Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 Router raz widzi modem raz nie ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam problem z tym routerem bo działał bez problemu na tym modemie , ale dziś go nie widzi wcale . Wgrałem na początku nowe oprogramowanie ze strony Tp linka i było dobrze . Teraz po włożeniu modemu zapala się na chwile dioda od usb i po chwili gaśnie . Dodam że mam trzy modemy dwa Huawei e 3131 i 1 175 i na każdym jest tak samo , widzi przez chwile i koniec . Co mam zrobić z tym problemem ? Czytam i czytam na wszystkich forach i nie mogę sobie dać rady z tym problemem

Zrobiłem na innym zasilaczu od innego tp linka ale o podobnym 1 amperażu i to samo raz widzi raz nie . Co dziwne jak jest modem w tp linku nie widzi go a jak po depnę go na przewodzie 3 metrowym to go widzi masakra normalnie

Bez sensu po co robią takie urządzenie które nie wytrzymuje mocy poboru usb . Myślałem że jak kupię router to nie będę musiał kupować jeszcze kolejnych urządzeń . Fw wgrałem mu ostatnie jakie było do niego

Wczoraj zrobiłem tak : Wgrałem fw wcześniejszy i zacząłem testować działał pół godziny i przerwał . Zastanawia mnie jeden fakt , bo to chodzi w Aero i czy się nie blokuje modem z zasięgiem radiowym z routerem z tej sieci , bo jak są oddalone od siebie to lepiej działa . Nie zmienia to faktu że dziś np jest 3 modem założony E 3131 i na razie działa . Choć nic nie ściągam teraz . Nie mam tego aktywnego Huba bo bym wiedział czy to coś da w takim przypadku . Widzę natomiast tez jedno , że starszy router jest cięższy wiec zapewne jak i w tunerach telewizyjnych , robią coraz mniejsze i chudsze rzeczy



Zapomniałem dodać że router kupiłem nowy w Awansie w wersji v 2 . Właśnie dziś zobaczę jak one są oddzielnie od siebie. Na razie jest tak że trochę po chodzi i koniec potem .
Zapomniałem dodać że sieć Aero 2 sama rozłącza na chwilę internet co godzinę i ponownie włącza , ale przecież router ma ustawione automatyczne łączenie .
To wszystko razem stoi na szafie . Co mnie właśnie zdziwiło to to że jak stoi na podłodze a modem na 3 metrowym przedłużaczu Usb na szafie to go widzi , tylko ciekawe czy długo , muszę to zobaczyć . Jakie macie propozycje w tym przypadku nowego sprzętu ???


Dziś Podłączyłem zasilacz 1.5 ampera 12 wolt i tez chwile chodził . Tak sie zastanawiam czy dobrze go konfiguruje bo zawsze na końcu konfiguracji wyskakuje mi finisch , a czytałem że powinno być inne słowo a potem się sam załaduje w konfiguracji Tp linka w menu
nie mam czasu, więc w dużym skrócie
ceber1 napisał(a):sieć Aero 2 sama rozłącza na chwilę internet co godzinę i ponownie włącza , ale przecież router ma ustawione automatyczne łączenie .

to akurat nie jest prawda, jest tak:
1) sieć Aero2 rozłącza po godzinie, ale już sama ponownie nie łączy
2) ponownym łączeniem właśnie zajmuje się oprogramowanie routera (lub komputera jeśli jest tam podłączony modem) oczywiście o ile zostanie odpowiednio skonfigurowane

jedno z działań, które możesz zrobić to zadbać o umieszczenie modemu w miejscu o najwyższym sygnale i najmniejszych zakłóceniach (zazwyczaj przy oknie, ale nie jest to 100% reguła)

