 208 351 138 13-04-2017 17:15
Ostatni post: szopen
  Sagemcom F@st 2704 + Huawei E3131s-2 [taki zestaw nie działa] tytoos 30 77 701 14-03-2017 00:03
Ostatni post: szopen
  Vodafone hg553 i huawei e3131 Yulian 6 15 482 09-03-2017 18:23
Ostatni post: Yulian