do podglądu siły sygnału polecam MDMA (jeśli dysponujesz laptopem/netbookiem z windows, znajdziesz np. w dziale Oprogramowanie) jeśli poużywasz go trochę dłużej zobaczysz, że na siłę sygnału ma wpływ położenie modemu (nawet kilka centymetrów robi różnicę) obecność urządzeń zakłócających np. komputera, mikrofali, obecność innych osób w pokoju i ich umiejscowienie, również obecność specyficznych przedmiotów na zewnątrz np. rząd zaparkowanych samochodów, pogoda, pora dnia i obciążenie sieci (tego ostatniego nie stwierdzisz bezpośrednio, ale są godziny szczytu telekomunikacyjnego i trudno tego nie zauważyć)

kolejne to przełączyć modem do pracy wyłącznie w paśmie WCDMA 900MHz
(takie przełączenie jest trwałe, póki jakikolwiek program go nie zmieni)

przykładowo można tego dokonać w MDMA kilkjąc w głównym oknie programu Band Config
tak wygląda standartowe (fabryczne) ustawienie modemu
[attachment=564]
a tak ma być (po zaznaczeniu tylko UMTS900 należy wciśnąć Apply i OK
[attachment=565]
w ten sposób można też zweryfikować czy ustawienia innym programem np. TNI zostały wykonane poprawnie i czy np. polecenia sterujące modemem z routera lub innego programu sterującego modemem (co jest bardziej prawdopodobne) nie spowodowały zresetowania się konfiguracji pasm (MDMA odczytuje bieżące ustawienia z modemu) tu jeszcze dodam, że w danym momencie może być uruchomiony tylko 1 program sterujący modemem (niezależnie od tego czy to MDMA, TNI, Play Online czy Mobile Partner) dodatkowo jeśli zamykasz jeden program a uruchamiasz inny musisz poczekać kilkanaście sekund na zwolnienie portu szeregowego przez zamykany program.

PS jeśli chodzi o diody LED na modemie i routerze to prosimy o precyzyjne opisanie co się dzieje (szczególnie z diodą na modemie)
ponadto jeśli wrzucisz zrzuty ekranu ustawień routera to poszukamy ewentualnego błędu
Główny problem to... sygnał sieci. Modem blisko router może mieć gorsze warunki pracy, niż na przedłużaczu.

To co nazywasz "widzi" i "nie widzi" nijak się nie ma do rzeczywistości. Faktycznie router rozpoznaje modem za każdym razem, ale to modem może mieć problem w twojej lokalizacji z zobaczeniem Aero2, gdy znajduje się blisko routera. Efektem długiego logowania modemu do Aero2 jest to, że router traci cierpliwość i robi modemowi co 2-3 minuty reset i modem znowu się uruchamia, znowu jest rozpoznawany przez modem (identifying), po czym czeka na połączenie - jeżeli modem nie zdąży zalogować się do sieci (zamigać na niebiesko) znowu jest resetowany.

Pomaga (poza przedłużaczem) wymuszenie UMTS 900 MHz i ręczny wybór operatora (obie rzeczy ustawione za pomocą TNI) - modem szybciej się loguje do sieci Aero2. W przypadku bardzo słabego sygnału niezbędny może okazać się aktywny (z zasilaczem) koncentrator USB.
To wyjaśnijcie mi Panowie , dlaczego u mnie router ( TP link tl-mr3220)
na modemach : Huawei e3131 , Huawei e173u-2 + antena zewnętrzna , Omega hsdpa .
Działał od nowości przez ok 5 miesięcy z kartami orange , play , aero2 -oprócz modemu omega
a obecnie nie chce się połączyć .

Wydaje mi się ,że modem jest nisko budżetowy i zapewne producent wie ,
że za jakiś czas się coś z nim ... i być morze będzie już po gwarancji .

Od zakupu nie było nic robione z aktualizacją i nie zamierzam nic z tym robić najwyżej sobie
pojeździ w tą i z powrotem do serwisu ja za to nie płacę tylko producent .
Ale co nie chce połączyć? Żaden modem nie działa, wszystkie działają, czy tylko omega nie działa, bo za bardzo skróciłeś myśl i nie wiem.
Witam ,
router od nowości chodził ok ze wszystkimi wspomnianymi modemami usb ,
tak przez ok 5 miesięcy .
Oczywiście we wszystkich wspomnianych sieciach .
Obecnie nie chce współpracować z żadnym z wspomnianych modemów lub pochodzi z 30 minut i klapa .
Siła sygnału 100% .
to jeszcze jedno uściślenie - nie działa z siecią żadnego operatora, czy tylko Aero2?
jeśli wszystkich, i jesteś pewien poprawnej konfiguracji, to najwyższy czas skorzystać z gwarancji
nikt nie ukrywa, że te serie routerów (TL-MR3xxx) to niskobudżetowe wypusty

jeśli problem tylko z Aero2 to proponuję
1) sprawdzić połączenie z Aero2 podłączając modem bezpośrednio do komputera
2) przełączyć modem do pracy wyłącznie w paśmie WCDMA 900MHz (przykładowy opis parę postów wyżej), sugeruję użyć modem E3131
Oczywiście , że skorzystam z gwarancji .
Net nie chodzi na żadnej z kart (nie chodzi tylko o aero) ani modemie .
A jak już chodzi to do około godziny , bo musi "odsapnąć" .

Chciałem jedynie stwierdzić ,że u założyciela wątku jest tak samo jak u mnie .
Routerek chodził na początku ok ale z czasem się wysypał .
Jeśli ktoś produkuje serię nisko budżetową to nie znaczy ,że mają być nie
dopracowane .
Rozumiem dopłacam więcej za coś tam i mam więcej
opcji w ustawieniach , ale jak tego nie potrzebuję i kupuję coś za 100 zł to liczę ,
że podziała to chociaż z 2 lata .
W tym wypadku TP Link wyraźnie pokazuje "klasę " urządzeń nisko budżetowych .

Generalnie firmy (nie tylko it ) poszły po rozum do głowy i robią chyba celowo chłam który działa 3 lata góra 5 i trzeba kupić nowy (interes się kręci) .
Czasem z tego co widzę nawet tych kilku lat nie pociągnie .
Mam również kupionego kiedyś netgear-a i ten działa wyśmienicie .
Wymieniłem jedynie padnięty zasilacz (przez burzę) po 4 latach .
Szczerze mówiąc to sprzęt TP-Linka nie jest specjalnie awaryjny - do tej pory w zasadzie awarii widziałem tyle samo, co w przypadku urządzeń innych firm. Częściej się pojawiają informacje o problemach, bo jest ich po prostu statystycznie więcej sprzedanych sztuk na rynku.
głównym problemem niskobudżetowych rozwiązań (mam na myśli routery) zazwyczaj jest niedopracowany układ zasilania lub wręcz kiepskiej jakości zasilacze sieciowe

kwestię zasilacza łatwo sprawdzić - wystarczy użyć nowego, sprawnego zasilacza o identycznych parametrach z oryginałem (lub o wyższej obciążalności)

jeśli chodzi o kwestię pierwszą to jak dotąd nie trafiłem na TP-Linka z "wywalonymi" kondensatorami elektrolitycznymi (a są one zazwyczaj przyczyną jeśli urządzenie poprawnie działa na zimno, a po rozgrzaniu elektroniki traci stabilność) natomiast wśród producentów kiedyś równie popularnych jak TP-Link teraz była to najczęstsza przyczyna tego rodzaju usterek (zazwyczaj występująca masowo po 2, maksymalnie 4 latach ciągłej pracy)

kiedyś była to też powszechna plaga dotycząca komputerowych płyt głównych (wymiana kondensatorów dawała drugie życie zanim sprzęt stał się totalnie przestarzały) i niektórzy producenci poszli po rozum do głowy i zaczęli stosować kondensatory wyższej klasy oraz projektować tak obieg powietrza aby kondensatory nie były narażone na pracę w szczególnie wysokiej temperaturze

nie sądzę aby jakikolwiek producent routerów klasy soho zdecydował się na montaż wentylatorów w tego rodzaju urządzeniach - ryzykowałby niesprzedawalnością tak skonstruowanego sprzętu (ze względu na generowany hałas) mimo, że prawdopodobnie wydłużałoby to kilkukrotnie trwałość urządzeń
Przekierowanie